صفحه 4 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 311

موضوع: سیکل ازت

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    دوستان عزیزم امروزه با پیشرفتی که در زمینه آکواریوم و پرورش ماهیهای زینتی داریم طی کردن سیکل ازت به سختی قبلها نیست . یعنی زیاد نباید روی این مسئله سخت گرفت . وقتی با خرید یک داروی ساده و ریختن اون در تانکی که نیترات و نیتریت اون به شدت زیاد هست می شه در چند ساعت این دو مقدار رو به مقدار بسیار بسیار زیاد کم کرد و حتی به صفر رسوند مشکل ما طی کردن چرخه نیست . مشکل ما بیشتر به هم نزدن این سیکل هست .

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    با استفاده از مقداری غذایه ماهی میشه اینکارو کرد(غذا بعد چند روز تبدیل به امونیاک میشه)

دقیقاً ...
    به عکس زیر و کادر قرمز دقت کنید ...
    uneaten food میشه غذای خورده نشده ...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    ]سلام دوستان
    قصد دارم تمامی اجزا تانکمو ضدعفونی کنم، ابتدا میخوام ماهی هامو به یه تانک دیگه منتقل کنم
    اما سوالم اینه که اگه من فیلتر سطلی خودمو به تانک موقت انتقال بدم و پس از اماده شدن تانک اصلی(چند روز بعد) اونو به تانک اصلی بازم برگردونم ایا سیکل بهم میخوره یا نه؟
    ضمنا میخوام مدیا هم اضافه کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali gharbani نمایش پست ها
    ]سلام دوستان
    قصد دارم تمامی اجزا تانکمو ضدعفونی کنم، ابتدا میخوام ماهی هامو به یه تانک دیگه منتقل کنم
    اما سوالم اینه که اگه من فیلتر سطلی خودمو به تانک موقت انتقال بدم و پس از اماده شدن تانک اصلی(چند روز بعد) اونو به تانک اصلی بازم برگردونم ایا سیکل بهم میخوره یا نه؟
    ضمنا میخوام مدیا هم اضافه کنم
    سلام

ضد عفونی برای چی؟آیا مشکل حادی وجود داره؟

اگر وجود نداره که ضد عفونی کردن کاری عبث و بیهودست....مهم تر از همه زمان بره و سیکل نابود میشه

اگر مشکل حادی وجود داره که خوب داخل فیلتر سطلیتون هم خواهد ماند!!! تانک رو ضد عفونی میکنید ولی لا به لای مدیای فیلترتون پر از سیست و لارو و تخم انواع انگل و سایر عوامل بیماری زا خواهد بود

در هر صورت اگر مصمم به انجام این کار هستید ، توجه داشته باشید که باکتری های داخل فیلتر سطلی شما برای بقا و ادامه زندگی نیاز به آمونیاک دارند

در تانک اصلی سورس و منبع تولید آمونیاک ماهی های شما ، مدفوع ماهی های ، ترشحات پروتینی بدن ماهی ، غذا دهی و ... خواهد بود
    وقتی فیلتر رو داخل یک مدار بسته و کم حجم میکنید که ماهی زنده ای در آن نیست...یا تعداد ماهی خیلی کم است ، به دلیل عدم تولید آمونیاک بخش عمده باکتری ها خواهند مرد.پس باید آمونیاک رو دستی به آب اضافه کنید

به اضافه کردن آمونیاک در فیلتراسیون بدون وجود ماهی و مدار بسته روش Fish Less گفته میشه
    یعنی بدون حضور ماهی ها مثلا ظرفیت باکتری های نیترو زوموناس و نیترو باکتر رو به اندازه 10 یا 100 یا هر تعداد ماهی(بسته به حجم تانک و میزان آمونیاک اضافه شده بر اساس ppm/liter) میرسیونید

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

ضد عفونی برای چی؟آیا مشکل حادی وجود داره؟

اگر وجود نداره که ضد عفونی کردن کاری عبث و بیهودست....مهم تر از همه زمان بره و سیکل نابود میشه

اگر مشکل حادی وجود داره که خوب داخل فیلتر سطلیتون هم خواهد ماند!!! تانک رو ضد عفونی میکنید ولی لا به لای مدیای فیلترتون پر از سیست و لارو و تخم انواع انگل و سایر عوامل بیماری زا خواهد بود

در هر صورت اگر مصمم به انجام این کار هستید ، توجه داشته باشید که باکتری های داخل فیلتر سطلی شما برای بقا و ادامه زندگی نیاز به آمونیاک دارند

در تانک اصلی سورس و منبع تولید آمونیاک ماهی های شما ، مدفوع ماهی های ، ترشحات پروتینی بدن ماهی ، غذا دهی و ... خواهد بود
    وقتی فیلتر رو داخل یک مدار بسته و کم حجم میکنید که ماهی زنده ای در آن نیست...یا تعداد ماهی خیلی کم است ، به دلیل عدم تولید آمونیاک بخش عمده باکتری ها خواهند مرد.پس باید آمونیاک رو دستی به آب اضافه کنید

به اضافه کردن آمونیاک در فیلتراسیون بدون وجود ماهی و مدار بسته روش Fish Less گفته میشه
    یعنی بدون حضور ماهی ها مثلا ظرفیت باکتری های نیترو زوموناس و نیترو باکتر رو به اندازه 10 یا 100 یا هر تعداد ماهی(بسته به حجم تانک و میزان آمونیاک اضافه شده بر اساس ppm/liter) میرسیونید

موفق باشید
    بابک آژیده
    ممنون از جوابتون
    امونياك رو از كجا ميشه تهيه. كرد؟
    دز مصرفيش جي هستش؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    یک تستر آمونیاک از آکواریوم فروشی ها تهیه کنید

قطره قطره اوندقر آمونیاک رو به آکواریوم یا اون سیستم مداربسته که فیلتر سطلی هم توش داره کار میکنه اضافه کنید تا میزان آمونیاک آب به 50ppm برسه

در روز های بعدی این عمل رو هر روز انجام بدید(به جای x قطره 1/ قطره آمونیاک اضافه کنید یعنی نصف میزان اولیه). تا زمانی که قصد انتقال ماهی ها رو به تانک اصلی دارید هر روز اون نصف میزان روز اول رو بزنید

در ضمن آمونیاک خالص از ناصر خسرو میتونید بخرید

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    حالا ما فرض كنيم كه سيكل از بين رفته
    نميشه از تسريع كننده هاي سيكل قبل از ورود ماهي ها به تانك.اصلي استفاده كرد؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    چرا میشه!

حتی میتونید 40 روز هفته ای 2 - 3 بار یا بیشتر(بسته به حجم آّب آکواریوم ، تعداد ماهی شما و میزان تولید آمونیاک) سیفون منظم داشته باشید.سیکل خود به خود طی خواهد شد
    من شخصا این روش رو میپسندم

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    درود بابک جان یه سوال داشتم و اون اینه که من برای تانک جدیدم که میخوام گیاهی و دیسکس داشته باشم و تانک هک هنوز راهاندازی نکردم بهترین روش برای طی کردن سیکل چه روشی رو پیشنهاد میکنید ؟

استفاده از باکتریهای فعال در تانک برای سرعت بخشیدن به چرخه !

یا اینکه بزارم خودش کم کم چرخه رو کامل کنه !

با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود بابک جان یه سوال داشتم و اون اینه که من برای تانک جدیدم که میخوام گیاهی و دیسکس داشته باشم و تانک هک هنوز راهاندازی نکردم بهترین روش برای طی کردن سیکل چه روشی رو پیشنهاد میکنید ؟

استفاده از باکتریهای فعال در تانک برای سرعت بخشیدن به چرخه !

یا اینکه بزارم خودش کم کم چرخه رو کامل کنه !

با تشکر
    سلام

به نظر من کاملا یک مقوله شخصیه....یعنی با هر کدوم راحت تری و دوست داری ... همون رو انجام بده.مهم اینه که آمونیاک آب بالا نره
    من خودم شخضا علاقه ای به استفاده از تسریع کننده و آنزیم و باکتری ندارم...Fishless هم طی نمیکنم . مستقیما ماهی ها رو منتقل میکنم به تانک اصلی و هر روز 40% سیفون میکنم تا سیکل خود به خود طی بشه...

شما هم هر کدوم از 3 روش فوق رو انتخاب کنید هیچ مشکلی نداره

راستی...دیسکس و گیاه رو میخواید تو چه دمایی نگهداری کنید؟

ارادتمند
    آژیده

صفحه 4 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)