صفحه 4 از 113 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222354104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 1121
    کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4234
    سلام. من دارم یک جوجه ملنگو میخرم که پر داره و غذا را از طریق سرنگ میخوره اما لازم نیست تا چینه دان پایین بدم. برای اطمینان از سلامتیش هم به دامپزشک نشونش میدم. میخواستم بپرسم نحوه غذا دادنش همون طوره که تو این دو سه صفحه شما توضیح دادید؟ در ضمن زمان بندی سنیشون را هم میشه بفرمایید؟ یعنی تا چند وقت سرنگی غذا میخورن؟ کی مستقل میشن؟ کی تو قفس میرن و الی آخر. درباره غذاشون هم میشه توضیح بدید که چطور میشه تنوع بیشتری به کار برد؟ مثلا دوستی نوشته بود از بیسکوییت مادر و تخم مرغ هم استفاده کرده. این غذاها توصیه میشه؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4234
    یک روز از پست من گذشت. کسی نبود؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen65 نمایش پست ها
    سلام. من دارم یک جوجه ملنگو میخرم که پر داره و غذا را از طریق سرنگ میخوره اما لازم نیست تا چینه دان پایین بدم. برای اطمینان از سلامتیش هم به دامپزشک نشونش میدم. میخواستم بپرسم نحوه غذا دادنش همون طوره که تو این دو سه صفحه شما توضیح دادید؟ در ضمن زمان بندی سنیشون را هم میشه بفرمایید؟ یعنی تا چند وقت سرنگی غذا میخورن؟ کی مستقل میشن؟ کی تو قفس میرن و الی آخر. درباره غذاشون هم میشه توضیح بدید که چطور میشه تنوع بیشتری به کار برد؟ مثلا دوستی نوشته بود از بیسکوییت مادر و تخم مرغ هم استفاده کرده. این غذاها توصیه میشه؟
    سلام
    در مورد اینکه چه غذایی میشه به جوجه داد در صفحات قبل بحث شده دیگه این شما هستید که با توجه به شرایط خودتون تصمیم میگیرید که چه غذایی می تونید به طوطی تون بدهید ... این دستور برای کسایی نوشته شده که نمی تونند سرلاک مخصوص بخرند ... حالا کسی حوصله نداشه باشه اون را درست کنه ، سرلاک هم نتونه بخره .. بیسکوییت میده دیگه ... مسولیت و تصمیم گیری در مورد روش غذا دادن به خود فرد بستگی داره ...
    تا زمانی که پرهای تنش کامل بشه می تونید با سرنگ تغذیه کنید معمولا وقتی می فهمند که سرنگ غذا هست دیگه نیازی نیست که ست سرم را تا چینه دان پایین بدهید و خودشان داوطلبانه غذا را از سر سرنگ میگیرند
    وقتی پرهای بدن کامل شد باید با غذاهای نرم مثل گندم پخته ، برنچ پخته (هر دو آب پز و بدون نمک) ، سیب له شده و غیره ... تغذیه اش کنید در عین حال براش تخمه بذارید که شروع کنه و بازی کردن و بشکنه
    گاهی لازمه خودتون به ترک به تخمه بدهید و بذارید براش تا یاد بگیره که میشه تخمه را شکست ...
    جوجه ها چون از شما غذا میگیرن معمولا هر خوراکی را که بهشون بدهیدمی خورند و چون به یک مدل غذا خوردن عادت نکردن ... میشه به راحتی با دادن خوراکی ها ی مختلف اونهارا طوری بار آورد که خوراکی های مفید را بخورند
    وقتی پرهای تنش کامل در آمد می تونید به قفس منتقلش کنید ... یعنی پرهای روی چینه دان کامل در آمد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    سلام
    من يك جوجه ي شاه طوطي دارم كه باسرنگ بهش غذا ميدم ولي وقتي پر هاي تنش كامل شد ديگه دهانش را براي غذا خوردن باز نمي كند و بايد به زور بهش غذا بدم و تخمه هم ميشكنه و مغزشم در مي ياره كمي داخل دهنش مي چرخونه و بعد مي اندازه بيرون و حتي يك روز هم بهش گشنگي دادم ولي چيزي نخورد لطفا راهنماييم كنيد چون ديگه واقعا خسته شدم:smile (100):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_2k2 نمایش پست ها
    سلام
    من يك جوجه ي شاه طوطي دارم كه باسرنگ بهش غذا ميدم ولي وقتي پر هاي تنش كامل شد ديگه دهانش را براي غذا خوردن باز نمي كند و بايد به زور بهش غذا بدم و تخمه هم ميشكنه و مغزشم در مي ياره كمي داخل دهنش مي چرخونه و بعد مي اندازه بيرون و حتي يك روز هم بهش گشنگي دادم ولي چيزي نخورد لطفا راهنماييم كنيد چون ديگه واقعا خسته شدم:smile (100):
    سلام
    وقتی طوطی میخواد مستقل بشه باید با خوراکی های جدید آشنا ش کنید مثل گندم پخته ،جو پخته ، برنج پخته ، ذرت خام تازه .... و خوراکی های نرم ... و همزمان بهش کمک کنید که تخمه را بشکنه ( البته این روش وقتی جواب میده که کم اشتهایی طوطی شما ناشی از بیماری نباشه ) سیب له شده ، هویج پخته شده ... با دست بهش بدهید ... می خوره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    3616
    ُسلام.:smile (142):
    اطلاعاتی که دادید بسیار عالی بود. دستتون درد نکنه. من یک جوجه ملنگو دارم که با قاشق بهش غذا می دم. مثل موز له شده رقیق شده تو آب یا آب و عسل و سفیده تخم مرغ پخته شده و غذاهایی که شما نام بردید. اما سوالم اینه که برای اینکه جوجم داشت خیلی ترسو بار می اومد از کارتون درش آوردم گذاشتمش توی قفس . خیلی بهتر شده دیگه تا ما می خواهیم جاش و عوض کنیم یا بهش غذا بدیم مثل سابق جیغ نمی زنه تازه با من خیلی هم رفیق شده و تا غذاش تموم می شده از سرو کولم بالا می ره. اما شما گفتید که تا کاملا پراش درنیامده تو قفس نذاریم. یکم نگران شدم. بیشتر پراش درآومده آما روی سینه و چینه دانش پرهاش خیلی ریزه . به نظر شما چکار کنم؟ از تو قفس درش بیارم. یه سوال دیگه اینکه با اینکه بیشتر غذاهاشو از دست همسرم می خوره اما از اون می ترسه و وقتی نزدیکش می شه براش گارد می گیره و جیغ می کشه . چکار کنم با اونم دوست بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mayounesi نمایش پست ها
    ُسلام.:smile (142):
    اطلاعاتی که دادید بسیار عالی بود. دستتون درد نکنه. من یک جوجه ملنگو دارم که با قاشق بهش غذا می دم. مثل موز له شده رقیق شده تو آب یا آب و عسل و سفیده تخم مرغ پخته شده و غذاهایی که شما نام بردید. اما سوالم اینه که برای اینکه جوجم داشت خیلی ترسو بار می اومد از کارتون درش آوردم گذاشتمش توی قفس . خیلی بهتر شده دیگه تا ما می خواهیم جاش و عوض کنیم یا بهش غذا بدیم مثل سابق جیغ نمی زنه تازه با من خیلی هم رفیق شده و تا غذاش تموم می شده از سرو کولم بالا می ره. اما شما گفتید که تا کاملا پراش درنیامده تو قفس نذاریم. یکم نگران شدم. بیشتر پراش درآومده آما روی سینه و چینه دانش پرهاش خیلی ریزه . به نظر شما چکار کنم؟ از تو قفس درش بیارم. یه سوال دیگه اینکه با اینکه بیشتر غذاهاشو از دست همسرم می خوره اما از اون می ترسه و وقتی نزدیکش می شه براش گارد می گیره و جیغ می کشه . چکار کنم با اونم دوست بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام
    من هیچ جا نگفتم که به طوطی عسل بدهید... دادن عسل به طوطی خوب نیست خصوصا اگر زیر یکسال سن داشته باشه ... عسل آنزیمی داره که حتی دادنش به کودکان زیر دوسال با اون معده قوی ( در مقایسه با پرنده ها) هم منع شده چه برسه به پرنده ها ....
    اینکه میگیم طوطی را تا زمان کامل شدن پرهای زیر چنه دان در قفس نذارید برای اینه که احتمال ضربه خوردن به چینه دان کم بشه ... حالا که شما درش آوردید... مراقب باشید چینه دان ضربه نخورده ... همسرتون باید قبل از غذا دادن بهش کمی نوازشش کنه می تونه از یک کلمه خاص یا صدای خاص هنگام غذا دادن استفاده کنه و هر وقت میخواد بهش نزدیک بشه اون صدا یا کلمه را تکرار کنه ...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    3616
    سلام دوست عزیز. درسته شما نگفتید که عسل بده. من عرض کردم که موز له شده و آب و عسل و ... و غذاهایی که شما نام بردید. یعنی اینکه این موارد بعلاوه مواردی که شما ذکر کردید. نه اینکه شما گفته باشید به طوطی آب و عسل بدهید. ولی با وجود این عذر می خواهم. آب و عسل را توی یه سایت دیگه نوشته بود که برای بزرگ کردن انواع طوطی مناسب است یعنی ذکر شده بود که برای بزرگ کردن انواع طوطی سانها می توان از موز له شده و آب عسل و سفیده تخم مرغ پخته شده استفاده کرد. استفاده از آرد نخود را شدیدا منع کرده بود. اما باز در جای دیگه از خواص آرد نخود گفته شده بود که مثلا برای رشد سریع پرها مناسب است و ... خلاصه کلام اینکه گیج گیج شدم. بلاخره چی خوبه چی بده. ایده قفس را هم از همان سایت گرفتم . گفته شده بود که نگهداری جوجوه در کارتن باعث می شه جوجه ها ترسو بار بیان و حتی پیشنهاد شده بود که از آکواریوم استفاده بشه بهتر است از کارتن. من خیلی مراقب هانی هستم ولی از وقتی که رفته تو قفس خیلی شیطون شده و مرتب می خواهد قفس نوردی کنه. می ترسم به خودش آسیب بزنه به نظر شما برش گردونم توی کارتن بهتره یا تو قفس باشه بهتره. من شما را به عنوان کسی که صاحب تجربه است قبول دارم و به این خاطر است که مزاحم شما شده ام. با تشکر از راهنمایی های خوبتون. یونسی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mayounesi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. درسته شما نگفتید که عسل بده. من عرض کردم که موز له شده و آب و عسل و ... و غذاهایی که شما نام بردید. یعنی اینکه این موارد بعلاوه مواردی که شما ذکر کردید. نه اینکه شما گفته باشید به طوطی آب و عسل بدهید. ولی با وجود این عذر می خواهم. آب و عسل را توی یه سایت دیگه نوشته بود که برای بزرگ کردن انواع طوطی مناسب است یعنی ذکر شده بود که برای بزرگ کردن انواع طوطی سانها می توان از موز له شده و آب عسل و سفیده تخم مرغ پخته شده استفاده کرد. استفاده از آرد نخود را شدیدا منع کرده بود. اما باز در جای دیگه از خواص آرد نخود گفته شده بود که مثلا برای رشد سریع پرها مناسب است و ... خلاصه کلام اینکه گیج گیج شدم. بلاخره چی خوبه چی بده. ایده قفس را هم از همان سایت گرفتم . گفته شده بود که نگهداری جوجوه در کارتن باعث می شه جوجه ها ترسو بار بیان و حتی پیشنهاد شده بود که از آکواریوم استفاده بشه بهتر است از کارتن. من خیلی مراقب هانی هستم ولی از وقتی که رفته تو قفس خیلی شیطون شده و مرتب می خواهد قفس نوردی کنه. می ترسم به خودش آسیب بزنه به نظر شما برش گردونم توی کارتن بهتره یا تو قفس باشه بهتره. من شما را به عنوان کسی که صاحب تجربه است قبول دارم و به این خاطر است که مزاحم شما شده ام. با تشکر از راهنمایی های خوبتون. یونسی
    سلام
    چیزی که من بهتون در مورد عسل گفتم برگرفته از منابع علمی بود .... خیلی از دوستان بر حسب تجربه و چون شنیدند که عسل مقوی است به طوطی شون عسل می دهند که کار درستی نیست ... لطفا منابعی را که درش گفته شده به طوطی عسل بدهید به من معرفی کنید.... ( فرومهای فارسی را قبول ندارم مگر اینکه برای گفته شون منبع موثق داشته باشند... منابع خارجی اگر هستند و معتبرند معرفی کنید) دامپزشک برای طوطی های بزرگ (سن بیشتر از دوسال ) در صورتی که بسیار ضعیف شده باشه ممکنه دوز خاصی از عسل محلول در آب را به صورت موقت برای طوطی تجویز کنه ... که اون هم باید زیر نظر خود دامپزشک باشه ... در غیر این صورت دادنش به جوجه طوطی صلاح نیست ...

وقتی سرلاک خارجی برای طوطی هام گرفتم دیدم که خیلی از حبوبات در ترکیبش وجود داره مهم این هست که ما ترکیبی را به طوطی بدهیم که تعادل داشته باشه خب اگر یکسره بهش آرد نخودچی بدهیم اصلا خوب نیست من در دستور مصرف غذای جوجه طوطی ترکیب عنوان کردم نه تک غذا ....

در مورد ترسو شدن در کارتن : طوطی ها تا زمانی که پرهاشون کامل بشه در طبیعت در لانه هایشان که سوراخ تاریکی در تنه درخت هست بزرگ میشن ...
    بعد میان بیرون .... پس نگهداری در یک مکان امن بر اساس غریزه حیوان هست بعد کم کم باید با محیط بیرون آشناش کرد....

نگهداری در آکواریوم صد در صد اشتباه است آکواریوم تهویه مناسب نداره بیشتر کسانی که من دیدم در آکواریوم طوطی شون را نگه داشتند بزرگ شدن طوطی شون را ندیدند چون طوطی شون بر اثر مشکلات ریوی مرده ... اتفاقا همین اوخر در یکی از فرومها برای یکی از دوستان این فاجعه اتفاق افتاد علی رغم توصیه به عدم نگهداری در آکواریوم این کار را انجام داد و طوطی را از دست داد

اما شما دیگه از جعبه درش آوردی برگردونی ناراحت میشه ... کف قفس را یه چیز نرم بذار( نرمی که به پاهاش گیر نکنه ها یعنی یه طوری نباشه که مثلا نخ اضافه داشته باشه و به پاش گیر کنه ) که اگر یک وقت از سقف افتاد کف مشکلی براش پیش نیاد بسیار دیدم که طوطی های کوچک بر اثر سقوط پاشون ش ک س ت ه ....
    اگر اندازه قفس بزرگ هست عوضش کن خیلی خوبه که در یک قفس کوچک نگهش داری تا بزرگ بشه ... من خودم در مرحله انتقال اول به یک قفس کوچیک می منتقل میکردم .. از بس که ورجه روجه می کنند این وروجک ها :smile (91):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ارووانا
    شماره عضویت
    3638
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    من هیچ جا نگفتم که به طوطی عسل بدهید... دادن عسل به طوطی خوب نیست خصوصا اگر زیر یکسال سن داشته باشه ... عسل آنزیمی داره که حتی دادنش به کودکان زیر دوسال با اون معده قوی ( در مقایسه با پرنده ها) هم منع شده چه برسه به پرنده ها ....
    اینکه میگیم طوطی را تا زمان کامل شدن پرهای زیر چنه دان در قفس نذارید برای اینه که احتمال ضربه خوردن به چینه دان کم بشه ... حالا که شما درش آوردید... مراقب باشید چینه دان ضربه نخورده ... همسرتون باید قبل از غذا دادن بهش کمی نوازشش کنه می تونه از یک کلمه خاص یا صدای خاص هنگام غذا دادن استفاده کنه و هر وقت میخواد بهش نزدیک بشه اون صدا یا کلمه را تکرار کنه ...
    سلام با احترام
    دادن عسل به بچه زير يكسال ممنوع چون توش اسپور يك باكتري كه اسمشو فراموش كردم هست (نه انزيم) كه باعث sudden death در اين گروه سني ميشود در مورد طوطي نميدونم ولي عسل و كودك زير يكسال ربطي به انزيم نداره به دليل اسپور همون باكتريه كه گفتيم راستي اسمش كلستريديوم بوتولونيوم كه سم بوتوليسم توليد ميكنه

صفحه 4 از 113 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222354104 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)