صفحه 110 از 113 نخستنخست ... 1060919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,091 به 1,100 از 1121
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shahbanu7 نمایش پست ها
    بله ار همون موقع که خریدم و آوردم خونه به زور بهش غذا میدادم. موقع خریدم خیلی آروم و بی تفاوت بود که از فروشنده پرسیدم گفت چون تازه سرلاک خورده اینجوریه این بیحالیش باعث شد به دامپزشک هم نشون بدم قبل خرید که گفت سالم و خوبه. نه اسهال هم نیس طبیعیه مدفوعش. عطسه و خس خس هم نداره.
    اگر دامپزشک با دیدنو معاینه تایید کردن ، بنده چی بگم؟! امیدوارم واقعا مشکلی نداشته باشه.
    برای احتیاط یک قطره سرکه سیب در نیم سی سی اب با سرنگ بدون سوزن بهش بدید. هفته ای دو مرتبه.پستهای قبل هم بخونید مطالب مفیدی هست که لازمتون میشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    26203
    سلام
    من این جوجه رو یک هفته ای میشه که خریدم. طبق گفته ی فروشنده الان باید نزدیک ۵۰ روزه باشه. میخواستم اساتید نظرشون رو بگن ببینم واقعا چند روزشه پسرم.
    از نظر غذا من خودم برتش سرلاک درست میکنم. سیب همیشه تو غذاش هست.
    سیب با حبوبات حسابی پخته شده. موز و هویج و پودر مغز تخمه و آرد نخودچی و این چیزا رو میکس میکنم از سرلاک سفت تر میشه ولی از سرنگ هم به راحتی رد میشه بهش میدم. همه ی اینایی که گفتم باهم نمیدم. هر بار مخلوطی از سیب و یکی ۲تا از چیزای دیگه رو میدم. تقریبا ۴ ساعت یک بار ۲۵ سی سی در صورتی که چینه دونش ببینم خالی شده میدم بهش.
    پسرم خیلی خیلی شکمو هستش و وقتی از کارتنش میارمش بیرون واسه غذا شروع میکنه به سر و صدا کردن و تا دست منو میبینه دهنشو باز میکنه هر یه مقداری که میخوره یه صدا از خودش در میاره. بعدشم که ۲۵ سی سی رو میخوره بازم میخواد ولی من دیگه بهش نمیدم. وقتی هم میذارمش دوباره تو کارتن انقدر میخونه که جیگر آدم واسش کباب میشه
    توی کارتنش یه عروسک داره که جدیدا اگه در کارتن رو باز کنم میره رو عروسک وایمیسه و سعی میکنه از کارتن بیاد بیرون و بیرون رو ببینه ولی ارتفاع کارتن زیاده نمیتونه.
    کلا تا اسمشو صدا میزنم هم شروع میکنه صدا در آوردن واسم.
    دیروز تاحالا هم پر سر و صداتر شده و گاهی کلا تا صدای منو تو خونه میشنوه شروع میکنه به صدا در آوردن که من میگم جیک جیک میکنه واسم.

میخواستم ببینم شیطنت و تغذیه و همه چیش رو ببینم خوب و میزونه یا نه.
    در ضمن این عکس هارو وقتی ازش گرفتم که آوردمش بیرون برای غذا دادن بهش وگرنه جاش توی کارتن هستش.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    26203
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elahe.tt نمایش پست ها
    سلام
    من این جوجه رو یک هفته ای میشه که خریدم. طبق گفته ی فروشنده الان باید نزدیک ۵۰ روزه باشه. میخواستم اساتید نظرشون رو بگن ببینم واقعا چند روزشه پسرم.
    از نظر غذا من خودم برتش سرلاک درست میکنم. سیب همیشه تو غذاش هست.
    سیب با حبوبات حسابی پخته شده. موز و هویج و پودر مغز تخمه و آرد نخودچی و این چیزا رو میکس میکنم از سرلاک سفت تر میشه ولی از سرنگ هم به راحتی رد میشه بهش میدم. همه ی اینایی که گفتم باهم نمیدم. هر بار مخلوطی از سیب و یکی ۲تا از چیزای دیگه رو میدم. تقریبا ۴ ساعت یک بار ۲۵ سی سی در صورتی که چینه دونش ببینم خالی شده میدم بهش.
    پسرم خیلی خیلی شکمو هستش و وقتی از کارتنش میارمش بیرون واسه غذا شروع میکنه به سر و صدا کردن و تا دست منو میبینه دهنشو باز میکنه هر یه مقداری که میخوره یه صدا از خودش در میاره. بعدشم که ۲۵ سی سی رو میخوره بازم میخواد ولی من دیگه بهش نمیدم. وقتی هم میذارمش دوباره تو کارتن انقدر میخونه که جیگر آدم واسش کباب میشه
    توی کارتنش یه عروسک داره که جدیدا اگه در کارتن رو باز کنم میره رو عروسک وایمیسه و سعی میکنه از کارتن بیاد بیرون و بیرون رو ببینه ولی ارتفاع کارتن زیاده نمیتونه.
    کلا تا اسمشو صدا میزنم هم شروع میکنه صدا در آوردن واسم.
    دیروز تاحالا هم پر سر و صداتر شده و گاهی کلا تا صدای منو تو خونه میشنوه شروع میکنه به صدا در آوردن که من میگم جیک جیک میکنه واسم.

میخواستم ببینم شیطنت و تغذیه و همه چیش رو ببینم خوب و میزونه یا نه.
    در ضمن این عکس هارو وقتی ازش گرفتم که آوردمش بیرون برای غذا دادن بهش وگرنه جاش توی کارتن هستش.

راستی میخواستم بدونم واسه توی قفس بردنش کی باید اقدام کنم و چیکار باید انجام بدم. و اینکه مقدار غذاش نباید کم و زیاد بشه؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    راستی میخواستم بدونم واسه توی قفس بردنش کی باید اقدام کنم و چیکار باید انجام بدم. و اینکه مقدار غذاش نباید کم و زیاد بشه؟؟
    سلام . دوست من این تاپیک رو مطالعه کنید :
    http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=15575

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    26203
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . دوست من این تاپیک رو مطالعه کنید :
    http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=15575
    سلام ممنون از پاسخگوییتون این تاپیک رو خونده بودم قبلا. تقریبا تمام مطالب سایت که راجب شاه طوطی بود رو خوندم و کلی اطلاعات کسب کردم ولی هنوز یه چیزایی راجب جوجه ی خودم سواله برام که بی جواب موند.
    الان این جوجه ی من در این حد پراش در اومده باید بزارمش تو قفس یا باید صبر کنم کامل سبز شه پرهای چینه دونش؟

مقدار غذایی که میدم بهش کافیه؟ کم نیست با توجه به اینکه بزرگتر شده؟ غذای جامد رو از الان براش بزارم کم کم دم دستش یا از وقتی رفت توی قفس باید بزارم براش؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    26203
    یعنی هیشکی نیست جواب سوالای منو بده؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام ممنون از پاسخگوییتون این تاپیک رو خونده بودم قبلا. تقریبا تمام مطالب سایت که راجب شاه طوطی بود رو خوندم و کلی اطلاعات کسب کردم ولی هنوز یه چیزایی راجب جوجه ی خودم سواله برام که بی جواب موند.
    الان این جوجه ی من در این حد پراش در اومده باید بزارمش تو قفس یا باید صبر کنم کامل سبز شه پرهای چینه دونش؟

مقدار غذایی که میدم بهش کافیه؟ کم نیست با توجه به اینکه بزرگتر شده؟ غذای جامد رو از الان براش بزارم کم کم دم دستش یا از وقتی رفت توی قفس باید بزارم براش؟

سلام . نه ، زمان مناسبی برای انتقال به قفس نیست . اجازه بدین پرهاش مخصوصا در قسمت چینه دونش کامل بشه ، تسلط بیشتری روی حرکاتش داشته باشه و بتونه موقع راه رفتن تعادلش رو بیشتر حفظ کنه.
    مقدار غذاش هم خوبه . بهترین زمان برای معرفی غذاهای دیگه ، زمانی هست که طوطی شروع میکنه به جستجو روی زمین و سعی میکنه هر چیزی رو با منقارش بگیره . این موقع میتونید غذاهای مختلف با طعم ، شکل و رنگ های متفاوت مثل انواع میوه ها ، سبزیجات حبوبات و غذاهای سالمی که میتونید رو براش کف جعبه بذارید. ( اندازشون از نخود کوچیک تر باشه ، خودتون به اون اندازه کوچیکش کنید ) .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی سرلاکی ملنگو خوکچه هندی
    شماره عضویت
    26803
    سلام من دوتا جوجه سرنگی عروس هلندی دارم بیست روزه هست تقریبا هفت روز پیش خریدم حس میکنم یکیشون کمی بی حاله مدفوعش کمی شل شده به مخرجش کمی چسبیده مثل اون یکی برا غذا تقاضا نمیکنه بهشون سرلاکی که از پرنده فروشی خریدم رو میدم دیگه اینکه همش خوابن این طبیعیه؟ اونی که کمی اسهاله میشه دارو بهش داد و چه دارویی ممنون میشم زودتر جواب بدید نگرانشونم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    نقل قول نوشته اصلی توسط elahe___ نمایش پست ها
    سلام من دوتا جوجه سرنگی عروس هلندی دارم بیست روزه هست تقریبا هفت روز پیش خریدم حس میکنم یکیشون کمی بی حاله مدفوعش کمی شل شده به مخرجش کمی چسبیده مثل اون یکی برا غذا تقاضا نمیکنه بهشون سرلاکی که از پرنده فروشی خریدم رو میدم دیگه اینکه همش خوابن این طبیعیه؟ اونی که کمی اسهاله میشه دارو بهش داد و چه دارویی ممنون میشم زودتر جواب بدید نگرانشونم
    سلام
    غیر از سرلاک چی دادید یا مخلوط کردید?
    از وقتی خریدید نوع سرلاک را تغییر ندادید?
    دما محیط چقدره? باید محیط گرم و بدون عبور هوای سرد از بیرون باشه
    اگر بیش از حد ضعیف شده حتما ببرید دامپزشکی تا معاینه بشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    26847
    سلام من یه جوجه عروس هلندی دارم الان حدود 65 روزشه ولی هنوز دونخور نشده باید چیکار کنم یه کمی هم پف میکنه لطفا راهنمایی کنید

صفحه 110 از 113 نخستنخست ... 1060919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)