صفحه 10 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 311

موضوع: سیکل ازت

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10928
    دوستان کسی هست که اطلاعاتی در مورد باکتری jbl داشته باشه؟ چطوری باید استفاده کرد و تو 80 لیتر چقدر باید بریزیم و چقدر طول می کشه تا سیکل با این دوره ها طی بشه؟ممنون.
    راستی من azoo داشتم توش پر دونه های ریز بود که فکر کنم باکتری بود ولی الان jbl خریدم مثل آب شفافه و چیزی توش نیست؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط gwamir نمایش پست ها
    دوستان کسی هست که اطلاعاتی در مورد باکتری jbl داشته باشه؟ چطوری باید استفاده کرد و تو 80 لیتر چقدر باید بریزیم و چقدر طول می کشه تا سیکل با این دوره ها طی بشه؟ممنون.
    راستی من azoo داشتم توش پر دونه های ریز بود که فکر کنم باکتری بود ولی الان jbl خریدم مثل آب شفافه و چیزی توش نیست؟
    سلام دوست عزیز.. نمیشه که چیزی توش نباشه . باکتری رو که نمیشه با چشم دید..

چه تو آزو چه تو جی بی ال ...

در مورد دوز مصرف هم یه عکس از قسمت دستور العمل بزارید ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    11317
    بادرود
    دوست من اون دونه هایی که شما دیدید باکتری نیستن (باکتری فقط با چشم مصلح میشه دید ) نوعی نگه دارنده از نوع ژلاتین هستند که در آزمایشگاه برای کشت استفاده می شن هستن
    انواع باکتری سازها در بازار به اشکال مختلف وجود دارن از مایع شفاف تا کدر و پودر و کپسول مثلا سرا به شکل محلول شیری رنگ هستش و بسیار با کیفیته و بعد از 24 ساعت میزان نیترات رو به نزدیک صفر میرسونه یعنی سیکل کامل شده
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط hanif نمایش پست ها
    بادرود
    دوست من اون دونه هایی که شما دیدید باکتری نیستن (باکتری فقط با چشم مصلح میشه دید ) نوعی نگه دارنده از نوع ژلاتین هستند که در آزمایشگاه برای کشت استفاده می شن هستن
    انواع باکتری سازها در بازار به اشکال مختلف وجود دارن از مایع شفاف تا کدر و پودر و کپسول مثلا سرا به شکل محلول شیری رنگ هستش و بسیار با کیفیته و بعد از 24 ساعت میزان نیترات رو به نزدیک صفر میرسونه یعنی سیکل کامل شده
    موفق باشید
    کیفیت باکتری زنده سرا رو چطوری سنجیدید که میگید با کیفیته؟نسبت به چه محصولاتی با کیفیته؟محصولات برایت ول و سیچم رو هم امتحان کردین؟
    بعدجهت اطلاع باکتری هایه هوازی که تو سیکل ازت بوجود میان کارشون تبدیل امونیاک به نیتریت و نیتریت به نیترات هست و اصلن کاری به نیترات ندارن
    و نمیتونن نیترات رو مصرف کنن و مقدارش رو صفر کنن!!!!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    11317
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    کیفیت باکتری زنده سرا رو چطوری سنجیدید که میگید با کیفیته؟نسبت به چه محصولاتی با کیفیته؟محصولات برایت ول و سیچم رو هم امتحان کردین؟
    بعدجهت اطلاع باکتری هایه هوازی که تو سیکل ازت بوجود میان کارشون تبدیل امونیاک به نیتریت و نیتریت به نیترات هست و اصلن کاری به نیترات ندارن
    و نمیتونن نیترات رو مصرف کنن و مقدارش رو صفر کنن!!!!!
    با درود
    دوست من اون محصولی که شما فرمودین رو مصرف نکردم منظورم از همون مواردی بود که خودم استفاده کردم گفتم و اتفاقا هم نیترات هم نیتریت و هم آمونیاک رو تجزیه میکنه روی خود محصول هم نوشته !!!
    شما حتما کیت تست کاملتری دارید همه موارد رو امتحان کنید !!!
    این آپلود سنتر سایت هم که یه روز در میون خرابه نمیشه عکس بذارم (میگه فرمت : jpg - bmp ) ساپورت نمیشه دیگه از این فرمتها تابلو تر برای عکس وجود داره !!!!
    این لینک محصول خودتون ببینید : sera GmbH - Products - sera bio nitrivec

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    11317
    ببخشید منظورم برندهای : تترا - آزوو - جی بی ال بود !!! در مقایسه با این محصولها !!! فکر کردم گفتم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10928
    با تشکر از همه به لطف اطلاعات دوستان بعد از 3 هفته آب آکواریوم من شفاف شد و هیچگونه تلفاتی ندادم هیچ 2تا بچه پلاتی هم برام موند!!!(تو تاپ فیلترم افتاده بوند وگرنه اونارو هم ماهیام میخوردن!!!) حالا سوال اینجاست که نیاز هست آبشونو سیفون کنم یا اینکار به چرخه سیلک صدمه میزنه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    11317
    با درود
    بهترین راه برای اطمینان از این تکمیل شدن سیکل تست آب هستش که برای این منظور کیتهای مختلفی وجود داره !!!
    یه راه تجربیه دیگه هم هست که خودم قبلا استفاده میکردم دقیق نیست و میشه گفت نسبیه
    اگر بوی بد در آب از بین بره و همچنین گاز موچود در اتاق چشم رو نسوزونه به احتمال زیاد سیکل کامل شده
    اگر توجه کنید فروشگاههای جدید به محض ورود هم چشمتون میسوزه و هم بوی بدی میاد که حاصل آمونیاک و نیتراته !!
    شفافیت آب هم که یکی از نشونه های خوب برای سیکل به حساب میاد
    به نظر من برای محکم کاری 20 درصد آب رو هفتگی سیفون کنید تا مشکلی پیش نیاد و سیکل به ثبات برسه
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10928
    ممنون ولی این دستگاهی که میفرمائید قیمتش چنده و اگر خریداری کنم به جز بار اول بازم به کارم میاد؟

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    با تشکر از همه به لطف اطلاعات دوستان بعد از 3 هفته آب آکواریوم من شفاف شد و هیچگونه تلفاتی ندادم هیچ 2تا بچه پلاتی هم برام موند!!!(تو تاپ فیلترم افتاده بوند وگرنه اونارو هم ماهیام میخوردن!!!) حالا سوال اینجاست که نیاز هست آبشونو سیفون کنم یا اینکار به چرخه سیلک صدمه میزنه؟
    دو هفته 20 روز با تانکتون کاری نداشته باشید تا سیکل پایدار بشه
    بعد شروع به سیفون کنید
    برای حفظ سیکل حتما از اب کلر زدایی شده استفاده کن
    ویرایش توسط shellman2008 : 17th March 2013 در ساعت 11:40 PM

صفحه 10 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)