صفحه 7 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 311

موضوع: سیکل ازت

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    با سلام سیفون 100% توی سه روز روی سیکل تاثیری داره باعث بهم خوردنش میشه یا نه ممنون

اگر دارو نزنید خیر آسیب نمیبینه . حجم باکتری های داخل آب مسلما یک کاهش ناگهانی خواهد داشت که طی چندین ساعت در سامپ یا فیلتر سطلی و طور کلی در سیستم بیولوژیکی تصفیه آکواریوم شما تکثیر و باز سازی خواهد شد

دارو اگر بزنید سیکل ازت آسیب جدی میبینه

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ-ماهی-قناری-خروس لاری-قرقاول-کفتر
    شماره عضویت
    9015
    سلام
    اگه تو فیلتر آکواریومی که سیکلش کامل شده سرامیک نو بذاریم چند روز طول میکشه کلونی باکتری توش سرامیکا تشکیل بشه؟
    اگه این سرامیکا رو به یه تانک که دو هفته پیش راه اندازی شده انتقال بدیم چقدر میتونه تو تسریع کامل شدن چرخه نقش داشته باشه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9015
    نقل قول نوشته اصلی توسط foumani نمایش پست ها
    سلام
    اگه تو فیلتر آکواریومی که سیکلش کامل شده سرامیک نو بذاریم چند روز طول میکشه کلونی باکتری توش سرامیکا تشکیل بشه؟
    اگه این سرامیکا رو به یه تانک که دو هفته پیش راه اندازی شده انتقال بدیم چقدر میتونه تو تسریع کامل شدن چرخه نقش داشته باشه؟
    ممنون میشم یکی از اساتید بزرگوار هر چه سریعتر حقیر رو راهنمایی کنن!

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط foumani نمایش پست ها
    سلام
    سلام

شما نباید تمامی مدیای فیلتر رو با مدیای نو عوض کنی . معمولا مدیای جدید رو به یک سوم مدیای قدیمی اضافه میکنیم تا سیکل بهم نریزه .
    اگه از کپسولهای تسریع سیکل استفاده کنید 48 ساعت بعد میتونید ماهیها رو اضافه کنید و سیفون 20 درصد هم انجام بدید .
    اما بدون تسریع کننده دو هفته زمان لازمه تا کلونی باکتریهای مفید تکمیل بشه .

سرامیکهای قبلی رو باید خیلی سریع به فیلتر تانک جدید انتقال بدید تا سرد نشن . وگرنه بر اثر پایین اومدن دما و آب به آب شدن -آسیب جدی میبینن .

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9015
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام

شما نباید تمامی مدیای فیلتر رو با مدیای نو عوض کنی . معمولا مدیای جدید رو به یک سوم مدیای قدیمی اضافه میکنیم تا سیکل بهم نریزه .
    اگه از کپسولهای تسریع سیکل استفاده کنید 48 ساعت بعد میتونید ماهیها رو اضافه کنید و سیفون 20 درصد هم انجام بدید .
    اما بدون تسریع کننده دو هفته زمان لازمه تا کلونی باکتریهای مفید تکمیل بشه .

سرامیکهای قبلی رو باید خیلی سریع به فیلتر تانک جدید انتقال بدید تا سرد نشن . وگرنه بر اثر پایین اومدن دما و آب به آب شدن -آسیب جدی میبینن .

موفق باشی

ممنون از توضیحات شما

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10325
    میشه سرامیک های قدیمی را در بستر قرار داد؟ مثلا خردشون کنیم و زیر بستر بریزیم یا به همون حالت سالم ( بیشتر منظورم برای ارتفاع گرفتن بستر و بهم نخوردن سیکل موقع اضافه کردن سرامیک جدید هستش)

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad57 نمایش پست ها
    میشه سرامیک های قدیمی را در بستر قرار داد؟ مثلا خردشون کنیم و زیر بستر بریزیم یا به همون حالت سالم ( بیشتر منظورم برای ارتفاع گرفتن بستر و بهم نخوردن سیکل موقع اضافه کردن سرامیک جدید هستش)
    آره میشه . من خودم اینکارو کردم و مشکلی هم بر نخوردم . اگه واسه زیر میخوای استفاده کنی سالم بریز وگرنه واسه رو کمی خردش کنی بهتره چون سالم توی دید میاد و یه جوریه .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    سلام
    من یک تاپ فیلتر درست کردم که آب بعد از عبور از ظرفی که شامل فیلتراسیون مکانیکی است وارد ظرف دیگری میشه که فقط سرامیک داخلشه )micromec) از JBL آیا لازمه به همراه سرامیکها یک چشمه هوا یزارم تا اکسیژن هم وارد بشه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلام من یک تاپ فیلتر درست کردم که آب بعد از عبور از ظرفی که شامل فیلتراسیون مکانیکی است وارد ظرف دیگری میشه که فقط سرامیک داخلشه )micromec) از JBL آیا لازمه به همراه سرامیکها یک چشمه هوا یزارم تا اکسیژن هم وارد بشه؟
    سلام دوست من اگه توی مخزن شعله اکسیژن نداشته باشین که واجبه ولی اگر هم داشته باشیت مناسب و بی ضرر هست که یک شعله هوا توی تاپ فیلترتون داشته باشین

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10325
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    آره میشه . من خودم اینکارو کردم و مشکلی هم بر نخوردم . اگه واسه زیر میخوای استفاده کنی سالم بریز وگرنه واسه رو کمی خردش کنی بهتره چون سالم توی دید میاد و یه جوریه .
    ممنون از جوابتون آقا مهدی
    به نظرتون کدوم این دو کار رو بکنم :
    1 اول سرامیکهای قدیمی را از تاپ خارج کنم و یه گوشه ای از آکواریوم بریزم و بعد سرامیک های جدید را جایگزین کنم و بعد از 2-3 هفته سرامیک های قدیمی را ببرمشون زیر بستر ی
    2 هر هفته یک سوم از سرامیک های قدیمی رو با جدید جایگزین کنم و قدیمی هایی رو که سرامیک جدید جایگزینشون شدن همون موقع به زیر بستر منتقل کنم و طی 3 هفته همه سرامیک های قدیمی با جدیدی جایگزین بشه

صفحه 7 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)