کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه شاه طوطی یکماهه
    شماره عضویت
    18833
    درود.....آیا جوجه شاه طوطی یکماهم نیاز به واکسن داره یا نه ؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    18889
    سلام
    جوجه یک روزه عروس رو میشی بزرگ کرد؟
    اگه بشه باچی ؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak3030 نمایش پست ها
    درود.....آیا جوجه شاه طوطی یکماهم نیاز به واکسن داره یا نه ؟؟
    نه اصلا نیازی نیست چه یک ماهه چه یک ساله. وقتی در ارتباط با پرنده های وحشی نیست واکسن هیچ احتیاجی نیست

Sent from my D6503 using Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seyedali نمایش پست ها
    سلام
    جوجه یک روزه عروس رو میشی بزرگ کرد؟
    اگه بشه باچی ؟
    خیلی ریسک مرگ بالایی داره حدود 90 درصد میمیرن، باید سرلاک مخصوص داشته باشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه شاه طوطی یکماهه
    شماره عضویت
    18833
    سلام

دیشب که داشتم به جوجه شاه طوطیم غذا میدادم احساس کردم بیحاله...امروز صیح که میخواستم بهش غذا بدم 2 3 قاشق به زور خورد و چشماش همش بسته بود..بعد دیدم حالش خوب نیست و همش چشماش بسته است.... به دکتر وکیلی زنگ زدم ایشون گفتن بیشتره جوجه ها بیماری کولیت میگیرن و اگر به موقع درمان نشن تلف میشن...

به من گفت بهش تتراسایکلین به اندازه یک چهارم در 4 روزه متوالی با آب فراوان بهش بدین که منهم رفتم داروخونه و تتراسایکلین 250 گرفتم و دادم به خانومم تا به هر نحو ممکن بهش بده بخوره

اگر خدایی نکرده اتفاقی بیفته خانومم افسردگی میگیره..درسته 3 4 روز بیشتر نیست که خریدیمش اما خیلی بهش وابسته شدیم دوتاییمون

در ضمن تغذیه اش هم از همون سرلاکی که از فروشنده جوجه بود گرفتیم و داریم بهش میدیم...بهش سرکه سیب و آب لیموی تازه هم بارها در سرلاکش ریختم و بهش دادیم خورده

اما در رابطه با سرلاکش اطلاعی ندارم که چه مارکی و چه چیزیه‌!!! گفتش فله ایی خریدم و ما هم داریم بهش میدیم ...تازه امروز تصمیم داشتم سرلاک exact از طهران سفارش بدم یه نیم کیلوییشو که برام بفرستن اما فعلا دست نگه داشتم

خواهشا منو راهنمایی کنید ...در ضمن رنگ و شکل مدفوعش سفت و روشن بود اما وقتی بهش پودر قرص رو به هر نحوی بود که بهش دادم بعدشم یه دو قاشق کوچیک آب که دادم مدفوعش آبکی شد.....جاشم گرمه...
    ویرایش توسط Babak3030 : 14th February 2016 در ساعت 12:14 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    سلام

دیشب که داشتم به جوجه شاه طوطیم غذا میدادم احساس کردم بیحاله...امروز صیح که میخواستم بهش غذا بدم 2 3 قاشق به زور خورد و چشماش همش بسته بود..بعد دیدم حالش خوب نیست و همش چشماش بسته است.... به دکتر وکیلی زنگ زدم ایشون گفتن بیشتره جوجه ها بیماری کولیت میگیرن و اگر به موقع درمان نشن تلف میشن...

به من گفت بهش تتراسایکلین به اندازه یک چهارم در 4 روزه متوالی با آب فراوان بهش بدین که منهم رفتم داروخونه و تتراسایکلین 250 گرفتم و دادم به خانومم تا به هر نحو ممکن بهش بده بخوره

اگر خدایی نکرده اتفاقی بیفته خانومم افسردگی میگیره..درسته 3 4 روز بیشتر نیست که خریدیمش اما خیلی بهش وابسته شدیم دوتاییمون

در ضمن تغذیه اش هم از همون سرلاکی که از فروشنده جوجه بود گرفتیم و داریم بهش میدیم...بهش سرکه سیب و آب لیموی تازه هم بارها در سرلاکش ریختم و بهش دادیم خورده

اما در رابطه با سرلاکش اطلاعی ندارم که چه مارکی و چه چیزیه‌!!! گفتش فله ایی خریدم و ما هم داریم بهش میدیم ...تازه امروز تصمیم داشتم سرلاک exact از طهران سفارش بدم یه نیم کیلوییشو که برام بفرستن اما فعلا دست نگه داشتم

خواهشا منو راهنمایی کنید ...در ضمن رنگ و شکل مدفوعش سفت و روشن است...مثل همون زمانیکه سالم بود..جاشم گرمه...سرما نخورده...
    درود بر شما،
    لطفا سن پرنده تون رو بفرماييد، نحوه و مقدار غذاش رو هم بفرماييد،

پيروز و كامياب باشيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه شاه طوطی یکماهه
    شماره عضویت
    18833
    ظهری تماس گرفتم با دکتر وکیلی در مشهد ایشون گفتن بهش آب قند بدین تا راه بیفته...منهم مقداری بهش دادم که خوب خورد...از صبح تا الان هم سرلاک نخورده..فقط بهش بیشتر آب دادم...رفتم قطره مولتی ویتامین توتال هم گرفتم دو قطره با آب مخلوط کردم که بخوره ولی نخورد.... شب ساعتای 5 میرم خونه و داخل سرلاکش 2 قطره میریزم و بهش میدم بخوره...فقط امیدوارم که اتفاقی واسش نیفته...قرار هم هست شب ببرمش کلینیک به دکتر وکیلی نشونش بدم... عکس ظهرشم آپلود کردم میذارم بررسی کنید فقط تو رو خدا هر کاری از دستتون بر میاد به منن بگید انجام بدم تا خوب بشه!

اگر خوب نشه خانووم دغ میکنه ...اون خیلی زود بهش وابسته شده ...:

این عکس مربوط یه ساعتای 2 ظهره امروزه ::

http://up.parsipet.ir/uploads/555555.jpg

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    ظهری تماس گرفتم با دکتر وکیلی در مشهد ایشون گفتن بهش آب قند بدین تا راه بیفته...منهم مقداری بهش دادم که خوب خورد...از صبح تا الان هم سرلاک نخورده..فقط بهش بیشتر آب دادم...رفتم قطره مولتی ویتامین توتال هم گرفتم دو قطره با آب مخلوط کردم که بخوره ولی نخورد.... شب ساعتای 5 میرم خونه و داخل سرلاکش 2 قطره میریزم و بهش میدم بخوره...فقط امیدوارم که اتفاقی واسش نیفته...قرار هم هست شب ببرمش کلینیک به دکتر وکیلی نشونش بدم... عکس ظهرشم آپلود کردم میذارم بررسی کنید فقط تو رو خدا هر کاری از دستتون بر میاد به منن بگید انجام بدم تا خوب بشه!

اگر خوب نشه خانووم دغ میکنه ...اون خیلی زود بهش وابسته شده ...:

این عکس مربوط یه ساعتای 2 ظهره امروزه ::

http://up.parsipet.ir/uploads/555555.jpg
    اول: اگر فروشنده گفته سرلاك خارجيه، چيزى مثل آبليمو و سركه بهش اضافه نكنيد،سرلاكهاى خارجى خودشون زود هضم و جذب هستن،
    دوم: اگر سرلاك " من در اوردى" و خونگيه، درصورتى كه پر از آرد نخودچى نشده باشه ، بايد با هر مرتبه تغذيه ، به ازاى هر دو سي سي يك قطره سركه سيب قاطيش كنيد تا ايجاد آنزيم كنه و غذا در چينه دون پرنده هضم بشه، در غير اينصورت دست بزنيد به چينه دونش اگر غذارو هضم نكرده بايد تخليه بشه( تو اين مورد بنظر مياد غذا نميتونه بخورده كه مورد سوم...
    سوم: پرنده اى كه از مادر جدا ميشه بلد نيست با قاشق و روال خارجى تغذيه بشه، بهتره با سرنگ و يك شيلنگ كرمك چهار سانتى دوچرخه ، شيلنگ رو به سر سرنگ وصل و طرف ديگه رو به داخل چينه دون جوجه هدايت كنيد، ده سي سي غذا به داخل تزريق كنيد. سه مرتبه در روز متناسب با عكس ميزان رو گفتم.

پيروز و كامياب باشيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه شاه طوطی یکماهه
    شماره عضویت
    18833
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pedramnq نمایش پست ها
    اول: اگر فروشنده گفته سرلاك خارجيه، چيزى مثل آبليمو و سركه بهش اضافه نكنيد،سرلاكهاى خارجى خودشون زود هضم و جذب هستن،
    دوم: اگر سرلاك " من در اوردى" و خونگيه، درصورتى كه پر از آرد نخودچى نشده باشه ، بايد با هر مرتبه تغذيه ، به ازاى هر دو سي سي يك قطره سركه سيب قاطيش كنيد تا ايجاد آنزيم كنه و غذا در چينه دون پرنده هضم بشه، در غير اينصورت دست بزنيد به چينه دونش اگر غذارو هضم نكرده بايد تخليه بشه( تو اين مورد بنظر مياد غذا نميتونه بخورده كه مورد سوم...
    سوم: پرنده اى كه از مادر جدا ميشه بلد نيست با قاشق و روال خارجى تغذيه بشه، بهتره با سرنگ و يك شيلنگ كرمك چهار سانتى دوچرخه ، شيلنگ رو به سر سرنگ وصل و طرف ديگه رو به داخل چينه دون جوجه هدايت كنيد، ده سي سي غذا به داخل تزريق كنيد. سه مرتبه در روز متناسب با عكس ميزان رو گفتم.

پيروز و كامياب باشيد
    برادر ممنون که راهنماییم میکنی ...اما نحوه تغذیه یه بحٍٍث دیگه است!! الان این جوجه بیماره و من نیاز دارم تا یکی از دوستان با تجربه بتونه منو دقیق راهنمایی کنه تا بتونم جوجه رو معالجه کنم و گرنه از دستم میره و داغش به دل خودم و همسرم میمونه !!

شب میبرمش پیش دامپزشک..اما تا شب..؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    برادر ممنون که راهنماییم میکنی ...اما نحوه تغذیه یه بحٍٍث دیگه است!! الان این جوجه بیماره و من نیاز دارم تا یکی از دوستان با تجربه بتونه منو دقیق راهنمایی کنه تا بتونم جوجه رو معالجه کنم و گرنه از دستم میره و داغش به دل خودم و همسرم میمونه !!

شب میبرمش پیش دامپزشک..اما تا شب..؟؟؟
    سلام با این اوضاع از پپشت سیستم نمیشه دارویی گفت، کاش اول سرلاک تهیه میکردید بعد جوجه رو میگرفتید. جاش رو گرم نگه دارید. غذا حتما بهش بدید چون ضعیف میشه. اگر دیر نشده باشه دکتر میتونه کمک کنه. کمی آب و عسل هم بهش بدید

صفحه 94 از 113 نخستنخست ... 4475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)