صفحه 24 از 32 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 231 به 240 از 311

موضوع: سیکل ازت

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    سلام سوال قبلی منو کسی جواب نداد ولی بازم تشکر میکنم .مشکل پیش اومده مطرح میکنم امیدوارم دوستان راهنمایی کنند.من تانکو به جایی رسید که آب کردم و منتظر طی شدن سیکل بودم .بعده چند روز یه تست زدم نیتریت رو بینه یک و دو بود.بعد برای سریع هر طی شدن سیکل از باکتری سازه آزو bsb استفاده کردم طبق فرمولش .دا روز گذشت تست زدم توقع داشتم نیتریت پایین تر بیاد ولی بر عکس بود بالاتر رفته بود..علت چیست؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط f@rhad نمایش پست ها
    با عرض سلامضمن تشکر از زحمات شما .میخواستم بدونم بدون هیچ عامل تسریع دهنده سیکل ازت و بدون انداختنه هیچ ماهی آیا سیکل ازت طی میشود ؟یعنی در نظر بگبرید یک آکواریومه خالی بدون هیچ گونه ماهی فقط یه چوب آبنوس به عنوانه دکور توشه و فیلتری که توش مدیای سرامیک و سابستریت هست ؟
    تسریع کننده ها باکتری دارن یعنی شما وقتی از تسریع کننده ها استفاده کردید باکتری رو وارد تانکتون میکنید اما به آمونیاک هم احتیاج دارید تا این باکتری ها زنده بمونن اگر میخواهید ماهی نندازید میتونید نصف بیشتر آب تانک رو از یک تانک دیگه که سیکلش کامل هست بردارید (اما باید ماهیاش سالم باشن و اون آب ناقل بیماری نشه)
    ماهی رو وارد این آب میکنید و نصف باقی مونده رو آب تازه و هم دما و بدون کلر بریزید
    اون سرامیک و ساب استریت هم محل تجمع باکتری ها هستند

نقل قول نوشته اصلی توسط f@rhad نمایش پست ها
    سلام سوال قبلی منو کسی جواب نداد ولی بازم تشکر میکنم .مشکل پیش اومده مطرح میکنم امیدوارم دوستان راهنمایی کنند.من تانکو به جایی رسید که آب کردم و منتظر طی شدن سیکل بودم .بعده چند روز یه تست زدم نیتریت رو بینه یک و دو بود.بعد برای سریع هر طی شدن سیکل از باکتری سازه آزو bsb استفاده کردم طبق فرمولش .دا روز گذشت تست زدم توقع داشتم نیتریت پایین تر بیاد ولی بر عکس بود بالاتر رفته بود..علت چیست؟
    یه علتش میتونه مشکل دار بودن تسترـتون باشه
    یه علتش هم از بین رفتن باکتری ها و عدم تبدیل نیتریت به نیترات هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    با سلام

تا زمانی که دارو ( جنرال تونیک) داخل اب هست و هنوز آب سبز هست سیکل شروع نمیشه مطمئنا !؟ در این زمان استفاده از تسریع کننده ها تاثیری داره؟ من از باکتوزیم استفاده میکنم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

البته جای دیگه توی سایت مطرح کردم که در حال حاضر از ذغال هم استفاده میکنم (برای از بین بردن اثر دارو) تاثیرش روی سیکل هم ممنون میشم بفرمایید

با تشکر فراوان
    ویرایش توسط ali_tymouri : 22nd February 2015 در ساعت 11:01 AM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tymouri نمایش پست ها
    با سلام

تا زمانی که دارو ( جنرال تونیک) داخل اب هست و هنوز آب سبز هست سیکل شروع نمیشه مطمئنا !؟ در این زمان استفاده از تسریع کننده ها تاثیری داره؟ من از باکتوزیم استفاده میکنم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

البته جای دیگه توی سایت مطرح کردم که در حال حاضر از ذغال هم استفاده میکنم (برای از بین بردن اثر دارو) تاثیرش روی سیکل هم ممنون میشم بفرمایید

با تشکر فراوان
    سلام

شما ابتدا بفرمایید اکواریوم شما تو چه مرحله ای است؟
    اگر سیکل کامل نشده چرا دارو استفاده کردین؟
    دلیل استفاده از دارو در تانک اصلی چیست؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

شما ابتدا بفرمایید اکواریوم شما تو چه مرحله ای است؟
    اگر سیکل کامل نشده چرا دارو استفاده کردین؟
    دلیل استفاده از دارو در تانک اصلی چیست؟
    عرض ادب مجدد
    اکواریوم رو 14-15 روزه که راه اندازی کردم و یکی از ماهیا روی بدنش یه زخم داشت که توی بخش سوال و جواب هم راهنمایی گرفتم و البته چون اکواریوم قبلیم ماهی داشت و برای قرنطینه مناسب نبود توی تانک اصلی (که تازه ابگیری شده) دارو زدم و اینکه بعد از شستشوی شن جدید و نداشتن امکان جوشاندن اون حجم شن به عنوان ضدعفونی هم به نظرم بی تاثیر نبود و دارو را به تانک اصلی زدم
    ویرایش توسط ali_tymouri : 22nd February 2015 در ساعت 12:50 PM

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    عرض ادب مجدد
    اکواریوم رو 14-15 روزه که راه اندازی کردم و یکی از ماهیا روی بدنش یه زخم داشت که توی بخش سوال و جواب هم راهنمایی گرفتم و البته چون اکواریوم قبلیم ماهی داشت و برای قرنطینه مناسب نبود توی تانک اصلی (که تازه ابگیری شده) دارو زدم و اینکه بعد از شستشوی شن جدید و نداشتن امکان جوشاندن اون حجم شن به عنوان ضدعفونی هم به نظرم بی تاثیر نبود و دارو را به تانک اصلی زدم
    سلام
    شما ابتدا باید به دنبال علت بیماری ماهیها باشید و اینکه چرا در تانکی که در حال گذرندان سیکل میباشد بیماری بوجود آمده.
    در حا حاضر با چند مشکل روبرو هستید.
    1 - کامل نشدن سیکل و آمونیاک و نیتریت.
    2- ورود عامل بیماری به تانک.
    3- استفاده از انواع داروها.
    من اگر جای شما باشم و به دنبال کار اصولی باشم ، ماهیها را به تانک قرنطینه منتقل میکنم و این تانک را کامل تخلیه کرده و بعد از ضدعفونی تمام وسایل ، دوباره و از ابتدا راه اندازی میکنم.
    اگر حوصله و وقت اینکار را ندارید ماهیها را به یک تانک دیگر منتقل کنید ،100 درصد آب را سیفون کنید و به میزان یک گرم درلیتر نمک به آب اضافه نمایید.
    بعد از 24 تا 48 ساعت از تسریع کننده استفاده کنید و به فاصله 24 ساعت یک تا دو عدد ماهی سالم به تانک اضافه کنید.
    به همین ترتیب باید تا تکمیل سیکل ادامه بدهید.

هر گونه استفاده از دارو تحت هر شرایطی در زمان طی شدن سیکل موجب اختلال و به تاخیر افتادن آن خواهد شد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    شما ابتدا باید به دنبال علت بیماری ماهیها باشید و اینکه چرا در تانکی که در حال گذرندان سیکل میباشد بیماری بوجود آمده.
    در حا حاضر با چند مشکل روبرو هستید.
    1 - کامل نشدن سیکل و آمونیاک و نیتریت.
    2- ورود عامل بیماری به تانک.
    3- استفاده از انواع داروها.
    من اگر جای شما باشم و به دنبال کار اصولی باشم ، ماهیها را به تانک قرنطینه منتقل میکنم و این تانک را کامل تخلیه کرده و بعد از ضدعفونی تمام وسایل ، دوباره و از ابتدا راه اندازی میکنم.
    اگر حوصله و وقت اینکار را ندارید ماهیها را به یک تانک دیگر منتقل کنید ،100 درصد آب را سیفون کنید و به میزان یک گرم درلیتر نمک به آب اضافه نمایید.
    بعد از 24 تا 48 ساعت از تسریع کننده استفاده کنید و به فاصله 24 ساعت یک تا دو عدد ماهی سالم به تانک اضافه کنید.
    به همین ترتیب باید تا تکمیل سیکل ادامه بدهید.

هر گونه استفاده از دارو تحت هر شرایطی در زمان طی شدن سیکل موجب اختلال و به تاخیر افتادن آن خواهد شد.
    ممنونم از وقتی که میزارید،
    آب تانک را 4-5 روز پیش 50% سیفون کردم چون از آب ro استفاده میکنم و حجم اکواروم بالاست تعویض 100درصد آب تقریبا غیر ممکنه چون 3-4 شبانه روز پر شدن اکواریوم طول میکشه !! و از طرفی اکواریوم قرنطینه حدود 80 لیتر آب میگیره که الان داخلش تترا نئون و کوریدوراس جولی و تترا انگل خوار برای اضافه کردن به دیسکس ها قرنطینه شدند و اینکه 17 عدد دیسکس و این حجم آب و ماهی های قرنطینه نشده تو یک جا خطرناکه
    هر روز نیتریت و نیترات رو تست میکنم البته تستر امونیاک ندارم هنوز ! شرایط آب به نظم خطرناک نیست مگر امونیاک که خبر ندارم!! و فکر میکنم با حجم آبی که تانکم داره به این سرعت امونیاک بالا نره! شاید هم اشتباه میکنم استاد

حالا با توجه به این مشکلات سوالم رو دوباره مطرح میکنم استفاده از تسریع کننده ها میتونه کمک کنه تا زمانی که اثر جنرال تونیک موجوده؟ و اینکه ذغال کمک میکنه و برای سیکل مشکل ساز نیست؟

خیلی خیلی ممنونم
    شرمنده ازینکه وقتتونو میگیرم
    ویرایش توسط ali_tymouri : 22nd February 2015 در ساعت 02:34 PM

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    ممنونم از وقتی که میزارید،
    آب تانک را 2 روز پیش 50% سیفون کردم چون از آب ro استفاده میکنم و حجم اکواروم بالاست تعویض 100درصد آب تقریبا غیر ممکنه چون 3-4 شبانه روز پر شدن اکواریوم طول میکشه !! و از طرفی اکواریوم قرنطینه حدود 80 لیتر آب میگیره که الان داخلش تترا نئون و کوریدوراس جولی و تترا انگل خوار برای اضافه کردن به دیسکس ها قرنطینه شدند و اینکه 17 عدد دیسکس و این حجم آب و ماهی های قرنطینه نشده تو یک جا خطرناکه
    هر روز نیتریت و نیترات رو تست میکنم البته تستر امونیاک ندارم هنوز ! شرایط آب به نظم خطرناک نیست مگر امونیاک که خبر ندارم!! و فکر میکنم با حجم آبی که تانکمک داره به این سرعت امونیاک بالا نره! شاید هم اشتباه میکنم استاد

حالا با توجه به این مشکلات سوالم رو دوباره مطرح میکنم استفاده از تسریع کننده ها میتونه کمک کنه تا زمانی که اثر جنرال تونیک موجوده؟ و اینکه ذغال کمک میکنه و برای سیکل مشکل ساز نیست؟

خیلی خیلی ممنونم
    شرمنده ازینکه وقتتونو میگیرم
    شما ماشاا.. همه کار کردین ...

اول از همه اینکه به هیچ عنوان تانک رو به صورت کامل و صد در صد با آب ro پر نکنید. همین کار به خاطر حذف املاح مورد نیاز باعث اسیب دیدن ماهی خواهد شد.
    داشتن تانک قرنطینه مناسب از ملزومات میباشد.
    شما چطور قبل از اینکه سیکل کامل شود 17 عدد دیسکس به تانک اضافه کردین ؟!!! و چند ماهی دیگر هم در انتظار ورود به جمع آنها هستند؟!!
    از نوع تستر شما و صحت کار آن اطلاعی ندارم ولی مطمئنن اشکالی در آن وجود دارد که با این شرایط میفرمایید مشکلی نیست!!

تنها راه حل این مشکل خارج کردن دارو از اب بوسیله سیفون روزانه و انتقال ماهیها به تانک دیگر میباشد و تا زمانی که تعادل برقرار نشود هرگونه اضافه کردن تسریع کننده موثر نخواهد بود.
    ویرایش توسط Romans : 22nd February 2015 در ساعت 03:27 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    سلام دوستان
    یه تانک کوچک چهل لیتری دارم که توش از گیاه و چوب که در آکواریوم فعال قدیمی بوده هم استفاده کردم و چندتا زبرا هم انداختم توش، حال تا کی باید برای طی شدن سیکل صبر کنم و اینکه توی این مدت سیفون آب انجام بشه اصلا یا نه؟
    با تشکر

همکار قدیمی (انجمن فلاورهورن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی (فلاور)
    شماره عضویت
    15266
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezan95 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه تانک کوچک چهل لیتری دارم که توش از گیاه و چوب که در آکواریوم فعال قدیمی بوده هم استفاده کردم و چندتا زبرا هم انداختم توش، حال تا کی باید برای طی شدن سیکل صبر کنم و اینکه توی این مدت سیفون آب انجام بشه اصلا یا نه؟
    با تشکر
    سلام دوست عزیز طی شدن سیکل رو میتونی با تستر های مربوطه متوجه شی...

صفحه 24 از 32 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)