صفحه 67 از 113 نخستنخست ... 17484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 661 به 670 از 1121
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی نیو نمایش پست ها
    سلام ممنون مدفوع سبز نشانه چیست ؟ وآیا خطرناکه؟
    من که از دیشب شروع به دادن این سرلاک جدیده کردم ولی قبلش مدفوع جوجم آبکی شده بود و مقداریهم سفید فکر کنم برا تغییر غذایش بوده حالا تو این دو روز اگه رنگ طبیعی پیدا نکرد مزاحمتون میشم ممنون
    عکس مدفوع جوجه طوطی رو بزارید تا دوستان بهتر راهنماییتون کنند ولی به طور کلی نمیشه فقط به دلیل سبز بودن رنگ مدفوع پرنده ، اون رو غیر طبیعی دونست . نوع غذایی ، تغییر ناگهانی غذایی ، استرس ، بیماری و خیلی عوامل دیگه در تغییر رنگ مدفوع پرنده نقش دارند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو(کادو) ، ککاتیل(کاکلی)
    شماره عضویت
    11092
    سلام دوستان امروز کاکلیرو بردم دکتر
    گفت خداروشکر سالم هست
    و 1 سوال که در این تایپیک که من خوندم گنگ بودو پرسیدم از دکتر اونم در مورد مدفوع بود که گفت مدفوع بستگی به غذایی پرنده داره و بهترین حالت مدفوع سبزه که دورش سفید باشه
    و گفت زمانی باید مدفوع شمارو نگران کنه که تغییر ناگهانی در حجم و رنگ و غلظت مدفوع پرنده رخ بده و در غیر این صورت نگران نباشین

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    سلام دوستان امروز کاکلیرو بردم دکتر
    گفت خداروشکر سالم هست
    و 1 سوال که در این تایپیک که من خوندم گنگ بودو پرسیدم از دکتر اونم در مورد مدفوع بود که گفت مدفوع بستگی به غذایی پرنده داره و بهترین حالت مدفوع سبزه که دورش سفید باشه
    و گفت زمانی باید مدفوع شمارو نگران کنه که تغییر ناگهانی در حجم و رنگ و غلظت مدفوع پرنده رخ بده و در غیر این صورت نگران نباشین

سلام.مطلبی که فرمودید کاملا واضح بود.
    در پرنده های دانه خور دفع پرنده 3 قسمت دارد قسمت رنگی که با توجه به خوراک پرنده و بیماری و .... تغییر رنگ می دهد و بخش سفید رنگ که اوره دفع شده است به همراه ادرار.
    اگر بصورت ناگهانی قوام یا حجم آن تغییر کند باید ابتدا خورااک پرنده را بررسی کنید گه چه خورده و بعد هم حالتهای پرنده را که احیانا بیمار نباشد
    در مورد مدفوع جوجه هم که عرض کردم نباید سبز باشد به این دلیل بود که با توجه به نوع تغذیه جوجه که سرلاک هست معمولا این رنگ نخواهد بود و گاها اگر حالت سبز لجنی پیدا کند نشانه سرماخوردگی جوجه هست.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها

سلام.مطلبی که فرمودید کاملا واضح بود.
    در پرنده های دانه خور دفع پرنده 3 قسمت دارد قسمت رنگی که با توجه به خوراک پرنده و بیماری و .... تغییر رنگ می دهد و بخش سفید رنگ که اوره دفع شده است به همراه ادرار.
    اگر بصورت ناگهانی قوام یا حجم آن تغییر کند باید ابتدا خورااک پرنده را بررسی کنید گه چه خورده و بعد هم حالتهای پرنده را که احیانا بیمار نباشد
    در مورد مدفوع جوجه هم که عرض کردم نباید سبز باشد به این دلیل بود که با توجه به نوع تغذیه جوجه که سرلاک هست معمولا این رنگ نخواهد بود و گاها اگر حالت سبز لجنی پیدا کند نشانه سرماخوردگی جوجه هست.
    اتفاقا از روزی که سرلاک طوطی گرفتم و دادم رنگش سبز لجنی و دورشم سفید شده بود ولی قبلش سفید و توسی بود که همون بیسکویت مادری که فروشنده بهش میداد این رنگو بهش داده بود
    ولی من دیدم واقا سر حاله و اشتهاش کلی زیاد شده و مدام از من غذا میخواد ولی مدفوش منو ترسوند و تو نت گشتم و حتی تو سایتی به نام کاسکو که مسئولش فردی هست که چندین کتاب در مورد پرندگان نوشته که ایشونم حرف پزشکو زدن حرف از من نیست من واقا ازتون ممنونم چون کلی تجربه به من دادین و منو راهنمایی کردین و من اینو گفتم فقط جهت اطلاع دوستان با منبع هست صحبتهام
    شما که خودتون استادین ممنون از همه دوستان

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    اتفاقا از روزی که سرلاک طوطی گرفتم و دادم رنگش سبز لجنی و دورشم سفید شده بود ولی قبلش سفید و توسی بود که همون بیسکویت مادری که فروشنده بهش میداد این رنگو بهش داده بود
    ولی من دیدم واقا سر حاله و اشتهاش کلی زیاد شده و مدام از من غذا میخواد ولی مدفوش منو ترسوند و تو نت گشتم و حتی تو سایتی به نام کاسکو که مسئولش فردی هست که چندین کتاب در مورد پرندگان نوشته که ایشونم حرف پزشکو زدن حرف از من نیست من واقا ازتون ممنونم چون کلی تجربه به من دادین و منو راهنمایی کردین و من اینو گفتم فقط جهت اطلاع دوستان با منبع هست صحبتهام
    شما که خودتون استادین ممنون از همه دوستان
    خواهش می کنم. مراقب باشید در تابستان جوجه جایش سرد و گرم نشود و در معرض باد هم قرار نگیرد.
    مدفوع سبز موردی نیست بیشتر سبز لجنی مد نظرم بود . به هر حال حساس نشوید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    خواهش می کنم. مراقب باشید در تابستان جوجه جایش سرد و گرم نشود و در معرض باد هم قرار نگیرد.
    مدفوع سبز موردی نیست بیشتر سبز لجنی مد نظرم بود . به هر حال حساس نشوید
    ممنون من کلا اینو برا افرادی مثل خودم گفتم اخه اصلا من صبور نیستم تا امدم امروز خونه دیدم مدفوش این رنگی شده کلی ناراحت شدم و بردمش دکتری که کاسکومم میبرم و بهش اطمینان دارم
    گفتم دکتر میشه زنده بمونه! با نامیدی تمام نمیدونین چی بهم گذشت برا همین اینو گفتم ،دکتر کلی کتاب زبان اصلی برام اورد بهم نشون داد تا خیالم راحت شد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    سلام دوستان کاکاتیلم 1 مقدار شیتون شده و الان 35 روزشه غذاش کم شده البته غلظت سرلاکشو زیاد کردم ولی همش شیطونی میکنه موقع غذا خوردن غداشو روزی 4 بار 10 سی سی میدادم و الان با غلظت 2 برار 5تا 7 سی سی میخوره به نظرتون طبیعی هست اگه هست همین 7 سی سی رو بدم یا 3 وعده کنم غذاشو؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    سلام دوستان کاکاتیلم 1 مقدار شیتون شده و الان 35 روزشه غذاش کم شده البته غلظت سرلاکشو زیاد کردم ولی همش شیطونی میکنه موقع غذا خوردن غداشو روزی 4 بار 10 سی سی میدادم و الان با غلظت 2 برار 5تا 7 سی سی میخوره به نظرتون طبیعی هست اگه هست همین 7 سی سی رو بدم یا 3 وعده کنم غذاشو؟
    سلام
    کم کم دفعات رو کم کنید
    به نظر من زیاد غلیظ نکنید سرلاک رو
    غذای نرم مثل هویج زنده شده سیب موز گندم پخته سفیده تخمه مرغ ابپز براش تو ظرف بذارید تا بخوره کم کم تا 5و10 روز اینده باید خودش غذا بخوره
    ویرایش توسط abolfazl : 26th July 2014 در ساعت 12:29 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    سلام دوستان الان عروسم 45 روزه شده و به صورت جدا از سرلاک تمایلی به خوردن غذا نداره فقط میوه هارو رنده میکنم داخل سرلاک میدم تا بخوره به نظرتون دفعات غذاشو فقط صبح وشب کنم تا مجبور بشه میوه و سبزیجات و دانه هارو بخوره یا هنوز زوده؟

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    سلام دوستان الان عروسم 45 روزه شده و به صورت جدا از سرلاک تمایلی به خوردن غذا نداره فقط میوه هارو رنده میکنم داخل سرلاک میدم تا بخوره به نظرتون دفعات غذاشو فقط صبح وشب کنم تا مجبور بشه میوه و سبزیجات و دانه هارو بخوره یا هنوز زوده؟
    سلام. الان چند وعده سرلاک می دهید؟
    وعده وسط (ظهر) را کم کنید و بعد حذف کنید
    ذرت تازه . سفیده تخم مرغ که رویش کمی ارزن ریخته اید بگذارید تا کم کم به خوردن عادت کند یا کمی گندم پخته

مستقل شدن جوجه صبر و حوصله زیادی می خواهد
    شما ورسله لاگا میدادید.درست هست؟پس لازم نیست میوه داخلش رنده کنید
    ویرایش توسط *پویش : 5th August 2014 در ساعت 07:55 PM

صفحه 67 از 113 نخستنخست ... 17484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)