صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 39
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962

کیا گیاهخوارن؟

من در حال کم کردن گوشت هستم الان دیگه به مرحله ای هست که به شدت مصرف گوشت و مرغ کم شده ولی Veganنیستم تخم مرغ اینا رو دارم کیا اینجا گیاهخوارن؟اگه خودشون رو معرفی کنن تجربشون رو درباره گیاهخواری بگن دلیل گیاهخواریشون رو بگن به کسانی مثل من کمک بزرگی می شه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    من اگر خونه باشم گوشت به هیج وجه مصرف نمی کنم . مثلا خورشتی باشه که توش گوشت باشه فقط پلو و برنجش رو مصرف می کنم. اما متاسفانه توی مهمونی ها مجبور می شم برای این که میزبان ناراحت نشه مصرف کنم . ( موقع خوردن همش به این فکر می کنم که این یه موقع موجود زنده ای بوده . و یا این که الان کدوم بخش از بدنش رو می خورم ؟؟؟ و خودم رو جای حیوان فرض می کنم . )
    متاسفانه در بسیاری از غذاهای ایرانی از تخم مرغ استفاده می شه و فعلا نتونستم کاری براش انجام بدم. شیر هم در بسیاری از تنقلات ما هست.

از نظر من مصرف گوشت اصلا . ولی مصرف فراورده ها اگر با زجر دادن حیوان همراه نباشه اشکالی نداره . یه گاو در حالت عادی 4 کیلو شیر می ده اما در دامداری ها با شرایط بد و انواع هورمون ها 25 کیلو شیر تولید می کنه و این واقعا وحشتناک هستش. حیوان به شدت سختی می کشه و درد رو تحمل می کنه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    رطیل،ایگوانا،لاکپشت،عقرب،صدپا،اسکینک زبان آبی، کینگ
    شماره عضویت
    3124
    من حدود دو سال هست که وگان هستم.یه زمانی رسید که فهمیدم میتونم گوشت حیوونا رو و کل محصولات حیوانی رو از غذام حذف کنم و به رنجشون در زمینه ی محصولات غذایی پایان بدم.(به نوبه ی خودم.)

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    البته ببخشيد من اصلا نميتونم از گوشت بگذرم ولي يه نكته رو گفتم بگم بد نيست:
    اينكه من از دوستان گياهخوار خواهش ميكنم كه اگه گوشت نميخورن عيبي نداره ولي فرآورده هاي لبني و تخم مرغ و اينجور چيزارو مصرف كنن و رژپم غذاييشونو فقط به گياه مختص نكنن.من تو2-3تا كتاب خوندم كه نخوردن گوشت مشكلي نداره ولي نخوردن فراورده ها خيلي مشكل ساز ميشه.
    ممنون
    البته من بگم كه عاشق گياه هم هستم.همه چيز خام.مثل كرفس-بروكلي-هويجو...
    هرچي به نبات و عسل ميدم خودمم ميخورم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ .گربه .خرگوش .لاك پشت.مرغ مينا
    شماره عضویت
    3395
    من OVO LACTO VEGETERIANهستم .اما لبنيات و تخم مرغ محلي مصرف ميكنم .دايي يكي از دوستانم در شهرستان مرغ و خروس و گاو و...دارد و انقدر با انها مهربان است كه حتي مرغها را از روي تخم بلند نميكند و وقتي خودشان براي خوردن دانه بلند ميشوند تخمها را برميدارد.يكبار هم شاهد بودم دوستم كشيده محكمي از دايي اش خورد چون هنگام دوشيدن شير گاو در حال شوخي با گاو بيچاره بود .خلاصه انكه بي عذاب وجدان لبنيات را تهيه ميكنم
    برايم مهم نيست ميزبان ناراحت نشود و همه وقتي مرا دعوت ميكنند ميدانند بايد يك غذاي گياهي تهيه كنند و ميدانند اگر به خانه من بيايند هم خبري از كباب و جوجه و... نيست

F&P77

عزيز وگن كامل بودن مشكلي ايجاد نميكند(شير و ماست سويا جايگزين خوبي است)تنها بايد مكمل ويتامين B12مصرف شود .و بطور كلي در صورت گياهخواري بايد با متخصص تغذيه مشورت كرد و تمام سبزيجات مفيد را در رژيم غذايي گنجاند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط شيما نمایش پست ها
    من OVO LACTO VEGETERIANهستم .اما لبنيات و تخم مرغ محلي مصرف ميكنم .دايي يكي از دوستانم در شهرستان مرغ و خروس و گاو و...دارد و انقدر با انها مهربان است كه حتي مرغها را از روي تخم بلند نميكند و وقتي خودشان براي خوردن دانه بلند ميشوند تخمها را برميدارد.يكبار هم شاهد بودم دوستم كشيده محكمي از دايي اش خورد چون هنگام دوشيدن شير گاو در حال شوخي با گاو بيچاره بود .خلاصه انكه بي عذاب وجدان لبنيات را تهيه ميكنم
    برايم مهم نيست ميزبان ناراحت نشود و همه وقتي مرا دعوت ميكنند ميدانند بايد يك غذاي گياهي تهيه كنند و ميدانند اگر به خانه من بيايند هم خبري از كباب و جوجه و... نيست

F&P77

عزيز وگن كامل بودن مشكلي ايجاد نميكند(شير و ماست سويا جايگزين خوبي است)تنها بايد مكمل ويتامين B12مصرف شود .و بطور كلي در صورت گياهخواري بايد با متخصص تغذيه مشورت كرد و تمام سبزيجات مفيد را در رژيم غذايي گنجاند
    شیما جون شما هم غذاهای گیاهیت به خوشمزگی رستورانهای گیاهی هست؟ شما هم آناندا رفتی منم زیاد می رم واقعا غذاهاش چیزی کم از غذاهای گوشتخواری نداره که هیچ خیلی هم خوشمزه تر هست و مهم تر اینکه اصلا حس پر بودن مثل زمانیکه آدم می ره یک بسقاب کباب می خوره رو نداره من مشکوک شده بودم نکنه این غذاهای گیاهی اینقدر خوشمزست چیزی بهش می زنن حالا شما هم گیاهخواری خواشتم ببینم شما هم اینقدر خوب تهیه می کنی؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ .گربه .خرگوش .لاك پشت.مرغ مينا
    شماره عضویت
    3395
    شهرزاد جان سلام
    غداهاي گياهي من خوشمزه ميشوند و گوشتخواران هم از ان لذت ميبرند(وقتي مهمان خانه من هستند)نكته مهم اين است كه غذاهاي گياهي را بايد با انواع ادويه و سس و ...مزه دار كني .من سويا رو آنقدر خوب مزه دار ميكنم و به جاي گوشت چرخ كرده در لوبيا پلو ميريزم كه بعضي ها نميفهمند گوشت نبود

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ و گربه
    شماره عضویت
    10179
    سلام
    من هشت ماه گیاه خوار بودم
    بعد به دلایل شخصی مجبور شدم کمش کنم و یا به نوعی کنار بگزارم
    در حال حاضر چند روز در هفته گیاه خوارم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    10796
    سلام من هیوا هستم و 1 ساله گیاهخوارم
    انسان ذاتا گیاهخوار هست و نوابغ تاریخ همه گیاهخوار بودن
    گیاهخواری پوست رو درخشان کرده از استرس و هورمون های اضافی جلوگیری می کنه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    سلام
    چه عجیب من تا حالا این تاپیک رو ندیده بودم!
    منم از 20 مهر امسال،یعنی 91 گیاهخوارم.
    واقعا هم لذتی رو که الان از خوردن غذا میبرم،قابل مقایسه نیست با قبل...
    به نظر من اگر این پست رو میخونید برای یک روز هم که شده امتحان کنید،مطمئن باشین که به امتحانش میرزه...

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)