صفحه 89 از 113 نخستنخست ... 39707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 881 به 890 از 1121
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قبلا مرغ مینا ، خرگوش ، مرغ عشق ، فنچ داشتم
    شماره عضویت
    17607
    نقل قول نوشته اصلی توسط قاصدک24 نمایش پست ها
    وای نه توی باغچه نه گربه میخوردش بردمش بازی کنه اخه تو قفسش به صورت مداوم افتاب بالانس میزنه میترسم نوکش زخم شه گناه داره
    سیب رنده کرده گذاشتم دو ساعت دو ساعت عوض کردم که گنده نشه
    تخمه خورد شده گذاشتم کاهو گذاشتم موز له شدم گذاشتم اما فقط به تخمه و کاهو نوک میزنه تو دهنش میجوه میندازه قورتش نمیده سرلاکم ابا اجدادمو میاره جولوم تا بخوره با ورتون نمیشه من روزی دو بار میبرمش پرنده فروشی تا بهش غذا بدن دلشو ندارم اون لوله رو بکنم تو معدش
    الان دامپزشکی پیدا کردم ببرم ببینم چی میشه
    اره حس میکنم گلوش درد میکنه مثل خودمون هست که گلو درد داریم غذا نمیخوریم یا اب بد مزه میشه توی دهن اونجوریه
    دهنشو باز میکنه که از طریق دهن تنفس کنه
    یه سوال دیگه بنظر شما حدود چند ماهس ؟؟
    داداشی منو به طوطی بودن قبول میکنی حرف میزنم بازی میکنم غذا هم تا دلت بخواد میخورم
    اخه اینقد که تو به طوطیت میرسی بابا ننه من بهم نمیرسن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی- طوط ملنگو
    شماره عضویت
    15988
    سلام منم تازه ملنگوم گرفتم که از اب گل یه جوری در امده یه میسکی که خود من بهشون میدادم بدین شاید مشکلتون حل بشه
    یه دستگاه مخلوط کن یا میکسر بر دارید سیب پوستشو بکنید و هویچ پست بکنید و رنده کنید فقط هویچ رنده کنید البته یه تیکه کوچیک و یه تیکه کوچیک موز و ارد برنج و ارد زورت اینار مخلوط کنید اگر دید خیلی سفت شد اب جوشیده که سرد شده بهش بزنید این میکس امتحان کنید فکر میکنم جواب بده . برای یکی دو روز اول انقد شول کنید که با سرنگ بشه داد و در روز های بعد سفت ترش کنید بعد سرنگ با قاشوغ چای خوری بدید بعدشم با دست این های که میگم تجربه های خودم تو این سه هفته هست که خریدم و با کمک بچه های سایت اینارو تجربه کردم یه پیشنهاد که من بهتون میکنم این قبل از هر کاری با بچه های سایت مشورت کنید چون بچه های سایت بهترین راهنمای میکنن
    و در اخرم شاید طوطی شما با یه سری مزه ها مشکل داشته باشه مثلا موز شما باید میکس های دیگه امتحان کنید مثلا نخود بزارید چند ساعت تو اب بمونه و چند بار ابشو عوض کنید و بعد بریزید تو اب ابپز بشه بعد به میکستون بزنید چون من خودم یکی از طوطیم موز تو میکس نمی خور جای موز نخود میزدم یا مغز تخم میزدم باید میکس ها تون تون تون عوض کنید تا طوطی از مزه غذا زده نشه
    از استاد ها گرامی تشکر میکنم من هرچی یاد گرفتم میگیرم از بچه های گل همین سایته
    این پست باری قاصدک 24 زدم
    ویرایش توسط sana_1 : 16th May 2015 در ساعت 12:48 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    وای نه توی باغچه نه گربه میخوردش بردمش بازی کنه اخه تو قفسش به صورت مداوم افتاب بالانس میزنه میترسم نوکش زخم شه گناه داره
    سیب رنده کرده گذاشتم دو ساعت دو ساعت عوض کردم که گنده نشه
    تخمه خورد شده گذاشتم کاهو گذاشتم موز له شدم گذاشتم اما فقط به تخمه و کاهو نوک میزنه تو دهنش میجوه میندازه قورتش نمیده سرلاکم ابا اجدادمو میاره جولوم تا بخوره با ورتون نمیشه من روزی دو بار میبرمش پرنده فروشی تا بهش غذا بدن دلشو ندارم اون لوله رو بکنم تو معدش
    الان دامپزشکی پیدا کردم ببرم ببینم چی میشه
    اره حس میکنم گلوش درد میکنه مثل خودمون هست که گلو درد داریم غذا نمیخوریم یا اب بد مزه میشه توی دهن اونجوریه
    دهنشو باز میکنه که از طریق دهن تنفس کنه
    یه سوال دیگه بنظر شما حدود چند ماهس ؟؟
    غذا نخوردن به دلیل گلو درد نیست ، بد مزه بودن آب رو تو دهن طوطی نمیدونم چطور متوجه شدین ولی برای اطمینان حتما با دامپزشک مشورت کنید ..
    سنش هم احتمالا بین 6 تا8 هفته .. دوستان دیگه اگه برای سنش نظر دیگه ای داشته باشن حتما میگن

نقل قول نوشته اصلی توسط wordmasal نمایش پست ها
    داداشی منو به طوطی بودن قبول میکنی حرف میزنم بازی میکنم غذا هم تا دلت بخواد میخورم
    اخه اینقد که تو به طوطیت میرسی بابا ننه من بهم نمیرسن
    دوست عزیز این تاپیک برای مطرح کردن سوال و جواب درباره جوجه سرنگی هست و جای شوخی کردن و بحث های حاشیه ای نیست ..

لطفا رعایت کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    ممنونم دوست خوبم مخلوط هایی رو که گفتین امتحان میکنم والا من همچنان درگیر یه دامپزشکم که روز تعطیل کار کنه
    پشت تلفن ویزیت کرد به داروش بروم هگزینم اضافه کرد روزی یه قطره ( خلط اوره )
    عصری قراره تماس بگیرم اگه باشدش ببرم کلینیک، پرنده ی من از روز اولی که اوردمش بیمار بود ابریزش داشت نتونستم بی تفاوت بگذرم چون پرنده فروشی حتما باعث مرگش میشد کلی جوجه طوطی داره و هربار کلی براش میارن دیگه صرفش نمیکرد از پرنده بیماری که من
    روز اولی که دیدم کلی سرحال بود مراقبت کنه من تمام سعیمو براش میکنم
    من کلی جوجه بلبل و طرقه بزرگ کردم زیاد بی تجربه نیستم اما مراقبت از طوطی خیلی سخته فکرشم نمیکردم تا این اندازه از مراقبتش درمانده بشم
    مشکل اساسی من اینه که تحت هیچ شرایطی مواد غذایی رو نمیخوره نهایتش تو دهنش میچرخونه و بیرون میندازه
    فقط علائمی که فک میکنم نشون دهنده مقاومتشه اینه که پرواز میکنه و خیلی جیغ میزنه و توی قفس تماما بالا میره و میاد پایین و همیشه پرای نامرتب ناشی از اعمال زور برای تغذیه رو مرتب و تمیز میکنه
    واقعا بزرگ کردن طوطی چیزی نبود که تصورشو داشتم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی- طوط ملنگو
    شماره عضویت
    15988
    ممنونم دوست خوبم مخلوط هایی رو که گفتین امتحان میکنم والا من همچنان درگیر یه دامپزشکم که روز تعطیل کار کنه
    عصری قراره تماس بگیرم اگه باشدش ببرم کلینیک، پرنده ی من از روز اولی که اوردمش بیمار بود ابریزش داشت نتونستم بی تفاوت بگذرم چون پرنده فروشی حتما باعث مرگش میشد کلی جوجه طوطی داره و هربار کلی براش میارن دیگه صرفش نمیکرد از پرنده بیماری که من
    من کلی جوجه بلبل و طرقه بزرگ کردم زیاد بی تجربه نیستم اما مراقبت از طوطی خیلی سخته فکرشم نمیکردم تا این اندازه از مراقبتش درمانده بشم
    مشکل اساسی من اینه که تحت هیچ شرایطی مواد غذایی رو نمیخوره نهایتش تو دهنش میچرخونه و بیرون میندازه
    فقط علائمی که فک میکنم نشون دهنده مقاومتشه اینه که پرواز میکنه و خیلی جیغ میزنه و توی قفس تماما بالا میره و میاد پایین و همیشه پرای نامرتب ناشی از اعمال زور برای تغذیه رو مرتب و تمیز میکنه

من خودم هیچ تجربه تو پرنده نداشتم اب ریزش بینی شاید برای تایم کوتاه بود من خودم دو تا ملنگو گرفتم که خیلی مشکلات داشتم ولی با کمک دوستان سایت همشون حل شد نظر من اول با بچه های سایت حرف بزن بعد با دامپزشک دلیلشم اینه بچه های سایت هم تجربه بزرگ کردن دارن هم بدونه هیچ پولی کمک میکنن ولی یه سری مغازه دار ها و دامپزشکا به خاطر این که پول بگیرن و یا جنشون بفروشن همه حرفی میزنن این سایت عالی ترین سایتی که من تا حالا دیدم و بهترین کمک ها و اموزش ها رو دار من که هرچی می خونم خسته نمیشم
    یکی از طوطی های منم این طوری بود عطسه میکرد اب ریزش بینیم داشت ولی خود به خود بعد چند ساعت خوب شد
    من غذا سرلاک امده قبول ندارم چون مواد نگهدارنده توش هست
    غذا که اول همین جا گفتن میکسش خوبه هم میکسی که منم گفتم خوبه هم باعث کشیده شدن پرندتون میشه هم سیر میشه
    شما باید مرحله به مرحله کار انجام بدید غذا میکس که گفتم دورست کنید در کنارش یه تیکه سیب بزارید که غذا سفتم خوره باهش بازی کنید تا به شما عتماد کنه و اگر نمی خواید بعد ها ازاد تو خونه باشه به قفس عادتش بدید که بعد اذیت نشید چون من خودم ازاد گذاشتم الا تو قفس نمی مونن در کنار میکس سیب تکه تکه شده و هویچ و تخم مرغ اب پز شده و نخود اب پز شده امتحان کنید جواب میگیرید
    من الا سیب و هویچ تیکه تیکه شده با تخمه با پوست میزارم خودشن بازی میکنن می خورن
    و اخرین چیزی که باید توجه کنید طوطی یک دفع غذا نمی خور یواش یواش و کم کم می خوره باید برای غذا دادن وقت بزارید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام . دوست من اگه آبریزش بینی مداوم هست نشونه بیماریه اما اگه کم اتفاق میفته فقط با دستمال کاغذی داخل بینی رو تمیز کنید چون آب داخل حفره بینی ، تنفس پرنده رو مشکل میکنه ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . دوست من اگه آبریزش بینی مداوم هست نشونه بیماریه اما اگه کم اتفاق میفته فقط با دستمال کاغذی داخل بینی رو تمیز کنید چون آب داخل حفره بینی ، تنفس پرنده رو مشکل میکنه ..

خیلی ممنونم ؛ از این روش برای تمیز کردن بینیه طوطیم استفاده میکنم من
    اما ابریش مداوم هست
    امروز نوبت دکتر داره ایشالا که حالش خوب بشه فقط همینو میخوام تحمل درد کشیدنشو ندارم لطفا براش دعا کنید ماشالا خیلی باهوشه
    تا صداش میکنم میاد پیشم رو دستم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    بردمش
    بینی جوجمو با سرنگ تمیز کرد خیلی گرفته بود ناجور ، بعد گفت حالش خوبه نیاز به مراقبت داره
    یه دارو جدیدم براش نوشت و سرما خوردگیه اطفال با همون انتی بیوتیکی که بهش میدم
    دسشوییشم نگا کرد گفت خوبه
    فقط به ناچار مجبورا رضایت دادم که بالاشو بچینن که پرواز نکنه قراره یه مدت اونجا بمونه خیلی دوستش دارم
    ویرایش توسط قاصدک24 : 17th May 2015 در ساعت 11:26 PM

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    بردمش
    بینی جوجمو با سرنگ تمیز کرد خیلی گرفته بود ناجور ، بعد گفت حالش خوبه نیاز به مراقبت داره
    یه دارو جدیدم براش نوشت و سرما خوردگیه اطفال با همون انتی بیوتیکی که بهش میدم
    دسشوییشم نگا کرد گفت خوبه
    فقط به ناچار مجبورا رضایت دادم که بالاشو بچینن که پرواز نکنه قراره یه مدت اونجا بمونه خیلی دوستش دارم
    سلام دوست عریر،اینجا تاپیک پرسش و پاسخ هست،یک تاپیک معرفی برای پرندتون باز کنید و خاطرات و عکس هاش رو اونجا قرار بدین،انشاءالله که حالش کاملا خوب شه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    15810
    سلام من 3ه روزه یه جوجه ملنگو تازه دونخور شده گرفتنم ولی خودش هنوز نمیتونه تخمه بشکنه یک یا دو وعده هنوز بهش سرلاک میدم میترسم نتونه خودشو سیر کنه میخواستم بپرسم زرت وهویج و موز و سیبو چه مقدار در روز وهفته میتونم بهش بدم مثلا اگه هر روز همه ی اینا رو بدم بهش بد نیست؟

صفحه 89 از 113 نخستنخست ... 39707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)