صفحه 18 از 113 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 1121
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام به نظرتون سرلاک هایی که تو بازار پرندگان به صورت باز میفروشن مناسب هست یانه؟این اگزکت بسته های نیم کیلویی هم داره؟بعد به نظرتون من چقدر بگیرم برای جوجه هام مناسبه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arsham 2 نمایش پست ها
    به نظر من از داروخانه بگیرید بهتره خب.

من واسه ی عسل از داروخانه از این سرلاک خارجیا میگرفتم.سرلاک گندم و موز.
    سلام آقارضا .
    سرلاکهای باز معمولا بخاطر سود بیشتر مخلوطی از مواد نامرغوب و سرلاک انسانی درونش موجود است .

سود جویان سرلاکهای تاریخ گذشته را خریداری میکنند به قمیت خیلی ارزان و با این سرلاک مخلوط میکنند و به هجمآن اضافه وسود بیشتری میبرند.

اصلا هم به سلامت پرنده شما توجه ای ندارند .

سرلاک های خارجی مخصوص پرندگان تاریخ مصرف دارد و از زمانی که دربش باز شود تاریخ دارد که تا چه زمانی استفاده کنید یا میتوانید نگهداری کند .

سرلاک محصول و مواد خشک است و به این زودی خراب نمیشود .فقط در صورت رطوبت یا خیس شدن .

اگر در جای خشک نگهداری کندی میتوانید به مدت چند ماه ازش استفاده کنی.

سر لاک های انسانی چه خارجی و چه ایرانی درونش شیر موجود است . شیر باعث اسهال پرنده میشود .

درست است پرنده به ناچار میخورد وبزرگ هم میشود .اما اون سایزی که با سرلاکهای مخصوص پرندگان در رشد میدهد را این سرلاک انسانی نمیده .

جوجه پرندگان تا یه زمانی جایی رشد و قد کشیدن دارند .اگر خوب تغذیه شوند خوب رشد میکنند اگر نه . قدشون میسود و دون سوز میشوند . نصبت به پرندگان دیگر ریزنقش تر هستند .

اما اینکه از سرلاک انسانی استفاده شود و در آینده برایش مشکل ایجاد شود را من قبول ندارم.

چون موادی ندارد که در بدن پرنده سالها باقی بماند .پروتیینش جزب میشود شیر داخل سرلاک دفع .پس جایی نگرانی ندارد که در آینده به مشکل بر بخورند .

شاید منظور دوست عزیزمون این باشد که چون با سرلاک انسانی تغذیه شده بدنش ضعیف و توانایی مقابله با بیمارهارا ندارد .

اما این هم درمان دارد میتوان بعداز اینکه دان خور شدن از تغذیه خوب استفاده کرد همان طور که خانم آرشام 2 استفاده میکند و سیستم دفاعی بدن پرنده مقاوم تر میشود .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    همه میدونیم که جوجها در دوران کوچکی به دلیل کم بودن توان بدنی و همچنین ضعیف بودن سیستم گوارشی مخصوصا چیندان و معده با غذای بالا آورده شده والدین تغذیه میشوند که حاوی ویتامینها و انزیمهای خاصی است که برای جوجه بسیار مقوی است و سازنده
    حال شما غذایی که برای سیستم گوارشی انسان خوب است را به پرنده جوجه بدهید فکر میکنید چه شود؟؟
    هم پرنده شما ضعیف میشود و هم در سیستم گوارش خود دچار مشکلات میشود مثل حساس به غذا و ان هم در دراز مدت بروز میکند
    من خودم جوجه ای داشتم که با سرلاک انسان تغذیه میکردم ککاتیلی لوتینو و ماده بود
    بعد از جفت اندازی در دور دوم جوجه دهی متوجه ضعف عجیب پرنده و همچنین اسهال ان شدم .هرچه روی غذای پرنده تمرکز کردم چیزی حاصل نشد .با کشت مدفوع متوجه نارسایی سیستم گوارشی و هزم نادرست پرنده شدم که جوانه را درست گوارش نمیکرد !
    این موراد زیاد دیده میشود
    در کل اسم ان سرلاک سرلاک کودک انسان است نه جوجه طوطی!
    زمانی که شما چیزی را میخرید فقط نباید هزینه خریدن ان را برآورد کنید باید بسنجید این حیوان چقدر هزینه جانبی دارد - مثل همین سرلاک-فرقی نمیکند ملوکان باشد یا ملنگو -سرلاک مخصوص نیاز دارد
    درباره سرلاک باز هم استاد گرامی توضیح ذقیق را داده اند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام دوستان این عروس ها آخرشم منو ورشکست میکنند.
    امرزو بالاخره دیگه سرلاک رو خریدم
    سرلاک هاگن جدید اومده وآمریکایی هم هست،کسی تا حالا شنیده ویا استفاده کرده؟
    کسایی که خریده بودن واستفاده کردند خیلی خیلی ازش تعریف می کردن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    راستی یه سوال دیگه.بنظرتون حالا که جوجه ها بزرگ شدن میتونم با قاشق چایخوری بهشون غذا بدم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    راستی یه سوال دیگه.بنظرتون حالا که جوجه ها بزرگ شدن میتونم با قاشق چایخوری بهشون غذا بدم؟
    اگر بتونی از قاشق استفاده کنی خیلی کارراحت تری خواهی داشت و پرنده هم کمتر به مرور که بزرگتر بشه اذیت میشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام دوستان این عروس ها آخرشم منو ورشکست میکنند.
    امرزو بالاخره دیگه سرلاک رو خریدم
    سرلاک هاگن جدید اومده وآمریکایی هم هست،کسی تا حالا شنیده ویا استفاده کرده؟
    کسایی که خریده بودن واستفاده کردند خیلی خیلی ازش تعریف می کردن
    من به شخصه تا حالا ازش استفاده نکردم ولی اگر واقعا محصول آمریکا باشه فکر نمیکنم محصول بدی باشه.ضمن اینکه اگر تازه وارد بازار شده باشه حداقل تاریخ انقضاش جدیدتره و بیشتر میشه بهش اطمینان کرد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    اگر بتونی از قاشق استفاده کنی خیلی کارراحت تری خواهی داشت و پرنده هم کمتر به مرور که بزرگتر بشه اذیت میشه.
    سلام قاشق رو نتونستم مثل عکسی که تو مقاله بود خم کنم به همین خاطر از سرنگ استفاده کردم.
    حالا چند تا سوال:
    1-سرلاک باید به حدی غلیظ باشه که وقتی با سرنگ میکشی داخل خودش بره تو سرنگ یا اینکه نه من باید اون قسمت محرک سرنگ رو جدا کنم وسرلاک رو از بالا بریزم تو سرنگ وبعد هواگیری کنم؟
    2-دمای سرلاک رو گفتن 38باشه،اما بعد از یک ربع خب سرلاک خنک میشه،میتونم از این سرلاک خنک استفاده کنم یا نه کلا باید بزارم تو آّ گرم بمونه وبعد استفاده کنم؟(منظورم اینه که سرلاکی که خنک شده رو میشه استفاده کردیانه؟)
    4-سرلاک رو میذارم تو یخچال برای یک روز،اون هم خیلی خنک میشه میتونم با اضافه کردم مقداری آب گرم بهش دوباره دماش رو بالاببرم؟یا نه کلا بندازمش دور؟یا اینکه از روش گذاشتن ظرف تو آب گرم استفاده کنم ؟
    5-بنظرتون روزی سه بار بهشون غذا بدم کافیه؟بعد هم به سیسی ش توجه نکنم وببینم چینه دونشون خوب پرشده یانه همین کافیه دیگه ؟ممنون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام قاشق رو نتونستم مثل عکسی که تو مقاله بود خم کنم به همین خاطر از سرنگ استفاده کردم.
    حالا چند تا سوال:
    1-سرلاک باید به حدی غلیظ باشه که وقتی با سرنگ میکشی داخل خودش بره تو سرنگ یا اینکه نه من باید اون قسمت محرک سرنگ رو جدا کنم وسرلاک رو از بالا بریزم تو سرنگ وبعد هواگیری کنم؟
    2-دمای سرلاک رو گفتن 38باشه،اما بعد از یک ربع خب سرلاک خنک میشه،میتونم از این سرلاک خنک استفاده کنم یا نه کلا باید بزارم تو آّ گرم بمونه وبعد استفاده کنم؟(منظورم اینه که سرلاکی که خنک شده رو میشه استفاده کردیانه؟)
    4-سرلاک رو میذارم تو یخچال برای یک روز،اون هم خیلی خنک میشه میتونم با اضافه کردم مقداری آب گرم بهش دوباره دماش رو بالاببرم؟یا نه کلا بندازمش دور؟یا اینکه از روش گذاشتن ظرف تو آب گرم استفاده کنم ؟
    5-بنظرتون روزی سه بار بهشون غذا بدم کافیه؟بعد هم به سیسی ش توجه نکنم وببینم چینه دونشون خوب پرشده یانه همین کافیه دیگه ؟ممنون
    باید به قدری نرم باشه که بتونی راحت بکشی تو سرنگ و راحت هم بیرون بیاد1-

برای گرم نگه داشتن سرلا در طول غذا دادن بهتره ظرف سرلاک رو توی یک ظرف اب گرم بگذارید تا یخ نکنه، سرلاک سرد نباید به جوجه داد

هر وعده به مقداری که مصرف میشه درست کن و باقی مونده رو نگه ندار

بهتره به مقداری غذا بدی که چینه دون مثل بادکنک نشه و وعده بعدی رو وقتی خالی شد بدیم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    باید به قدری نرم باشه که بتونی راحت بکشی تو سرنگ و راحت هم بیرون بیاد1-

برای گرم نگه داشتن سرلا در طول غذا دادن بهتره ظرف سرلاک رو توی یک ظرف اب گرم بگذارید تا یخ نکنه، سرلاک سرد نباید به جوجه داد

هر وعده به مقداری که مصرف میشه درست کن و باقی مونده رو نگه ندار

بهتره به مقداری غذا بدی که چینه دون مثل بادکنک نشه و وعده بعدی رو وقتی خالی شد بدیم
    مرسی نفیسه خانم.من موندم شما نباشی که جواب منو تو این تاپیک میده!!!فقط چرا نباید سرلاک خنک به جوجه داد؟
    راستی چون فکر میکردم شما نمیای وکسی هم جواب نداد سوالات رو تو یه جا دیگه هم پرسیدم.ولی بازم ممنون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    مرسی نفیسه خانم.من موندم شما نباشی که جواب منو تو این تاپیک میده!!!فقط چرا نباید سرلاک خنک به جوجه داد؟
    راستی چون فکر میکردم شما نمیای وکسی هم جواب نداد سوالات رو تو یه جا دیگه هم پرسیدم.ولی بازم ممنون
    خواهش میکنم، از دوستای دیگه هم بابت کم سر زدن عذر میخوام

سرلاک سرد چینه دون جوجه رو اذیت میکنه، غذاش رو هضم نمیکنه و غذا توی چینه دون میمونه و فاسد میشه

مشکلی نیست بالاخره مهم اینه که جواب درست بگیری

صفحه 18 از 113 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363768 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)