صفحه 5 از 113 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232455105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 1121
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط edrisbr نمایش پست ها
    سلام با احترام
    دادن عسل به بچه زير يكسال ممنوع چون توش اسپور يك باكتري كه اسمشو فراموش كردم هست (نه انزيم) كه باعث sudden death در اين گروه سني ميشود در مورد طوطي نميدونم ولي عسل و كودك زير يكسال ربطي به انزيم نداره به دليل اسپور همون باكتريه كه گفتيم
    سلام
    بله دلیلش در انسان همین هست که شما گفتید ممنون از یاد آوری تون:smile (272):
    در مورد طوطی ها در متنی که من می خوندم به کلمه آنزیم اشاره کرده بود شاید من بد ترجمه کردم ولی دادنش به تمام پرندگان منع شده مگر در صورت تشخیص دامپزشک و ضعف شدید پرنده ...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    3616
    سلام دوست عزیز. مطلبی را که گفته بودم تو فرومهای ایرانی دیده بود. عسلی که به هانی دادم میزانش کم بود تقریبا اندازه نوک قاشق مربا خوری عسل توی اب ولرم حل می کردم که روی هم رفته می شد سه یا چهار قاشق مرباخوری اما از وقتی که شما گفتید قطعش کردم. در مورد قفس هم دیدم داره به خودش صدمه می زنه وقتی منو می بینه میخواد هر طوری که شده از قفس بیاد بیرون چون نمی تونه از قفس بالا می ره دیگه نمی تونه پایین بیاد . بنابراین دوباره بردمش تو کارتن. آروم تر شد اما دیگه از من نمی ترسه می ذاره بگیرمش و راحت بهش غذا بدم. از راهنمایی تون ممنون.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mayounesi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. مطلبی را که گفته بودم تو فرومهای ایرانی دیده بود. عسلی که به هانی دادم میزانش کم بود تقریبا اندازه نوک قاشق مربا خوری عسل توی اب ولرم حل می کردم که روی هم رفته می شد سه یا چهار قاشق مرباخوری اما از وقتی که شما گفتید قطعش کردم. در مورد قفس هم دیدم داره به خودش صدمه می زنه وقتی منو می بینه میخواد هر طوری که شده از قفس بیاد بیرون چون نمی تونه از قفس بالا می ره دیگه نمی تونه پایین بیاد . بنابراین دوباره بردمش تو کارتن. آروم تر شد اما دیگه از من نمی ترسه می ذاره بگیرمش و راحت بهش غذا بدم. از راهنمایی تون ممنون.
    سلام
    شما برای اینکه بتونی به بیرون کردن عادتش بدی می تونی در مرحله بعد از کارتن از این سبد مسافرتی ها بگیری که راه راه هست ( راه راه هایی روی بدنه شون هست که طوطی میتونه بیرون را ببینه ...) اینطوری با نور آشنا میشه بعد می تونی بذاری داخل یک قفس کوچکتر .... من از یک قفس ..... قناری ( 40 در 30 در 30 سانت) استفاده میکردم ... و خیالم راحت بود که طوریش نمیشه البته کف را هم با یه چیز نرم می پوشوندم

البته بگم در این مرحله طوطی را مستقل کرده بودم طوطی وقتی غذا خوردنش مستقل باشه دیگه با دیدن شما بال بال نمیزنه و خودش را نمیکشته که بیاد بیرون و میشه توی قفس نگهش داشت .... شما هم کم کم سعی کن با خوراکی های نرم مستقلش کنی اینکه با قاشق بهش غذا میدهی خیلی خوبه ... می تونی کم کم برنج بخته ،*حبوبات پخته ،*گندم پخته له کنی بهش بدهی ( اگر میخوای تخم مرغ بدهی یک روز در میان بده تخم مرغ خیلی سنگینه ) بعد دیگه نیاز به له کردن نیست بذار خودش بخوره و بعد هم برو سراغ خوراکی های سخت تر

تا این مراحل را طی می کنه کم کم با محیطهای جدید هم* آشناش کن ... درست میشه وقتی میره توی قفس مستقل باشه از میزان تقلا کردنش کم میشه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام من یه جوجه ملنگو دارم 1.5ماهه که دارمش و دکتر گفت حدود4 ماهشه
    چند وقتیه که تو قفس گذاشتمش اوایل از قفس نمیومد بیرون و دوست داشت توی قفس با اسباب بازیاش بازی کنه ولی الان اصلا حاضر نیست بره تو قفس و صبح تا شب روی قفسش میشینه و وقتی کسی دور و برش باشه میره تو بغلش میخوابه بقیه مواقع هم چرت میزنه و فقط شب موقع خواب میذاریمش توی قفسش
    قبلا مریض بود ولی الان دکترش گفته خوب شده

میخواستم بپرسم چیکارش کنم بزاریم بیرون بمونه یا توی قفس
    در ضمن یکم هم تند خو شده همه رو بجز مامانم تهدید میکنه یا گاز میگیره البته بعضی وقتا هم بهش میگیم گاز نگیر آروم میشه در کل هم به مامانم خیلی وابسته ست

واااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااای چقدر حرف زدم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام من یه جوجه ملنگو دارم 1.5ماهه که دارمش و دکتر گفت حدود4 ماهشه
    چند وقتیه که تو قفس گذاشتمش اوایل از قفس نمیومد بیرون و دوست داشت توی قفس با اسباب بازیاش بازی کنه ولی الان اصلا حاضر نیست بره تو قفس و صبح تا شب روی قفسش میشینه و وقتی کسی دور و برش باشه میره تو بغلش میخوابه بقیه مواقع هم چرت میزنه و فقط شب موقع خواب میذاریمش توی قفسش
    قبلا مریض بود ولی الان دکترش گفته خوب شده

میخواستم بپرسم چیکارش کنم بزاریم بیرون بمونه یا توی قفس
    در ضمن یکم هم تند خو شده همه رو بجز مامانم تهدید میکنه یا گاز میگیره البته بعضی وقتا هم بهش میگیم گاز نگیر آروم میشه در کل هم به مامانم خیلی وابسته ست

واااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااای چقدر حرف زدم
    سلام
    مبارکه طوطی خوشگلی داره
    باید بذاری توی قفسش براش سرگرمی تهیه کنی و به تقلاهاش برای بیرون آمدن توجه نکنی:smile (137):

وقتی یه طوطی کوچیک را از اول به قفس عادت ندهید بعدا دیگه دوست نداره بره توی قفس و براتون دردسر میشه .... بهترین راه اینه که از صبح تا عصر توی قفس باشه و عصر بیاد بیرون که تاشب برای خواب دوباره مجبور باشه بره توی قفس

اگر خیلی به بیرون بودن عادت کرده باید ذره ذره ساعات بیرون ماندنش را کم کنید از روزی یک ربع شروع کنید و هر روز یک ربع بهش اضافه کنید مثلا امروز یه ربع زود تر بذارید توی قفس فردا نیم ساعت و همینطور ساعت بیرون ماندش را کم کنید ... هر بار میذارید توی قفس بهش یه خوراکی که خیلی دوست داره بدید این بشه جایزه تا توی قفس هم احساس خوبی داشته باشه
    از این به بعد سوالهاتون را در این لینکی که براتون میذارم بپرسید
    ممنون
    http://www.parsipet.ir/forum/showthr...6218#post26218
    ویرایش توسط Shikra : 15th May 2011 در ساعت 02:46 PM

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    مرسی که اینقدر زود جواب دادید
    چشم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    وقتی طوطی میخواد مستقل بشه باید با خوراکی های جدید آشنا ش کنید مثل گندم پخته ،جو پخته ، برنج پخته ، ذرت خام تازه .... و خوراکی های نرم ... و همزمان بهش کمک کنید که تخمه را بشکنه ( البته این روش وقتی جواب میده که کم اشتهایی طوطی شما ناشی از بیماری نباشه ) سیب له شده ، هویج پخته شده ... با دست بهش بدهید ... می خوره
    سلام
    ببخشيد اين كار هايي كه گفتيد رو انجام دادم ولي گندم و برنج پخته رو همش با دهنش له مي كنه تخمه ميشكنه مغزش رو مي اندازه بيرون:smile (207): ديگه دهنش رو باز نمي كنه براي غذا بايد به زور بهش بدم اينقدر غذا نخورده شكمش داره مي چسبه كمرش راستي مدفوش سبزه ولي اسهال نداره اگه كسي از دوستان مي تونه غذا خورش كنه بگه هزينش هم مي دم اخه از دستش اخر خودمو از پنجره مي اندازم پايين:smile (227):

کاربرفعال

شماره عضویت
    5807
    دوستان و عزیزان سلام و عرض ادب و تشکر از مطالب ارزنده Shikra من تمام پست ها رو مطالعه کردم و به جواب نرسیدم تا چینه دان یعنی کجا؟در مورد کاکاتیل عرض میکنم چند سانت باید بره پایین باید بره تا گیر کنه؟
    از سمت راست فرمودن در مورد تمام طوطی سانان سمت راسته؟
    ممنون از شما

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_0351 نمایش پست ها
    دوستان و عزیزان سلام و عرض ادب و تشکر از مطالب ارزنده Shikra من تمام پست ها رو مطالعه کردم و به جواب نرسیدم تا چینه دان یعنی کجا؟در مورد کاکاتیل عرض میکنم چند سانت باید بره پایین باید بره تا گیر کنه؟
    از سمت راست فرمودن در مورد تمام طوطی سانان سمت راسته؟
    ممنون از شما
    با توجه به اینکه شما ظاهرا اصلا تجربه این کار رو ندارید من بهتون پیشنهاد نمیکنم اقدام به این کار کنید چون بسیار حساسه و کوچکترین اشتباه به مرگ و خفگی جوجه طوطی بی گناه منجر میشه
    به هر حال جهت اطلاعتون وقتی طوطی روبروی شماست و به صورت شما نگاه میکنه شلنگ سرمی که سر سرنگه رو باید از سمت راست خودتون با یک حالت اریب و نسبتا کج به سمت پایین و چپ هدایت کنید(بازم تکرار میکنم ابدا تنهایی و بدون شخصی وارد اقدام به این کار نکنید)

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 7th January 2012 در ساعت 05:54 PM

صفحه 5 از 113 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232455105 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)