صفحه 105 از 113 نخستنخست ... 5558687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,041 به 1,050 از 1121
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    جوجه هاتون چند روزن؟ خودتون تغذیه میکردید یا والدین؟
    حدود ۴۰-۴۵ روزشون هست. وقتی گرفتم فروشنده گفت حدود۳۵ روزشونه.
    با سرنگ تغذیه میکردم. دوروزه کم غذا شدن. میلی ندارن به غذایی ک میدم . ارزنم گذاشتم تو جعبه. نمیدونم کی بندازمشون قفس

Sent from my iPhone using parsipet

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    حدود ۴۰-۴۵ روزشون هست. وقتی گرفتم فروشنده گفت حدود۳۵ روزشونه.
    با سرنگ تغذیه میکردم. دوروزه کم غذا شدن. میلی ندارن به غذایی ک میدم . ارزنم گذاشتم تو جعبه. نمیدونم کی بندازمشون قفس

دیگه وقت دانخور شدنشونه. کم کم غذاهای نرم در اختیارشون بزارید . کتان و ارزن رو یک دوراسیاب کنید نه در حدی که خیلی خرد بشه. ترکیبی از تخم مرغ و هویج ، سیب و میوه جات رنده شده دیگه هم در اختیارشون بزارید. چندروزی که گذشت و تونستن دانه ها رو بشکنن و به سبک جدید عادت کردن مطابق مقالات تغذیه غذاهای مجاز و روتین رو در جیرشون قرار بدید. از غذاهای سنگین مثل گندم پخته و له شده از 20 روز دیگه و به مقدار کم مصرف کنن. مثلا با هفته ای یکبار یک قاشق چایخوری شروع بشه و بعد کم کم مقدارشو بیشتر کنید ولی بیشتر از 2_3بار در هفته نباشه. مقاله ها رو بخونید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام. سرلاک زوپریم از اینا ک بسته بندیش سبز هست گرمی میگیرم ب جوجه ها میدم.میخوام ببینم اگه ی موقع زیادی اومد وقتی درست کردم میشه گذاشت یخچال یا جایی بعدا دوباره برای چند ساعت بعد اب داغ بهش اضافه کرد داد یا باید بریزم دور؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام. سرلاک زوپریم از اینا ک بسته بندیش سبز هست گرمی میگیرم ب جوجه ها میدم.میخوام ببینم اگه ی موقع زیادی اومد وقتی درست کردم میشه گذاشت یخچال یا جایی بعدا دوباره برای چند ساعت بعد اب داغ بهش اضافه کرد داد یا باید بریزم دور؟

سلام. تا زمانی که به ترکیب سرلاک هیچ مایع یا ماده دیگه ای اضافه نشده و کاملا خشک و دست نخورده هست میتونید در بسته و جای خشک و خنک نگه دارید ولی بعد از ترکیب با اب بهتره بیشتر از 3_4ساعت نگه داشته نشه. ( در جای خنک )

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام دوستان چند جفت وحشی دارم که همیشه تخم ها رو میشکنه و جوجه ای اصولا به ما شاید شانسی بده...
    تو دستگاه جوجه کشی میتونم تخم رو بزرگ کنم و به جوجه تبدیل کنم اما مشکل اینه جوجه یک روزه رو هر جور غذا میدم نهایت 5 ساعت زنده میمونه بعد میمیره
    سرلاک هم exact هست و دست ساز نیست. نمیدونم تو نای پرنده میره یا... با سرنگ هم میدم
    حاضرم یه مبلغی هم بدم روش درست غذا دادن به جوجه رو بفهمم چطوری هست این بی زبونا رو زیر جفت بزارم تو تخم میمیرن و شاید شانسی یکیشون دست پدر مادر جوجه بشه تو دستگاهم بزارم جوجه میشه زیر جفت میزارم قبول نمیکنن ناچارا باید دستی بزرک کنم که قلقش رو نمیدونم... جوجه با سن 15 روز به بعد بیش از صد تا بزرگ کردم سرنگ رو میزارم روی زبونش و اروم اروم بهش غذا میدم اما جوجه یک روزه رو هر کار میکنم میمیره ممنون میشم کمکم کنید. سپاس

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرادوند نمایش پست ها
    سلام دوستان چند جفت وحشی دارم که همیشه تخم ها رو میشکنه و جوجه ای اصولا به ما شاید شانسی بده...
    تو دستگاه جوجه کشی میتونم تخم رو بزرگ کنم و به جوجه تبدیل کنم اما مشکل اینه جوجه یک روزه رو هر جور غذا میدم نهایت 5 ساعت زنده میمونه بعد میمیره
    سرلاک هم exact هست و دست ساز نیست. نمیدونم تو نای پرنده میره یا... با سرنگ هم میدم
    حاضرم یه مبلغی هم بدم روش درست غذا دادن به جوجه رو بفهمم چطوری هست این بی زبونا رو زیر جفت بزارم تو تخم میمیرن و شاید شانسی یکیشون دست پدر مادر جوجه بشه تو دستگاهم بزارم جوجه میشه زیر جفت میزارم قبول نمیکنن ناچارا باید دستی بزرک کنم که قلقش رو نمیدونم... جوجه با سن 15 روز به بعد بیش از صد تا بزرگ کردم سرنگ رو میزارم روی زبونش و اروم اروم بهش غذا میدم اما جوجه یک روزه رو هر کار میکنم میمیره ممنون میشم کمکم کنید. سپاس
    سلام. میشه روش دقیق غذا دادن و طرز نگهداری و رقیق کردن سرلاک رو بفرمایید؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام. میشه روش دقیق غذا دادن و طرز نگهداری و رقیق کردن سرلاک رو بفرمایید؟
    میزارمش رو یه سطح ثابت و نوکشو باز میکنم جوجه یک روزه نوکش خوب باز نمیشه از گوشه نوکش ک بازه میریزم اروم اروم تو دهنش
    طرز نگهداری تو یه باکس ک زیرش خاک چوب هست و فضاش هم گرم نگهداری میکنم
    سرلاک هم اب جوشیده داغ رو اضافه میکنم به سرلاک و یکم خنک که باشه و سفت نباشه و شل خیلی ابکی هم نباشه با سرنگ به جوجه میدم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    میزارمش رو یه سطح ثابت و نوکشو باز میکنم جوجه یک روزه نوکش خوب باز نمیشه از گوشه نوکش ک بازه میریزم اروم اروم تو دهنش
    طرز نگهداری تو یه باکس ک زیرش خاک چوب هست و فضاش هم گرم نگهداری میکنم
    سرلاک هم اب جوشیده داغ رو اضافه میکنم به سرلاک و یکم خنک که باشه و سفت نباشه و شل خیلی ابکی هم نباشه با سرنگ به جوجه میدم
    همه چیز صحیحه! البته پوشال مخصوص طوطی مناسبتره. و یا روی تراشه چوب دستمال بزارید ( اگر نمیخورن) . تعداد دفعات و میزان غذا رو نفرمودید.

شاید مشکل از غذا دادن نیست. ممکنه مشکلات ژنتیکی ، بیماریهای ویروسی . قارچی .باکتریایی ....باعث از بین رفتنشون شده باشه. تا به حال از یکسری جوجه که همزمان متولد شدند، هیچکدوم بزرگ نشدن؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    همه چیز صحیحه! البته پوشال مخصوص طوطی مناسبتره. و یا روی تراشه چوب دستمال بزارید ( اگر نمیخورن) . تعداد دفعات و میزان غذا رو نفرمودید.

شاید مشکل از غذا دادن نیست. ممکنه مشکلات ژنتیکی ، بیماریهای ویروسی . قارچی .باکتریایی ....باعث از بین رفتنشون شده باشه. تا به حال از یکسری جوجه که همزمان متولد شدند، هیچکدوم بزرگ نشدن؟
    زیرشون نرم گرمه و لیزم نمیخورن پاشون مشکل دار بشه
    تنها یک وعده ک غذا میدم همون بار اول میمیرن بعد سه چهار ساعت با سه چهار جفتم تست کردم.... مشکل روش سرلاک دادنه... یکی میگفت اولین سری اب قند بدیم به طوطی تا زرده ک داره سریعتر جذب بشه... نمیدونم اینو ندادم تا حالا

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    زیرشون نرم گرمه و لیزم نمیخورن پاشون مشکل دار بشه
    تنها یک وعده ک غذا میدم همون بار اول میمیرن بعد سه چهار ساعت با سه چهار جفتم تست کردم.... مشکل روش سرلاک دادنه... یکی میگفت اولین سری اب قند بدیم به طوطی تا زرده ک داره سریعتر جذب بشه... نمیدونم اینو ندادم تا حالا
    شما از بدو تولد اگر تغذيشون كنيد ، كيسه زرده زودتر جذب ميشه . معمولا به طور طبيعي تا ٢٤ساعت بعد از تولد نيازي به غذا ندارن چون از مواد پروتئيني اين كيسه استفاده ميكنن ولي براي جذب سريعترش به غذا احتياج دارن. در اينصورت نيازي به شكر يا قند كه خواصي هم نداره نيست و تبديل ساكاروز به گلوكز هم انرژي زيادي ميگيره از جوجه .اگر كيسه زرده به موقع و سريع جذب نشه يا دير اين اتفاق بيوفته ، عفونت ميكنه كه اين عفونت يكي از علتهاي شايع مرگ و مير در چند روز ابتدائيه تولده .
    تنظيم صحيح دما و رطوبت و رعايت بهداشت دستگاه جوجه كشي هم از مقدمات اصلي براي جلوگيري از عفونت كيسه زرده است .

محصولاتي توي بازار هست كه جايگزين اب شكر در ٢٤ساعت اول زندگي جوجه است .

صفحه 105 از 113 نخستنخست ... 5558687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)