صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 81
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    بهنوش عزيز تبريک مي گم بهت به خاطر قلب مهربوني که داري و حاضر شدي ازش مراقبت کني .البته نگهداري از اين طوطي واسه کسي که اولين باره که با طوطي سر و کار داره خيلي سخته .ولي اميدوارم بتوني ازش خوب نگهداري کني .
    منم طوطيم پرکن بوده که خدا شکر مي تونم بگم تونستم جلوي پرکنيش رو بگيرم .و با اين کاکاتو خوشگلي که شما داريد فرق مي کنه از اين لحاظ که طوطيه شما وحشيه (حالا ممکنه صاحبي هم داشته قبلا ولي الان که پيش شماست وحشي محسوب ميشه )ولي طوطيه من کاملا رامه .تو اين فروم يزدان عزيز هم تقريبا شرايط شما رو داره .فقط طوطيش فرق مي کنه .
    يه طوطي حالا چه پرکن چه طوطيه سالم وقتي براي اولين بار وارد يه محيط جديد ميشن بايد بهشون زمان کافي داد تا با محيط آشنا بشن و همونطور که ما هميشه گفتيم تا 10 روز اول فقط و فقط تعويض آب و غذا و کف قفس .اصلا ديگه هيچکاري انجام نده . فعلا فقط آشنايي با محيط جديد .بعد از اين 10 روز مي توني ارتباط برقرار کردن رو شروع کنيد .براي اينکه پرکنيه يه طوطي رو بشه کنترل کرد اول از همه بايد باهاش ارتباط برقرار کرد از چيزايي که باعث استرسش ميشه بايد دوري کرد.تلوزيون يا آهنگه تند باعث استرس ميشه .بهتره حرکت اضافه (مثلا راه رفتن نزديک قفس يا نزديک رفتن و نگاش کردن و به قفس دست زدن و .... )و صداي اضافه (مثل بلند بلند حرف زدن و موزيک با ريتم تند و با صداي بلند گوش دادن هم تو اون محيطي که الان هست نباشه .فعلا ما مي خوايم که فقط به محیط عادت کنه و بفهمه که کاملا امنه .بعد از اون بايد شما باهاش ارتباط برقرار کنی که اينا اولين مراحل ورود طوطی به خونه و کنترل پرکنيه و غير اينا نبايد کاره ديگه اي انجام بدين .که دوست گلم شيکرا براتون لينک گذاشتن که حتما حتما حتما کامل بخونيد .
    درباره اون حرکتي که مي گي صبح انجام ميده .اين رفتاريه که بعد از اعتماد کردن به محيط و شما ، مي توني با اسباب بازي حلش کنيد .فعلا اسباب بازي نذار. من نمي دونم وقتي اينکارو انجام ميده شما کجا هستي ؟کنارش ؟کنار قفس سرپا مي موني ؟در هر صورت فکر کنم اين از استرس باشه .درباره طوطيه خودم هم اين رفتار رو داشته ولي فقط زماني که يه فرد غريبه تو اتاق بود و ارتفاع قفسش هم کم بود .اين باعث ميشد احساس درموندگيه شديد کنه يعني اينکه هيچ دفاعي در برابر يه غريبه نداشت چون هم تو قفس بود هم اون شخص از بالا نگاش مي کرد .اين باعث استرس ميشه .وقتي ببينه دفاعي نداره شروع مي کنه به کندن دم ، گاز گرفتن پاش يا بال هاش .که اين اگه خيلي تقويت بشه ممکنه زخمي کنه خودشو .پس خواهش مي کنم اول از همه تو ارتفاع هم سطح يا بالاتر از خودتون بذارش (در مورد طوطي هاي ديگه اين اين ارتفاع بايد طوري باشه که طوطي هم سطح چشماتون باشه نه پايينتر .ولي من درباره طوطي هاي پرکن نظرم اينه که اگه بالاتر باشن استرسشون کمتره ).دوم اينکه اون لحظه نزديکش نباش .البته چون صبحه و مي خواد انرژيشو تخليه کنه هم اينکارو انجام ميده پس یه نوع بازی هم هست .که شما موارد بالا رو رعايت کن .بعد اگه اسباب بازي گذاشتي وقتي آويزون ميمونه از قفس با اونا بازي مي کنه .و ديگه سراغ پاش نميره .
    دقيقا اين درسته که اول از همه سراغ اون پري ميره که قبلا خرابش کرده .من فلسفه اينو نمي دونم ولي هميشه اينجوري برداشت مي کنم که اون پرايي که خراب شده اذيتش مي کنه .مثلا طوطيه من وقتي دمشو خراب مي کرد .اون تيزي هاي که بوجود ميومد اذيتش مي کرد و تا اون رو در نمياورد راحت نميشد .همين کارش بعني پيله کردن به يه دم خراب، باعث ميشد پراي ديگشو هم مورد عنايت قرار بده و چون اعصابش خورد بود دوست داشت هرچي که مانع ميشه که اون دم خراب رو بکنه از سر راهش برداره که همون پراي سالم بودن در نهايت همشون رو خراب مي کرد .همه اينا هم دقيقا جلوي چشم من انجام مي داد .حال بعضي وقتا من کمکش مي کردم و پراي دمش رو کنار نگه مي داشتم (اجازه ميداد بهم ) بعد اون همون يکيو سعي مي کرد درستش کنه . فعلا واسه اينم کاري نمي توني انجام بدي .تا اون دو مرحله رو انجام ندادي .نزديک بودن شما بهش باعث تشديد اين رفتار ميشه در حال حاضر.
    درباره غذاش هم شيکراي عزيز تو اون تاپيکي که لينکشو گذاشته توضيح داده .
    به نتيجه ي درستي رسيدي .همون ارتفاع که من گفتم .ميبيني چقدر تاثير داره .فعلا هم گفتم که تا 10 روز تعويض آب و غذا و کف قفس .
    اما درباره حموم کردن .تو همين تاپيک دوستان اينجوري نتيجه گرفتن که حموم کردن الان اصلا به صلاح نيست و من کاملا موافقم باهاشون .از آبپاش هم به هيج وجه استفاده نکن .حالا هم که فهميدي مي ترسه پس کلا بذارش کنارهمونطور که شهرزاد عزیز و آقا سهیل گفتن .الان که اعتمادش هنوز جلب نشده اين باعث استرس شديد ميشه .حتي همون حموم کردن .طوطيه من با اينکه کاملا رامه و در حالت عادي پراشو ديگه نمي کنه ولي به محض اينکه از حموم ميارمش دمشو ميگيره .يا سرعت شروع مي کنه به تميز کردنه خشن پرهاش من تو این مورد کاملا باشیکرای عزیزم موافقم .حالا من اون لحظه فورا باهاش بازي مي کنم و چون بازي رو خيلي خيلي دوست داره .يادش ميره که حموم کرده .اوايلش اينجوري نبود يعني قبل از اينکه پرکن شه خيلي عادي بعد از حموم پرآرايي مي کرد .ولي بعد از پرکن شدنش اينجوري شد .حتما با همون سشوار خشکش کن (الان نه ها ،به موقعش).تو حموم کردن طوطيه پرکن خيلي خیلی بايد احتياط کني.

و فکر کنم شما اگه تالار طوطيه خاکستري و تاپيک يزدان رو که طوطيش پرکن هست(صفحات زیادی نیست فوقش 5 یا 6 صفحه) رو دنبال کنی بد نيست .موفق باشی .

کاربرفعال

شماره عضویت
    173
    سلام دوست عزیز
    به نظر شخصی من قفسش فوق العاده کوچکه .
    من یه مسئله ای رو متوجه نشدم . شما موقتا می خواید ازش نگهداری کنید یا پرنده رو خریدید ؟
    در هر 2 صورت قفسش خیلی کوچکه . اسباب بازی مناسب با سلیقه اش هم نداره . اگر امکانش رو داشته باشه و بتونی احساس آرامش رو بهش برگردونی خیلی سریع ارتباط برقرار خواهد کرد . هر چند که من تا به حال از این نوع کاکاتو نداشتم ولی هر چی باشه از شاه طوطی و ملنگو یا طوطی خاکستری وحشی که بدخلق تر نیست !

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    مبارک باشه بهنوش جان

خیلی خوشگله

کاربر موثر

شماره عضویت
    2690
    بهنوش جان ازت ممنونم که داری از این طوطی خوشگل نگهداری میکنی و امیدوارم که زودتر حالش خوب بشه

از دوستان هم عاجزانه تقاضا میکنم حالا که بهنوش حاضر به نگهداری ازش شده لااقل تا جایی که میتونید بهش کمک کنید و بیشتر به نیمه پر لیوان توجه کنید

اطلاعات من در خصوص پرندگان بسیار کم است ولی باز هم اگه کمکی ازم ساخته باشه دریغ نمیکنم

ضمنا از آقای آژیده هم تشکر میکنم که رضایت دادن تا این طوطی به جایی بره که شاید رسیدگی و زمان بیشتری براش صرف بشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام.
    از همه ی دوستان خیلی خیلی تشکر می کنم که به این بحث توجه کردن و تجربیات و اطلاعاتشون رو با مهربانی تمام در اختیار من قرار دادن. تمام تلاشم رو می کنم که همه ی نکات رو کاملا اجرا کنم.
    در جواب دوستمون باید بگم که من تا زمانی که این کاکاتو خوب بشه ازش نگهداری می کنم تا یه صاحب خوب و مهربان پیدا کنه.

در حال حاضر من قفس رو در ارتفاع بالایی قرار دادم که البته باعث شده که همیشه کسی رو می بینه تاجش رو باز کنه و ها بکشه ( بترسونه ) که البته توجهی نمی شه به این حرکتش .
    اتفاق جالب امروز صبح بود که من براش یه هویج بزرگ قرار دادم قبل از این که قار بکشه و تیک عصبیش شروع بشه . اون هویج رو تکه تکه کرد و دیگه قار نکشید و تیکش خیلی کمتر شد. و یه جور رضایت تو چهره اش دیده می شد.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    سلام.
    از همه ی دوستان خیلی خیلی تشکر می کنم که به این بحث توجه کردن و تجربیات و اطلاعاتشون رو با مهربانی تمام در اختیار من قرار دادن. تمام تلاشم رو می کنم که همه ی نکات رو کاملا اجرا کنم.
    در جواب دوستمون باید بگم که من تا زمانی که این کاکاتو خوب بشه ازش نگهداری می کنم تا یه صاحب خوب و مهربان پیدا کنه.

در حال حاضر من قفس رو در ارتفاع بالایی قرار دادم که البته باعث شده که همیشه کسی رو می بینه تاجش رو باز کنه و ها بکشه ( بترسونه ) که البته توجهی نمی شه به این حرکتش .
    اتفاق جالب امروز صبح بود که من براش یه هویج بزرگ قرار دادم قبل از این که قار بکشه و تیک عصبیش شروع بشه . اون هویج رو تکه تکه کرد و دیگه قار نکشید و تیکش خیلی کمتر شد. و یه جور رضایت تو چهره اش دیده می شد.
    بالاتر بودن از شما یه حس برتری بهش میده .طوطیه من هم همینطوره .ولی این بهترین کاره تو شرایط فعلیه این طوطیه خوشگله .عصبانیت و انرژیشو سر اون خالی کرده.که این خیلی خوبه .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام.

سلام
    خیلی خوبه ....
    اگر هویج دوست داره می تونی چند تا را چند جای قفس آویزون کنی تا همه را خرد کنه هر چی بیشتر خرد کنه و بریزه بهتره این هم عکس همون اسباب بازی که بهت گفتم قبلا هم برای بچه ها گذاشتم می تونی همه اش با چوب بستنی یا چوب بالسا درست کنی خوبیش اینکه می تونه خردش کنه و بریزه پایین

داشت یاد میرفت بگم یه چیزی هم از یه خانم استرالیایی که یک طوطی کاکاتوی پرکن داشت یاد گرفتم می گفت اگر دیدی ممکنه بترسه می تونی چوب بستنی یا هر چوبنرم دیگه ای را را نصف کنی یا تکه کنی بندازی توی ظرف غذاش قاطی غذا ها اش .... به سرعت باهاش آشنا میشه
    این دوباره میذارمش
    [IMG][IMG].ir/files/38uktcyq4d3wh65dcumc.jpg[/IMG][/IMG]

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    گزارش امروز

صبح یه هویج بزرگ رو تکه تکه کرد و کمی هم بالاخره خورد.
    تخمه خورد .
    براش سیب گذاشتم . از میله ها آویزان کردم که اون رو هم تکه تکه کرد و کمی هم میل کرد .
    خدا رو شکر می کنم که امروز نه پری پیدا کردم و اصلا هم تیک عصبی نداشته تا به این لحظه .
    اما باز هم من رو می بینه چون در ارتفاع هستش من رو می ترسونه مثلا.
    اما وقتی می خواستم کف قفس رو تمیز کنم و قفس رو پایین آوردم قصد داشت تیک عصبیش رو شروع کنه که کار من سریع تمام شد و این کار رو انجام نداد.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    گزارش امروز

صبح یه هویج بزرگ رو تکه تکه کرد و کمی هم بالاخره خورد.
    تخمه خورد .
    براش سیب گذاشتم . از میله ها آویزان کردم که اون رو هم تکه تکه کرد و کمی هم میل کرد .
    خدا رو شکر می کنم که امروز نه پری پیدا کردم و اصلا هم تیک عصبی نداشته تا به این لحظه .
    اما باز هم من رو می بینه چون در ارتفاع هستش من رو می ترسونه مثلا.
    اما وقتی می خواستم کف قفس رو تمیز کنم و قفس رو پایین آوردم قصد داشت تیک عصبیش رو شروع کنه که کار من سریع تمام شد و این کار رو انجام نداد.
    سلام .تبریک میگم روزه خوبی داشتی .بذار به حسابه بچگیش که دوست داره بترسونتت .حالا خوبه هیکلشو داره که بترسونه .طوطیه خانم شیکرا با یه وجب قد واسه همه شاخو شونه میکشه :smile (40)::smile (136):من فکر می کنم تو این مدت 10 15 روز همینجور ارتباط کمی باهاش داشته باشی خیلی خوبه .اول بذار محیط و قفسی که توشه براش قابل اطمینان بشه .ایشالا روزای دیگه هم مثل امروز باشه .
    موفق باشی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام دوستان . می خواستم وضعیت امروز این مهمونمون رو بگم. وقتی این مهمان پیش ما اومد . مادر و پدرم رو ندید چون اونا در سفر بودن . و دیروز برگشتن و تازه امروز صبح اونا رو دید.
    از صبح قار می کشید از 7:10 شروع کرد تا ساعت 9 گاهی قار می کشید و متاسفانه کمی هم دیک عصبیش برگشت . آیا دلیلش می تونه ورود پدر و مادرم به خونه باشه ؟؟؟

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)