صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 15
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    5827
    با سلام و درود!
    راستش بنده تا جایی که به چند سایت و فروم غیر پارسی زبان نگاه میکردم متوجه شدم که برخی از این سایتها نوشته اند که این ماهی-کوریدوراس- لابیرنت دار هست. و برخی دیگر تاکید داشتند که ماهی لابیرنت دار نمیباشد!
    البته بنده چند جستجو در مورد آناتومی اندام این ماهی هم نمودم که متاسفانه اکثر این سایتها فیلتر شده اند!
    در هر صورت! دلیل اینکه بنده به لابیرنت دار بودن این ماهی شک داشتم این بود که زمانی بنده در یک تانک 130 لیتری تعداد 5قطعه ماهی کوریدوراس نگهداری میکردم و این ماهیان با وجود کف زی بودن! به سرعت به سطح آب میومدن و بعد از نفس گیری دوباره با همان سرعت به کف آکواریوم برمیگشتن!!! که اگر تانک در نداشت احتمال بیرون پریدنشان نیز بود!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا نمایش پست ها
    با سلام و درود!
    راستش بنده تا جایی که به چند سایت و فروم غیر پارسی زبان نگاه میکردم متوجه شدم که برخی از این سایتها نوشته اند که این ماهی-کوریدوراس- لابیرنت دار هست. و برخی دیگر تاکید داشتند که ماهی لابیرنت دار نمیباشد!
    البته بنده چند جستجو در مورد آناتومی اندام این ماهی هم نمودم که متاسفانه اکثر این سایتها فیلتر شده اند!
    در هر صورت! دلیل اینکه بنده به لابیرنت دار بودن این ماهی شک داشتم این بود که زمانی بنده در یک تانک 130 لیتری تعداد 5قطعه ماهی کوریدوراس نگهداری میکردم و این ماهیان با وجود کف زی بودن! به سرعت به سطح آب میومدن و بعد از نفس گیری دوباره با همان سرعت به کف آکواریوم برمیگشتن!!! که اگر تانک در نداشت احتمال بیرون پریدنشان نیز بود!
    درود به شما

نه خیر دوست من این ماهی از خانواده لابیرت دارها نیست حتی خودمم شک کردم برای همین به مرجع رجوع کردم و صحت حرف من رو تائید کرد !

Bronze corydoras - Wikipedia, the free encyclopedia

درباره اون موضوع هم که گفته بودین به سطح آب میاد برای تنفس این که دلیل بر لابیرت دار بودنش نیست اکثر گربه ماهی ها هم زمانی که کمبود اکسیژن هست به سطح آب میان و در یک لحظه اکسیژن رو میگیرن

و با قسمتی از روده خود این اکسیژن رو جذب میکنند و مابقی رو دفع میکنند . همان کاری که کوریدوراس در مواقع کمبود اکسیژن انجام میده .

موفق باشید

داود

دوستان بخش آب شیرین ببخشید که من جواب این دوستمون رو دادم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17297
    بهه نظر من بهترین ماهی برای نگهداری در تنگ اول فایتر و بعد زبراست
    من خودم تجربه ی نگهداری یه گروه هشت هایی زبرا رو داشتم
    تو پالوداریوم و اکواریوم بزرگ و کوچک و حتی تنگ های نیم لیتری و حتی موقتا سطل ماست نگهشون داشتم و هیچ کدوم اخ هم نگفتند
    تازه تخم ریزی هم توی تنگ انجام دادند
    البته این ماهی تحرکش بالاست و به نظر من توی تنگ های استوانه ای یا بزرگ شاداب تر هستند

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    29195
    سلام دوستان
    من یه راهنمایی می خواستم از شما استادان گرامی
    من یه تنگ ۸ لیتری برای بامبو دارم که الآن خالیه و یه دوست آکواریوم فروش دارم که بچه کت فیش آورده و من هم خیلی بهشون علاقه پیدا کردم می تونم اینها رو توش نگهدارم یا نه ؟؟؟اگه می تونم می تونم فایتر هم کنارشان نگه دارم ؟؟حتما تانکشون نور می خواد ؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    به جز فایتر هیچ ماهی دیگری برای تنگ مناسب نیست.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)