صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 81
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها

سلام سپیده جان . خوبی ؟؟ الان رابطه ی ما خیلی خوبه . من از کنارش عبور هم می کنم چیزی نمی گه . گاهی خودم می شینم روی زمین و کاکاتو کاملا به من نزدیک می شه طوری که فاصله اش از من 10 سانتی متر می شه ( چند بار هم از دستم تخمه گرفته . اما ناگفته نماند که هر وقت دوست داره این کار رو انجام می ده نه همیشه ) اما وقتی به قفس برمی گرده بی اعتماد می شه . بیرون از قفس اعتماد بیشتری داره و البته خیلی خوش اخلاق تر هست. صاحب این کاکاتو باید کسی باشه که اجازه بده کاکاتو همیشه بیرون باشه جز زمان خواب. اسباب بازی هم براش گذاشتم وقتی که تنها می شه بازی می کنه . وقتی من باشم با اسباب بازی کاری نداره

خیلی ممنون. متاسفانه پاسیو نداریم . اما از زمان طلوع خورشید تا غروب آفتاب من کاکاتو رو آزاد می ذارم که هر وقت دوست داشت از قفس بیاد بیرون و هر وقت هم که دوست داشت برگرده داخل قفس . متاسفانه چون پرهای اصلیه پرواز کردن رو نداره نگران هستم که اگر پایه ای بذارم و روی اون بره و قصد پریدن داشته باشه به خودش آسیب بزنه. و اون موقع من نمی تونم خودم رو ببخشم . اگر مطمئن باشم که نمی پره حتما چنین وسیله ای رو فراهم می کنم براش .

ممنون مسعود عزیز . البته تشویق های روزانه ی شما هم بی تاثیر نیست . و کمک هایی که تا این لحظه دریغ نکردید .
    سلام بهنوش گل .خوب حالا دیگه وقتشه با دست بهش غذا بدی .نه اینکه یکی دوتا بدی بری بشینی .نه .دیگه باید بهش یاد بدی از دستت غذا بگیره .این جز مراحل رام شدنه .نه اینکه بگی نه من عجله ای ندارم و بذارم هر وقت خودش از دستم غذا گرفت .باید دیگه شروع کنی .که حالا تو این مرحله (یعنی غذا دادن با دست )می تونی با آرامش عمل کنی .مثلا دو هفته یا تا هر زمان که فکر می کنی دیگه راح راحت از دستت غذا می گیره .در روز 5 یا 6 بار هر بار 5 دقیقه باهاش تمرین کن .که مدت تمرین طولانی نشه .چون ممکنه عصبی بشه .من واسه این می گم الان با دست غذا دادن رو شروع کن چون یکی از کارایی که می تونی انجام بدی تا سرگرم بشه و حواسش از پرش پرت بشه اینه که باهاش بازی کنی .بازی کردن با طوطیه خودم یکی از روشایی بود که تونستم کنترلش کنم .که خیلی روش امید دارم .احتمالا این سفید برفی فهمیده که چقدر مهربونی .:smile (46):.این خیلی خوبه که خودش می تونه با اسباب بازی هاش تنها بازی کنه .سعی کن اینو خیلی تقویت کنی .وقتی کنارشی خودتم یکم با اسباب بازی هاش بازی کن .ببینه .همه تمرین ها همون بیرون قفس انجام بشه بهتره .چون ممکنه دوست نداشته باشه دستتو ببری تو قفسی که فکر می کنه قلمروشه .

البته نباید تا این حد نگران باشی .چون خیلی ها هستن که پرای طوطیشون رو کوتاه می کنن ولی زمین بازی هم براشون گذاشتن ولی بهت حق می دم که نگران باشی .با شرایطی که این طوطی داره فکر کنم حق داری نگران باشی .:smile (249):

نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    راستی یه نکته رو فراموش کردم بگم که در مورد قفس این کاکاتو من قصد داشتم که تعویضش کنم . و با آقای آژیده صحبت کردم و ایشون گفتند که فعلا این کار درست نیست و زوده .
    دلیلش رو هم حتما گفتن بهت .اگه دلیلشون این باشه که ممکنه بهش استرس وارد شه .منم موافقم .من قفس طوطیم رو می خواستم عوض کنم دو ، 3 هفته فقط باهاش آشناش کردم .اصلا حاضر نبود بره تو قفس جدید . و چون اینو اول نمی دونستم .گذاشتمش تو قفس جدید .که شروع کرد به جیغ کشیدن و کوبوندن خودش به دیواره های قفس .بعد فورا درش آوردم .من فکر کنم تا زمانی که به شما و محیطش کاملا اعتماد نکرده عوضش نکن .بعد می تونی کم کم قفس رو بگیری بذاری جایی که ببینه .حالا تا اون موقع بعد می گم چی کار کنی .:smile (142):البته اینا نظر من بود:smile (56):
    ویرایش توسط sepideh : 5th December 2010 در ساعت 08:13 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام دوستان. این جانب موفق شدم کاکاتو رو به خوردن فلفل دلمه ای سبز و قرمز و کلم بروکلی که اصلا نمی خورد و حبوبات خیس خورده عادت بدم. و امروز همه ی این موارد رو کاملا میل نمودند. یه ذره هم باقی نموند :smile (142):و من خواستم شما رو هم در شادی خودم شریک کنم. :smile (88):خیلی خوشحالم که داره حالش خوب می شه . تقریبا دو هفته هم هست که پر نمی کنه .:smile (56): تخمه هم که از دستم می گیره . کلا من خیلی خوشحالم . اما ایشون هم کم لطفی نکردن و دور از چشم من تخت من رو مورد لطف قرار دادند :smile (35):. احتمال داره که به زودی هم پیش صاحبش برگرده تا با هم به خو بی و خوشی زندگی کنند. :smile (259):
    فایل پیوست 1275
    فایل پیوست 1276

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام.تبریک می گم کارت خیلی عالی بود .منو هم تو شادیت شریک بدون
    یه چیز بگم نا امید نشو ولی با دو هفته نمیشه گفت که طوطی دیگه پر نمی کنه .پس فکر کنم فعلا زوده بره پیش صاحبش .ای کاش پیش خودت می موند .همین جابجا شدن براش استرس آوره .من نظر شخصیه شخصیم :smile (268):اینه که طوطی که پرکنه تا خوبه خوبه خوب نشده نباید این خونه اون خونه بره .(نصیحت یه دوست که طوطیه پرکن داشته:smile (23): ).خوب وقتی روی تختت میشینه یه اسباب بازی بذار کنارش و خودت یه کاری کن که حواسش به اون پرت شه .منم این گرفتاری رو دارم .از همین روش استفاده می کنم .حالا تخت که شخصیه .تو بدونی چه بلایی آورده به سر در اتاقمون .می خوایم از این خونه بریم .ولی مشتری که میاد از خجالت آب میشیم .آبرومونو برده .:smile (119)::smile (204):
    بازم تبریک می گم .ایشالا همیشه موفق باشی :smile (98):.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    جز تبریک چیزی نمی تونم بهت بگم بهنوش جان

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام بهنوش

واقعا بهت تبریک میگم.باورم نمیشه این همون کاکادوی درب و داغونه 2 ماه پیشه.این اولین تجربت تو طوطی بوده و نمیدونم خودت اطلاع داری چه کار سخت و دشواری رو انجام دادی یا نه!!!
    من بی نهایت ازت ممنونم.این طوطیه خودت نبود ولی وقت و انرژی که براش صرف کردی نتیجه داد و درمان شد....امیدوارم کسانی که تا طوطی خودشون پرکن میشه تنها راه رو فروش اون میدونن از شما صبر و حوصله و محبت رو یاد بگیرن

آژیده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی.همستری .ماهی.سره
    شماره عضویت
    3399
    منهم.تبریک میگم.اما تا جای که من شنیدم.میگن همانطور که پرکنی در کاکادو ها بیشتراز خاکستری هست همانطورم اینکه زوترم خوب میشن فکر کنم دلیلشم احساسی بودن بیشتر شون باشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام بهنوش

واقعا بهت تبریک میگم.باورم نمیشه این همون کاکادوی درب و داغونه 2 ماه پیشه.این اولین تجربت تو طوطی بوده و نمیدونم خودت اطلاع داری چه کار سخت و دشواری رو انجام دادی یا نه!!!
    من بی نهایت ازت ممنونم.این طوطیه خودت نبود ولی وقت و انرژی که براش صرف کردی نتیجه داد و درمان شد....امیدوارم کسانی که تا طوطی خودشون پرکن میشه تنها راه رو فروش اون میدونن از شما صبر و حوصله و محبت رو یاد بگیرن

آژیده

خیلی ممنون. شما لطف دارید. بدون راهنمایی های شما و دوستان امکان پذیر نبود .
    البته هنوز راه زیادی مونده تا پر های این طوطی زیبا کامل و قشنگ بشه . باز هم زمان نیاز داره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    خیلی عالی شده بهنوش جان واقعا خسته نباشی امیدوارم با تلاشهامون همه بچه های فروم کمک کنیم پیش یک صاحب خوب مثل خودت بره تا اینهمه زحمت هدر نره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    فایل پیوست 1344
    فایل پیوست 1345
    فایل پیوست 1346
    فایل پیوست 1347
    فایل پیوست 1348

این ها عکس های جدید آندره هستند. که در حال خوردن گردو بود. :smile (77):
    صحبتی هم با دکترش داشتم که به من گفت چوب نشیمن گاهش خیلی بده . حتما باید طوری باشه که انگشتان پاش به هم نرسه و روی شاخه بمونه. و همچنین شاخه پوسته داشته باشه که ناخن ها ساییده بشه و نیازی به کوتاه کردن با ناخن گیر وجود نداشته باشه . همین طور با اون شاخه می تونه بازی هم کنه و پوسته های اون رو بکنه . قفس بزرگی هم نیاز داره که من متاسفانه بودجه ی لازم رو برای تهیه ی اون ندارم
    :smile (141):

کاربر موثر

شماره عضویت
    2690
    تبریک میگم

واقعا به قول آقای آژیده، اصلا باور کردنی نیست که این همون کاکاتوی پرکن قبل باشه

البته همونطور که خودتون هم گفتید درمان کاملش هنوز نیاز به زمان داره

صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)