صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 81
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    سلام دوستان . یک سوالی برام پیش اومده . اونم اینه که این کاکاتو با آرامش خاصی پرهایی رو که جوونه زدن رو پرآرایی می کنه . اما من نگرانم که اونا رو بکنه.
    آیا اصلا نباید به این پرها که جوانه زده دست بزنه. یا می تونه پرآرایی کنه اونا رو ؟؟؟؟
    بهنوش جون من یک پیشنهاد دارم بهت و اینکه حساس نباش زیر ذره بین گذاشتن و پر و اینکارا جز اینکه روحیت رو خراب کنه عصبیت کنه فایده ای نداره . نکات مثبتی هست که داری نگهداریش می کنی اول از همه اینکه صاحب قبلی و محیطش عوض شده خیلی وقت ها طوطی ها صاحبشون رو دوست ندارن من خودم بطورم مستقیم این موضوع رو دیدم باورت نمی شه اگر کاسکو رو می دیدی به چه روزی افتاده بود صاحبش که عوض الان باید ببینیش باورت نمی شه این همون کاسکو پرکن هست . من به اینکه بعضی آدمها امواج مثبت و خوبی دارن در این زمینه به شدت اعتقاد دارم درست هست که در سایتهای طوطی ها زیاد چیزی دربارش نیست یا من ندیدم ولی مبحث انرژی مثبت و منفی در رشته ما بسیار مطرح می شه و مهم هست خیلی وقت ها هست دیدین که یکنفر دست به هر گل و گیاهی می زنه نتیجه عالیه کس دیگه هم همه چی می دونه ولی نتیجش خوب نیست.

برای همین مهمترین نکته در درمان حیوونها از نظر روانی بودن یکی هست که حس مثبت بده حس اینکه حیوونها رو دوست داره بده به نظر من شما این حس رو می دی اینکه یکی مهربون هست به راحتی توسط حیوونها فهمیده می شه.

مورد بعدی سرگرم کردنش هست اگر اسباب بازی داره یا اگه نداره هنوز کم کم باید آشنا بشه چون کاکاتوها از کاسکوها بیشتر به بازی کردن و جویدن علاقه دارن می تونی اسباب بازیهای خیلی ساده بهش بدی بهترم هست رنگشون رنگ طبیعی یعنی همون رنگ چوب باشه تا عادت کنه.

مورد بعدی تغذیه و بهداشت هست اگر تغذیش خوبه بهداشتش خوبه خیلی موثره یک مطلب من ترجمه کردم نمی دونم خوندی یا نه مواد غذایی آلرژی زا در دوره پرکنی باید کم و یا حذف بشن اصلا هم موضوع پیچیده ای نیست مثل آدمها وقتی یکنفر به چیزی آلرژی داره مثلا سیر زیاد که می خوره خارش می گیره خوب یکسری مود غذایی هم باعث حساسیت در بعضی طوطی ها می شن .

بهداشتش بحث حمام و مرطوب بودن هواست وقتی مدت طولانی حمام برده نمی شن چون پوستشون برای شرایط محیطی مرطوب هست جدا مشکل پیدا می کنه طوطی خود من سرما که خورد من 3هفته نبردمش حمام اینقدر ناجور پرآرایی می کرد و خشن اینقدر جیغ می زد و نا آروم بود قشنگ معلوم بود حس ناراحتی می کنه با اینکه از آب خوشش نمی یاد تا بردمش حموم خودش بدو بدو اومد خیس بشه.

بنابراین حمام کردن مرتب با رعایت گرما و خشک شدن رو فراموش نکن. استفاده از بخور هم کمک می کنه هوا مرطوب بشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    ممنون شهرزاد جون از راهنمایی هات .
    یه سوال . شاید کمی خنده دار باشه . اما خوب چون نمی دونم می خواستم بپرسم که مطمئن شم. البته در مورد سگ و گربه می دونم که این طور هست اما در مورد پرنده ها نمی دونم.
    آیا طوطی ها خواب می بینند ؟؟؟
    چون این آندره گاهی صداهایی نازک و آرومی از خودش در میاره . نیمه شب ها

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    فایل پیوست 991هویج خوری
    فایل پیوست 992پرهای جدید
    فایل پیوست 993دلبری ها برای میوه ها
    فایل پیوست 994حرکات موزون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    اینم عکس هایی از آزادی کاکاتو . از وقتی بیرون از قفس هست خیلی آروم شده . وقتی بخوام برگردونمش به قفس عصبی می شه. از قفس اصلا خوشش نمی یاد و بیرون قفس اصلا اذیت نمی کنه . و خیلی آروم می شینه .
    فایل پیوست 1229
    فایل پیوست 1230
    فایل پیوست 1231

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی.همستری .ماهی.سره
    شماره عضویت
    3399
    خیلی
    عالی
    بود مرسی
    بازماز عکساش برام بزار

کاربر موثر

شماره عضویت
    2690
    چقدر این آقای محترم خوشتیپ شده

سلام من هم بهش برسون حتما بهنوش جان

میدونم با توجه به اینکه شما داری به خوبی ازش نگهداری میکنی حتما به زودی ظاهرش قشنگتر میشه و همه پرهاش دوباره در میاد

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام

دوست گرامي ، بسيار كار درستي كرديد كه آزاد گذاشتيدش.

كاكاتوها بر خلاف كاسكوها نبايد زمان مشخصي براي بيرون ماندن داشته باشند و بايد كاملا آزاد نگهداري شوند .

حتي بدون درنظر گرفتن اين نكته كه قفس كاكاتوي شما براي اين پرنده مناسب نيست ، در بزرگترين و بهترين قفس هم نبايد كاكاتو رو نگهداري كرد...

اگر براتون امكان داره حتما براش يك درختچه و يا يك پايه در كنار قفسش بذاريد كه بتونه روش مستقر باشه و بازي كنه و براحتي و با اختيار خودش به قفسش تردد كنه ...

اگر در منزلتون پاسيو داريد ، بهترين جا براي نگهداري كاكاتو همونجاست...

موفق باشيد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

كاكاتوها بر خلاف كاسكوها نبايد زمان مشخصي براي بيرون ماندن داشته باشند و بايد كاملا آزاد نگهداري شوند .

حتي بدون درنظر گرفتن اين نكته كه قفس كاكاتوي شما براي اين پرنده مناسب نيست ، در بزرگترين و بهترين قفس هم نبايد كاكاتو رو نگهداري كرد...

اگر براتون امكان داره حتما براش يك درختچه و يا يك پايه در كنار قفسش بذاريد كه بتونه روش مستقر باشه و بازي كنه و براحتي و با اختيار خودش به قفسش تردد كنه ...

موفق باشيد
    منم موافقم.قفسش که خیلی کوچیکه .چون به بازی و فعالیت نیاز داره و اونجا اصلا نمی تونه تکون بخوره .این پرکنی رو ممکنه تشدید کنه .حتما باید مدت بیشتری بیرون از قفس باشه.من تو خیلی سایتا مربوط به این طوطی خوندم .که با قفس بزرگ و با کلی امکانات و اسباب بازی حداقل حداقل 4 یا 5 ساعت هم می ذارن بیرون باشه و تو زمین بازیش ، بازی کنه .وقت زیادی هم براش می ذارن .حالا هم که ارتباطش باهات بهتر شده پس بیرون بیارش و وقتی که بیرونه خیلی حواست رو جمع کن .وقتی بیرون از قفسه باید حتما کنترلش کنی .در ضمن الان دیگه باید براش اسباب بازی هم بذاری .چون علاوه بر فعالیت روزانه به سرگرمی و وسیله ای برای پرت کردن حواسش از پرکنی باید داشته باشه .اول اسباب بازی بگیر .بعد بهش معرفی کن .اصلا برای گذاشتنش عجله نکن .اول از فاصله ای که می دونی نمی ترسه بهش نشون بده ، خودت باهاش بازی کن تا ببینه امنه .بعد کم کم این فاصله رو کمتر کن .بعد بذارش روی قفس یعنی بیرون قفس .خلاصه باید چند جور اسباب بازی داشته باشی هم بیرون هم داخل قفس .که تو هر دو جا سرگرم بشه باهاش :smile (91):.
    حالا دقیقا ارتباطت چطوره باهاش .می ری جلو جیغ می کشه باز ؟یا نه می تونی نزدیکش بری ؟:smile (81):
    ویرایش توسط sepideh : 4th December 2010 در ساعت 02:34 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    منم موافقم.قفسش که خیلی کوچیکه .چون به بازی و فعالیت نیاز داره و اونجا اصلا نمی تونه تکون بخوره .این پرکنی رو ممکنه تشدید کنه .حتما باید مدت بیشتری بیرون از قفس باشه.من تو خیلی سایتا مربوط به این طوطی خوندم .که با قفس بزرگ و با کلی امکانات و اسباب بازی حداقل حداقل 4 یا 5 ساعت هم می ذارن بیرون باشه و تو زمین بازیش ، بازی کنه .وقت زیادی هم براش می ذارن .حالا هم که ارتباطش باهات بهتر شده پس بیرون بیارش و وقتی که بیرونه خیلی حواست رو جمع کن .وقتی بیرون از قفسه باید حتما کنترلش کنی .در ضمن الان دیگه باید براش اسباب بازی هم بذاری .چون علاوه بر فعالیت روزانه به سرگرمی و وسیله ای برای پرت کردن حواسش از پرکنی باید داشته باشه .اول اسباب بازی بگیر .بعد بهش معرفی کن .اصلا برای گذاشتنش عجله نکن .اول از فاصله ای که می دونی نمی ترسه بهش نشون بده ، خودت باهاش بازی کن تا ببینه امنه .بعد کم کم این فاصله رو کمتر کن .بعد بذارش روی قفس یعنی بیرون قفس .خلاصه باید چند جور اسباب بازی داشته باشی هم بیرون هم داخل قفس .که تو هر دو جا سرگرم بشه باهاش :smile (91):.
    حالا دقیقا ارتباطت چطوره باهاش .می ری جلو جیغ می کشه باز ؟یا نه می تونی نزدیکش بری ؟:smile (81):

سلام سپیده جان . خوبی ؟؟ الان رابطه ی ما خیلی خوبه . من از کنارش عبور هم می کنم چیزی نمی گه . گاهی خودم می شینم روی زمین و کاکاتو کاملا به من نزدیک می شه طوری که فاصله اش از من 10 سانتی متر می شه ( چند بار هم از دستم تخمه گرفته . اما ناگفته نماند که هر وقت دوست داره این کار رو انجام می ده نه همیشه ) اما وقتی به قفس برمی گرده بی اعتماد می شه . بیرون از قفس اعتماد بیشتری داره و البته خیلی خوش اخلاق تر هست. صاحب این کاکاتو باید کسی باشه که اجازه بده کاکاتو همیشه بیرون باشه جز زمان خواب. اسباب بازی هم براش گذاشتم وقتی که تنها می شه بازی می کنه . وقتی من باشم با اسباب بازی کاری نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

موفق باشيد
    خیلی ممنون. متاسفانه پاسیو نداریم . اما از زمان طلوع خورشید تا غروب آفتاب من کاکاتو رو آزاد می ذارم که هر وقت دوست داشت از قفس بیاد بیرون و هر وقت هم که دوست داشت برگرده داخل قفس . متاسفانه چون پرهای اصلیه پرواز کردن رو نداره نگران هستم که اگر پایه ای بذارم و روی اون بره و قصد پریدن داشته باشه به خودش آسیب بزنه. و اون موقع من نمی تونم خودم رو ببخشم . اگر مطمئن باشم که نمی پره حتما چنین وسیله ای رو فراهم می کنم براش .

نقل قول نوشته اصلی توسط mas0ud نمایش پست ها
    چقدر این آقای محترم خوشتیپ شده

سلام من هم بهش برسون حتما بهنوش جان

میدونم با توجه به اینکه شما داری به خوبی ازش نگهداری میکنی حتما به زودی ظاهرش قشنگتر میشه و همه پرهاش دوباره در میاد

ممنون مسعود عزیز . البته تشویق های روزانه ی شما هم بی تاثیر نیست . و کمک هایی که تا این لحظه دریغ نکردید .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    راستی یه نکته رو فراموش کردم بگم که در مورد قفس این کاکاتو من قصد داشتم که تعویضش کنم . و با آقای آژیده صحبت کردم و ایشون گفتند که فعلا این کار درست نیست و زوده .

صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)