صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 107
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

نوه ام : پرپري

نوه ام : پرپري
    گردوخان صاحب بچه شده بود و يكي از اين بچه ها را از خونه طرد كرده بودن .... من هم بزرگش كردم الان سه ماهش هست
    اين عكس يك ماهگي اش هست
    بچه از همون اول فشن بود

[/IMG]

نوه ام كامل من را ميشناسه .. صداش ميكنم هر جاي خونه باشه ميپره مياد پيشم ...هنوز كوچيكه و زوده كه بخوام پرهاش را بزنم و اون هم توي اين مدت خيلي خوب پرواز كردن را ياد گرفته وقتي مي پره هيچ جا جز روي كله ام فرود نمياد امكان نداره بره بالاي پرده يا روي لوستر بشينه فقط دنبال كله من مي گرده ... شده كل خانه را پر بزنه پر مي زنه تا كله ام را ببينه و فرود بياد....

[/IMG]

براي همين اسمش شده پر پري .... خيلي دوستش دارم خيلي مهربون و با محبت است ... عاشق گوشواره و ها موهامه .... بر خلاف كاكتيل هاي ديگه كه داشتم نوكش اون قدر جون نداره كه وقتي با گوشواره يا گوشم بازي ميكنه خرابشون كنه
    كلا خيلي ظريف و نحيفه .... به نظرم كه پسر باشه ....

اينجا داره خودش را مي خاورنه :smile (77):

[/IMG]

ویرایش توسط Shikra : 3rd May 2011 در ساعت 09:44 AM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

لاو برد دوست داشتني : پيكو

اين پيكو كوچولو هم براي خودش ماجرا داره... پيكو هم مال يكي از بچه هاي اين سايته كه تو كار پرورش لاوبرد هست
    اين جوجه هم مثل پرپري من از لانه طرد شده بود.... وقتي دادنش به من كه زنده نگهش دارم اين شكلي بود.

[/IMG]

بعد من با سرنگ بهش غذا دادم.. تا قبل از در آمدن پرها بايد گرمش نگهش ميداشتم و از روش سنتي لامپ استفاده كردم.

[/IMG]

حتي بعضي روزها كه كسي توي خونه نبود با خودم بردمش محل كارم ... چاره اي نداشتم بايد هر دوساعت يك بار يه كوچولو بهش غذا ميدادم ... چينه دونش خيلي كوچولو است به اندازه نصف يك فندق .....

البته پرپري هم در بزرگ كردنش بهم كمك كردها ...منظورم از كمك ، فضولي كردن و نظارت بر حسن انجام كار هست حتي گاهي اوقات غذا را امتحان ميكرد كه نكنه يه وقت بد مزه باشه و پيكو بدش بياد همكاري و كمك پرپري توي عكس ها كاملا مشخصه

اوايل فكر مي كرد كه پيكو يه جور خوراكيه :smile (56):

[/IMG]

بعد كه با دقت نگاهش كرد و مزه كرد فهميد كه نه ... زيادم خوراكي نيست

[/IMG]

[/IMG]

بعد پرپری فهمید که سرش کلاه رفته خوراکی توی سرنگه ....

[/IMG]

اينم آخرين عكسي كه از پيكو انداختم .... هنوز با سرنگ غذا ميخوره البته غذاهاي نرم را مثل گندم پخته ، برنج پخته و ذرت خام را هم ديگه مي تونه خودش بخوره
    يكي از سخت ترين مراحل بزرگ كردن جوجه سرنگي مرحله مستقل شدن است در مورد شاه طوطي و ملنگو دردسر كمتر بود من تخم آفتابگردان را ميشكستم و بهشون ميدادم و اونها كم كم تخمه شكستن را ياد مي گرفتن ... ولي ارزن را نمي تونم كه بشكنم ...

[/IMG]

اينجاست كه پرپري بهترين كمك براي منه ... هميشه جوجه هاي كم سن به جوجه هاي بزرگتر نگاه مي كنند و من ديدم كه پيكو با نگاه كردن به پرپري توجهش به ارزن جلب شده و كم كم با ارزنها بازي مي كنه حتي چند تا دونه هم شكست ... به هر حال تا كاملا يادنگرفته بايد با سرنگ بهش غذا داد و دفعات با سرنگ دادن را ذره ذره كم كرد...
    ویرایش توسط Shikra : 3rd May 2011 در ساعت 09:51 AM دلیل: آپلود مجدد عکس ها

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    وایییی خیلی نازه .....هردوشون.........متاسفانه اطراف من کسی نیست جوجه گوشتی داشته باشه.بزرگ کردنش واقعا لذت بخشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    چه پرنده های متنوعی...اون عقابه خیلی با ابهت بود. ممنون دوست عزیز جالب بود....
    موفق باشی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    واقعا که چه حالی دارید شما.خدایی من تو الکس موندم بعد شما این همه پرندرو رام کردین جوجه گوشتی بزرگ کردین و... ولی منم باید 1 بار بزرگ کردن جوجه رو امتحان کنم.این جوجه مرغ عشقه خیلی نازه من عاشق جوجه های این ها هستم.راستی اون ملنگو ابیرو از کجا خریده بودین؟خیلی قشنگ بودش حیف که از پیشتون رفته.راستی عسل پس کجاست؟؟؟؟؟؟:smile (216):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    واقعا که چه حالی دارید شما.خدایی من تو الکس موندم بعد شما این همه پرندرو رام کردین جوجه گوشتی بزرگ کردین و... ولی منم باید 1 بار بزرگ کردن جوجه رو امتحان کنم.این جوجه مرغ عشقه خیلی نازه من عاشق جوجه های این ها هستم.راستی اون ملنگو ابیرو از کجا خریده بودین؟خیلی قشنگ بودش حیف که از پیشتون رفته.راستی عسل پس کجاست؟؟؟؟؟؟:smile (216):

علی جان عسل طوطی من هست با شیکرا جان اشتباه گرفتی:smile (217):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    علی جان عسل طوطی من هست با شیکرا جان اشتباه گرفتی:smile (217):

سلام
    اسم هيچ كدام از طوطي هاي من عسل نيست
    عسل طوطي دوست داشتني شهرزاد خانم است

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری، قورباغه درختی
    شماره عضویت
    894
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان خوبم

قصد دارم تعدادي از پرنده هايي كه تا به حال ازشون نگهداري كردم معرفي كنم .
    تا قبل از اينكه برم سراغ پرنده هاي خانگي ، به علت كار و رشته تحصيليم سر و كارم با حيوانات حيات وحش بود براي همين گاهي اوقات مجبور ميشديم كه پرنده هاي آسيب ديده را نگهداري كنيم.

سارگپه: پيدا شده در منطقه حفاظت شده تالاب كاني برازان
    بعد از شش ماه نگهداري و ترميم پرها در طبيعت رها سازي شد.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

سارگپه : پيدا شده در منطقه حفاظت شده تالاب كاني برازان
    بعد از 8 ماه نگهداري و ترميم پرها در طبيعت رها سازي شد.اين سارگپه ها دوتا بودن يكيشون مرد...متاسفانه

[IMG][/IMG]

بوتيمار كوچك : پيدا شده در شمال تهران
    به علت خستگي در مسير مهاجرت از گله اش عقب افتاده بود ، بعد از چند روز استراحت در جنوب تهران رها شد تا به گله اش برسه.

[IMG][/IMG]

قمري : كه ديگه گفتن نداره...

[IMG][/IMG]

دليجه ماده : پيدا شده در ارتفاعات جمشيديه
    بعد از سه ماه نگهداري ، چند وقت پيش در همان ارتفاعات رهاش كردم ... اين يكي كليه هاش مشكل داشت و دكتر برهاني كيا به دادش رسيد.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

سلام
    من باورم نیمشه که شما توی پرندگان شکاری هم سر رشته دارید این برنامه های محیط زیستی که شرکت می کنید چه جوری است میشه ما هم شرکت کنیم من از نگهداری پرندگان شکاری خوشم نمیاد چون معتقدم پت نیستند ولی دوست دارم بهشون کمک کنم چه جوری میشه توی این زمینه فعالیت کرد؟

:smile (235):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    894
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها

اين پيكو كوچولو هم براي خودش ماجرا داره... پيكو هم مال يكي از بچه هاي اين سايته كه تو كار پرورش لاوبرد هست
    اين جوجه هم مثل پرپري من از لانه طرد شده بود.... وقتي دادنش به من كه زنده نگهش دارم اين شكلي بود.

[IMG][/IMG]

بعد من با سرنگ بهش غذا دادم.. تا قبل از در آمدن پرها بايد گرمش نگهش ميداشتم و از روش سنتي لامپ استفاده كردم.

[IMG][/IMG]

حتي بعضي روزها كه كسي توي خونه نبود با خودم بردمش محل كارم ... چاره اي نداشتم بايد هر دوساعت يك بار يه كوچولو بهش غذا ميدادم ... چينه دونش خيلي كوچولو است به اندازه نصف يك فندق .....

[IMG][IMG].ir/files/ubzw5f7kf3db3nsuwu7n.jpg[/IMG][/IMG]

البته پرپري هم در بزرگ كردنش بهم كمك كردها ...منظورم از كمك ، فضولي كردن و نظارت بر حسن انجام كار هست حتي گاهي اوقات غذا را امتحان ميكرد كه نكنه يه وقت بد مزه باشه و پيكو بدش بياد همكاري و كمك پرپري توي عكس ها كاملا مشخصه

اوايل فكر مي كرد كه پيكو يه جور خوراكيه :smile (56):

[IMG][IMG].ir/files/mz0az9qvr99295t6t6ft.jpg[/IMG][/IMG]

بعد كه با دقت نگاهش كرد و مزه كرد فهميد كه نه ... زيادم خوراكي نيست

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

اينم آخرين عكسي كه از پيكو انداختم .... هنوز با سرنگ غذا ميخوره البته غذاهاي نرم را مثل گندم پخته ، برنج پخته و ذرت خام را هم ديگه مي تونه خودش بخوره
    يكي از سخت ترين مراحل بزرگ كردن جوجه سرنگي مرحله مستقل شدن است در مورد شاه طوطي و ملنگو دردسر كمتر بود من تخم آفتابگردان را ميشكستم و بهشون ميدادم و اونها كم كم تخمه شكستن را ياد مي گرفتن ... ولي ارزن را نمي تونم كه بشكنم ...

[IMG][/IMG]

اينجاست كه پرپري بهترين كمك براي منه ... هميشه جوجه هاي كم سن به جوجه هاي بزرگتر نگاه مي كنند و من ديدم كه پيكو با نگاه كردن به پرپري توجهش به ارزن جلب شده و كم كم با ارزنها بازي مي كنه حتي چند تا دونه هم شكست ... به هر حال تا كاملا يادنگرفته بايد با سرنگ بهش غذا داد و دفعات با سرنگ دادن را ذره ذره كم كرد...

[IMG][/IMG]
    سلام
    این خیلی خوشگله الان هم داریدش ؟میشه عکس جدید ازش بذارید می خوام بدونم وقتی که پرهاش کامل در میاد چه شکلی است بعد هم کمی از اخلاقش بگید من شنیدم خیلی خشن هستند؟ درسته ؟
    :smile (228):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    894
    سلام
    ببخشید من با دیدن این پرنده ها خیلی ذوق زده شدم ...بهتون تبریک میگم

صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)