صفحه 2 از 113 نخستنخست 12345678910111213141516171819202152102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 1121
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    واقعا عالي بود.دست شما درد نكنه.
    فقط نام كاربري من f&p هستش.
    حالا نوبت بقيه دوستان هست كه تجربشونو بگن.مثل آقا بابك و سپيده خانوم و بقيه اساتيد.
    ممنون
    سلام
    از بابت بی دقتی عذر میخواهم

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    خیلی عالی ...............یادش بخیر منم یه (یاکریم) به این صورت غذا میدادم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    خیلی عالی ...............یادش بخیر منم یه (یاکریم) به این صورت غذا میدادم.
    سلام
    دوست عزیز نحوه غذا دادن به پرندگان منقار صاف کاملا با نحوه غذا دادن به پرندگان منقار کج یعنی طوطی ها فرق میکنه و نیازی به سرنگ نیست و اینهمه دردسر نداره :smile (91):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

خارجی ها چه جوری به جوجه های گوشتی را نگهداری میکنند؟

خارجی ها چه جوری به جوجه های گوشتی را نگهداری میکنند؟

سلام به همه دوستان خوبم
    بعد از اینکه در مورد نحوه غذا دادن به جوجه سرنگی تجربه ام را براتون گفتم دیدم که بد نیست بدونید که خارجی ها چه جوری به جوجه های گوشتی شون غذا میدن و امکاناتی را که اونها دارند با مال خودمون مقایسه کنم... البته نفس ماجرا یکی است ولی امکاناتی که اونها دارند کاملا شیوه نگهداری را متمایز و بازده کار را ( یعنی زنده ماندن جوجه ها را زیاد می کنه) و یادتون باشه که دوتا تفاوت بزرگ بین ما و اونها هست:
    اول : اونها جوجه هاشون راهمونجا تولید می کنند و قاچاقی نیست.
    دوم: امکاناتی و لوازم مورد نیاز را دارند و ما تقریبا میشه گفت که اصلا اون امکانات را نداریم مگر اینکه کسی خودش به دل خودش بعضی از این امکانات بخره و با خودش بیاره ... تنها چیزی که شاید ده برابر قیمت اصلی به دست ما برسه و توی مغازه ها ببینیمش شاید همین سرلاک طوطی باشه.
    سوم: تحقیقات و مطالعات اونها علمی تر از ماست و ما همه اش بر مبنای تجربه کار می کنیم اما اونها تجربه اشون از پایه علمی بیشتری برخوردار است( البته مراکز معتبرشون ها نه همه سایت ها و فرومهایی که دارند)

تولید جوجه طوطی های مختلف و نگهداری اونها در دستگاه جوجه کشی در شرایط استاندارد مورد نیاز:

به دنیا آمدن جوجه ها :
    محل نگهداری جوجه ها به لامپ های فرکانسی تولید حرارت مجهز است.( اگر از لامپ معولی استفاده کنید در بدن جوجه سوختگی ایجاد می کنه ولی این لامپها فقط حرارت مورد نیاز را ایجاد می کنه)

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

سنسور حرارتی و رطوبتی :
    با کار گذاشتن یکی از اینها در محل نگهداری جوجه ها حرارت و رطوبت در زمانی که هنوز پر درنیاورده کنترل و تنظیم میشه

[/IMG]

[/IMG]

از همه مهمتر این سرنگهای مخصوصشون هست که وقتی دیدم داغ دلم تازه شد. لوله ای که به سر این سر این سرنگها وصل میشه مخصوص غذا دادن به پرنده طراحی شده و جنسش به حدی نرم است که امکان زخم شدن مسیر نای تا حد ممکن کاهش یافته. برای هر طوطی هم اندازه متفاوتی داره و چون سر سرنگ کاملا برای این کار طراحی شده غذا هم داخلش گیر نمی کنه ... سرنگ اصلی خودش مثل سرنگ گاواژ می مونه ( توی ایران فقط یک مدل سرنگ گاواژ وجود داره که فقط میشه باهاش طوطی های بزرگ مثل آرا یا شاه طوطی را تغذیه کرد تازه به شرطی که مجبور نباشی سر لوله را تا چینه دان بدی پایین وگرنه استفاده کردن ازش مصیبت و بد بختی داره )
    توجه داشته باشید که مرحله پایین دادن لوله وصل شدن به چینه دان یکی از مراحل غذا دادنبه طوطی است وقتی یاد بگیره دیگه نیازی نیست

[

غذای مخصوص :
    سرلاک طوطی ها

به تصاویر نگاه کنید متوجه میشید که چی میگم

نحوه باز کردن دهان یا منقار طوطی

[/IMG]

نحوه غذا دادن به طوطی های مختلف

[/IMG]

[/IMG]

ویرایش توسط Shikra : 14th May 2011 در ساعت 11:35 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    شیکرا جان میشه یه توضیحی (اگه تجربه داری) در مورد غذا دادن یه پرندگان منقار صاف بدی ؟؟؟ چون من اون یا کریمو پیدا کرده بودم و اگه ولش میکردم میمرد اما خب تجربه که نداشتم و نمیدونستم.
    ویرایش توسط Shikra : 14th October 2010 در ساعت 10:04 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    باز هم به تصاویر غذا دادن به طوطی های مختلف نگاه کنید

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

در مرحله مستقل شدن نیز میشه سرنگ را حذف کرد

[IMG][/IMG]

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    شیکرا جان میشه یه توضیحی (اگه تجربه داری) در مورد غذا دادن یه پرندگان منقار صاف بدی ؟؟؟ چون من اون یا کریمو پیدا کرده بودم و اگه ولش میکردم میمرد اما خب تجربه که نداشتم و نمیدونستم.
    سلام
    کاری که شما انجام داید کار بسیار خوبی بوده و من هم اگر در موقعیت شما قرار میگرفتم حتما همین کار را انجام میدادم .... منظورم از اینکه به منقار صاف ها با سرنگ غذا نمیدن اینه که نیازی به فرستادن سرنگ تا چینه دان نیست
    جوجه های این پرنده ها معمولا خودشان دهان باز می کنند و میشه غذای مورد نظر را به راحتی با دست بهشون داد اگر نوک را باز نکردند میشه با کمی فشار به اطراف منقار به راحتی بازش کرد
    در فرصت مناسب یک توضیح کامل در مورد این جور جوجه ها هم میدم خصوصا که در فصل زاد آوری که عمدتا بهار است این جور جوجه های از لانه بیرون می افتند و اگر کسی بتونه مثل شما به یکیشون کمک کنه قطعا کار نیک و زیبایی انجام داده
    ممنون از توجهتون
    ویرایش توسط Shikra : 15th October 2010 در ساعت 09:43 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی:اسکار،پنکوسی وحشی و...
    شماره عضویت
    3552
    ببخشید این جوجه های ناز حدودا هر چند ساعت یک بار غذا می خواهند؟؟؟از چه سرنگی باید استفاده شود؟؟؟نصف شب هم باید بیدار شد و بهش غذا داد؟؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elyas نمایش پست ها
    ببخشید این جوجه های ناز حدودا هر چند ساعت یک بار غذا می خواهند؟؟؟از چه سرنگی باید استفاده شود؟؟؟نصف شب هم باید بیدار شد و بهش غذا داد؟؟؟
    تا اونجايي كه من ميدونم روزي3-4وعده بايد غذا بخورن.البته بستگي به جوجه هم داره كه كم غذا باشه يا زياد.شب هم لازم نيست بديد.از سرنگ معمولي استفاده ميشه.ميتونيد از قاشق هم استفاده كنيد.(قاشق چايخوري)

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elyas نمایش پست ها
    سلام
    بهترین سرنگ، سرنگی است که پیستون داخلش لاستیک مشکی داره ( منظورم اون میله وسطش هست که فشار میدیم تا محتویات سرنگ خالی بشه اگر به عکس هایی که گذاشتم با دقت نگاه کنی متوجه میشی که چه سرنگی را میگم ) این سرنگها غذا را یکنواخت تر بیرون میدن و نرم تر هستند
    چینه دان جوجه نباید باد بکنه یعنی نباید اون قدر غذا بدهدی که باد بکنه ولی کسی که غذا دادن به جوجه سرنگی را تجربه کرده باشه می دونه تاچه حد باید چینه دان را پر کنه و هر بار که به چینه دان نگاه کنه و ببینه که خالی شده می فهمه که می تونه باید به جوجه دوباره غذا بده نمی شه گفت که چند بار در روز باید غذا داد تعداد زیاده اما مقدار کمه تا غذای خورده کامل هضم بشه بنابراین معیار تعداد وعده غذایی در روز برای جوجه درست نیست
    این که آیا در طول شب هم باید به جوجه غذا داد یا خیر به سن و سال جوجه بستگی داره اگر جوجه تازه به دنیا آمده باشه ( که ما معمولا چنین جوجه هایی را در ایران نداریم ) بله باید داد باز هم میگم این به سن و سال جوجه بستگی داره .... البته در طول شب اگر چند ساعت هم غذا نخوره طوریشون نمیشه ولی پدر و مادر خود جوجه در طول شب هم از غذای داخل چینه دان به جوجه غذا میدهند ( این را در فیلم های مستند حیات وحش از زندگی طوطی ها دیدم ) برخی اعتقاد دارند که در طول شب نیازی نیست به جوجه غذا داد اما در زندگی طبیعیشون پدر و مادرشون این کار را انجام مید هند
    تغذیه در روزهای اول زندگی بسیار مهم است درست مثل بچه انسان که اگر در دوسال اول زندگی تغذیه درستی نداشته باشه بعدا دچار مشکل میشه تغذیه بد دوران جوجوگی هم ممکنه باعث مرگ و یا ناراحتی های دروان بزرگسالی جوجه بشه و هر چه سن جوجه کمتر باشه این مسئله مهم تر است
    بعد که جوجه بزرگ تر شد وضع فرق می کنه .... حالا اگر شما جوجه سرنگی گرفتی ( که هرگز توصیه ه نمی کنم این کار را انجام بدهی که بسیار بسیار بسیارسخت هست) بگو چند روزه است و چه مدلی است تا دقیق تر راهنماییت کنیم :smile (88):

صفحه 2 از 113 نخستنخست 12345678910111213141516171819202152102 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)