صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 81
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413

عکس های پرندگان خانگی و کاکادو hsoonheb

سلام . این کاکاتو مهمان من هستش.از روز جمعه اومده پیش من . مشکل داره متاسفانه و پرهاش رو می جوه. تیک عصبی هم داره .
    از ساعت 6 عصر می خوابه تا 6 صبح . صبح ها شروع به قار زدن و جیغ کشیدن می کنه . و روی میله های عمودی می ره و آویزون می شه. یه بالش رو باز می کنه و با نوکش پاش رو به یه سمت می کشه . صبح ها هر کاری می کنم باز این حرکت رو تکرار می کنه مدتش هم 15 دقیقه هست و اون موقع هم صدایی شبیه صدای اردک از خودش در میاره . بعد میاد پایین و شروع به خوردن می کنه .
    در طول روز براش آهنگ می ذارم . اما از تلویزیون وحشت داره مخصوصا تصویر تیره میاد . به همین خاطر خاموش می کنم.
    آهنگ ملایم دوست داره . دویاره بعد از ظهر یه تیک می گیره . 5 دقیقه طول می کشه .
    بیشتر پر آرایی می کنه و در آخر به یکی از پرهای آسیب دیده گیر می ده و شروع به جویدن می کنه . اگر به حال خودش بزارم اونقدر می جوه که از هم جدا می شه.
    اگر جلوی این کارش رو بگیرم عصبی می شه و تخمه هاش رو همه رو می ریزه ( اصلا مهم نیست که می ریزه زمین ) در حین انجام این کار من رو با دقت نگاه می کنه .
    از نخ میوه نمی ترسه . من از یه میوه شروع کردم . هویج رو به این شکل قرار دادم که خردش کرد . سیب دوست نداره .
    بیشتر اوقات فقط تخمه ها رو می شکنه و اصلا نمی خوره . و بعد دوباره می ریزه بیشترش رو .
    برادرم رو خیلی دوست داره . تو ارتفاع رضایت بیشتری داره ولی ارتفاع کمتر که می شه می ترسه .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    از دوستانی که تا به این جا من رو راهنمایی کردن مخصوصا شهرزاد و شیکرا عزیز خیلی خیلی ممنونم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    بهنوش جون عسل هم اولها پر جوی شدید داشت پرهای بالشو دمش خیلی بدتر از این بود . تیک هم داشت به مرور کم شد الان دیگه اصلا تیک عصبی نداره . می دونی کی حموم بوده؟زیاد پر آرایی نمی کنه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    راستش شهرزاد جون من اصلا خبری ندارم . چون پیش آقای آژیده بود . فکر می کنم خیلی وقت هست که اصلا آبی هم بهش نخورده. البته من با آبپاش از فاصله ی دور دو بار آب پاشیدم روی پرهاش . اما یه کمی می ترسه .
    پر آراییش هم زیاده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    راستش شهرزاد جون من اصلا خبری ندارم . چون پیش آقای آژیده بود . فکر می کنم خیلی وقت هست که اصلا آبی هم بهش نخورده. البته من با آبپاش از فاصله ی دور دو بار آب پاشیدم روی پرهاش . اما یه کمی می ترسه .
    پر آراییش هم زیاده.
    از ابپاش اکثرشون می ترسن خوشون هم نمی یاد . بهتره ببریش حموم حموم هم باید ساعت 11-12 باشه با دوش رو گردن به هیچ وجه آب نریز دفعه اول هم هست زیاد طولش نده بزار تو حمومو باشه تا زمانیکه دمای حموم مثل بیرون شه و با سشوارم هم خشکش کن.

دلستر رو هم بزار بیرون گازش بپره هفته ای 2-3 بار اندازه 2تا درش بریز تو آبش

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    راستی شهرزاد جون من نمی تونم دست ببرم و بالش رو نشون بدم. اما هر دو بالش نیمی از پرهاش نیست. و شکل بالش مثل بال جوجه های تازه از تخم بیرون آمده هستش و پر بلند نداره .

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام

مبارکه ه ه ه ه...

کاکاتو ها بلحاظ روحی و رفتاری بسیار گوناگونند ... و رفتاری بین کاسکو و طوطی های بزرگ سان دارد .... از طرفی بسیار عاطفی و حساسند و از طرف دیگه اهل جنگ قدرت برای قلمرو ....

شما باید بین این 2 خصیصه یک رابطه بسیار هوشمندانه بر قرار کنید ...

بهتره در ابتدا مثل کاسکو ها باهاشون برخورد کنید و خیلی سر به سرش نذارید تا به شما و محیط جدیدش عادت کنه ....

بعد از عادت اولیه باید برای رام کردن مثل شاه طوطی و آرا باهاش برخورد کنید...

کاکاتوهادر بین طوطی سانان بیشترین علاقه رو به جویدن (مخصوصا چوب) دارند تا میتونید بهش ساقه درخت ، میوه کاج و اسباب بازیهای چوبی بدید..

در مورد حمام هم کاملا نظر شهرزاد خانوم درسته ، تا میتونید از آب پاش اسفاده نکنید ... یه مدتی بذارید داخل حمام بمونه و با اسباب بازی چوبی و خوراکی سرگرمش کنید تا به محیط حمام عادت کنه و کم کم حمامش کنید.... داخل حمام هم بذارید بمونه تا بخار حمام از بین بره و دمای داخل و خارج حمام یکسان بشه و بعد بیرون بیاریدش (اگر نمیترسه با سشوار داخل حمام خشکش کنید)

بنده نمیدونم که مالک اولش شمایید یا قبلا در جایی نگهداری میشده ... دونستن این مطلب خیلی به نگهداریش کمک میکنه....

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    دوستان خوبم آیا به نظر شما طوطی کاکاتوی پرکن را که هنوز یک هفته از تغییر محیطش نگذشته حمام می برند ؟

حمام کردن نیاز به پر آرایی داره و پر آرایی طوطی را که تازه جاش عوض شده تشویق به پرکنی می کنه خصوصا کاکاتو را که جناب ناتسی هم فرمودند بسیار حساس است
    در ضمن این طوطی رام نیست به نظر میاد که باید با احتیاط بیشتری باهاش برخورد کرد

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام بهنوش جان
    لطفا یک نگاهی به این تاپیک بنداز
    البته طوطی شما کامل وحشی نیست ولی شاید خوندن این تاپیک بهت دید خوبی بده
    شاد باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    سلام
    دوستان خوبم آیا به نظر شما طوطی کاکاتوی پرکن را که هنوز یک هفته از تغییر محیطش نگذشته حمام می برند ؟

حمام کردن نیاز به پر آرایی داره و پر آرایی طوطی را که تازه جاش عوض شده تشویق به پرکنی می کنه خصوصا کاکاتو را که جناب ناتسی هم فرمودند بسیار حساس است
    در ضمن این طوطی رام نیست به نظر میاد که باید با احتیاط بیشتری باهاش برخورد کرد
    با سلام

دوست عزیز ، همانطور که عرض کردم گونه های مختلف کاکاتو دارای رفتارهای کاملا متفاوتند ، و در هر گونه هم بعضا اختلاف رفتاری در هر پرنده دیده میشه (البته این اختلاف داخل گونه ای به شدت کاسکو ها نیست ) با توجه به نژاد و جثه این کاکاتو به احتمال بسیار زیاد رفتاری مشابه طوطی های بزرگ سان و حرکت مدار (یعنی طوطی هاییکه در آموختن حرکات و شیرین کاری بیشتر تبحر دارند مثل آرا ،شاه طوطی و... )دارد که در اینصورت یکی از راههای زودتر اهلی شدنشان حمام کردن است.

البته بنده با شما کاملا موافقم که هنوز برای حمام بردن زود است و بنده هم در مطلب قبلی زمان حمام بردن را ننوشتم و صرفا روش درستتر آنرا تذکر دادم....

خیلی ممنون از دقت و توجه شما...

موفق باشید

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)