صفحه 8 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 183
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    یزدان جان این برگها چیه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    اخه خیلی دوست داره مال درخت توت در خونمونه .چوبشو میجوه ولی خوب میشورمش.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان امروز با اجازه ی بچه ها بعد از9روز سیلور رو اوردم بیرون خودم براش چوب نشیمنگاه درست کردم وامروز صبح دیگه سقف قفس رو برداشتم و خیلی خوشش اومد و چندین بار به داخل قفس مرفت غذا میخورد و میومد روی قفس .راستی اشکال نداره تمام روز سقف قفس رو بردارم؟؟؟؟
    با
    سلام .من سیلور آخرین بار ندیدم وقتی که از میلاد گرفتیش ولی احساس می کنم پرکنیش زیاده .موندم چقدر حرفمون رو گوش کردی که گفتیم بیرون نیارش .به هر حال آوردیش .البته اول باید بگم قفسش خیلی بده .به فکر یه قفس خوب باش حتما حتما .بذار اینجوری بگم .به نظرم بیرون بودن طوطیه پرکن وقتی که قفسش به این کوچیکیه و اسباب بازی های متنوعی توش نیست براش خیلی بهتره .ولی اگه نظر من رو بخوای بهتره ساعتای خاصی رو بذاری بیاد بیرون .ببین الان رو در نظر نگیر که طوطیت پرکنه و باید هرجور شده حواسشو پرت کنی یا باید فعلا باهاش راه بیای .نه اینجوری فکر نکن .به این فکر کن که اگه خوب بشه چطور باید داخل قفس نگهش داری .می دونی که اگه الان بخوای بیرون نگهش داری اونم به یه مدت طولانی بعد که خوب شد نمی تونی دیگه زمان بیشتری تو قفس نگهش داری .شاید یکی که طوطی معمولی داره بتونه ولی تو یا من نمی تونیم .چون پرکنه و من الان دارم چوب ندونستنمو می خورم .من الان فکر می کنی وقتی بیرون میرم چی کار می کنم ؟طوطیم رو بیرون از قفس می ذارم .بدترین کاره ممکن واسه طوطی های وحشی یا طوطی های شیطون .چون یکم بیشتر تو قفس بمونه دمشو می کنه .طوطی ای که بیرون باشه بدون نظارت صاحبش ممکنه اتفاقای بدی براش بیوفته یا حالا بره سمت سیم یا به سمت هرچی که براش خطرناک باشه .یکی از آشناهامون تعریف می کرد که همسایشون وقتی که خونه نبوده طوطیش در قفسو باز کرده و اومده بیرون بعد یه سیم رو جویده .هم خودش مرد هم خونرو به آتیش کشید .به همین راحتی .البته بگم بهت طوطیه من درسته از لحاظ پرکنی مثله طوطیه شماست ولی چون از بچگی بزرگش کردم تمام رفتارا و حرکاتشو میدونم .اونم از وقتی که 5 ماهش بود بلد بود چجوری در قفسشو باز کنه .یه بار ما رفته بودیم بیرون .وقتی که برگشتیم من دیدم روی تختم یه چیز سیاه نشسته .اصلا فکرشم نمی کردم که طوطیم باشه .ولی می گم خوشبختانه طوطیه من خوبیش اینه که اگه کسی تو اتاق نباشه تکون نمی خوره از سر جاش . وقتی اومد بیرون فقط طبق عادتی که داشت نشست روی تختم .الانم که می رم بیرون خیالم راخته که سمته هیچی نمیره .اینقدر میشینه تا یکی بیاد تو اتاق.البته وقتی تو اتاق باشم هیچی سالم نمیمونه .حالا الان که خوبه وقتی که هنوز پراش در نیومده بود و خیلی کوچیک بود عاشق سیم بود .تا یه لحظه ازش غافل می شدم میدیم داره با سیم بازی میکنه سیم برق .ولی چون منقارش قوی نبود نمی تونست کاری کنه.
    پس سعی کن سیلور رو فقط زمانهای محدودی بیاری بیرون . به نظر من این زمان رو در روز تقسیم کن .یعنی اگه بخوای مثلا دو یا سه ساعت بیرون نگهش داری با توجه به شرایطی که داری .همینو تقسیم کن به 3 بخش .بذار تنوع بشه براش .یهو بخوای 3 ساعت بیرون نگهش داری و یا اینکه بخوای ساعتای باقی مونده رو تو قفس نگهش داری تو هر دو حالت براش خسته کننده میشه .
    ولی حالا باید این نکته خیلی مهم رو بهش توجه کنی .اونم اینه همه طوطی ها باید یاد بگیرن چطوری تنها بازی کنن .مخصوصا سیلور .که وقتی شما نیستی بتونه خودشو سرگرم کنه .یکی از راههایی که واسه یاد دادنش وجود داره همون نخ سبزیجاتیه که خانم شیکرا درست کردن و تو گذاشتی براش .خیلی خیلی عالیه .وقتی که داره بازی می کنه تنهایی .بهش کاری نداشته باش .ولی به محض اینکه احساس کردی از وضعیتی که داره ناراضیه فورا باید باهاش بازی کنی یه بازی جدید .یه چند روز مثلا یه هفته یا 5،6 روز بمون .تا بیشتر به محیط عادت کنه .بعد من میگم چجوری باهاش بازی کنی .مطمئن باش طوطیها اینقدر با استعدادن که هر بازی رو زود یاد می گیرن .تو این مدت با دست بهش غذا بده .طوری که بگیره ازت و نندازه .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میلاد جان فکر نکنم بدتر شده باشه چون این هفته 7-8تا پر بیشتر نکنده وشما از لحاظ پر میگید بدتر شده ؟؟
    راستی بچه ها چه بازی هایی بیرون از قفس وجود داره ؟؟؟:smile (66):
    من فکر کنم میلاد درست میگه زیادتر شده .دیدن پر ملاک نیست .من جایی خونده بودم که بعضی از صاحبان طوطی متوجه کم شدن پر میشن ولی پری نمی بینن و اینجوری نتیجه گرفتن که طوطی ممکنه پرشو بخوره .این فقط یه حدسه و من تائیدش نمی کنم ولی ممکنه بازم بوده و وقتی بال زده پراکنده شده باشه .منظورم اینه که با دیدن تعداد پرای افتاده نمیشه گفت تا چه حد پرکنه .حالا بگو ببینم پراش با ریشه بوده یا بدونه ریشه ؟ حتما از پرای افتاده عکس بذار (عکس واضح).
    بازی های زیادی میشه یادش داد .ولی اول پست قبلی رو کامل بخون .اونجا گفتم که الان فعلا با دست غذا دادن رو تمرین کن .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    پراش باریشه بود و در ضمن وقتی که اوردمش جلوی سینش خالی بود ولی الان ماشاالله پرای پاش کامل شده وبعضی از پرای سینش تا1سانت هم میرسه ولی پرای گردنش کم پیشرفت داشته و اینجوری خوبه بیارمش بیرون از 8تا8:30صبح(این هفته بعد از ظهر ها میرم مدرسه)واز9تا9:30شب ,ایا بازی هست که براش تکراری نشه وخیلی مشغول کننده باشه؟؟؟راستی گردنبند الیزابت ازکجا متونم سفارش بدم؟؟؟ امروز براش یه اویز با پوست پسته گذاشتم که یکی یکی اونارو میاره بالا و میشکونشون ولی تعدادش زیاده خیلی وتمومی نداره وفعلا مشغول.
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    پراش باریشه بود و در ضمن وقتی که اوردمش جلوی سینش خالی بود ولی الان ماشاالله پرای پاش کامل شده وبعضی از پرای سینش تا1سانت هم میرسه ولی پرای گردنش کم پیشرفت داشته و اینجوری خوبه بیارمش بیرون از 8تا8:30صبح(این هفته بعد از ظهر ها میرم مدرسه)واز9تا9:30شب ,ایا بازی هست که براش تکراری نشه وخیلی مشغول کننده باشه؟؟؟راستی گردنبند الیزابت ازکجا متونم سفارش بدم؟؟؟
    ممنون
    عکس بذار حتما .تو تا حالا خودت دیدی پراشو بکنه ؟
    دیگه اون بستگی به خودت داره که چه ساعتایی بیاریش بیرون .طوطیت چند ساعت میخوابه ؟ساعت چند کاورشو میذاری که بخوابه ؟سعی کن خوابش کامل باشه اونا به 10تا 12 ساعت خواب نیاز دارن.اگه خوابش کامل نباشه عصبی میشه در روز .همیشه هم سعی کن برنامه خوابش منظم باشه .مثلا طوطیه اول من 10 دیگه وقت خوابش بود .اگه نمی بردمش خودش گازم می گرفت که یعنی منو ببر تو قفس .ولی این طوطیم ساعت 9 می خوابه .گازم نمی گیره که ببرمش تو قفس ولی از قیافش میشه فهمید که خسته شده و نیاز داره که بخوابه .پس یکی از راه هایی که عصبانیتشو کم می کنه تنظیم خوابشه .
    بازی که گفتم خیلی هست ولی فعلا دست نگه دار .اینجوری نیست که بازی هایی که یاد میدیم بهشون زود خستشون کنه .چون اغلب با جایزه همراهه .این باعث میشه که با ذوق و علاقه زیاد بازی ها رو دنبال کنن .من خودم به طوطیم چندتا بازی یاد دادم که همرو دوست داره و من در روز دو 3 بار باهاش بازی می کنم و اینم بگم که این بازی ها خیلی خیلی تو کنترل پرکنیش موثر بود .اونوقت که پرکنیش شدید بود دفعات بیشتری باهاش بازی می کردم .اول با دست غذا بده بهش .تا یه هفته .عجله نکن .
    اسپری ضد پرکنی و گردن بند الیزابت آخرین گزینه برای جلوگیری از پرکنیه .من خودم از اسپری استفاده کردم .فقط 3 4 روز .طوطیم بدتر شد .چون هم از اسپری می ترسید هم براش قابل تحمل نبود که من اینجوری اذیتش کنم .بعد زدن اسپری با شدت بیشتری شروع می کرد به کندن دمش .من به هیچکی توصیه نمی کنم از اسپری ضد پرکنی استفاده کنه .در ضمن بعضی از طوطی ها ممکنه با زدن اسپری به پراشون بیشتر حساسیت نشون بدن و سعی می کنن اون ماده رو از روی پراشون پاک کنن .از نظر من استفاده از اسپری بی فایدست .الیزابت که آخرینشه .به فکر اون نباش
    .

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام

دوستان عزيز چندين بار موارد اصلي رو خدمتتون فرمودند ، شما بجاي اينكه دنبال راههاي سخت و غير ممكن باشيد بهتره به توصيه عزيزان دقت كنيد....

چند نكته اصلي كه چند بار هم تاكيد شده ،

1- قفسش رو عوض كنيد...

2-قفسش رو به ديوار نزنيد...(روي پايه بذاريد)

3-هنوز وقت بيرون آمدنش نيست....

4-محيطش رو با بخور (ترجيحا بخور سرد) مرطوب كنيد...

5-دور از دود(سيگار و...) و بخار غذا نگهداري كنيد....

6- بهداشت شخصي و محيطش رو بسيار مراقب باشيد....

7- بنده هم با نظر سپيده خانوم كاملا موافقم ، استفاده از داروهاي تبليغاتي براي درمان پركني بيشتر باعث بروز مشكلات بعدي ميشود و اصلا مناسب نيست ....

موفق باشيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    با سلام خدمت دوستان و تشکر فراوان ار پاسخ گویی به سولات:smile (74):
    من چند باری دیدم پر بکنه ولی نه طوری که یه پر رو از ریشه دراره. دیدم که ور میره که امروز از صبح تا ظهر پیشش بودم میخواست اینکار رو کنه ولی سرگرمش کردم و بعد از ظهر هم به برادرم سپردمش و در نتیجه امروز پرنکنده ولی قفس هم نمیتونم الان تهیه کنم وساعت 11کاورش رو میکشم صبح ها ساعت 7--8بیدار میشه و راستی امروز چند تا سوت جدید زد وایا ممکنه در این 10روز یاد گرفته باشه؟؟ولی سوت هاش عجیب بود یکی مثل صدای میمون ها که داد و فریاد میکنن بود.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با سلام خدمت دوستان و تشکر فراوان ار پاسخ گویی به سولات:smile (74):
    من چند باری دیدم پر بکنه ولی نه طوری که یه پر رو از ریشه دراره. دیدم که ور میره که امروز از صبح تا ظهر پیشش بودم میخواست اینکار رو کنه ولی سرگرمش کردم و بعد از ظهر هم به برادرم سپردمش و در نتیجه امروز پرنکنده ولی قفس هم نمیتونم الان تهیه کنم وساعت 11کاورش رو میکشم صبح ها ساعت 7--8بیدار میشه و راستی امروز چند تا سوت جدید زد وایا ممکنه در این 10روز یاد گرفته باشه؟؟ولی سوت هاش عجیب بود یکی مثل صدای میمون ها که داد و فریاد میکنن بود.
    خوب شما عکس حتما از پر افتاده بذار .متوجه فرق پرآرایی با پرکنی شدی ؟ور رفتن همیشه دلیل پرکنی نیست.
    این جملت که قرمز کردم یعنی دیدی که پر بکنه ولی بدون ریشه بوده .منظورت اینه یا اینکه فقط دیدی ور بره پری ندیدی بیوفته ؟
    خوب کاری کردی که سرگرمش کردی .ولی تو پر آرایی نباید جلوشو بگیری .فقط وقتی دیدی داره پر می کنه .
    چه بد چون قفسش خیلی خیلی بد و کوچیکه .
    درباره خوابشم کامل توضیح دادم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    بله توضیحات تون کامل بود و متشکرم
    منظورم اینه هیچ وقت جلوی من پری که ساقه دار باشه نکنده ولی روز های اول که اوردمش کف قفس 2-3تامیدیدم و خوشبختانه وقتی میخواد پر کنی کنه خودش علامت میده که نوکشو با پا میگیره بطوری که میخواد جلوی خودشو بگیره و وقتی این کار رو میکنه قبل اینکه بره سراغ پر هاش من فورا با حرف زدن و اسباب بازی سرگرمش میکنم ولی وقتی پر هاشو با نوک ازهم جدا میکنه اینجوری اضطراب نداره ومن هم باش کاری ندارم ومیفهمم که پر ارایی میکنه.و راستی در مورد سوت ها نظرتون چیه و وقتی سوت هاشو میشمارم بالا 15نوع سوت بلده و بدون تکرار میزنه اگر اینجوری راحت سوت یاد گرفته چرا تا حالا حرف زدن یاد نگرفته؟؟
    با تشکر

صفحه 8 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)