صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962

چند ساعت در روز طوطیم بیرون از قفس باشد؟

جواب این سوال بسیار سادست. طوطی ها نیاز دارن بیرون از قفس بوده و بازی و فعالیت داشته باشن. طوطی باید حداقل روزی 3 ساعت بیرون از قفس باشد. بیش از این مقدار بیرون بودن اجباری نیست ولی اگر امکانش باشد بسیار عالی است.

این نظر شخصی من می باشد به نظر من اگر شما توانایی این کار را نداری و نمی توانی 3ساعت پرنده را از قفس بیرون آورده تا بازی و فعالیت داشته باشد طوطی مورد مناسبی برای شما نخواهد بود.

ترجمه:شهرزاد
    www.pricelessparrots.com

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    ممنون شهرزاد جان

به نظر من اگر شرایطشو دارید طوطی تونو تا جایی که میتونین بیرون قفس نگه دارید

پرنده ها اگر هم در اسارت متولد شده باشند نیاز به فعالیت دارند

کاربر ساده

شماره عضویت
    3187
    سلام

خدا رو شکر طوطی من 24 ساعت آزاد است

کاربر ساده

شماره عضویت
    79
    ولي جايي من شنيده بودم كه حتما طول روز بايد يه چند ساعتي داخل قفس باشه كه بد عادت نشه ! و يا شايد هم فقط همون شب تو باشه كافيه ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad.masumi نمایش پست ها
    سلام

خدا رو شکر طوطی من 24 ساعت آزاد است
    اینکه خدا رو شکر نداره .اگه همیشه وقت واسش بذاری چرا ولی اگه قراره به حاله خودش رها شه نه این خیلی بده .من تو تالار عکس طوطی شما رو دیدم .اگه همون باشه .پرکنیش خیلی شدیده .اگه بعد ها هم بخوای قفسیش کنی .نمی تونی چون طمع آزادیه بیش از حد رو چشیده .و قفسی کردنش امکان پذیر نیست شاید یکی که طوطیش پرکن نیست بتونه ولی شما نه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran نمایش پست ها
    ولي جايي من شنيده بودم كه حتما طول روز بايد يه چند ساعتي داخل قفس باشه كه بد عادت نشه ! و يا شايد هم فقط همون شب تو باشه كافيه ؟
    سلام .این جمله غلطه .اینجوری درست تره اگه بگی در طول روز یه چند ساعتی باید بیرون قفس باشه نه اینکه یه چند ساعتی داخل قفس باشه .که این کاملا درسته . و بیرون بودن بیش از حد باعث میشه طوطی بد عادت بشه و شما برای نگهداشتنش تو قفس به مشکل بر بخورید .ببین مثلا طوطیه خودم تمام روز آزاده و این خیلی بده .من کاری نمی تونم بکنم.تا یکم زیاد از حد تو قفس میمونه دمشو میکنه .این مشکل وقتی بیشتر برای همه قابل لمس میشه که طوطیشون خدای نکرده پرکن شه .اونوقت دیگه متوجه میشن چرا نباید زیاد بیرون نگهش داشت .اون وقت دیگه نمیتونی قفسیش کنی اونجوری که خودت می خوای.پس بهتره از الان با توجه به شرایطی که داری زمان بیرون آوردنش از قفس رو تنظیم کنی و ساعتش هم به شرایط خودت بستگی داره .
    طوطی در طول روز به فعالیت نیاز داره .شما می تونی حداقل اگه وقتشو نداری روزی یه ساعت بیرون بیاریش .اگه وقتت بیشتره همون 3 ساعت که شهرزاد عزیز گفت .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    ازاد بودن طوطی با نظارت کامل هست مطلب دیگه که نوشته صاحب خوبی برای طوطی هستین؟ این توضیح داده شده ساعتهایی که طوطی می یاد بیرون باید مدام مواظبش باشین اینکه 1 طوطی 24ساعت آزاد هست یعنی شما 24 ساعت نشستی داری چکش می کنی؟ 3ساعت با تمام روز خیلی فرق داره این 3 ساعت می تونه تقسیم شه هر بار 30 دقیقه یا 1 ساعت بیاد بیرون. من با بیرون بردن طوطی بدون قفس تو گل و گیاه های حیاط خیلی مخالفم . می شه براش از درختهای مجاز پارک بازی ساخت و داخل خانه گذاشت 2-3 ساعتی پراکنده بیاد بازی کنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN نمایش پست ها
    مهران جان هر مقدار که همیشه می تونین طوطی رو بیرون بیارین باید مد نظر باشه نمی شه یک هفته 10 ساعت بیرون باشه هفته بعد کار پیش بیاد 1ساعتم نیاد منم با سپیده موافقم 1-2ساعت که نرمال هست خوبه بیاد بیرون اگه کسی بیشتر وقت داشت خوب بهتر بزاره 5ساعت بیاد. ولی به قول نویسنده این مطلب اگه 2-3ساعت هم کسی وقت نداره نباید طوطی بخره:smile (248):

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام

دوستان عزيز لطفا به يك نكته بسيار مهم در بررسي مواردي كه به نحوه نگهداري و تربيت طوطي ها مطرح ميكنند ، دقت كنند...

گونه هاي مختلف طوطي سانان بلحاظ شرايط اخلاقي و رواني بسيار بسيار با هم متفاوتند و بهيچ وجه نميتوان يك نكته كلي را براي همه گونه ها بسط داد (حتي در هر گونه اي هم رفتارهاي شخصيه هر پرنده با پرندگان ديگر متفاوت است)... از آنجاييكه بيشتر عزيزان فعال داراي كاسكو هستند توصيه هاشان هم بر اساس روشهاي صحيح نگهداريه كاسكو بيان ميشود (البته منظور بنده مطالبيست كه عزيزان به نقل از خودشان مينويسند و مطالب ترجمه شده بحث ديگريست كه بايد عينا نوشته شود و درست و غلط بودنش بعهده نويسنده است نه مترجم) .. و چون كاسكو ها شرايطشان با بسياري از طوطي سانان تفاوت زيادي دارد بهمين خاطر اختلاف نظرها هم زياد است....

جسارتا نظر بنده اينست كه دوستان در مطالب كلي درباره طوطي سانان ، روشهاي مورد نظرشان را با ذكر گونه مورد نظرشان بنويسند كه دوستان كاربر ديگر دچار سر در گمي در اطلاعات نشوند....

بعنوان مثال در اين مورد خاص ، كاسكو ها نبايد زياد بيرون باشند چون در طولاني مدت دچار مشكل ميشوند و هر چقدر كه رامتر ميشوند بايد زمان بيرون ماندشان بيشتر منظم و كنترل شده و با برنامه باشد....بعضي از عزيزان كه توصيه اكيد هم بر لزوم بيرون آوردن طولاني (يا دائميه) كاسكو ها دارند مطمئنا تا بحال زمان طولاني اين پرنده را نگهداري نكردند و صرفا به تاثير كوتاه مدت آن تكيه دارند كه بسيار اشتباه است....
    ولي بر عكس كاسكوها طوطي هاي مثل شاه طوطي هر چه رامتر ميشوند بايد بيشتر بيرون باشند تا مرحله اي كه قفس صرفا برايشان بعنوان محل تردد در مواقع دلخواه تبديل شود...

موفق باشيد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوستان عزيز لطفا به يك نكته بسيار مهم در بررسي مواردي كه به نحوه نگهداري و تربيت طوطي ها مطرح ميكنند ، دقت كنند...

گونه هاي مختلف طوطي سانان بلحاظ شرايط اخلاقي و رواني بسيار بسيار با هم متفاوتند و بهيچ وجه نميتوان يك نكته كلي را براي همه گونه ها بسط داد (حتي در هر گونه اي هم رفتارهاي شخصيه هر پرنده با پرندگان ديگر متفاوت است)... از آنجاييكه بيشتر عزيزان فعال داراي كاسكو هستند توصيه هاشان هم بر اساس روشهاي صحيح نگهداريه كاسكو بيان ميشود (البته منظور بنده مطالبيست كه عزيزان به نقل از خودشان مينويسند و مطالب ترجمه شده بحث ديگريست كه بايد عينا نوشته شود و درست و غلط بودنش بعهده نويسنده است نه مترجم) .. و چون كاسكو ها شرايطشان با بسياري از طوطي سانان تفاوت زيادي دارد بهمين خاطر اختلاف نظرها هم زياد است....

جسارتا نظر بنده اينست كه دوستان در مطالب كلي درباره طوطي سانان ، روشهاي مورد نظرشان را با ذكر گونه مورد نظرشان بنويسند كه دوستان كاربر ديگر دچار سر در گمي در اطلاعات نشوند....

بعنوان مثال در اين مورد خاص ، كاسكو ها نبايد زياد بيرون باشند چون در طولاني مدت دچار مشكل ميشوند و هر چقدر كه رامتر ميشوند بايد زمان بيرون ماندشان بيشتر منظم و كنترل شده و با برنامه باشد....بعضي از عزيزان كه توصيه اكيد هم بر لزوم بيرون آوردن طولاني (يا دائميه) كاسكو ها دارند مطمئنا تا بحال زمان طولاني اين پرنده را نگهداري نكردند و صرفا به تاثير كوتاه مدت آن تكيه دارند كه بسيار اشتباه است....
    ولي بر عكس كاسكوها طوطي هاي مثل شاه طوطي هر چه رامتر ميشوند بايد بيشتر بيرون باشند تا مرحله اي كه قفس صرفا برايشان بعنوان محل تردد در مواقع دلخواه تبديل شود...

موفق باشيد
    اقا سهیل طولانی یعنی چقدر؟
    ویرایش توسط Shahrzad : 19th October 2010 در ساعت 04:51 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    اقا سهیل طولانی یعنی چقدر؟
    با سلام

اين زمان كاملا تابع شخصيت و روحيه پرنده مورد نظره كه افراد با تجربه در نگهداري (مثل شما و دوستان عزيز ديگر) ميتونند با توجه به رفتارهاي پرنده به اون پي ببرند...

بيرون آمدن كاسكو (با تاكيد عرض ميكنم اين نكته را صرفا براي كاسكو مينويسم) از 2 جنبه قابل بررسي است ...

1- چون كاسكوها بسيار حيوانات باهوش و حساسي هستند به شرايطي كه برايشان ايجاد شود عادت ميكنند ... بخاطر همين اصل بسياري اعتقاد دارند كه به كاسكو هرطوري كه عادت بديد ، تربيت ميشود ... مثلا كاسكوهايي كه بواسطه شغل صاحبشان در مغازه ها نگهداري ميشوند ، اصولا عادت ميكنند كه زمان زيادي را (مخصوصا شبها) تنها باشند و بخاطر اين امر دچار مشكل نميشوند ولي اگر در طي روز و زماني كه عموما اطرافشان شلوغ است تنها شوند دچار افسردگي و مشكلات ديگر ميشوند ، در صورتي كه در اكثر مواقع اين امر براي كاسكو هاي خانگي برعكس است ، چون صاحبانشان بيشتر شبها به بازي و محبت به پرنده مشغولند و آنها هم به اين زمان بندي عادت ميكنند ، بخاطر همين مطلب بنده عرض كردم كه در پرنده هاي رامتر بايد برنامه ريزيه بهتري هم داشته باشيد ....
    اگر به بيرون آمدن زياد عادت كنند ، در صورتي كه شرايطشان تغيير كند ، در طول زمان دچار بحران هاي شديد روحي ميشوند ... اين زمان عادت كردن يك مشخصه منحصر به فرد و وابسطه به شخصيت كاسكوست...

2- كاسكو ها چون حيوانات بسيار عاطفي هستند ابزارهاي محبتي برايشان بالاترين جايزه و تشويق حساب ميشود ... اگر دقت كنيد بعد از مرحله رام شدن بهترين جايزه به كاسكو ناز كردن، بوسيدن ، بازي كردن و بقيه كارهاييست كه نشان دهنده توجه شما به پرنده است (بر خلاف طوطي هايي مثل شاه طوطي كه خوراكي را بيشتر ترجيح ميدهند)...
    براي كاسكو بيرون آمدن از قفس يك آيتم تشويقي ، تربيتي محسوب ميشود كه اگر با برنامه درست انجام شود هم در تربيت آن بشما كمك ميكند و هم باعث تشويق و روحيه و ايجاد انگيزه به پرنده ميشود ...
    همانطور كه شما بهتر ميدانيد ايجاد و نگهداريه انگيزه در كاسكو يكي از اصليترين عوامل جلوگيري از بي حوصلگي و گرايش كاسكو به سمت بيماريهاي روحي مثل پركني است ...

البته مواردي كه بنده عرض كردم بجز موارد صحيحي است كه شما درباره خطرات بيرون بودن طوطي فرموديد كه همان مطلب هم بسيار مهم و قابل بررسي است...

در كل عزيزان بايد بدانند براي نگهداري و تربيت كاسكو بايد طبق برنامه ريزيه درست و اصولي حركت كنند و اگر قادرند كه هميشه براي بيرون بودن كاسكو (در تمام مدت) برنامه مشخصي داشته باشند و مطمئن هستند كه هيچ وقت اين رويه دچار مشكل نميشود، ميتوانند هميشه كاسكو را بيرون از قفس نگهداري كنند ، در غير اينصورت به پرنده ظلم ميشود...

موفق باشيد

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)