نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    انواع آبزیان
    شماره عضویت
    44

استفاده از قارچ در تغذیه سیکیلیدهای افریقایی

سلام به همگی
    از آنجایی که دادن دل و کرم خونی و دیگر غذاهای تازه یا به اصطلاح خیس برای افریقایی ها ممنوع است و باعث بروز مشکلات رودوی میشه، همیشه به این فکر بودم که در کنار غذاهای خشک و شرکتی از چه غذای تازه ای میشه بعنوان یک وعده ثابت استفاده کرد تا هم در رشده افریقایی ها موثر باشه و هم مقرون به صرفه باشه و هم تنوعی در وعده های غذاییشون ایجاد بشه، از آنجایی که افریقایی ها هم به پروتئین و هم به فیبر در برنامه غذاییشون احتیاج دارند، به ذهنم رسید تا قارچ را تست کنم، فکر نمیکردم از طمع قارچ خام خوششون بیاد و به این راحتی بپذیرنش اما استقبال ویژه ای از قارچ کردند، به مدت دو ماه یک روز در میان یک وعده قارچ شسته شده و خرد شده را بدون هیچ افزودنی تست کردم، خدارو شکر نه تنها مشکلی پیش نیومد بلکه با توجه به کند رشد بودن افریقایی ها رشد چشمگیری هم داشتند وحالا قارچ را میگیرم میشورم میزارم آبش که رفت به اندازه دهنشون خورد میکنم و فریزری میکنم و هر روز به اندازه لازم بهشون میدم و قارچ به یک وعده ثابت از برنامه روزانه غذاییشون در کنار غذاهای شرکتی تبدیل شده است.
    از اونجایی که قیمت قارچ هم کیلویی 2000-3000 تومان بیشتر نیست خیلی هم مقرون به صرفه است.
    امیدوارم مفید واقع شده باشه برای دوستان، موفق باشین.:smile (56):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    ايول داشت دمتون گرم خيلي فكر قشنگي بود و فكر كنم به يه سري ديگه ماهي از جمله فلاور هم ميشه داد البته اگه رنگش خراب نشه نظر شما چيه؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    واقعا عالي بود.ممنون
    ميشه به سيكليد آمريكايي داد؟

نوع حیوان خانگی
    انواع آبزیان
    شماره عضویت
    44
    نقل قول نوشته اصلی توسط rockman1988 نمایش پست ها
    ايول داشت دمتون گرم خيلي فكر قشنگي بود و فكر كنم به يه سري ديگه ماهي از جمله فلاور هم ميشه داد البته اگه رنگش خراب نشه نظر شما چيه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    واقعا عالي بود.ممنون
    ميشه به سيكليد آمريكايي داد؟
    ارادتمندیم، من فقط در مورد افریقایی ها تست کردم و به مشکلی برنخوردم در مورد امریکایی ها نمیتونم نظر بدم به اونها که دل و میگو میشه میداد من چون به افریقایی ها نمیشد دل و میگو داد قارچو امتحان کردم در مورد فلاور یا هر ماهی هیبرید دیگه هم نمیتونم نظر قطعی بدم چون قارچ پروتئین گیاهیه و زود هضم هست فکر نکنم مشکلی بوجود بیاره اما باید تست شه تا روشن شه اما بعید میدونم فلاور از طعم قارچ خوشش بیاد باید تست کنین، در هر صورت من در مورد افریقایی ها تست کردم و نتیجه گرفتم در مورد باقیه ماهی ها میتونین تست کنین.
    از ماهیبازی لذت ببرین،موفق باشین:smile (95):
    ویرایش توسط reza_hetete : 20th September 2010 در ساعت 02:46 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza_hetete نمایش پست ها
    ارادتمندیم، من فقط در مورد افریقایی ها تست کردم و به مشکلی برنخوردم در مورد امریکایی ها نمیتونم نظر بدم به اونها که دل و میگو میشه میداد من چون به افریقایی ها نمیشد دل و میگو داد قارچو امتحان کردم در مورد فلاور یا هر ماهی هیبرید دیگه هم نمیتونم نظر قطعی بدم چون قارچ پروتئین گیاهیه و زود هضم هست فکر نکنم مشکلی بوجود بیاره اما باید تست شه تا روشن شه اما بعید میدونم فلاور از طعم قارچ خوشش بیاد باید تست کنین، در هر صورت من در مورد افریقایی ها تست کردم و نتیجه گرفتم در مورد باقیه ماهی ها میتونین تست کنین.
    از ماهیبازی لذت ببرین،موفق باشین:smile (95):
    آره راست ميگي آقا رضا فلاور يه كم نازش بالاست اما حالا امتحانش ضرري نداره انجام بديم ببينيم چي ميشه:smile (112):

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    رضای عزیز
    در مورد تغذیه افریقایی ها با قارچ سوالی داشتم
    که ایا از قارچ اتقبال می کنند یا نه باید نازشون رو خرید و گرسنگی داد به ماهی ها؟

نوع حیوان خانگی
    انواع آبزیان
    شماره عضویت
    44
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    رضای عزیز
    در مورد تغذیه افریقایی ها با قارچ سوالی داشتم
    که ایا از قارچ اتقبال می کنند یا نه باید نازشون رو خرید و گرسنگی داد به ماهی ها؟
    مصطفی جان
    افریقایی های من که شامل انواع ماکرو، اوراتوس، رد پیکاک و بلو جوهانی بودن به قارچ امان نمیدادن و با ولع خاصی میخوردند و همیشه استقبال می کردند، جوری که قارچ شده بود جز برنامه اصلی غذاییشون، این اواخر هم که فقط ماکرو زرد داشتم هم باز وضعیت به همین شکل بود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)