نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

سوال گیاه خواری آیا گیاهان در لحظه مرگ درد را احساس میکنند؟

سلام

من یک سوال برام وجود داره

گیاهان هم زنده هستند . نکته جالبی که الان سرچ کردم اینه که اثبات کردن که گیاهان درد رو احساس میکنند! اینم لینک و منبع معتبر :

No Face, but Plants Like Life Too - The New York Times

Neurobiological View of Plants and their Body Plan

اگر میخواید بی منطق و کور کورانه مقالاتی رو ارائه کنید که تایید کرده گیاهان درد رو احساس نمیکنند و سیستم عصبی ندارند ، من هر از همین الان میتون 2000 تا لینک ارائه کنم که ماهی ها احساس درد ندارند ... ولی جدیدا نظریه هایی هست که میگه ماهی درد رو احساس میکنه و به طرقی هم اثبات شده . این موضوع که گیاهان درد رو احساس میکنند ، میل به زندگی دارند و از همه چالب تر با هم صبحت میکنند!!! نیز نظریه ای هست که جدیدا تو آلمان و خیلی جا های دیگه روش کار میکنند و اثبات هم کردند به روش هایی

حالا سوال :

گیاه خواران افرادی که گوشت میخورند و جزو اکثریت جامعه هستند رو مورد هجمه و نکوهش قرار میدهند و در حالی اونا رو متهم به دست داشتن غیر مستقیم در قتل حیوانات میکنند که خودشان گیاهانی زنده رو که اثبات شده درد رو هم احساس میکنند ، میکشند و میخورند . یا با خریدش در قتل گیاهان به شکل غیر مستقیم شریک میشن .

نظر دوستان راجع به این استدلال چیه؟ آیا این نوعی تناقض در رفتار گیاخوارانه؟ یا دلیلی وجود داره که گیاه رو بکشیم ولی حیوان رو نه؟ اگر قبول میکنید که کشتن گیاه هم به اندازه کشتن حیوان گناهش سنگینه پس تکلیف چیست؟ ایا باید از گرسنگی بمیریم؟

تکرار میکنم که هر گونه توهین ، متشنج کردن بحث و تند روی در جا پاک میشه ، لطفا نظرتون رو کاملا دوستانه و با سند و مدرک و در نظر گرفتن تمام جوانب امر مطرح کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    در ادامه ی صحبت های آقا بابک باید عرض کنم که خداوند خودش فرموده که هیچ چیز رو خلق نکردیم مگر اینکه در خدمت انسان ها باشه و فرقی بین گیاه و حیوان قرار نداده.بحث احساس داشتن گیاهان بحث جدیدی نیست که نیاز به استدلال داشته باشه و نمونه ی بارزش که الان چند ساله توی گل خونه ها هم خیلی ازش استفاده میشه پخش کردن آهنگ های ملایم برای گیاهان گل خونه ای هست که باعث تسریع در رشد و افزایش محصولات هست.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    10796
    خوب به همین دلیل هست که دسته ای از گیاهخواران فقط از میوه ها استفاده می کنند و هرگونه صدمه به ریشه گیاه رو قتل می دونن
    البته بحث فقط کشتن حیوانات نیست بلکه بحث نکوهش دامداری های صنعتی هست که نه تنها با تزریق هورمون در کار خدا و رشد حیوانات دست می برند بلکه با تولید گازهای آلاینده به محیط زیست هم آسیب می رسانن
    نکته دیگه اینکه شاید گیاه درد رو حس کنه ولی اگه اون رو قطع کنیم باز هم از ریشه اون گیاه دیگری در میادنکته ای که در مورد کشتن حیوانات صادق نیست
    آن چیزی که مسلم هست گیاه روح نداره برای همین هست که گیاهخواران خوردن گیاهان رو به خوردن گوشت حیوانات ترجیح میدن
    گیاه درد رو حس می کنه و مرگ رو هم همینطور ولی گیاهان در فصول سرد می میرن و در فصول گرم زنده میشن پس با گربه ای که تو ی خیابان از سرما یخ میزنه می میره و دیگه زنده نمیشه زمین تا آسمون فرق دارن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سک
    شماره عضویت
    28243
    سلام
    این حرف منطقی نیست که دسته ای از کیاهخواران فقط میوه خوارند. میوه خالی عوارض دارد و باعث بیماریهایی میشود. کندن یک میوه مثل کندن یک تکه از انکشت یک حیوان است ، در این حال هر دو زنده میمانند و قسمتی از هر دو خورده میشود و هر دو متحمل درد میشوند. شما هویج را استفاده کنید باز هم رشد میکند؟ این حرف شما وقتی صدق میکند که یک تکه از ان کیاه مثل برک بریده شود و زنده بماند. اما اینکه فرمودین همین مورد در مورد حیوان صدق نمیکند باید عنوان کنم که وقتی شما یه عضو از بدن حیوان یا انسان ببرید هم زنده خواهد ماند البته بستکی به ان عضو دارد. کیاهان در فواصل سرد به خواب میروند و نمیمیرند برای همین هست در بهار بیدار میشوند، اصولا وقتی هر موجودی کاملا بمیرد زنده نمیشود. البته ما در کل داریم صحبت میکنم نه معجزات نادر.
    در مورد روح حیوانات یا کیاهان اطلاعاتی دارید؟ اکر حیوانات روح داشته باشند از کجا معلوم که در اینده وجود روح در کیاهان اثبات نشود؟؟؟؟
    در مورد تصادف باید عرض کنم که این مساله بستکی به احساس خطر دارد و همینطور عاطفی و به دلیل ساخته های ذهنی در طول عمر میباشد. شما اکر در یک طرف تصادف بچه ای باشد و در طرف دیکر کربه ای باشد کدام طرف را ترجیح میدهید؟ پاسخ بسیار واضح است همان طرفی که احساسات بر شما غلبه میکند و خطری برایتان ندارد و یک عمر در ذهن شما نقش بسته است، مثال یک طرف کیاه و یک طرف حیوان در تصاف مثل همین قضیه میباشد. چون اکر به کیاه بزنید کسی شمارا سرزنش نمیکند اما اکر به حیوان بزنید مورد سرزنش واقع خواهید شد همانطور که بین بچه و حیوان همان بچه را نجات میدهید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    مقایسه قطع انگشت با کندن یک میوه از درخت نشون میده که شما اساسا نمیدونید راجع به چی دارید صحبت میکنید

وقتی انگشت رو قطع میکنی چیزی جاش در نمیاد ولی میوه رو میکنی سال بعد شکوفه میده دوباره میوه میده. در واقع خودش داره محصول میده شما شدی کاسه دغ تر از آش؟ نکنیش هم باز خودش میفته و فاسد میشه.
    گیاهان در vegetative state یعنی زمانی که هنوز سبز هستند و وارد مرحله شکوفه و گل و بعد از اون تولید میوه نشدند (وابسته به چرخه نور و تاریکی و فصل ها) عمر ابدی دارند و مقایسشون با یک برای مثال پستاندار بسیار غلط و ناشی از نا آگاهی شماست.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خوکچه ،همستروخرگوش(نژادلوپ)
    شماره عضویت
    28259
    در مورد اینکه آیا باوجود احساس کردن درد توسط گیاهان تغذیه از آنهادرست است جواب بله است چون به نظر من هدف ازگیاهخواری جلوگیری ازدامداری صنعتی است که هم ازنظر اخلاقی وشرعی نادرست است. نه اینکه هر موجودی که درد را احساس می کند را نباید خورد. وهمینطور سرزنش ومسخره کردن کسانی که ازگوشت تغذیه می کنند کارنادرستی است.بهتر است ما گیاهخواران به دیگران توصیه کنیم که گیاهخوار شوند یااز گوشت حیواناتی که ذبح شرعی شده اند استفاده کنند.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    همستر و طوطی
    شماره عضویت
    30030
    سلام
    این صفحه خیلی خوب جواب سوالتون رو داده. پیشنهاد میکنم حتما حتما مطالعش کنین: آیا گیاهان درد را احساس می‌کنند ؟ - گیاهخواری | وگان و وگنیسم | گیاهخواری | وگان و وگنیسم
    اگر هم زبان انگلیسیتون خوبه این دو تا ویدئو هم جواب سوالتون رو به بهترین شکل میدن:
    https://youtu.be/WQt55pJf4Oo
    https://youtu.be/byTxzzztRBU
    این لینک هم برای اسیبی که دامپروری به محیط زیست وارد میکنه:
    دامداری و آسیب های محیط زیستی | وگانیسم برای محیط زیست | دامداری و انقراض گونه ها

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)