صفحه 63 از 113 نخستنخست ... 13444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 621 به 630 از 1121
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    سلام دوستان امروز رفتم آزادگان هرچی دنبال ملنگو تازه دون خور شده گشتم نبود که نبود هیچ جا حتی سرلاکی هم نداشتن! فقط یه جا چندتا سرلاکی داشت که من با این که نمیخواستم سرلاکی بگیرم دیگه مجبور شدم یکیشو گرفتم. الان میخواستم بپرسم کف جعبه چی بندازم؟ آب که میخوام بهش بدم و با سرلاکش قاطی کنم چقدر بجوشونم؟ و اینکه مغازه‌دار گفت من از اول بهشون سرلاک گندوم و میوه و شیر و عسل دادم تو هم همینو بده غذاشو عوض نکن! درسته یا خیر؟ خیلی خیلی ممنون دوستان عزیز
    دوستان ببخشید رنگ طبیعیه مدفوع جوجه چه رنگی باید باشه؟ و اینکه بازم ببخشید شل اشکالی داره؟
    اینم از عکسهاش
    سلام

مبارک باشه. بنظر مشکلی نداره و ظاهر سالمی داره

فعلا از همون سرلاکی که بهش میداده بدید و به مرور و خیلی آروم آروم عوضش کنید، به این صورت که هر بار یا هر روز مقدار کمی از سرلاک دست ساز یا مخصوص طوطی رو مخلوط کنید با سرلاک اولیه و کم کم مقدار سرلاک بچه رو کم و سرلاک مخصوص رو زیاد کنید تا اولب کامل حذف بشه

لینک مطلبی که داخل امضام هست رو مطالعه کنید اکثر سوالاتتون پاسخ داده میشه.

مدفوع جوجه شل وآبکیه رنگش هم بستگی به غذایی داره که میخوره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

مبارک باشه. بنظر مشکلی نداره و ظاهر سالمی داره

فعلا از همون سرلاکی که بهش میداده بدید و به مرور و خیلی آروم آروم عوضش کنید، به این صورت که هر بار یا هر روز مقدار کمی از سرلاک دست ساز یا مخصوص طوطی رو مخلوط کنید با سرلاک اولیه و کم کم مقدار سرلاک بچه رو کم و سرلاک مخصوص رو زیاد کنید تا اولب کامل حذف بشه

لینک مطلبی که داخل امضام هست رو مطالعه کنید اکثر سوالاتتون پاسخ داده میشه.

مدفوع جوجه شل وآبکیه رنگش هم بستگی به غذایی داره که میخوره
    خیلی خیلی ممنون راستش لینک رو مطالعه کردم بسیار مفید بود واقعا ممنون. همچنین چند صفحه‌ی اول همین تاپیک رو خوندم داشتم از ترس سکته میکردم و یه جورایی امیدم به زنده موندنش کم شد! ببرمش پیش دامپزشک که ببینم قارچ داره یا نه؟ راستی این فسقل ما حدودا چقدر سن داره و من چند وقت دیگه باید بهش سرلاک بدم؟ فروشنده گفت روزی چهار بار بهش سرلاک بده کافیه؟ بعد هر سری چند سی‌سی بهش بدم؟ آب هم لازمه با قطره چکون بهش بدم؟ بازم ممنون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    خیلی خیلی ممنون راستش لینک رو مطالعه کردم بسیار مفید بود واقعا ممنون. همچنین چند صفحه‌ی اول همین تاپیک رو خوندم داشتم از ترس سکته میکردم و یه جورایی امیدم به زنده موندنش کم شد! ببرمش پیش دامپزشک که ببینم قارچ داره یا نه؟ راستی این فسقل ما حدودا چقدر سن داره و من چند وقت دیگه باید بهش سرلاک بدم؟ فروشنده گفت روزی چهار بار بهش سرلاک بده کافیه؟ بعد هر سری چند سی‌سی بهش بدم؟ آب هم لازمه با قطره چکون بهش بدم؟ بازم ممنون
    سنش باید بین ۱،۵ تا ۲ ماه باشه

وقتی پراش کامل بشه کم کم وقت رونخور شدنش هست

درمورد مقدارش اونقدری بدید که چینه رونش مثل بادکنک نشه، چند دفعه که بهش غذا بدید مقدارش میاد دستتون،

بنظر من بهتره دفعات بیشتر باشه و مقدار سرلاک کمتر تا به جوجه فشار نیاد

نه آب جداگانه نیاز نداره سرلاکش کافیه

ولی میتونید بعد از هر وعده خیلی کم بهش بدید تا دهنش تمیز بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي-كاسكو-مينا
    شماره عضویت
    16078
    سلام
    دوستان اين شاه طوطي ما اخر خودش غذا نخورد از شيرمرغ تا جان ادميزادبرايش اماده كردم ولي نمي خوره والله به بچه هام اينطور كه به اين طوطي رسيدم رسيدگي نكردم من جوجه مينا هم دارم اصلا مشكل ندارد
    ديگه ازصداي هرچي طوطي خسته شدم توي قفس نمي مونه چندروزه كه پروازمي كنه امروزبالهاش رو چيدم
    يه كاسكو هم دارم كه اينقدر اين جوجه طوطي صدا داده كاسكوي 5 ساله هم مثل جوجه صدادرمياره
    اگه كسي مي تونه خواهش مي كنم راهنمايي كنه
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    13956
    ببخشید دوستان من دو تا سوال داشتم. آیا میتونم جوجه ملنگوم رو عکسشو گذاشتم ببرم پیش دامپزشک که ببینم قارچ داره یا نه؟ بعد اینکه آیا توی این سن به منبع گرما نیازه یا نه؟ الان داخل جعبه و جایی هست که باد به هیچ وجه بهش نمیخوره.

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrezash نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اين شاه طوطي ما اخر خودش غذا نخورد از شيرمرغ تا جان ادميزادبرايش اماده كردم ولي نمي خوره والله به بچه هام اينطور كه به اين طوطي رسيدم رسيدگي نكردم من جوجه مينا هم دارم اصلا مشكل ندارد
    ديگه ازصداي هرچي طوطي خسته شدم توي قفس نمي مونه چندروزه كه پروازمي كنه امروزبالهاش رو چيدم
    يه كاسكو هم دارم كه اينقدر اين جوجه طوطي صدا داده كاسكوي 5 ساله هم مثل جوجه صدادرمياره
    اگه كسي مي تونه خواهش مي كنم راهنمايي كنه
    ممنون
    سلام
    سری قبل شما گفتید خودش تخمه می خورد.
    هنوز مطمئن نیستید که غذا می خورد یانه؟
    ولی پرنده ای که دائم در جنب و جوش هست که بیرون بیاید و حرکاتش هم عادی هست پس حتما غذا می خورد.
    علت اینکه سر و صدا می کند این هست که هر موقع این کار را انجام می دهد شما برای ساکت کردنش بیرونش آورده اید. باید عادت کند که هر زمانی نمی تواند آزاد باشد.

ببخشید دوستان من دو تا سوال داشتم. آیا میتونم جوجه ملنگوم رو عکسشو گذاشتم ببرم پیش دامپزشک که ببینم قارچ داره یا نه؟ بعد اینکه آیا توی این سن به منبع گرما نیازه یا نه؟ الان داخل جعبه و جایی هست که باد به هیچ وجه بهش نمیخوره.
    چه چیزی باعث شده که فکر کنید نیاز به دامپزشک هست؟ مورد خاصی دیده اید؟
    به منبع گرما نیاز ندارد اما جلوی باد هم نباشد دما حدود 27 درجه خوب است

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    13956
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها

چه چیزی باعث شده که فکر کنید نیاز به دامپزشک هست؟ مورد خاصی دیده اید؟
    به منبع گرما نیاز ندارد اما جلوی باد هم نباشد دما حدود 27 درجه خوب است
    سلام فعلا مورد خاصی ندیدم بجز خس خس کردن و ناله زدن که فکر کنم طبیعی باشه ! همش هم سرشو از سوارخ های کارتون میکنه بیرون و میخواد بیاد بیرون .
    دما 28 درجس ساعت 9 بهش سرلاک دادم اما هنوز نخوابیده !

وقتی دستمو دورش حلقه میکنم میگیره میخوابه اما وقتی بر میدارم همش دور کارتون میچرخه و میخواد بیاد بیرون ! اینم بگم که در کارتون رو میزارم .

در مورد دامپزش تو صفحه ها خوندم برخی ملنگو ها انگل دارن و وقتی 4-5 ماهه میشن این انگل ها رشد میکنن و میکشنش ! برای همین گفتم !

البته بعضی وقتا هم سرشو یهو تکون میده و هن هن و یه حالتی مثل عطسه زدن داره ! واسه همینا گفتم !!

یه سوال دیگه : من فعلا عروسک و حوله ندارم بندازم دورش ! چی کار کنم ؟ چی بندازم روش امشبرو بخوابه ؟

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    سلام فعلا مورد خاصی ندیدم بجز خس خس کردن و ناله زدن که فکر کنم طبیعی باشه ! همش هم سرشو از سوارخ های کارتون میکنه بیرون و میخواد بیاد بیرون .
    دما 28 درجس ساعت 9 بهش سرلاک دادم اما هنوز نخوابیده !

وقتی دستمو دورش حلقه میکنم میگیره میخوابه اما وقتی بر میدارم همش دور کارتون میچرخه و میخواد بیاد بیرون ! اینم بگم که در کارتون رو میزارم .

در مورد دامپزش تو صفحه ها خوندم برخی ملنگو ها انگل دارن و وقتی 4-5 ماهه میشن این انگل ها رشد میکنن و میکشنش ! برای همین گفتم !

البته بعضی وقتا هم سرشو یهو تکون میده و هن هن و یه حالتی مثل عطسه زدن داره ! واسه همینا گفتم !!

یه سوال دیگه : من فعلا عروسک و حوله ندارم بندازم دورش ! چی کار کنم ؟ چی بندازم روش امشبرو بخوابه ؟
    اگر پرنده سرحال و پر جنب و جوش است و بعد از 4-5 ساعت هم غذا را هضم می کند و چینه دانش خالی میشود پس انشالله همه چیز عادیست.
    عطسه هم اگر یکی دوبار در روز باشد و همراه با آبریزش بینی و بی حالی نباشد موردی نیست
    تا اطراف پرنده تاریک نشود نمی خوابد
    نیازی به عروسک و حوله نیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    13956
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    اگر پرنده سرحال و پر جنب و جوش است و بعد از 4-5 ساعت هم غذا را هضم می کند و چینه دانش خالی میشود پس انشالله همه چیز عادیست.
    عطسه هم اگر یکی دوبار در روز باشد و همراه با آبریزش بینی و بی حالی نباشد موردی نیست
    تا اطراف پرنده تاریک نشود نمی خوابد
    نیازی به عروسک و حوله نیست
    سرحال که بله هست چون در جعبه باز میشه هر جور شده خودشو میکشونه تا لبه جعبه میاره میشینه اونجا! خیلی ممنون به خاطر پاسختون راستش نگرانم خیلی میترسم از دست بدمش خدایی نکرده! اما همه چیز رو رعایت میکنم. این که ریز ریز ناله میکنه طبیعیه؟ اولای تاپیک ملنگو خوندم که به دلیل جدایی از مادره.

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    سرحال که بله هست چون در جعبه باز میشه هر جور شده خودشو میکشونه تا لبه جعبه میاره میشینه اونجا! خیلی ممنون به خاطر پاسختون راستش نگرانم خیلی میترسم از دست بدمش خدایی نکرده! اما همه چیز رو رعایت میکنم. این که ریز ریز ناله میکنه طبیعیه؟ اولای تاپیک ملنگو خوندم که به دلیل جدایی از مادره.
    خوب خدا را شکر
    این حالت ناله کردن تقریبا در تمام جوجه سرلاکی ها کم و بیش وجود دارد

صفحه 63 از 113 نخستنخست ... 13444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)