صفحه 13 از 113 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 1121
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    8877
    با سلام و با تشکر از همه دوستان که راهنماییم کردن.
    طبق گفته جناب آقای آژیده همین الان چوب رو از داخل کارتن برداشتم.
    اما چند تا سوال!
    1- آقای آژیده منظورتون از این که میگید اون کاریایی که من انجام میدم باعث مرگش میشه منظورتون کدوم کارهاست . اگه رو انگشت آوردنه که من فقط برای اینکه ازش عکس بگیرم این کار رو کردم ولی خوب چوب رو هم که گفتم الان جمعش کردم؟
    2- این رنده چوب ها رو من هر 2 یا 3 ساعت تمیز میکنم و اونایی که فضله داره میریزم دور و هر دو روز یک بار کل رنده چوب ها رو عوض میکنم آیا بازم پیشنهاد میدید که از حوله استفاده کنم.
    3- من کنار کارتن رو سوراخ کردم تا هوادهی بشه اما این اونقد شیطونه که از همین الان از اون سوراخ ها میگیره میاد بیرون از کارتن .برای همین روی کارتن یک کتاب گذاشتم تا نتونه بیاد بیرون ولی خوب جلو بالا نیومدنش رو نمیتونم که بگیرم.
    4- یکی از دوستان اشاره کرده بود که جوجوم 2 ماه رو رد کرده اما ظاهرا شما با این نظر مخالفید به نظرتون چند ماهشه؟
    5- دوست دارم نظر شما رو هم بدونم که از کی میتونم با غذاهای نرم شده تغذیه اش کنم ؟
    6- از دیروز یکم اشتهاش کم شده مخصوصا وقتی که موز له ده و آب سیب و پودر تخمه آفتابگردان بهش میدم. احساس میکنم که یه خورده داره ضعیف میشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط elantradfx نمایش پست ها
    با سلام و با تشکر از همه دوستان که راهنماییم کردن.
    طبق گفته جناب آقای آژیده همین الان چوب رو از داخل کارتن برداشتم.
    اما چند تا سوال!
    1- آقای آژیده منظورتون از این که میگید اون کاریایی که من انجام میدم باعث مرگش میشه منظورتون کدوم کارهاست . اگه رو انگشت آوردنه که من فقط برای اینکه ازش عکس بگیرم این کار رو کردم ولی خوب چوب رو هم که گفتم الان جمعش کردم؟
    2- این رنده چوب ها رو من هر 2 یا 3 ساعت تمیز میکنم و اونایی که فضله داره میریزم دور و هر دو روز یک بار کل رنده چوب ها رو عوض میکنم آیا بازم پیشنهاد میدید که از حوله استفاده کنم.
    3- من کنار کارتن رو سوراخ کردم تا هوادهی بشه اما این اونقد شیطونه که از همین الان از اون سوراخ ها میگیره میاد بیرون از کارتن .برای همین روی کارتن یک کتاب گذاشتم تا نتونه بیاد بیرون ولی خوب جلو بالا نیومدنش رو نمیتونم که بگیرم.
    4- یکی از دوستان اشاره کرده بود که جوجوم 2 ماه رو رد کرده اما ظاهرا شما با این نظر مخالفید به نظرتون چند ماهشه؟
    5- دوست دارم نظر شما رو هم بدونم که از کی میتونم با غذاهای نرم شده تغذیه اش کنم ؟
    6- از دیروز یکم اشتهاش کم شده مخصوصا وقتی که موز له ده و آب سیب و پودر تخمه آفتابگردان بهش میدم. احساس میکنم که یه خورده داره ضعیف میشه

سلام

همین که بیرون از جعبه هست خطرناکه
    شما تا به امروز طوطی با وضعیت پر و دم طوطی خودتون تو طبیعت دیدید؟
    اینا تا زمانی که پر و دمشون کامل کامل کامل نشده و از نظر ظاهرای دقیقا مثل یک طوطی بالغ نشدند از لانه خارج نمیشن...یعنی مادر و پدر جوری لانه رو درست کردن که این جوجه های فسقلی اصلا توان خارج شدن ازش رو نداشته باشند

طوطی شما الان پر برای پریدن داره ولی توان کنترل کردن و حفظ تعادل خودش رو نداره.برخورد با شیشیه ، آیینه ، اجسام منزل و ... عواقبی مثل شکستن قفسه و جناق سینه و مرگ ، ضربه به چینه دان پر و بازگشت غذا به نای و ریه و مرگ ، ترک خوردن منقار و خونریزی شدید ، آسیب به گردن و ... داشته باشه

اینا خطرناک نیست به نظرتون؟

در ضمن همین که طوطی شما راه بره کافیه تا پاهاش بد فرم و کج و کوله بشه.الان وقت راه رفتن اون طوطی نیست و باید در جایی تاریک و دنج بی حرکت بایسته

برای کفش هم بهترین گزینه حوله های تمیز هست که باید تند تند تعویض بشه.سایر چیزا مثل خاک اره و براده چوب و ... ممکنه خورده بشه توسط طوطی.در ضمن حوله خیلی تمیز تر و بهداشتی تره

سنش هم قطعا بیش از 40 روز نیست.طوطی که 60 روز یا 2 ماه رو رد کرده باشه از نظر ظاهری دقیقا مانند یک طوطی بالغ میمونه.

برای تخمین حدودی سن طوطیتون به این سایت مراجعه کنید :

Alexandrines in Ontario, Canada: Alexandrine parakeet / parrot ~ Psittacula eupatria

سایت فوق از مرحله تخم تا 2 ماهگی شاه طوطی رو نمایش داده(شاه طوطی بسیار به ملنگو نزدیکه)

بعد از مشاهده سنش رو بر اساس این سایت اعلام کنید

با تشکر
    آژیده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    8877
    با تشکر از جناب آقای آژیده
    به آدرسی که دادین مراجعه کردم. فکر میکنم طوطی من حدود 40 تا 50 روزه باشه.
    در مورد کم اشتهاییش به چیزی اشاره نکردید . البته فردا صبح با یه دامپزشک هماهنگ کردم میخوام ببرمش دامپزشکی
    بازم ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    8877
    سلام
    امروز صبح بردم دامپزشکی
    1- گفت چیزی ایش نیست و باید تنوع غذایی بهش بدم. البته فقط وقتی موز میدم نمیخوره وگرنه حبوبات رو خوب می خوره.
    2- یک کپسول داکسی سیکلین تجویز گرد و گفت فقط برای پیشگیریه و دستورشم بهم داد. آیا بنظرتون استفاده کنم؟
    3- یکی از چیزهایی که بهم پیشنهاد داد سویا بود البته اول فک کردم دانه سویا رومیگه اما دکتر گفت همون سویایی که میزنیم تو ماکارونی به نظرتون آسیاب کنم مشکلی پیش نمیاد بهش بدم.
    4- یک مکمل غذایی بهم داد که مثل کیک نرم شده میمونه و یه دونه های سیاه رنگی اندازه تخم کتان داره و بوی شربت ب کمپلکس میده البته همه این مواد خشکه. گفت میتونم اینو آسیاب کنم و به مقدار کم در هر هفته نهایتا 2 بار به غذاش اضافه کنم .
    5- استخوان ران مرغ رو هم پیشنهاد کرد و گفت پودرش کنم و به غذاش اضافه کنم .
    لطفا نظرات تون رو نسبت به موارد بالا اعلام کنید
    باتشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام
    امروز صبح بردم دامپزشکی
    1- گفت چیزی ایش نیست و باید تنوع غذایی بهش بدم. البته فقط وقتی موز میدم نمیخوره وگرنه حبوبات رو خوب می خوره.
    2- یک کپسول داکسی سیکلین تجویز گرد و گفت فقط برای پیشگیریه و دستورشم بهم داد. آیا بنظرتون استفاده کنم؟
    3- یکی از چیزهایی که بهم پیشنهاد داد سویا بود البته اول فک کردم دانه سویا رومیگه اما دکتر گفت همون سویایی که میزنیم تو ماکارونی به نظرتون آسیاب کنم مشکلی پیش نمیاد بهش بدم.
    4- یک مکمل غذایی بهم داد که مثل کیک نرم شده میمونه و یه دونه های سیاه رنگی اندازه تخم کتان داره و بوی شربت ب کمپلکس میده البته همه این مواد خشکه. گفت میتونم اینو آسیاب کنم و به مقدار کم در هر هفته نهایتا 2 بار به غذاش اضافه کنم .
    5- استخوان ران مرغ رو هم پیشنهاد کرد و گفت پودرش کنم و به غذاش اضافه کنم .
    لطفا نظرات تون رو نسبت به موارد بالا اعلام کنید
    باتشکر
    سلام

بله داکسی سایکلین رو اگر دکتر تجویز کرده حتما استفاده کنید.برای کنترل کلامیدیا یا همون تب طوطی تجویز کرده...
    اگر آماده مصرف میکنه نیازی به آسیاب کردن نداره
    میوه های تازه مثل همون موز ، سیب ، پرتقال جلوش بزارید
    غذایی که براش درست میکنید رو با 2-3 قطره سرکه حتما اسیدی کنید تا محیط چینه دانش دچار عفونت قارچی نشه.در ضمن خیلی خیلی کم غذا بدید ولی دفعات رو زیاد کنید.
    در نهایت جلوش همیشه و همیشه حبوبات تازه جوانه زده باشه (این اولویت داره نسبت به همه غذا ها....)

تخمه هم کنارش بزارید 4-5 تا دونه که عادت کنه به شکستنش

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    8877
    با تشکر از دوست خوبم جناب آژیده
    شما و دامپزشک به من پیشنهاد میکننین که براش تخمه و میوه های تازه بزارم تا خودش کم کم مستقل بشه ولی از یه طرف میگید تو قفس نزارمش . حالا با این تاریکی داخل کارتن آیا اون میتونه تخمه ها و میوه های تازه رو ببینه و بخوره ؟ لطفا بیشتر توضیح بدید .
    در ضمن من امروز میخوام گندم و جو و برنج رو اول بشورم تا خاکشون بره بعد خشکشون کنم و بعد آسیاب کنم و به غذاش اضافه کنم . مشکلی نیست به نظرتون ؟
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    با تشکر از دوست خوبم جناب آژیده
    شما و دامپزشک به من پیشنهاد میکننین که براش تخمه و میوه های تازه بزارم تا خودش کم کم مستقل بشه ولی از یه طرف میگید تو قفس نزارمش . حالا با این تاریکی داخل کارتن آیا اون میتونه تخمه ها و میوه های تازه رو ببینه و بخوره ؟ لطفا بیشتر توضیح بدید .
    در ضمن من امروز میخوام گندم و جو و برنج رو اول بشورم تا خاکشون بره بعد خشکشون کنم و بعد آسیاب کنم و به غذاش اضافه کنم . مشکلی نیست به نظرتون ؟
    با تشکر
    نور کم کافیه براش...میتونه ببینه.در ضمن هر چی بزرگتر میشه نور رو بیشتر کنید ولی تا 60 روزگی نباید روی چوب قفس بایسته

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز - ملنگو
    شماره عضویت
    4955
    با سلام به همه
    یه سوال از چه موقعی میشه پر جوجه طوطی رو قیچی کرد ؟ جوجه من الان تقریبا تموم پرهاش دراومده و فاصله های چند متری رو میتونه پرواز کنه از در و دیوار قفس بالا میره روی تابش میشینه و وقتی هم میاد بیرون ازم بالا میکشه میره روی شونم میشینه اون موقع که میخواستم بزارمش تو قفس برای اینکه کم کم به محیط قفس عادت کنه با جعبه گذاشتمش تو قفس الانم جعبش تو قفس هست ولی بنظر میرسه تمایلی نداره بره توش مثلا شبا میره روی تابش میخوابه . با توجه به لینکی که اقا بابک گذاشته بودن فکر میکنم سنش باید بالای 2 ماه باشه . تخم کتان رو میشکنه ولی تخمه رو هنوز نمیتونه . الان وقتش هست دونه شکستن رو یادش بدم ؟ الان میشه بهش مولتی ویتامین داد ؟ الان عکسی ازش نداشتم بعدا عکسشو هم میزارم .
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط nemesis1182 نمایش پست ها
    با سلام به همه
    یه سوال از چه موقعی میشه پر جوجه طوطی رو قیچی کرد ؟ جوجه من الان تقریبا تموم پرهاش دراومده و فاصله های چند متری رو میتونه پرواز کنه از در و دیوار قفس بالا میره روی تابش میشینه و وقتی هم میاد بیرون ازم بالا میکشه میره روی شونم میشینه اون موقع که میخواستم بزارمش تو قفس برای اینکه کم کم به محیط قفس عادت کنه با جعبه گذاشتمش تو قفس الانم جعبش تو قفس هست ولی بنظر میرسه تمایلی نداره بره توش مثلا شبا میره روی تابش میخوابه . با توجه به لینکی که اقا بابک گذاشته بودن فکر میکنم سنش باید بالای 2 ماه باشه . تخم کتان رو میشکنه ولی تخمه رو هنوز نمیتونه . الان وقتش هست دونه شکستن رو یادش بدم ؟ الان میشه بهش مولتی ویتامین داد ؟ الان عکسی ازش نداشتم بعدا عکسشو هم میزارم .
    با تشکر
    2 ماهگی به بعد
    تا زمانی که احتمال رشد پر ها وجود داره توصیه نمیشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوتی
    شماره عضویت
    8464
    سلام واسه جوجه طوطی سه چهار ماهه شاه دونه وکنجد خوبه یا نه؟اگه هر روز سیب بخوره چی واسش بد نیست؟

صفحه 13 از 113 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313263 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)