صفحه 34 از 113 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 331 به 340 از 1121
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تنگ آب شور
    شماره عضویت
    6662
    سلام من دنبال جوجه کاسکو 4 تا 5 ماهه یا حالا هر سنی اما تا 6 ماه هستم. این جوجه مد نظر من کی میاد تو بازار ؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    دوستان ایا میشه به جوجه ملنگو سرلاکی ارزن + تخم کتان که قبلا پوسته پوسته و اسیاب شده + تخم افتابگردان مخلوط کرد با اب ولرم بهش داد؟
    جوجه ملنگو اولین تجربه بنده هست ایا کی ایا دون خور میشن ؟ بعضی میگن میشه به ملنگو ارزن داد بعضی میگن نه ایا میشه ؟ از کی دون خور میشه ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    12305
    دوستان
    طوطی سبز من فکر کنم 2 ماهش شده...چندتا سوال دارم:

1- از امروز کمی پرواز کرده میتونم بذارمش تو قفس دیگه؟
    2- ضمنا از دو ماهگی میشه دونه خورش کرد؟
    3- آیا میشه غذ تخوردنش مکستقل بشه؟ یعنی ظرف غذا بذارم میخوره؟
    4- چجوری دونه خورش کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط داداش نمایش پست ها
    سلام من دنبال جوجه کاسکو 4 تا 5 ماهه یا حالا هر سنی اما تا 6 ماه هستم. این جوجه مد نظر من کی میاد تو بازار ؟
    سلام.دوست عزیز جوجه ی مورد نظر شما همین الانم موجوده.هم توی بازار و هم نت.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    دوستان ایا میشه به جوجه ملنگو سرلاکی ارزن + تخم کتان که قبلا پوسته پوسته و اسیاب شده + تخم افتابگردان مخلوط کرد با اب ولرم بهش داد؟
    جوجه ملنگو اولین تجربه بنده هست ایا کی ایا دون خور میشن ؟ بعضی میگن میشه به ملنگو ارزن داد بعضی میگن نه ایا میشه ؟ از کی دون خور میشه ؟
    سلام.به ملنگوی بالغ یا دونه خور شده میشه ارزن داد و مشکلی هم نداره اما مشکل اینجاست که غذایی که شما درست کردید قبلا امتحان پس نداده در مورد ملنگو و نتیجش معلوم نیست.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    دوستان
    طوطی سبز من فکر کنم 2 ماهش شده...چندتا سوال دارم:

1- از امروز کمی پرواز کرده میتونم بذارمش تو قفس دیگه؟
    2- ضمنا از دو ماهگی میشه دونه خورش کرد؟
    3- آیا میشه غذ تخوردنش مکستقل بشه؟ یعنی ظرف غذا بذارم میخوره؟
    4- چجوری دونه خورش کنم؟
    سلام.اگر توانایی نشستن روی چوب نشیمن رو به دست آورده میتونید بذاریدش توی قفس ولی باید قفسی باشه که فاصله ی میله ها به اندازه ای نباشه که سر پرنده از میله ها عبور کنه.
    شما باید کم کم دونه خورش کنید.اول غذاهای نرم رو باید شروع کنید و عادتش بدید که نوک بزنه و شکستن و خوردن دانه ها و حبوبات و کلا غذاهای نرم رو یاد بگیره.به مرور میزان سرلاک و در مراحل بعدی دفعات سرنگ رو کم کنید تا به دلیل گرسنگی به سمت غذاهای موجود توی ظرف غذاش بره.هم یاد میگیره محل غذاش کجاس و هم کم کم خوردن رو شروع میکنه.به مرور سرنگ رو یکبار صبح و یکبار شب کنید و در طول روز بذارید با غذاهای خودش سیر بشه.و وقتی مطمئن شدید توانایی شکستن دانه و خوردنشون رو پیدا کرده کلا سرلاک رو حذف کنید.سعی کنید این روند حداقل ده روز طول بکشه تا پرنده آسیبی نبینه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    12305
    fممنون از پاسختون
    اما وقتی میذارمش تو قفس خیلی بی تابی میکنه میاد بیرون میخواد بره تو کارتنش...چکار ککنم به قفس عادت کنه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    fممنون از پاسختون
    اما وقتی میذارمش تو قفس خیلی بی تابی میکنه میاد بیرون میخواد بره تو کارتنش...چکار ککنم به قفس عادت کنه؟
    کارتونش تو قفسش جا میشه؟ اگه میشه با کارتن بذارش تو قفس

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    12305
    نه کارتنش جا نمیشه...چکار کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    با سلام و خسته نباشید.

دوستان عزیزم چند توصیه دارم به همه شما که میخواهید جوجه سرلاکی بزرگ کنید شما میتونید هر چه بخواهید بپزید و به جوجه تون بدید البته بسته به سن مواد غذایی مناسبی باید انتخاب کنید مثلا از حبوبات و غلات در سنین پایین استفاده نکنید چون هضمش برای جوجه سنگینه اما اینجا 1 چیز رو میخوام بگم و اون هم اینکه هر چه پختید و نرم کردید رو از یک صافی ترجیحا متوسط رد کنید و به جوجه بدید مثلا گندم پخته بسیار مفید است برای جوجه شما اما پوسته اون بسیار دیر هضمه و در چینه جوجه میمونه و میتونه باعث فساد بشه و مواد غذایی زیادی از این دست مانند ماش و عدس.

توصیه دومم این است که حتما هر غذایی مصرف میکنید نیمه گرم باشه چون غذای گرم هم بهتر هضم میشه و هم مشکلی برای جوجه پیش نمیاره در حالی که غذای سرد دیر هضم شده و از طرف دیگه باعث افت دمای بدن جوجه تون میشه.

مورد سوم دوستان عزیزم درسته باید دمای محیط مناسب باشه اما از اون مهمتر حفظ دمای بدن جوجه است. جوجه ها متابولیسم بسیار سریعی دارند تا زودتر رشد کرده و بتوانند مستقل شوند و بعد از آن متابولیسم بدنشان به صورت عادی در میایید. اگر دقت کرده باشید بدن جوجه شما همیشه بسیار گرم است درست مانند اینکه تب داشته باشد اما این حرارت ناشی از سوخت و ساز در بدن جوجه است و بهترین راه حفاظت از جوجه جلوگیری از هدر رفتن این حرارت است و من به شخصه با استفاده از لباسهای بافتنی کهنه بسیار در این امر موفق بوده ام و به شما عزیزان هم پیشنهاد میکنم که در محل نگهداری جوجه 1 لباس بافتنی کنه بگذارید زیرا بافتنی عایق حرارتی مناسبی است و از حدر رفتن دمای بدن جوجه شما جلوگیری میکند.

دوستان عزیزم به عنوان آخرین توصیه اکثر غذاهای مورد استفاده که به صورت دست ساز تهیه میشوند دارای کالری منفی هستند و کالری زیادی برای هضم استفاده میکنند پس تقاضا دارم برای جوجه خود وقت گذاشته و دفعات غذایی زیاد با میزان کم برایش درنظر بگیرید تا بتوانید او را به سلامت بزرگ کنید و از دیدن مراحل رشدش لذت ببرید دادن غذا به دفعات زیاد و به میزان کم جوجه شما را از خطر فساد غذا دور نگه داشته از طرف دیگر نیاز متابولیسم بدنش را تامین کرده و از افت دما جلوگیری میکند .

موفق باشید.

صفحه 34 از 113 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525384 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)