صفحه 107 از 113 نخستنخست ... 757888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,061 به 1,070 از 1121
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرادوند نمایش پست ها
    سلام دوستان تعداد چهار جوجه عروس دارم
    توی دما 36 و رطوبت 30 نگهشون داشتم
    سرلاک اگزکت بهشون میدم بزرگترین جوجه 12 روز سن داره یکم چشماش باز شده و کوچکترین جوجه دو.روز سن داره، خیلی خوب رشد نکرده جوجه ی بزرگتر همگی از یه پدر مادر نیستند، سرلاک ک بهشون میدم هم خیلی اوایل زود هضم میکردن اما الان جوجه های بزرگتر خیلی بد هضم شدن و هر چهار ساعت نگاه میکنم تقریبا نصف چینه دان رو هضم کردن تقریبا سفت شده سرلاک میمونه تو چینه دانشون.... نمیدونم اب بهشون بدم یا مجدد سرلاک من سرلاک میدم ک مقدار اب بیشتری داره
    یه سری سفیده تخم مرغ دادم انقدر بد هضم میکرد دو روز داشتن یه روزم تخم افتابگردان دادم بهشون بازم خوب هضمش نمیکردن . چیکارشون کنم انقدر رشدشون کمه نسبت ب غذایی ک اگر پدر مادر داشتن و بهشون میداد و سنی ک دارن خیلی ریزه میزن. دو سه بارم هضمشون بد بود مجبور شدم سرکه سیب زیختم تو ابی ک بهشون دادم ک زیادشم ضرر داره براشون. ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام
    قدرت هضم مواد غذايي براي همه جوجه ها يكسان نيست . نميدونم از چه سني تخم افتابگردان داديد ، در بعضي ، كمتر از دو هفتگي مشكل ايجاد ميكنه .

اگر غذا در چينه دان بمونه فاسد ميشه ،و بيمارشون ميكنه ، نبايد تا هضم نشده وعده بعدي رو شروع كنيد . به غلظت سرلاك دقت كنيد . چون بخش عمده تركيباتش ، ذرت و و گندمه و اينها حاوي نشاسته هستن ، اب بيشتري جذب ميكنن و سفتتر ميشن . اگر غلظت تركيب تهيه شده به اندازه نباشه ، باعث ماندن در چينه دان ميشه .
    هر موقع هضم نكردن ، يك قطره سركه سيب يا كمتر ، به وعده بعدي سرلاك اضافه كنيد . همينطور براي تقويت سيستم ايمني و هضم بهتر غذا هم ، هفته اي دو بار و هر بار يك قطره سركه سيب .

آب مورد نياز رو از طريق سرلاك تامين ميكنن . اضافه تر احتياج نيست .

وزن جوجه در دوهفتگي ٢٥-٤٥ گرمه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    23388
    سلام
    من امروز کوتوله برزیلی خریدم و اولین تجربه سرلاکیم هست
    الان دقیقا ۲۴روزشه از وقتی اوردمش خونه مثل جوجه های کلیپایی که دیدم اصلا صدا نمیداد
    سرلاک پیشنهادی خود فروشنده رو گرفتم و برای بار اول با سرنگ بهش غذا دادم خیلی لذت بخش بود
    داخل سبدی گذاشتمش که زیرش یک دستمال زخیمه و روی دستمای یک دستمال کاغذی هستش و این سبد رو داخل کارتونی گذاشتم
    سوال
    ۱. اینکه چرا صدا نمیده ؟ تماس گرفتم با فروشنده گفت دو روز دیگ درست میشه !!!!آیا درسته؟
    ۲.اینکه اصلا سرنگ رو نمیشناسه که دهانش رو باز کنه ! خودم باز کردم و یواش یواش تغذیش کردم ! فروشنده با سرنگ که سرش کرمک بود میداده ؟ آیا طبیعیه که نمیشناسه سر سرنگ رو برای سرلاک خوردن؟ آیا به مرور درست میشه یا باید دهانشو باز کنم همیه ؟
    ۳.من آخرش نفهمیدم این چینه دان کی پر میشه کی نمیشه ! من تغییری در حالت چینه دانش بعد از سرلاک خوردن نمیبینم در صورتی که هر وعده ۲.۵سی سی میخوره ...خواهشا توضیح بدید !!؟
    کی مراحل کم کردن سرلاک باید انجام بگیره برای دان خور شدن ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوکاتیل
    شماره عضویت
    23443
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadrr نمایش پست ها
    سلام
    من امروز کوتوله برزیلی خریدم و اولین تجربه سرلاکیم هست
    الان دقیقا ۲۴روزشه از وقتی اوردمش خونه مثل جوجه های کلیپایی که دیدم اصلا صدا نمیداد
    سرلاک پیشنهادی خود فروشنده رو گرفتم و برای بار اول با سرنگ بهش غذا دادم خیلی لذت بخش بود
    داخل سبدی گذاشتمش که زیرش یک دستمال زخیمه و روی دستمای یک دستمال کاغذی هستش و این سبد رو داخل کارتونی گذاشتم
    سوال
    ۱. اینکه چرا صدا نمیده ؟ تماس گرفتم با فروشنده گفت دو روز دیگ درست میشه !!!!آیا درسته؟
    ۲.اینکه اصلا سرنگ رو نمیشناسه که دهانش رو باز کنه ! خودم باز کردم و یواش یواش تغذیش کردم ! فروشنده با سرنگ که سرش کرمک بود میداده ؟ آیا طبیعیه که نمیشناسه سر سرنگ رو برای سرلاک خوردن؟ آیا به مرور درست میشه یا باید دهانشو باز کنم همیه ؟
    ۳.من آخرش نفهمیدم این چینه دان کی پر میشه کی نمیشه ! من تغییری در حالت چینه دانش بعد از سرلاک خوردن نمیبینم در صورتی که هر وعده ۲.۵سی سی میخوره ...خواهشا توضیح بدید !!؟
    کی مراحل کم کردن سرلاک باید انجام بگیره برای دان خور شدن ؟
    با سلام خدمت دوست عزیز
    بهتون تبریک میگم شما در حال انجام یکی از لذت بخش ترین کارها هستید ... بزرگ کردن جوجه سرلاکی ... خب بنده با توچه به چیزهایی رو که خوندم جواب هایی را میدم شما از اساتید محترم هم بپرسید جهت اطمینان:
    1- یعنی موقعی که ازتون سرلاک میخواد هم صدا نمیده؟؟ به نظرم باید یکم جیغ جیغ کنه البته شما نباید انو پای مریضی بزارید باید به علایم دیگه دقت کنید مثل : خوب غذا میخوره ؟؟ همش خواب یا کسل نیست؟؟ پاهاش وضعیتشون درسته؟؟ اطراف دماغش چیزی مثل ترشحات نیس؟؟؟ .....
    2-طبیعی که نه ولی شاید فروشنده بهش سرلاک نمیداده و شما بار های اول این کار رو انجام میدید که در این صورت در چند روز اولیه بله طبیعی هست.
    3- شما خودتون باید شاهد تغییر باشید ولی سعی کنید مثل مادر اون در طبیعت کم کم غذا بدید که برای دفعه بعدی غذا تو چینه دان نباشه و دچار مشکل قارچی نشید... در ضمن پیشنهاد من استفاده از قاشقی که لبه هاش بالا اومده هست نه سرنگ... برای دان خور شدن هم باید از 40 یا 45 روزگی غذا نرم براش بزارید که سعی کنه خودش بخوره کم کم هموعده های سرلاک رو حذف کنید (خیلی خیلی آروم آروم) امیدوارم بهتون کمک کرده باشم.
    ارادتمند.. پوریاشیدماهر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    23388
    نقل قول نوشته اصلی توسط Poriya shidmaher نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوست عزیز
    بهتون تبریک میگم شما در حال انجام یکی از لذت بخش ترین کارها هستید ... بزرگ کردن جوجه سرلاکی ... خب بنده با توچه به چیزهایی رو که خوندم جواب هایی را میدم شما از اساتید محترم هم بپرسید جهت اطمینان:
    1- یعنی موقعی که ازتون سرلاک میخواد هم صدا نمیده؟؟ به نظرم باید یکم جیغ جیغ کنه البته شما نباید انو پای مریضی بزارید باید به علایم دیگه دقت کنید مثل : خوب غذا میخوره ؟؟ همش خواب یا کسل نیست؟؟ پاهاش وضعیتشون درسته؟؟ اطراف دماغش چیزی مثل ترشحات نیس؟؟؟ .....
    2-طبیعی که نه ولی شاید فروشنده بهش سرلاک نمیداده و شما بار های اول این کار رو انجام میدید که در این صورت در چند روز اولیه بله طبیعی هست.
    3- شما خودتون باید شاهد تغییر باشید ولی سعی کنید مثل مادر اون در طبیعت کم کم غذا بدید که برای دفعه بعدی غذا تو چینه دان نباشه و دچار مشکل قارچی نشید... در ضمن پیشنهاد من استفاده از قاشقی که لبه هاش بالا اومده هست نه سرنگ... برای دان خور شدن هم باید از 40 یا 45 روزگی غذا نرم براش بزارید که سعی کنه خودش بخوره کم کم هموعده های سرلاک رو حذف کنید (خیلی خیلی آروم آروم) امیدوارم بهتون کمک کرده باشم.
    ارادتمند.. پوریاشیدماهر
    سلام دوست عزیز
    ن حتی وقتی سرلاک میخواد هم صدا نمیده
    فقط یک بار گذاشتمش بیرون که برم سرلاکشو بیارم دیدم راه افتاده تو اتاق و صدا میده
    تا میگیرمش صداش میفته
    از نظر خواب هم وقتی سرلاک میخوره بعدش میخوابه و بقیش دنبال ورجو وورجه است
    فروشنده گفت دو سه روز دیگ با خونه اشنا بشه صدا میده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    23388
    چندتا تخمه گذاشتمش جلوش ببینم چکار میکنه
    و خیلی جالب به دهن میگرفتو بازی میکرد
    حتی کمی هم فشار میورد بهشون

راستی موقع سزلاک دادن هم دهنشو باز نمیکنه باید با دست باز کنم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوکاتیل
    شماره عضویت
    23443

5

چندتا تخمه گذاشتمش جلوش ببینم چکار میکنه
    و خیلی جالب به دهن میگرفتو بازی میکرد
    حتی کمی هم فشار میورد بهشون

راستی موقع سزلاک دادن هم دهنشو باز نمیکنه باید با دست باز کنم
    سلام
    کم کم باید خودش دهنشو باز کنه چون اینطوری یکم خطرناکه البته عادت میکنه شما از میوه های نرم مثل موز یا هویج رنده شده برای دان خور کردن استفاده کن راستی از چه سرلاکی استفاده میکنی (محتویاتش چیه) یا اگه شرکتیه یه عکس ازش بزار. برای تخمه خوردن خییلی زوده راستی هفته ای دوبار هر دفعه ۱ یک قطره سرکه سیب بریزید تا مشکلات گوارشی پیدا نکنه و چیزی تو چینه دانش نمونه
    موفق باشی
    ارادتمند همگی پوریا شیدماهر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    23388
    سلام دوستان سوالی داشتم در مورد کوتوله برزیلی سرلاکی
    الان جدول مشخصی بزای سزلاک دادن تا ۴۵روزگی عروس هلندی هست
    این جدول این که چند سی سی سرلاک به کوتوله برزیلی بدیم تا ۴۵ روزگی نیست ؟
    من اصلا نمیدونم الان که کوتوله من ۲۸روزه چند سی سی مجازم یهش سرلاک بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام دوستان سوالی داشتم در مورد کوتوله برزیلی سرلاکی
    الان جدول مشخصی بزای سزلاک دادن تا ۴۵روزگی عروس هلندی هست
    این جدول این که چند سی سی سرلاک به کوتوله برزیلی بدیم تا ۴۵ روزگی نیست ؟
    من اصلا نمیدونم الان که کوتوله من ۲۸روزه چند سی سی مجازم یهش سرلاک بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام. اول این مقاله رو مطالعه کنید

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=15575

از 15_25 روزگی هر 4 ساعت 7_10 سی سی

از 25 تا 35 روزگی هر 5 ساعت 11_15 سی سی

35_45 روزگی روزی دوبار به همون مقدار بالا ( 11_15 ) چون از 35 روزگی باید دانهای خرد شده و میوه و سبزیجات در قطعه های کوچک رو شروع کنید. و بعد از یکی دو هفته که شکستنشونو یاد گرفت ؛ دانهای خرد نشده در اختیارش بزارید.سرلاک از هفته دوم بعد از تولد باید به تدریج ، غلظتش بیشتر بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    23388
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. اول این مقاله رو مطالعه کنید

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=15575

از 15_25 روزگی هر 4 ساعت 7_10 سی سی

از 25 تا 35 روزگی هر 5 ساعت 11_15 سی سی

35_45 روزگی روزی دوبار به همون مقدار بالا ( 11_15 ) چون از 35 روزگی باید دانهای خرد شده و میوه و سبزیجات در قطعه های کوچک رو شروع کنید. و بعد از یکی دو هفته که شکستنشونو یاد گرفت ؛ دانهای خرد نشده در اختیارش بزارید.سرلاک از هفته دوم بعد از تولد باید به تدریج ، غلظتش بیشتر بشه.
    سلام بله تمام مقاله هارو مطالعه کردم
    اخه میخوام ببینم کوتوله برزیلی قدرت دریافت ۱۱تا ۱۵ میلی رو داره
    چون بیشتر از ۵ میلی میخواد چینه دونش بترکه
    آیا خودتون سرلاک دادین به کوتوله برزیلی یا خیر ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام بله کن تمام مقاله هارو مطالعه کردم
    اخه میخوام ببینم کوتوله برزیلی قدرت دریافت ۱۱تا ۱۵ میلی رو داره
    چون بیشتر از ۵ میلی میخواد چینه دونش بترکه
    آیا خودتون سرلاک دادین به کوتوله برزیلی یا خیر ؟
    سلام. خیر طوطی برزیلی نداشتم.

این قاعده کلی برای عروس ، کوتوله ، گرین چیک و امثال اینهاست. اگر گنجایشش محدوده و بیشتر از اون طلب نمیکنه ، به اندازه معقول تغذیه اش کنید و تا چینه دان خالی نشده وعده بعدی رو ندید.

اگر گرسنه هست میتونید حجم غذا رو کم و تعداد وعده ها رو زیادتر کنید.

صفحه 107 از 113 نخستنخست ... 757888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)