صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

دستور مصرف انواع مكمل هاي معدني و ويتامين ها

دستور مصرف انواع مكمل هاي معدني و ويتامين ها

آيا ميشه به پرنده مواد معدني و ويتامين داد؟

هميشه بايد سعي كرد كه با دادن غذاهاي متنوع كمبود مواد براي پرنده جبران كرد بنابراين هميشه توصيه ميشه كه در كنار مواد طبيعي از مكملهاي غذايي هم كمك بگيريد. اين مكمل ها در بازار موجود هستند و به راحتي ميشه اونها را تهيه كرد. ويتامين مخصوص پرنده ها و مواد معدني يا مينرال پرنده ها مي تونه در تكميل مواد مورد نياز به اونها كمك كنه اما يادتون باشه كه دادن اين مواد به تنهايي كافي نبوده و همونطور كه از اسمشون پيداست به عنوان مكمل استفاده ميشن.

چون بار ها و بارها دوستان نحوه مصرف اين مواد راز من پرسيدن و انواع مختلفي از اين مكمل ها در بازار وجود دارن تصميم گرفتم اونهايي را كه ميشناسم و خودم تجربه شون كردم معرفي مي كنم و نحوه مصرف اون را هم توضيح ميدم اميدوارم كه مفيد باشه .

نكته مهم1:
    *نبايد مواد ويتاميني و مواد معدني را به صورت همزمان به پرنده داد.

نكته مهم2:
    اگر به سلامت پرنده تون علاقه مند هستيد، حتما از مكملهاي مخصوص پرنده ها استفاده كنيد ، استفاده از ويتامين هاي انساني(*مثلا مولتي ويتامين كودكان)*براي پرنده ها جايز نيست فقط در صورتي مي توانيد از آن استفاده كنيد كه ويتامين مخصوص پرند ه ها واقعا در دسترس نباشد.

نكته مهم3:
    مكمل ها به نور حساس بوده و اگر بيشتر از يك روز در معرض نور قرار بگيرند خواص خود را از دست مي دهند پس حتما بايد به صورت روزانه آماده و مصرف شود.

نكته مهم4 :*هنگام خريد مكمل حتما حتما حتما حتما حتما حتما حتما حتما حتما حتما به تاريخ مصرف دارو توجه كنيد و اگر زمان خريد به زمان تاريخ انقضاي دارو نزديك بود از خريد آن محصول خود داري كنيد.

كلا دونوع مواد مكمل در بازار وجود داره :* جامد و مايع

1-
    مواد جامد: مانند پودرها و بلوك هاي معدني

الف:*پودر هاي ويتامينه
    اين پودر ها محصول كارخانه هاي مخلتف هستند من اونهايي را كه خودم استفاده كردم معرفي مي كنم

پودر ويتامينه از محصولات اوي Avi vit
    دستور مصرف:
    بايد ظرف پرنده را ( همين ظرفهاي معمولي كه حجمش حدودا 200 تا 250 سي سي است اگر هم نيست شما 250 سي سي آب بريزيد) از آب جوشيده سرد شده پر كنيد بعد به اندازه يك عدس از پودر را داخلش ريخته و حل كنيد.
    نكته1 :*هر روز بايد آب ظرف را عوض كنيد و محلول جديد درست كنيد
    نكته2 : به مدت 20 روز به پرنده از اين محلول ميديد بعد 10 روز استراحت بعد دوباره 20 روز ميديد .

ب: بلوك هاي معدني و كف دريا
    1-بلوك هاي معدني
    بلوك ها ي معدني در اندازه و با ماركهاي مختلف در بازار وجود دارند اين بلوكهاي معدني دو كار انجام ميدن هم باعث ساييدن و كوتاه شدن نوك پرنده ميشن هم مواد معدني مورد نياز را به بدن پرنده مي رسانند

دستور مصرف:
    بايد اين مواد را به ديواره قفس در راستاي چوب نشيمگاه نصب كنيد به طوري كه پرنده به راحتي بتونه به اون نوك بزنه.

2-كف دريا
    كف دريا هم محصول طبيعي ديگري است كه كار بلوك معدني را انجام ميده هم به صورت بسته بندي وجود داره هم در عطاري ها يافت ميشه اگر بسته بندي شده اش را پيدا نكرديد چاره اي نداريدجز اينكه از عطاري بخريد.

دستور مصرف:
    بايد اين مواد را به ديواره قفس در راستاي چوب نشيمگاه نصب كنيد به طوري كه پرنده به راحتي بتونه به اون نوك بزنه.

نكته بسيار مهم:
    كف دريا و بلوكهاي معدني به هيچ عنوان نبايد خيس بشن وگرنه خاصيت خودشون را از دست ميدن اگر خواستيد طوطي را حمام كنيد از قفس جدا كنيد.

2-مواد مايع: قطره هاي مكمل ويتامينه و معدني

الف: محلول يا قطره ويتامين محصول كرافت يا ويتا كرافتاين محصول آلماني است حاوی ویتامین A، E، D3، C، B1، B2، B6، B12 اسید نیکوتین (تیاسین) و ... است ،دستور مصرفش طبق بروشور داخل جعبه اينه : روزانه 3 تا 4 قطره در 50 میلی لیتر آب آشامیدنی ( حداکثر 5 قطره در هر 100 میلیگرم)
    و بايد حجم آب ظرف پرنده را اندازه بگيريد و محاسبه كنيد مثلا اگر ظرف آبش 200 سي سي بود بايد تعداد قطه ها را 4 برابر كنيد ميشه 10 تا 12 قطره در 200 سي سي آب ،*يا 6 تا 8 قطره در 100 سي سي آب.
    نكته1 :*هر روز بايد آب ظرف را عوض كنيد و محلول جديد درست كنيد.
    نكته2 : به مدت 20 روز به پرنده از اين محلول ميديد بعد 10 روز استراحت بعد دوباره 20 روز ميديد .

ب: محلول يا قطره ويتالينو محصول ويتا كرافت
    اين قطره شامل ويتامين هاي محلول در چربي مانند ويتامين آ، دي، اي و .. است . و دستر مصرفش طبق بروشور داخل جعبه اينه:
    روزانه 2 تا 3 قطره بر روي غذا
    توجه كنيد اين قطره در آب ريخته نميشه چون نامحلول است بايد روي غذاي پرنده ريخته بشه، مثلا اگر داريد به طوطي تون هويج ميديد مي تونيد طبق ميزان توصيه شده به اين محلول آغشته كنيد .

ج: محلول يا قطره ويتامين محصول اوي AviSol
    اين محصول كشور تركيه است ، دادم يكي از دوستانم كه تركي استانبولي مي دانست ترجمه كرد كه به شرح زير است:
    براي پرنده هاي كوچك مانند كاكتيل، باجيگار و يا قناري به مقدار 5/2 سي سي از محلول (*كه توسط پيمانه داخل بسته بندي به راحتي قابل اندازه گيري است ) در 80 الي 100 سي سي آب
    براي پرندهاي بزرگتر مانند كبوتر و طوطي هاي بزرگتر به مقدار 5 سي سي محلول ويتامين در 80 الي 100 سي سي آب

د: محلول يا قطره معدني (مينرال) محصول اوي AviMineral
    ترجمه دستور مصرف از روي بروشور موجود در بسته بندي

اين محصول كشور تركيه است برای پرنده ها با سه دوز در سه فاز (هر فاز برابر یک هفته) به شرح زیر استفاده می شود:
    هفته اول: شصت قطره در دو لیتر
    هفته دوم : سي قطره در دولیتر
    هفته سوم: پانزده قطره در دو لیتر
    نكته: بعد دو هفته استراحت می دهید اگر نیاز بود مي توان دوره را بعد از دو هفته تکرار کرد.
    کاملا واضح است که حجم ظرف های آب ما دو لیتر نیست. می توان با حفظ نسبت میزان آن را تغییر داد :
    هفته اول: سي قطره در یک لیتر
    هفته دوم : پانزده قطره در یک لیتر
    هفته سوم: هفت قطره در یک لیتر
    می توانید که محلول یک لیتری تهیه و روزانه از آن استفاده نمایید فقط دقت نمایید که محلول را دور از نور یا ظروف تیره رنگ و در دمای معمولی نگهداری کنید چون تابیدن نور به محلول باعث تجزیه و بی اثر شدن محلول می شود اگر هم خیلی زرنگ باشید میتوانید خودتان دوز مورد نیاز برای پانصد سی سی یا دويست و پنجاه سی سی محاسبه کنید.

دوستان توجه كنند كه ممكنه شكل بسته بندي اين محصولات جديدا عوض شده باشه اما اسم و دستور مصرفش تغييري نكرده
    از ساير دوستان هم خواهشمندم ساير محصولاتي را كه تجربه و استفاده كرده اند را به همراه دستور مصرفش معرفي كنند.
    با سپاس

تهيه تنظيم:
    شيكرا
    ویرایش توسط nafiseh65 : 17th February 2013 در ساعت 03:22 PM دلیل: آپلود مجدد تصاویر

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها

ج: محلول يا قطره ويتامين محصول اوي avisol
    اين محصول كشور تركيه است ، دادم يكي از دوستانم كه تركي استانبولي مي دانست ترجمه كرد كه به شرح زير است:
    براي پرنده هاي كوچك مانند كاكتيل، باجيگار و يا قناري به مقدار 5/2 سي سي از محلول (*كه توسط پيمانه داخل بسته بندي به راحتي قابل اندازه گيري است ) در 80 الي 100 سي سي آب
    براي پرندهاي بزرگتر مانند كبوتر و طوطي هاي بزرگتر به مقدار 5 سي سي محلول ويتامين در 80 الي 100 سي سي آب

د: محلول يا قطره معدني (مينرال) محصول اوي avimineral
    ترجمه دستور مصرف از روي بروشور موجود در بسته بندي

اين محصول كشور تركيه است برای پرنده ها با سه دوز در سه فاز (هر فاز برابر یک هفته) به شرح زیر استفاده می شود:
    هفته اول: شصت قطره در دو لیتر
    هفته دوم : سي قطره در دولیتر
    هفته سوم: پانزده قطره در دو لیتر
    نكته: بعد دو هفته استراحت می دهید اگر نیاز بود مي توان دوره را بعد از دو هفته تکرار کرد.
    کاملا واضح است که حجم ظرف های آب ما دو لیتر نیست. می توان با حفظ نسبت میزان آن را تغییر داد :
    هفته اول: سي قطره در یک لیتر
    هفته دوم : پانزده قطره در یک لیتر
    هفته سوم: هفت قطره در یک لیتر
    می توانید که محلول یک لیتری تهیه و روزانه از آن استفاده نمایید فقط دقت نمایید که محلول را دور از نور یا ظروف تیره رنگ و در دمای معمولی نگهداری کنید چون تابیدن نور به محلول باعث تجزیه و بی اثر شدن محلول می شود اگر هم خیلی زرنگ باشید میتوانید خودتان دوز مورد نیاز برای پانصد سی سی یا دويست و پنجاه سی سی محاسبه کنید.

دوستان توجه كنند كه ممكنه شكل بسته بندي اين محصولات جديدا عوض شده باشه اما اسم و دستور مصرفش تغييري نكرده
    از ساير دوستان هم خواهشمندم ساير محصولاتي را كه تجربه و استفاده كرده اند را به همراه دستور مصرفش معرفي كنند.
    با سپاس

تهيه تنظيم:
    شيكرا
    با سلام

دوست عزیز بنده از این نوع قطره ها استفاده نکردم ولی جسارتا فکر کنم در نوشتن واحد اشتباه شده...

5سی سی میشه معادل 100 قطره که فکر کنم مقدار خیلی زیادیه .... احتمالا منظور 5 قطره بوده ...

اگر اشتباه کردم پیشاپیش عذر خواهی میکنم ولی لطف کنید و یکبار این نکته رو چک کنید...

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز بنده از این نوع قطره ها استفاده نکردم ولی جسارتا فکر کنم در نوشتن واحد اشتباه شده...

5سی سی میشه معادل 100 قطره که فکر کنم مقدار خیلی زیادیه .... احتمالا منظور 5 قطره بوده ...

اگر اشتباه کردم پیشاپیش عذر خواهی میکنم ولی لطف کنید و یکبار این نکته رو چک کنید...

موفق باشید
    سلام
    من با دقت نگاه کردم توی دستورش دقیقا نوشته 5CC per 800-100 CC آب
    برای خودم هم جای تعجب داشت و در شیشه هم یک پیمانه داره که یک خط را روش علامت زده نوشته 5cc در مورد اوی مینرال وضع اینطور نیست به ترکی استانبولی نوشته delma که به معنی قطره است با این حال اگر فکر می کنید اشتباه است همان چیزی را که میدانید مصرف کنید من شخصا مدتی است که محصولات اوی را استفاده نمی کنم چون از منبع مورد اعتمادی شنیدم که این ها واقعا معلوم نیست که حاوی چه موادی است این دوز مصرف هم مربوط به بسته بندی های جدید اوی سل بود من بسته بندی های قدیمی اش را مصرف نکرده بودم و نمی دونم که داخلشون چی نوشته
    از دقت نظرتون ممنون
    ویرایش توسط Shikra : 28th October 2010 در ساعت 10:18 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    4082
    سلام خسته نباشید

میخواستم در مورد نحوه مصرف و این مکمل ها توضیح بدین
    pic1
    pic2
    تشکر ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط malighasn نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید

میخواستم در مورد نحوه مصرف و این مکمل ها توضیح بدین
    pic1
    pic2
    تشکر ممنون
    دوست من قبل از خرید هر محصولی تحقیق کنید . نه فقط تو سایت های ایرانی ، تو سایت های خارجی هم میتونید برندهایی که بهتون پیشنهاد میشه رو سرچ کنید

الان این محصول دستور مصرفش خالیه . شما شک نکردین که ممکنه تقلبی باشه ؟ کدوم برندی هست که محصول تولید میکنه اما دستور مصرفش رو نمی نویسه ؟

من محصولات این برند رو پیدا کردم تو سایت :

http://ca-en.hagen.com/Bird/Nutritio...nts?brand=HARI

این سایتی که من الان لینکش رو گذاشتم یه فروشگاه اینترنتی هست که برندهای مختلف رو داره . تو این فروشگاه هم مولتی ویتامین و مینرال مخصوص طوطی با این اندازه و با این برند نیست که من بتونم به شما دستور مصرفش رو بگم

من این مثال رو به خیلی ها میگم ( البته تو سایت نگفتم تا الان ) وقتی برای فروشگاهم رفتم وسایل جدید بگیرم یه محصول بود به اسم ویتاکوک که ایرانی هست . بسته بندی سنگ مینرالش دقیقا مثل ویتاکرافت بود فقط عکس دو تا کاسکو رو گذاشتن که مردم فکر کنن این دقیق واسه کاسکو هست. طوری بسته بندیش شبیه به ویتاکرافت بود که من اولین لحظه که دیدم فکر کردم ویتاکرافته و اصلا به برندش توجه نکردم . وقتی محصولات اوی که محصول ترکیه هست ، روی بسته ش نوشته کشور سازنده : تایلنده ، وقتی محصولات تقلبی برای تابرنیل هم تو بازار وارد شد طوری که شرکت سازندش دو سال مجبور شد از کارخونه سازنده تابرنیل بخواد هلوگرام بزنه به این محصولات .. برای این محصول prime که هیچ سایتی معرفیش نکرده من به عنوان صاحب یه طوطی نمیتونم اعتماد کنم و بخرم .

در نهایت به این نتیجه میرسیم که شما از همون جایی که این محصول رو خریدین برید و دستور مصرفش رو بپرسید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17326
    سلام
    ببخشید چنانچه همزمان قطره ad3e و توتال تابرنیل داخل ظرف آب عروسهام بریزم اشکال داره؟
    2.وقتی این قطره ها رو بهشون میدم باید سنگ کلسیم و کف دریا رو از قفس بردارم؟؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pouyaa نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید چنانچه همزمان قطره ad3e و توتال تابرنیل داخل ظرف آب عروسهام بریزم اشکال داره؟
    2.وقتی این قطره ها رو بهشون میدم باید سنگ کلسیم و کف دریا رو از قفس بردارم؟؟
    سلام، بهتره مکمل ها رو به صورت دوره ای مصرف کنید

اگر این قطره هارو برای آماده سازی جفت استفاده میکنید اول یک دوره آد3ای بدید بلافاصله کلسیم بعد 10 روز استراحت و بعد توتال بدید

مصرف همزمان مکمل هایی که ترکیبات مشترک دارن بدلیل نامتناسب شدن دز ترکیبات باعث آسیب رسوندن به کبد پرنده میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17326
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام، بهتره مکمل ها رو به صورت دوره ای مصرف کنید

اگر این قطره هارو برای آماده سازی جفت استفاده میکنید اول یک دوره آد3ای بدید بلافاصله کلسیم بعد 10 روز استراحت و بعد توتال بدید

مصرف همزمان مکمل هایی که ترکیبات مشترک دارن بدلیل نامتناسب شدن دز ترکیبات باعث آسیب رسوندن به کبد پرنده میشه
    ممنون
    1سوال کوچولو دیگه:
    با گذاشتن اولین تخم مصرف هردو قطره AD3E و توتال رو قطع کنم؟وتا کی؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    بهتره با گذاشتن تخم مصرفشون قطع بشه

قرار شد توتال رو با آد3 ای همزمان ندید دیگه

بعد از یک ماهگی جوجه هامیتونید دوره های مکمل برای تقویت جسمی رو برای جفت شروع کنید

از دو هفتگی جوجه ها هم میتونید با تغذیه مناسب جفت رو تقویت کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    23595
    سلام
    من یه جفت عروس هلندی دارم که برای تخم
    گذاشتن برای آن ها ویتامین E گرفتم و طبق دستور عمل استفاده کردم . (داخل آب)
    ولی به دلیل بوی آن عروس هام اصلا سمت آب نمیرن و دیگه آب نمی خورن .
    لطفا بگید چیکار کنم ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)