نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    همکار قدیمی انجمن پرندگان

شماره عضویت
    40

کبوتر خانگی

کبوتران خانگی:

از قدیم از پرندگان خانگی بوده و دارندگان این حیوان را کبوتر باز می*گویند. کبوتران خانگی به علت تغذیه مناسب و شرایط استراحت گاه (از لحاظ جثه) از همنوعان وحشی خود بزرگ ترند. کبوتران خانگی را معمولاً آموزش می*دهند تا خانه صاحبش را مرگز قطب نمای درونی خود قرار دهد و جلد شود. از این غریزه ذاتی برای آموزش آن*ها استفاده می*شود و مسابقاتی نیز برای محک زدن این قدرت بر گزار می*شود که معمولاً کبوتران بازنده به صاحب کبوتران برنده می*رسند. برای جلد کردن کبوتر، معمولاً پرهای کبوتر را (به غیر از شه پر) می*برند (قیچی می*کنند) و مدتی بسته به خصوصاً نژاد حیوان نگهداری می*کنند تا قطب نمای درونی حیوان تغییر مرکز داده و خانه جدید را مرکز قطب نما کند. کبوتر بازان خاطرات فراوانی از کبوترانی دارند که بعد از سال*ها به خانه قبلی خود بازگشته*اند و هیچ*گاه این قطب نما تغییر نکرده*است. اساساً نژاد کبوتران اصیل را در ظاهر و جمجمه و میزان وفاداری (جلد بودن) به اولین خانه می*دانند.

شماره عضویت
    40

نژادهای تزئینی(fancy pigeon):

این نژادها بدلیل زندگی در شرایطی که هیچ خطری آنان را تهدید نمی کرده(شرایط نگهداری توسط انسان نه در شرایط طبیعی محیط)ومنابع غذائی همیشه در اختیار آنان بوده به تولید متل پرداختند و در طی مدت زمان درازی به کبوترانی با شکل و شمایل زیباورنگهای مختلف تبدیل شده اند.معمولا این حیوانات توانائی پروازوجهت یابی اندکی دارند.

کاربر ساده

شماره عضویت
    82
    سلام به دوست عزیز اقا محمد
    من این کبوتر رو الان دارم میخوام بدونم شما نونش رو برای فروش تا به حال جایی دیدید؟؟
    من میخوام یک نر ویک ماده بگیرم ظاهر این گونه خوب جوجه میده ، کبوتر خوش اخلاق و مغروریه
    تو شوش برای فروش 1 جفت دیدم رنگشون زیاد خوب نبود و قیمت 200 هزارتومن میداد که به نظر خیلی گرون میگفت
    ببخشید که کیفیت عکس پایینه

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام محمد جان
    تاپيك نژادهاي تزئيني چه فرقي با اين تاپيك يعني نژادهاي خانگي داره؟ آيا اين دو از هم جدا هستند؟ معمولا در خانه ها و روي بامها كفتر بازها نژادهاي مختلفي دارن كه در اونها تزئيني هم هست....من خودم ديدم كه نژادهاي سوسكي و چتري و غيره رو با هم هوا مي كنند..........من فكر ميكنم احتياجي به ايجاد تاپيك كبوترهاي خانگي نباشه چون تزئيني ها خانگي هم هستند....اگر صلاح ميدوني اين دو تا تاپيك رو در هم ادغام كن و اسمش رو بزار كبوتر هاي تزئيني و خانگي.

شماره عضویت
    40
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    سلام محمد جان
    تاپيك نژادهاي تزئيني چه فرقي با اين تاپيك يعني نژادهاي خانگي داره؟ آيا اين دو از هم جدا هستند؟ معمولا در خانه ها و روي بامها كفتر بازها نژادهاي مختلفي دارن كه در اونها تزئيني هم هست....من خودم ديدم كه نژادهاي سوسكي و چتري و غيره رو با هم هوا مي كنند..........من فكر ميكنم احتياجي به ايجاد تاپيك كبوترهاي خانگي نباشه چون تزئيني ها خانگي هم هستند....اگر صلاح ميدوني اين دو تا تاپيك رو در هم ادغام كن و اسمش رو بزار كبوتر هاي تزئيني و خانگي.
    سلام اقا گرامی
    دوست عزیز خودت استادی .... این دو مورد در اصل با هم کاملا فرق دارن( خانگی زیر مجموعه ای از تزیینی هستش) ولی حرف شما کاملا درسته تو ایران هر دو از هم جدا نیستن و میشه بحث هاش رو تو یک تاپیک انجام داد ........ تاپیک ها رو ادغام کردم.

شماره عضویت
    40
    نقل قول نوشته اصلی توسط پدرام نمایش پست ها
    سلام به دوست عزیز اقا محمد
    من این کبوتر رو الان دارم میخوام بدونم شما نونش رو برای فروش تا به حال جایی دیدید؟؟
    من میخوام یک نر ویک ماده بگیرم ظاهر این گونه خوب جوجه میده ، کبوتر خوش اخلاق و مغروریه
    تو شوش برای فروش 1 جفت دیدم رنگشون زیاد خوب نبود و قیمت 200 هزارتومن میداد که به نظر خیلی گرون میگفت
    ببخشید که کیفیت عکس پایینه

سلام دوست گرامی
    عکس اولت برا قضاوت استیل خوبی داشت که متاسفانه تاریک افتاده و درست مشخص نیست.... چیزی که واضحه این کبوتر خالص نیست ... در مورد جوجه دادن مطمن باش 95 درصد کبوترها از هر نسلی با مراقبت و اطالاعات کافی به راحتی تکثیر میشن.... در مورد قیمت هم برا عشقبازی نمیشه قیمت گذاشت ولی 200 زیاده برا 1 جفتش نهایت 100 الی 120 تومن ... زیاد دیدم با این فرم حتما جایی دیدم خبرت میکنم.

کاربر ساده

شماره عضویت
    977
    fantial pigeon

jacobin pigeon

modenas pigeon
    ویرایش توسط *woa* : 13th September 2010 در ساعت 11:57 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11132
    سلام دوستان.
    با توجه به مطالعات تازه انجام شده دانشمندان پی بردن که قضیه تشخیص قطب ها توسط کبوتران درست نیست و اون ها اصطلاحا قطب نما ندارن.چند مدت پیش بود که شبکه 4 نگاه میکردم مستند دوربین ها و اینو تو اونجا فهمیدم که کبوتر ها فقط از روی نشانه گذاری مسیر میتونن به مقصد برسن.البته در این کار بسیار تبحر دارن و مغزشون خیلی خیلی معرکس.و صد البته که خطا هم دارن.در هر صورت اینو برای کبوتر بازهایی گفتم که سر این قضیه مسابقه میذارن.بهتره دید پرندشون بسیار باز بذارن.باشد که مورد استفاده قرار بگیره.

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    انواع کبوترهای بالنی

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    25738
    یه سری تزئینی (کاکلی پاپر دارم) کسی نمی خواد؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)