صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 69
    کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    Blue Dragon Flowerhorn

نژاد بلو دراگون
    این از ترکیب نژاد زدزد و ماهی تریماکو بوجود امده است . رنگ قرمز در این نژاد بسیار خفیف است و که با رنگ سبز سبز بدن مخلوط شده است بر خلاف اسم این نژاد رنگ قرمز بیشتر در قسمت باله های ابششی و سیته محدود می شود که این مشخص ازمشخص های ماهی تری ماکو می باشددر سالها 2003 تا 2005 بخاطر داشت هد بزرگ در امریکا بسیار محبوب بوده در این نژاد خالها مرواریدی (pearl) جای خود را به رنگ سبز بدن داده اند

منبع:
    http://www.flowerhorncraze.com

ترجمه مصطفیshellman2008

کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله ذکر کنید
    ویرایش توسط siavashr : 6th May 2011 در ساعت 12:17 PM

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    Red Dragon Flowerhorn

نژاد رد دراگون
    این از ترکیب نژاد زدزد بوجود امده است . ژن غالب در این نژاد ژن والد زدزد است یکی از محبوب ترین نژاد بین تمام نژاد های فلاورهورن می باشد با رنگ امیزی دیدنی و بخش شدن رنگ قرمز تقریبا در تمام بدن .از انجایی این نژاد در بین سایر نژاد ها بیشتر در دسترس تکثیر کنندگان وجود دارد معمولا اکثر نژادها از برکیب این نژاد با سایر نژاد ها بدست امده اند.داشتن هد بزرگ و همچنین خالها مرواریدی روی هد و سایر نقاط بدن برگرفته شده از ژن ماهی والد زدزد است و هموانطور که از اسم این نژاد پیداست رنگ ماهی هر چه قرمز پر رنگ و پراکندگی رنگ قرمز در بدن این نژاد بیشتر باشد ماهی مرغوبیت بالاتر نسبت به دیگر هم نژاد های خود دارد

منبع:
    http://www.flowerhorncraze.com

ترجمه مصطفیshellman2008

کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله ذکر کنید
    ویرایش توسط siavashr : 6th May 2011 در ساعت 12:19 PM

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    این شیوه گرید بندی در فلاورهورن نژاد ZZ

ویرایش توسط shellman2008 : 6th May 2011 در ساعت 06:04 PM

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    تگزاس قرمز(red texas-RT)

محبوب ترین ماهی هیبرید در کشور تا یلند می باشد

این ماهی از تلفیق ماهینر تگراس سبز و با یکی از ماهی های ماده پرت ،کینگ کونگ پرت،رددویل،پوزه میمونی

تگزاس قرمز تا طول 30سانت رشد می کند و یک تگزاس خوب باید باله هایی کاملا صاف داشته باشد که با بدن مطابقت داشته باشد. طیف رنگ قرمز در این ماهی متفاوت است ومی تواند به رنگ زرد ،قرمز پرتغالی و صورتی باشد

الگو خالهای پرل : انواع مختلفی وجود دارد...

1. پرل ظریف

2. پرل کوچک

3. پرل بزرگ

4. کمیاب ترین و مرغوب ترین نوع پرل که طرح شبیه به خط و خطوط مغز دارد

هر الگویی دارای زیرمجموعه های است که این باعث می شود هر تگزاس قرمز الگوی مختص به خود را داشته باشد.این یکی از جذاب تریت خصوصیات این ماهی است که باعث میشود این ماهی در مقایسه با سایر ماهی هیبرید پرطرفدار تر باشد
    برای تکثیر این ماهی همیشه از یک ماده از انواع ماهی هایی که در بالا ذکر شد استفاده میشود تا تگزاس قرمز خالهای پرل خود را از پدر با ارث ببرد

ترجمه :مصطفی shellman2008

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20375
    سلام دوستان عزیزامیدوارم حالتون خوب باشه،بنده با نگاه به کمی از پست ها به ذخنم رسید چنتا چیزی که یاد گرفتم رو به شما عرض کنم

1:ماهی هایی مانند کینگ کامفا همون نژاد کامفا هستن و چون هد بزرگی دارن پیشوند کامفا میاد اولشون،که میتونه اول اکثر نژاد ها بیا

2:دوست هزیزی فرموده بودن که نژاد بیگ هد چیه؟ باید خدمتتون عرض کنم که نژادی به اسم بیگ هد وجود نداره و بیگ هد هم مانند ((کینگ))پیشوندیه برای نشان دادن هد بزرگ ماهی که از بغل ها و جلو به بیرون زده،یا مثلا ((سوپر رد)) و چنتا پیشوند دیگه

بازم اگه بتونیم چیزی بنویسم که کمکی کرده باشم حتما عرض میکنم خدمتتون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20375
    با اجازه چنتا چیز دیگه هم خدمتتون عرض کنم که به نظرم به درد بخورن

مشخصه هایی که به تازگی به لطف جناب ابراهیمی در حال ورود از بازار بانکوک به بازار ایران هستن:

1:دبل مارکینگ:که در این حالت خال وسط در ماهی دوتا هستم که معمولا بالای هال وسط هستش

2:هالف بلک:در این حالت بالای بدن ماهی دبل مارک متمایل به سیاه هستش که مربوط به خال های سیاه زیادش در اون نقطه هست

3:فلاور استاری:که در این حالت پرل ها و پولک های ماهی جوریه که شکل ستاره به خودشون گرفتن که از این رو بهشون میگن فلاور استاری

4:اکثر خصوصیات نژادی ماهی برطبق استایل بدنی و کله هستش که استیل بدنی ماده با نر کاملا متفاوته و کله هم که اصولا نمیزنه... حتی خال های بدن هم بین نر و ماده فرق دارن.
    از اونجا که در یک دوره تکثیر بچه ها از نژادهای متنوعی هستن لذا در بسیاری موارد نژاد ماده ها رو به صورت قطعی نمیشه گفت، لذا ماده هایی که خط و خال آبی زیادی دارن و مسلما دارای نژاد و کیفیت هستن رو استاری میگن.
    فلاور نر استاری به دلیل اینکه کله بزرگی نداشتن دیگه تکثیر نمیشه و فاقد ارزش شده.

بازم سوالی بود در اینجا مطرح کنید اگر بلد بودم خدمتتون عرض میکنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20375
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    دوست خوبم آقا مصطفی نژادها رو از نظر مشخصات معرفی کردن ولی چون این نژاد در فارمهای مختلف دچار تغییرات میشه ترجیح دادم با زدن پستهای مکمل که با تحقیقات بعدی تکمیل تر میشه به این بخش رنگی تازه بدیم.
    پستها همه با تغییرات مداوم تکمیل تر میشه.
    تا شما دوستان در نامگذاری کشورهای مختلف دچار اشتباه نشید.
    این اولیش کامفا که مکمل پست قبلی مصطفی عزیزه.
    اگر سوالی بود بنده و دوستان مدیر در بخش فلاورهورن جوابگو هستند.

Kamfa flowerhorn

Indo Kamfa

Classic Kamfa

King Kamfa

Pearl Kamfa

Kamfa

یه کامفا هم مالزی زده که یکدونه اریجینالش رو خودم دارم که عکس جدیدش رو این هفته آپ می کنم.

Kamfa Big Kok
    دوست من یکی از ویژگی های بارز کامفا چشم زرد یا سفیدشه که اگر اینجوری نباشه کامفا دورگه هستش و خالص نیست

Sent from my m3 note using Parsipet mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20375
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    این هم نمودار دقیق تر کیب فلاور ها
    فایل پیوست 1318
    دوست من با توجه به اینکه بعضی نژادهای فلاور با اصلاح نژاد و با حضور ماهی سوم انجام میشه این نمودار درست نیست

یعنی بچه زد زد و رد دراگون رو با کامفا جفت میزنن میشه یه ماهی جدید(فقط برای مثال)که میشه سه تا ماهی

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.es نمایش پست ها
    با اجازه چنتا چیز دیگه هم خدمتتون عرض کنم که به نظرم به درد بخورن

مشخصه هایی که به تازگی به لطف جناب ابراهیمی در حال ورود از بازار بانکوک به بازار ایران هستن:

1:دبل مارکینگ:که در این حالت خال وسط در ماهی دوتا هستم که معمولا بالای هال وسط هستش

2:هالف بلک:در این حالت بالای بدن ماهی دبل مارک متمایل به سیاه هستش که مربوط به خال های سیاه زیادش در اون نقطه هست

3:فلاور استاری:که در این حالت پرل ها و پولک های ماهی جوریه که شکل ستاره به خودشون گرفتن که از این رو بهشون میگن فلاور استاری

4:اکثر خصوصیات نژادی ماهی برطبق استایل بدنی و کله هستش که استیل بدنی ماده با نر کاملا متفاوته و کله هم که اصولا نمیزنه... حتی خال های بدن هم بین نر و ماده فرق دارن.
    از اونجا که در یک دوره تکثیر بچه ها از نژادهای متنوعی هستن لذا در بسیاری موارد نژاد ماده ها رو به صورت قطعی نمیشه گفت، لذا ماده هایی که خط و خال آبی زیادی دارن و مسلما دارای نژاد و کیفیت هستن رو استاری میگن.
    فلاور نر استاری به دلیل اینکه کله بزرگی نداشتن دیگه تکثیر نمیشه و فاقد ارزش شده.

بازم سوالی بود در اینجا مطرح کنید اگر بلد بودم خدمتتون عرض میکنم
    دوست عزیز بازار فلاور که اقای ابراهیمی بخواد استانداردهاش رو معرفی کنه باید گل گرفت
    اتفاقا فیلم های فروش فلاورهاشون رو دیدم
    اکثر کسایی که از ایشون خرید میکنن قبل خرید فیلم هاشون رو برای من میفرستن جهت مشاوره، با این که نزدیک به سه سالی هست که از بازار ماهی و فلاور دور شدم ولی بازم دوستان به بنده لطف دارن
    حالا بریم سراغ بازی با کلمات این استاد بی بدیل فلاور
    دبل مارکینگ همون فلاور دو خط خودمون هست که از قدیم معروف بوده و همه دنبال این فلاور بودن
    هالف بلک همون فلاور دو خودمونه با خطهای پهن که اغلب به هم چسبیده هستند
    فلاور استاری این فلاور هم فلاوری هست با پرل های متراکم که همین اقای آژیده تا دلت بخواد 7 یا 8 سال پیش تو مغازه ش داشت
    متاسفانه گرفتاری و مشغله دوستان پیشکسوت باعث شده همه ادعای فضل بکنند
    یه نصیحت دوستانه هم برای شما دارم
    اگر در امر فروش ماهی های ایشون ذی نفع هستید که فبها اگر نیستد خودتون رو مدیون مردم نکنید
    ویرایش توسط shellman2008 : 3rd December 2016 در ساعت 11:11 AM

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.es نمایش پست ها
    دوست من یکی از ویژگی های بارز کامفا چشم زرد یا سفیدشه که اگر اینجوری نباشه کامفا دورگه هستش و خالص نیست

دوست عزیز
    همونطور که گفتید یکی از مشخصه های نژاد کامفا رنگ چشم هست
    تمام ماهی های پستی که نقل قول زدید هم تو نژاد کامفا جا میگیرند به چند تا دلیل از جمله فرم هد،فرم دهان و لب ها و استایل بدنی و.... اگر چیز از کامفا با پسوند F شنیده باشید متوجه اشتباه خودتون میشید
    واین که این ماهی هیچ خلوص یا رگه مشخصی نداره بخاطر هیبرید بودنش
    این اسامی و تکفیک به اصطلاح نژادی تو هر فارمی بر اساس سلیقه ی تکثیر کننده تغییر میکنه
    ویرایش توسط shellman2008 : 3rd December 2016 در ساعت 11:04 AM

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)