نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962

چگونه تشخیص دهیم عروس هلندی بیمار شده؟

کاکاتیل ( عروس هلندی) طوطی هایی اجتماعی و باهوش هستن طول عمر کاکاتیل 15-20 سال است که با مراقبت و توجه کافی می توان این طول عمر را افزایش داد.

کاکاتیل نیز مانند ما انسانها ممکن است بیمار شود پیشنهاد ما این است حتی بدون دیدن علایم بیماری پرنده را برای چکاب نزد دامپرشک ببرین.

دقت و زیر نظر داشتن رفتارهای پرنده بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند تا با دیدن کوچکترین تغییر برای رسیدگی بیشتر هوشیار شوین.

Cockatiels can catch a cold, just like humans.

چک کردن سلامت بودن عروس هلندی:

1- پرهای اطراف چشم , اطراف سوراخ های بینی و دهان را چک کنین تا بی حالت و رنگ پریده نباشد. تغییر رنگ پرهای پرنده به زرد کمرنگ و یا کمرنگ شدن پرهای ناحیه های مختلف بدن نشانه بیماریست. آبریزش بینی و خیس بودن چشمها خبر از سرماخوردگی طوطی شما می دهد.

2-توجه کنین سوراخ های بینی خیس و یا قرمز نباشد. قرمز بودن سوراخهای بینی از علایم بیماری های تنفسی می باشد.

3- توجه کنین طوطی پرهای گردنش را مدام در حالت پف کرده و یا پرهای در حالت بلند بودن قرار داده نباشد البته پف کردن پرهای و بلند کردن پرها گاهی اشکالی ندارد و طبیعی می باشد ولی اگر این عمل طولانی مدت باشد به این معناست که طوطی حال خوبی ندارد.

4- به صدای پرنده دقت کنید اگر صدای خر خر و یا صدای پرنده کم شده می تواند از علایم سرماخوردگی باشد

5- به رفتار پرنده حساس باشین اگر رو چوب قفس نمی شیند و کف قفس نشسته و زیاد تحرک ندارد علامت بیماری شدید است. همچنین تنفس صدا دارد صدای کلیک از بینی پرنده شنیدن عطسه زیاد همه از علایم بیماری بوده و پرنده باید به حالت اورژانس به دامپزشک مراجعه کند.

ترجمه:شهرزاد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11533
    سلام من یک طوطی عروس خریدم حدودا 40روزشه از وقتی که آوردمش غیر از روز اول اسهال داره.فقط هم زرده تخم مرغ می خوره حتی تو این 5روز که دارمش یه قطره آب هم نخورده.سرحالم هست فقط اسهالش 5 روزه که قطع نشده و حیوون بوی بدی هم میده .رنگ اسهالشم سبز روشنه.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.با تشکر.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط reyhaneh88 نمایش پست ها
    سلام من یک طوطی عروس خریدم حدودا 40روزشه از وقتی که آوردمش غیر از روز اول اسهال داره.فقط هم زرده تخم مرغ می خوره حتی تو این 5روز که دارمش یه قطره آب هم نخورده.سرحالم هست فقط اسهالش 5 روزه که قطع نشده و حیوون بوی بدی هم میده .رنگ اسهالشم سبز روشنه.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.با تشکر.
    سریع ببریدش دامپزشکی
    حتما باید توسط یک دامپزشک ویزیت بشه

http://www.caspianvet.com/

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 16th March 2013 در ساعت 07:08 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط reyhaneh88 نمایش پست ها
    سلام.جواب اول و آخر رو آقای آژیده دادن و فقط دامپزشک هست که میتونه درمانش کنه ولی من بهتون پیشنهاد میدم سریعا جوجه رو ببرید پس بدید.این جوجه دونه خور نشده و به همین خاطرم فقط زرده میتونه بخوره.بوی بدشم به خاطر همین تخم مرغ هست که میخوره و هضمش طول میکشه و پرنده بو میگیره.اسهالش هم به خاطر تغذیه ی دائمیه تخم مرغ هست.تا تلف نشده برش گردونید یا با سرنگ تغذیش کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فعلا ندارم
    شماره عضویت
    17257
    سلام من دیروز یه عروس 4 یا 5ماهه گرفتم و موقعی که اوردمش خونه دیدم داره میلرزه گفتم شاید سردشه و اوردمش پیش بخاری از لحظه ای که اومد کنار بخاری سرو حال شد و شروع کرد به بالا رفتن از قفسو خوردن دونه هایی که مغازه دار بهم داده... شب خیلی راحت بعد از خاموش شدن چراغ اروم گرفت صبح که رفتم سینیشو تمیز کنم دیدم مدفوع دیشبیش سبز تیره و سفیده.. تقریبا شبیه اسهال بود ولی مدفوع صبحش تقریبا خشک با کمی اب بوده. فقط نمیدونم الان بعد نیم ساعت ور رفتن با دونه هاش و خوردن کمی از اونها(البته برای ازمایش یکی دوتاشو با دستم دادم خورد)یه جورایی انگار نعشه شده .یه مقدار لرزش داره... دور گردنشو پف داده و چشماشو میبنده. دومه هارو خود مغازه دار داده و گفته خودش با همینا تغذیه میکنه پرنده هاشو. به نظرتون مشکلی داره؟؟؟ چون احساس میکنم رفتارهاش عادیه و خمیازه میکشه و خودشو تمیز میکنه... فقط چون تازه خذیدمش یکم میترسم... ممکنه رفتارهاش واسه مکان جدید و استرس باشه؟؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hpman نمایش پست ها
    سلام من دیروز یه عروس 4 یا 5ماهه گرفتم و موقعی که اوردمش خونه دیدم داره میلرزه گفتم شاید سردشه و اوردمش پیش بخاری از لحظه ای که اومد کنار بخاری سرو حال شد و شروع کرد به بالا رفتن از قفسو خوردن دونه هایی که مغازه دار بهم داده... شب خیلی راحت بعد از خاموش شدن چراغ اروم گرفت صبح که رفتم سینیشو تمیز کنم دیدم مدفوع دیشبیش سبز تیره و سفیده.. تقریبا شبیه اسهال بود ولی مدفوع صبحش تقریبا خشک با کمی اب بوده. فقط نمیدونم الان بعد نیم ساعت ور رفتن با دونه هاش و خوردن کمی از اونها(البته برای ازمایش یکی دوتاشو با دستم دادم خورد)یه جورایی انگار نعشه شده .یه مقدار لرزش داره... دور گردنشو پف داده و چشماشو میبنده. دومه هارو خود مغازه دار داده و گفته خودش با همینا تغذیه میکنه پرنده هاشو. به نظرتون مشکلی داره؟؟؟ چون احساس میکنم رفتارهاش عادیه و خمیازه میکشه و خودشو تمیز میکنه... فقط چون تازه خذیدمش یکم میترسم... ممکنه رفتارهاش واسه مکان جدید و استرس باشه؟؟؟
    سلام . کلا روزای اول حضور در خونه این موارد عادی هست . اگه رفتارش عادیه ، کل روز پف کرده نیست و چشماش رو نمیبنده و سایر نشونه های بیماری رو نداره مشکلی نیست . این تاپیک رو برای شروع مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread26430.html

دمای محل نگهداری طوطی چقدره ؟ ( دقیق بگید ) چه غذایی بهش میدین ؟ مدفوعش هم با توصیفات شما مشکلی نداره . اما میتونید از مدفوعش هم عکس بذارید .

ادامه سوالات رو تو این تاپیک برسید :

http://www.parsipet.ir/thread26430.html

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)