صفحه 101 از 113 نخستنخست ... 51828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,001 به 1,010 از 1121
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21045
    امروز توجه کردم فکر کنم مشکل از من نیست اخه تو جایی که گذاشتم دیدم که موقعی که خوابه یا حالا اونجا خودش دهنشو باز میکنه و بعد دیدم از مری یه حباب رفت یه چینه دان این طبیعیه؟ یک قطره سرکه ی سیب کمک میکند؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی 1177 نمایش پست ها
    بله وقتی تو جاشون هستند خواب اند ولی وقتی میارم بیرون تا غذا بدم طوری دهنشون باز میکنند و هی به دسمال یا دستم میزنند و بعد که غذا رو دادم خوب میخورند..
    به فروشنده پدر و مادر این جوجه ها گفتم اونم مثل شما گفت یا از هوای سرنگه که این سری گفتم کلا با خلال دندان میدم و گفت نصف مقداری رو بده که میدی
    سرد یا گرم بودن غذا تاثیری رو این حباب داره یعنی مثلا اگه غذا سرد باشه حباب درست میشه البته من این مسئله رو تا حدی رعایت میکنم....این حباب همان تخمیری که میگن ؟ یعنی اگر بی میلی کنن به غذا یعنی قارچ دارن؟

امروز توجه کردم فکر کنم مشکل از من نیست اخه تو جایی که گذاشتم دیدم که موقعی که خوابه یا حالا اونجا خودش دهنشو باز میکنه و بعد دیدم از مری یه حباب رفت یه چینه دان این طبیعیه؟ یک قطره سرکه ی سیب کمک میکند؟
    جوجه بعد از ٥روزگي به غذاي بيشتري احتياج داره تا اين سن ، هر ٣ساعت يك الي دو سي سي لازم داره . شما يك سي سي بهشون ميديد ، گفتن ازين مقدار كمتر باشه ؟!!
    خير تخمير نيست ، حباب ، حبابه و باعث ورم چينه دان ميشه . تخمير يعني مواد غذايي داخل چينه دان هضم نشده باقي بمونه و فرايندي كه روي غذا انجام ميشه باعث فسادش در چينه دان و مرگ پرنده بشه . همينطور اين فرايند ، به نوعي ديگه داخل سرنگ اتفاق ميوفته ( يعني اگر بعد از هر وعده خوب شسته نشه و ذرات غذا باقي بمونه )

شايد چون تا بحال جوجه رو اينطور زير نظر نداشتيد ، اين حبابها براتون عجيبه و حساس شديد. امكان داره يك مورد عادي باشه ، منكه جوجه رو نديدم ، هيچ عكس و فيلم واضحي هم در دسترس نيست ، از متخصص طيور كمك بگيريد . اگر مبتلا به قارچ باشه ، اولين نشونه بي اشتهاييه و بيحالي و ناتواني در بلع غذا . درصورت جوجه شدن تخمهاي ديگه ، مقايسه كنيد . وقتي در همشون اين مورد ديده ميشه ، پس يه امر طبيعيه . حتي ميتونه ترشح بزاقشون باشه .

كمتر از يك قطره سركه سيب ، فقط با يك وعده از غذاش تركيب كنيد . تاثيري بر اينحالت نداره ولي از قارچ پيشگيري و به هضم غذا كمك ميكنه . هفته اي دو بار هم يك قطره به غذاش اضافه كنيد يعني تنها دوباره كه در كل دو قطره بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21045
    خیلی ممنون فکر کنم طبیعی باشد چون دوتا شونم همین طوری میشن .....اگر زحمت نباشد میتوانید چند تا از غذا هایی من خودم درست کنم یعنی سرلاک نباشد رو بگید ...خیلی ممنون از زحمات شما.....در اخر یک سی سی دقیقا چه مقدار میشود

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    خیلی ممنون فکر کنم طبیعی باشد چون دوتا شونم همین طوری میشن .....اگر زحمت نباشد میتوانید چند تا از غذا هایی من خودم درست کنم یعنی سرلاک نباشد رو بگید ...خیلی ممنون از زحمات شما.....در اخر یک سی سی دقیقا چه مقدار میشود
    خواهش ميكنم . در مورد غذاي دست ساز اطلاعي ندارم ، توي همون تاپيك نوشته شده . متنشو براتون كپي ميكنم : لطف كنيد بخشهاي مختلف انجمن رو در مورد تغذيه ، بدقت بخونيد ، موارد مشابه در تاپيكهاي ديگه پاسخ داده شده . سوالات رو يكجا مطرح كنيد كه اين زبون بسته ها براي هر يك قدم ، گرسنه نمونن تا شما بالاخره موفق به يادگيري روش غذا دادن اصولي بشيد

"مخلوطی از هویج آبپز شده- سیب بدون پوست- موز- و 2 قاشق مغزتخمه آفتابگردان آرد شده

همه این موارد رو باید در مولینکس یا آسیاب به طور کامل با هم مخلوط کنیم تا کاملا خمیر و یکدست بشن. برای هربار مصرف به مقدار لازم از خمیر برداشته و با آب جوشانده شده و ولرم مخلوط میکنیم جوری که شبیه سوپ بشه.

- میتونید بلال شیر رو رنده کنید،صاف کنید و با مخلوط بالا استفاده کنید

بهتره که این خمیر رو به مقدار مورد نیاز هر دفعه درست کنید. ولی میشه خمیر اولیه رو در ظرف در بسته داخل یخچال تا 1 روز نگهداری کنید

3) در آخر اگر به هیچ عنوان دسترسی به موارد بالا نداشتید یا نیاز فوری داشتید میتونید برای حداکثر 1روز از سرلاک بچه گندم و سه میوه بدون لاکتوز استفاده کنید

نکته 1: دمای غذا باید به قدری گرم باشه که پوست دست رو نسوزونه

نکته2: برای گرم نگه داشتن غذا میتونید ظرف غذا رو داخل یک ظرف آب گرم بگذارید تا در طول غذا دادن گرم بمونه"

يك سي سي همون يك ميلي ليتره ( از قسمت انتهاي سر سرنگ تا عدد يك ( 1ml) ) يعني يك سي سي / شمارش ، از بالا و جايي كه خطوط اندازه گيري هست ، شروع ميشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21045
    ببخشید بازم مزاحم شدم یکی از جوجه ها که کوچکتر من ساعت 10.30 بهش غذا دادم ساعت 13 که باز خواستم غذا بدم هم یکمی غذا تو چینه دانش مونده بود هم اشتها نداشت اصلا غذا نخورد و به نسبت اون یکی(فقط یک روز فاصله دارن) اصلا حرکتی نمیکنه و وقتی رو دستم میزارم خیلی شل هستش به نسبت اون یکی فقط میبینم که داره نفس میکشه و دیگه هیچی همه این ها رو به نسبت بزرگه میگم چون وقتی به اون دست میزنم خیلی حرکت میکنه بعد باز میخوابه ولی این امروز این طوری شده نمیدونم باید چی کار کنم؟ ایا میتونم سرکه رو مستقیم بدم؟ الان ساعت 15.30 بازم نگاه کردم اصلا از صبح تغییر نکرده یعنی اصلا غذا رو هضم نمی کنه میشه سرکه رو همین طوری مستقیم یه قطره بدم فرقی میکنه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21045
    غذا رو هضم نکرده بود باید چی کار میکردم البنه مرد حداقل بگید اون یکی این طوری نشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ببخشید بازم مزاحم شدم یکی از جوجه ها که کوچکتر من ساعت 10.30 بهش غذا دادم ساعت 13 که باز خواستم غذا بدم هم یکمی غذا تو چینه دانش مونده بود هم اشتها نداشت اصلا غذا نخورد و به نسبت اون یکی(فقط یک روز فاصله دارن) اصلا حرکتی نمیکنه و وقتی رو دستم میزارم خیلی شل هستش به نسبت اون یکی فقط میبینم که داره نفس میکشه و دیگه هیچی همه این ها رو به نسبت بزرگه میگم چون وقتی به اون دست میزنم خیلی حرکت میکنه بعد باز میخوابه ولی این امروز این طوری شده نمیدونم باید چی کار کنم؟ ایا میتونم سرکه رو مستقیم بدم؟ الان ساعت 15.30 بازم نگاه کردم اصلا از صبح تغییر نکرده یعنی اصلا غذا رو هضم نمی کنه میشه سرکه رو همین طوری مستقیم یه قطره بدم فرقی میکنه؟
    دوست عزیز ما که مدام انلاین نیستیم جوابگو باشیم. گاهی بعلت مشغله زیاد تا چندین روز فرصت پاسخگویی نداریم و این در مورد همه فرومها صدق میکنه. شما وقتی میبینید حال مساعدی نداره نباید منتظر میشدید و وقت رو تلف میکردید. از نت شماره متخصص طیور میگرفتید و باهاشون مشورت میکردید.
    همه اینها بخاطر بی تجربگی شماست. جوجه های سرنگی درصد زنده موندنشون پایینه مگه اینکه همه شرایط فراهم باشه و فرد با تجربه ای تغذیشون کنه. چندین بار گفته شد با دکتر مشورت کنید توجهی نکردید. سرکه بیش از مقدار تعیین شده باعث سوختگی چینه دان میشه. یک قطره رو با 1.5 سی سی اب ترکیب کنید و فقط یکبار به جوجه دیگه داده بشه و در چندین مرحله نه یکمرتبه. ولی بهتره که سرکه با غذاش ترکیب بشه. با شماره های که خصوصی میزارم تماس بگیرید حتما حتما

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ada
    شماره عضویت
    21051
    سلام
    آیا برای شاه طوطی که با سرلاک پرنده ها تغذیه می کنم، آب ضروری هست؟ چون بعد از سرلاک دادن، من به پرنده ام مقاداری آب می دهم که خیلی هم استقبال میکند. ولی مدفوعش خیلی آب دارد. آیا اشکالی نداره؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط pari32184 نمایش پست ها
    سلام
    آیا برای شاه طوطی که با سرلاک پرنده ها تغذیه می کنم، آب ضروری هست؟ چون بعد از سرلاک دادن، من به پرنده ام مقاداری آب می دهم که خیلی هم استقبال میکند. ولی مدفوعش خیلی آب دارد. آیا اشکالی نداره؟
    سلام آب بدنشون رو همون سرلاک تامین میکنه اما بعد از سرلاک میتونید کمی با قاشق آب بدید که داخل نوکشون تمیز بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21045
    با سلام می خواستم بدونم در طوطی برزیلی بعد از تخم گذاری باید استراحت داده شود ؟ طوطی های من دو سری تخم گذاری کردند ولی قبلا گفتم وقتی جوجه ها از تخم میان بیرون ماده جوجه ها رو می کشه البته این رو فهمیدم چرا میکشه ولی الان میخواهم بدونم من یک هفته است که بهشون استراحت دادم کافیه یا بیشتر باید باشه؟یک سوال دیگه هم دارم طوطی های من وقتی براشون غذا میزارم همون ارزن و ... فکر کنم ماده هه (چون الان تو قفس های جدا هستن)هر جه غذا میزارم همشو خالی میکنه کف قفس علتش چی میتونه باشه وقی هم تو یه قفسن خیلی یخت و پاش میکنن

صفحه 101 از 113 نخستنخست ... 51828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)