صفحه 12 از 113 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303162112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 1121
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    معمولا کلسیم تو سبزیجات و میوه ها به وفور وجود داره و فقط ویتامین d3 و در نتیجه عدم جذب و دفع کلسیم سبب ایجاد حالت کمبود کلسیم میشه
    بنا بر این علاوه بر کلسیم ، توجه ویژه ای به ویتامین d3 داشته باشید که بر خلاف کلسیم ، منابع زیادی براش وجود نداره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز - ملنگو
    شماره عضویت
    4955
    ممنون از راهنماییتون . ویتامین d3 رو از چه طریق میشه تامین کرد ؟ اینم یادم رفت در پست قبلی بگم منظور من جوجه های دو سه ماه هستش . با تشکر

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط nemesis1182 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون . ویتامین d3 رو از چه طریق میشه تامین کرد ؟ اینم یادم رفت در پست قبلی بگم منظور من جوجه های دو سه ماه هستش . با تشکر

میتونید از قطره ad3e استفاده کنید. مخصوص پرندگان و طوطی سانان

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط nemesis1182 نمایش پست ها

سلام

همونطور که خانم نفیسه اشاره کردند راحت ترین راه استفاده از مولتی ویتامین های حاوی ویتامین d3 هست

سایر منابع ویتامین d3 :

آفتاب
    غذا های دریایی مثل ماهی (بدون روغن و نمک زیاد و آب پز شده)

آژیده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوتی
    شماره عضویت
    8464
    سلام جوجه ی من العان دیگه دونخور شده هم ارزن هم تخمه ی افتاب گردون رو خودش میشکنه میخوره.خواستم منظورتون رو از پختن استخوان مرغ بدونم؟بعد از پخته شدن استخوان رو درسته در اختیارش بذارم یا باید پودرش کنم؟بعد پودر پوست تخم مرغ که گفته بودید باید با چیزی مخلوط بشه یا نه همون پودر رو خشک در اختیارش بذارم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    استخوان پخته و نرم رو درسته در اختیارش قرار بدید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    8877
    سلام به همه دوستان
    بعد از مطالعه دقیق مطالب مربوط به جوجه طوطی من این ریسک رو پذیرفتم و یک عدد جوجه ملنگو در 3 هفته قبل خریدم
    عکس ها و لینک دو تا فیلم که ازش گرفتم رو براتون گذاشتم . حتما فیل ها رو هم ببینید تا انحوه غذا دادن به جوجوم رو ببینید.
    1.wmv - 4shared.com - partage de fichiers - télécharger un fichier vidéo
    2.flv - 4shared.com - partage et stockage de fichiers en ligne - télécharger

خوب امیدوارم از عکس های اتاق شلخته من ناراحت نشده باشین .
    1- لطفا در مورد سن این جوجو بگید و احتمال میدید چند روزه باشه. وقتی که من گرفتم فقط پشتش پر داشت.
    2- غذایی که بهش میدم
    - موز له شده ، پودر تخمه آفتابگردان ، آب سیب یا آّ ب هویج به همراه آب کرفس و یا کاهو
    - نخود و لوبیا چیتی 24 ساعت خیس شده و سپس پخته شده ، پودر تخمه آفتابگردان، آب سیب یا هویج به همراه آب کرفس یا کاهو.
    * به هیچ عنوان تاحالا آب تو غذاش نریختم و برای رقیق شدن غذا فقط از آب میوه هایی که در بالا گفتم استفاده کردم.
    3- به نظرتون میشه از الان تو قفس بزارمش یا هنوز زوده و اگه زوده به نظرتون چند روزه دیگه صبر کنم
    4- آیا از الان میتونم بهش همین غذاها رو به صورت له شده بدم تا کم کم از غذا خوردن با قاشق در بیاد و مستقل بشه یا هنوز معده اش قدرت هضم غذا های له شده رو نداره به عبارت دیگه غذا رو بلع نمیکنه یا میتونه بجوه؟
    5- از نظر ظاهاری مشکلی در اون نمیبینید و نکته دیگه این که آیا احتمال میدید نر باشه یا نه؟
    6- قبل از این که این جوجو رو بگیرم یه ملنگوی تقریبا سن بالا و وحشی داشتم . با توجه به اینکه دوستان میگن که قفس 1033 خوبه اما این ملنگو وحشی کله اش رو از بین میله ها می آورد بیرون . البته اگه دورو برش نمیرفتی آروم می آورد بیرون کلش رو.آیا به نظرتون احتمال خفگی وجود نداره ؟
    با تشکر از همه دوستان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    سلام
    تبريك ميگم جوجه زيباييه
    سنش و دقيق نمشه گفت اما حدودا 2 ماه و رد كرده
    در مورد مستقل شدن بهتره حداقل يكي دو هفته ديگه صبر كنيد.
    از نظر ظاهري مشكلي نداره فقط روي چينه دونش چرا خيسه؟ يا خطاي ديده؟
    در مورد نر و ماده بودنش اصلا نميشه قضاوت كرد.
    براي منتقل كردن به قفس به نظر من زود بعد از مستقل شدنش اين كار و كني بهتره.
    قفس 1033 هم براي اين جوجو مثل هتل 5 ستاره ميمونه و در مورد خفگي چون از جوجه گي دست خودت هست احتمالش به 0 ميرسه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    نقل قول نوشته اصلی توسط elantradfx نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    بعد از مطالعه دقیق مطالب مربوط به جوجه طوطی من این ریسک رو پذیرفتم و یک عدد جوجه ملنگو در 3 هفته قبل خریدم
    عکس ها و لینک دو تا فیلم که ازش گرفتم رو براتون گذاشتم . حتما فیل ها رو هم ببینید تا انحوه غذا دادن به جوجوم رو ببینید.

1- لطفا در مورد سن این جوجو بگید و احتمال میدید چند روزه باشه. وقتی که من گرفتم فقط پشتش پر داشت.
    2- غذایی که بهش میدم
    - موز له شده ، پودر تخمه آفتابگردان ، آب سیب یا آّ ب هویج به همراه آب کرفس و یا کاهو
    - نخود و لوبیا چیتی 24 ساعت خیس شده و سپس پخته شده ، پودر تخمه آفتابگردان، آب سیب یا هویج به همراه آب کرفس یا کاهو.
    * به هیچ عنوان تاحالا آب تو غذاش نریختم و برای رقیق شدن غذا فقط از آب میوه هایی که در بالا گفتم استفاده کردم.
    3- به نظرتون میشه از الان تو قفس بزارمش یا هنوز زوده و اگه زوده به نظرتون چند روزه دیگه صبر کنم
    4- آیا از الان میتونم بهش همین غذاها رو به صورت له شده بدم تا کم کم از غذا خوردن با قاشق در بیاد و مستقل بشه یا هنوز معده اش قدرت هضم غذا های له شده رو نداره به عبارت دیگه غذا رو بلع نمیکنه یا میتونه بجوه؟
    5- از نظر ظاهاری مشکلی در اون نمیبینید و نکته دیگه این که آیا احتمال میدید نر باشه یا نه؟
    6- قبل از این که این جوجو رو بگیرم یه ملنگوی تقریبا سن بالا و وحشی داشتم . با توجه به اینکه دوستان میگن که قفس 1033 خوبه اما این ملنگو وحشی کله اش رو از بین میله ها می آورد بیرون . البته اگه دورو برش نمیرفتی آروم می آورد بیرون کلش رو.آیا به نظرتون احتمال خفگی وجود نداره ؟
    با تشکر از همه دوستان

با سلام دوست عزیز
    تبریک میگم . پرنده خوشگلی دارید
    برای غذا به نظر من این ها رو هم میتونید استفاده کنید و بهتره که کاهو و کرفس رو فعلا بهش ندید

بعنوان غذای اصلی : حبوبات (نخود - عدس - لوبیا چشم بلبلی) (بعد از دو روز خیس بودن یه جوش هم که زد آب رو تعویض کنید) . کلم بروکلی . نخود سبز . لوبیا سبز . هویج . یک عدد سیب (با پوست و تکه تکه شده). پاستا - برنج - جو

این مواد رو به تناسب با هم بپزید
    در هر وعده هم هنگام میکس کردن یکی از اینها رو اضافه کنید : توت فرنگی - بادام پوست کنده - تخم مرغ - موز - پسته - گردو - تخمه - لیموشیرین

وروجک من که عاشق غذاشه و برای هضم هم هیچ مشکلی خدا رو شکر نداره.

برای مستقل شدن هم بهتره که عجله نکنید و با صبر و آرامش هم بهش سرلاک بدید و هم براش تخمه و غذاهای نرم بگذارید . مخصوصا نخود فرنگی با غلاف و هویج و سیب تا کم کم خودش شروع کنه به غذا خوردن .
    به نظر من هم برای انتقال به قفس هنوز زوده و باید تا استقلال کاملش صبر کنید ولی میتونید زمانی که پرهای جلو چینه دان هم کامل شد از روزی 1 ساعت برای آشنا شدن به قفس منتقلش کنید و خودتون هم در کنارش باشید تا احساس ناراحتی نکنه

توی کارتن یک عروسک پارچه ای لگذارید که با تکیه دادن به اون هم گرمش بشه و هم دلتنگ نباشه

شاد و پیروز باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط elantradfx نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

2- غذایی که بهش میدم
    با تشکر از همه دوستان
    دوست گرامی من قبلا بار ها توضیح دادم

تا 2 ماهگی فقط تو یک کارتن یا جعبه تاریک و دنج و تمیز که زیرش هم با حوله های تمیز پوشونده شده.حوله باید هر 2-3 ساعت یک بار با یک حوله تمیز تعویض بشه
    اون کارایی هم که داری باهاش میکنی باعث مرگش میشه

پاش الان آماده رو چوب نشستن یا رو انگشت نشستن رو نداره و دفرمه و خراب میشه
    اگر از اون ارتفاق بیفته یا پر بزنه و با جایی برخورد کنه داغون میشه جناق سینه و قفسه سینش میشکنه یا حتی غذای توی چینه دانش بر مگیرده تو ریش و میمیره

صفحه 12 از 113 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303162112 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)