صفحه 42 از 54 نخستنخست ... 2324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 411 به 420 از 540
    مدیر آزمایشی انجمن خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    19398
    نقل قول نوشته اصلی توسط Masoudfly666 نمایش پست ها
    سلام وقت بخير من يدونه خرگوش لوپ نر بالغ دارم كه عقيم شده از بچگي خودم بزرگش كردم چند وقته تا ميرم پيشش حمله ميكنه و شديد گاز ميگيره به نظرتون چيكار كنم اين عادت و ترك كنه يا بهتر بشه

Sent from my iPhone using Tapatalk
    سلام ، وقت شما هم بخیر.
    حمله خرگوش به دلیل قلمرو طلبی غریزیشه و قلمروطلبی با عقیم شدن برطرف نمیشه.
    البته کار درستی کردین که عقیمسازی کردین در غیر این صورت ممکن بود بیماری های بیضه از جمله تومور بیضه در دراز مدت و سنین بالا تر شانسشون بالا تر بره.

اما در مورد حمله خرگوش :
    1- خرگوشی به شما حمله میکنه که به قلمروش وارد شده باشین یا بخواهین اونو از قلمروش خارج کنین. این قلمرو میتونه خونه و قفسش، دستشوییش و هایدباکسش باشه.

2 - خرگوش ها یک نقطه کور دارن که جلوی پیشانیه. قادر نیستن روبروی خودشونو ببینن. پس بهتره با احتیاط کنار خرگوش بنشینید و سرش رو لمس کنین .

3- خرگوش رو وادار به انجام کاری نکنین، اگر چه بقل کردن باشه، خرگوش ها از بقل شدن و بلند شدن از روی زمین متنفرن اما دوست دارن که نوازش بشن.
    سر و صورت و گوشها،

و منطقه های ممنوعه شون شکم و آلت تناسلی و دمشونه که بازم تجاوز به قلمروشون محسوب میشه.
    4- خرگوشی که مضطربه حمله میکنه. این آخرین واکنش دفاعی خرگوشه و ممکنه با گاز گرفتن شدیدی همراه باشه اگه خیلی زیاد عصبانی و مضطربش کرده باشین.

راه حل ها :
    حذف اضطراب
    برای صحبت کردن باهاش کنارش دراز بکشید تا شما رو بالای سرش نبینه.
    در حالی که آروم صحبت میکنین و نوازشش کنین . (خرگوشا لحن رو متوجه میشن)
    یک یا 2 تا هاید باکس (جایی دنج برای پنهان شدن خرگوش که یک جعبه با سوراخ هم میتونه باشه) براش داشته باشین.

مواقعی که میترسه سعی نکنین مانع فرارش بشین اتفاقا بذارین بره تو هاید باکسش و بدونین اونجا بیشترین جاییه که احساس امنیت میکنه.

سر و صدا رو حذف کنین.
    سر و صدای بیش از حد ماشین و موتور و کوچه میتونه شدیدا استرس زا باشه.

هرگز جلوش خونه شو تمیز نکنین! !! نباید ببینه که دارین این کارو میکنین.
    در کل تنبیه خرگوش فقط با یک "نه" گفتن قاطع در لحظه و محروم کردن و گذاشتنش تو قفسش اونم در لحظه س (چون چند ثانیه بعد فراموش میکنه چه اتفاقی افتاده بود و نمیدونه به چه گناه ناکرده دارین بهش ظلم میکنین[emoji4] )

اینا راه هایی بود که برای خرگوش عصبانی خدمتتون گفتم.
    موفق باشید.

Inviato dal mio SM-G900FD utilizzando Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    25696
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahna_26jan نمایش پست ها
    سلام ، وقت شما هم بخیر.
    حمله خرگوش به دلیل قلمرو طلبی غریزیشه و قلمروطلبی با عقیم شدن برطرف نمیشه.
    البته کار درستی کردین که عقیمسازی کردین در غیر این صورت ممکن بود بیماری های بیضه از جمله تومور بیضه در دراز مدت و سنین بالا تر شانسشون بالا تر بره.

اما در مورد حمله خرگوش :
    1- خرگوشی به شما حمله میکنه که به قلمروش وارد شده باشین یا بخواهین اونو از قلمروش خارج کنین. این قلمرو میتونه خونه و قفسش، دستشوییش و هایدباکسش باشه.

2 - خرگوش ها یک نقطه کور دارن که جلوی پیشانیه. قادر نیستن روبروی خودشونو ببینن. پس بهتره با احتیاط کنار خرگوش بنشینید و سرش رو لمس کنین .

3- خرگوش رو وادار به انجام کاری نکنین، اگر چه بقل کردن باشه، خرگوش ها از بقل شدن و بلند شدن از روی زمین متنفرن اما دوست دارن که نوازش بشن.
    سر و صورت و گوشها،

و منطقه های ممنوعه شون شکم و آلت تناسلی و دمشونه که بازم تجاوز به قلمروشون محسوب میشه.
    4- خرگوشی که مضطربه حمله میکنه. این آخرین واکنش دفاعی خرگوشه و ممکنه با گاز گرفتن شدیدی همراه باشه اگه خیلی زیاد عصبانی و مضطربش کرده باشین.

راه حل ها :
    حذف اضطراب
    برای صحبت کردن باهاش کنارش دراز بکشید تا شما رو بالای سرش نبینه.
    در حالی که آروم صحبت میکنین و نوازشش کنین . (خرگوشا لحن رو متوجه میشن)
    یک یا 2 تا هاید باکس (جایی دنج برای پنهان شدن خرگوش که یک جعبه با سوراخ هم میتونه باشه) براش داشته باشین.

مواقعی که میترسه سعی نکنین مانع فرارش بشین اتفاقا بذارین بره تو هاید باکسش و بدونین اونجا بیشترین جاییه که احساس امنیت میکنه.

سر و صدا رو حذف کنین.
    سر و صدای بیش از حد ماشین و موتور و کوچه میتونه شدیدا استرس زا باشه.

هرگز جلوش خونه شو تمیز نکنین! !! نباید ببینه که دارین این کارو میکنین.
    در کل تنبیه خرگوش فقط با یک "نه" گفتن قاطع در لحظه و محروم کردن و گذاشتنش تو قفسش اونم در لحظه س (چون چند ثانیه بعد فراموش میکنه چه اتفاقی افتاده بود و نمیدونه به چه گناه ناکرده دارین بهش ظلم میکنین[emoji4] )

اینا راه هایی بود که برای خرگوش عصبانی خدمتتون گفتم.
    موفق باشید.

سپاس[emoji120]همه اين كارها انجام ميدم ايشالله جواب ميده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    25696
    سلام مجدد امروز يدونه بچه خرگوش ماده اوردم پيش خرگوش خودم هيچ مشكل و درگيري نداشتن ولي خرگوش نر دورش ميچرخه و تو همون چرخيدن ادرار ميكنه كه تمام پاشيد رو در و ديوار اين حركت عاديه[emoji55]

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    19398
    سلام مجدد امروز يدونه بچه خرگوش ماده اوردم پيش خرگوش خودم هيچ مشكل و درگيري نداشتن ولي خرگوش نر دورش ميچرخه و تو همون چرخيدن ادرار ميكنه كه تمام پاشيد رو در و ديوار اين حركت عاديه[emoji55]

سلام ، بله این کار عادیه برای نشون دادن قلمرو و به معنای هشداره، و خرگوش بالغ (چه نر و چه ماده ) میتونه بد ترین صدمات رو حتی در حد مرگ به خرگوش تازه وارد ضعیف تر بزنه.
    بنابراین حتما و باید این دو تا رو جدا از هم نگهداری کنید که هر کدومشون توی قلمرو خودشون با بوی خودشون احساس امنیت کنن.
    در غیر این صورت نه تنها خرگوش ضعیف دچار صدمه جدی میشه که هر دو خرگوش به دلیل عدم احساس امنیت به بیماری های جسمی هم دچار میشن.
    در خرگوش ها اضطراب نقش مهمی در تضعیف سیستم ایمنی بدن داره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    25683
    سلام دوستان ببخشید یه سوالی داشتم
    من حدود سه هفتس یه خرگوش خریدم 3-4 ماهشه و مادس و دیگ بهم عادت کرده
    2 روزی میشه یه خرگوش دیگ خریدم تقریبا 1 ماهه ولی وقتی میزارم کنار همدیگه خرگوش بزرگترم میخواد این یکی رو بکشه با دندوناش گردنشو میگیره
    بنظرتون من چیکار کنم؟ حتی به فکرم زده بزرگه رو بفروشم

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    19398
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshad13 نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید یه سوالی داشتم
    من حدود سه هفتس یه خرگوش خریدم 3-4 ماهشه و مادس و دیگ بهم عادت کرده
    2 روزی میشه یه خرگوش دیگ خریدم تقریبا 1 ماهه ولی وقتی میزارم کنار همدیگه خرگوش بزرگترم میخواد این یکی رو بکشه با دندوناش گردنشو میگیره
    بنظرتون من چیکار کنم؟ حتی به فکرم زده بزرگه رو بفروشم
    سلام
    همونطور که بالا هم عرض کردم ، باید و باید این دو تا رو از هم جدا نگه داری کنین، در غیر این صورت حتی خطر مرگ ناشی از جراحت و یا سنکوپ به علت استرس بیش از حد اتفاق میفته.
    دو تا مکان دور از هم تو خونه رو در نظر بگیرید تا هر کدوم توی قلمرو خودشون امنیت داشته باشن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    25696
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahna_26jan نمایش پست ها
    سلام ، بله این کار عادیه برای نشون دادن قلمرو و به معنای هشداره، و خرگوش بالغ (چه نر و چه ماده ) میتونه بد ترین صدمات رو حتی در حد مرگ به خرگوش تازه وارد ضعیف تر بزنه.
    بنابراین حتما و باید این دو تا رو جدا از هم نگهداری کنید که هر کدومشون توی قلمرو خودشون با بوی خودشون احساس امنیت کنن.
    در غیر این صورت نه تنها خرگوش ضعیف دچار صدمه جدی میشه که هر دو خرگوش به دلیل عدم احساس امنیت به بیماری های جسمی هم دچار میشن.
    در خرگوش ها اضطراب نقش مهمی در تضعیف سیستم ایمنی بدن داره.

خيلي ممنون از وقتي كه ميزاري[emoji120]خرگوش بزرگه نر هست و عقيم شده حدود ٧ ماه سنشه خرگوش جديد ماده هست سنش ١ ماهه و عقيم نيست به فرمايش شما جداشون كردم اين جداسازي هميشگي باشه يا به مرور زمان ميتونن پيش هم باشن خرگوش جديد و براي اين گرفتم كه تنها نباشن اينم عكس فرشته هاي من اقا رابي و جينا خانم[emoji39][emoji7]

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    19398
    خيلي ممنون از وقتي كه ميزاري[emoji120]خرگوش بزرگه نر هست و عقيم شده حدود ٧ ماه سنشه خرگوش جديد ماده هست سنش ١ ماهه و عقيم نيست به فرمايش شما جداشون كردم اين جداسازي هميشگي باشه يا به مرور زمان ميتونن پيش هم باشن خرگوش جديد و براي اين گرفتم كه تنها نباشن اينم عكس فرشته هاي من اقا رابي و جينا خانم[emoji39][emoji7]
    بچه هاتون خیلی شیرینن [emoji4] امیدوارم همیشه خوشحال و راضی باشن و گوشاشون تاب نخوره !

بله این جدا سازی باید همیشگی باشه.
    خرگوشا موجودات تک زی هستن و نیاز به بودن با هم نوع خودشون نیستن.
    حتی در طبیعت هم خرگوش ها انتخاب میکنن که با کدوم خرگوش ارتباط داشته باشن و با کدوم نه .
    حتی اگر لباس یا دست شما بوی خرگوش یا حیوون دیگه ای رو بده ممکنه مضطرب بشن و به شما حمله کنن!
    پس این جدا سازی باید همیشگی باشه و هر دوشون فقط و فقط به شما نیاز دارند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    25696
    اي واي كاش زودتر ميدونستم همه ميگفتن خرگوشها تنها بمونن افسردگي ميگيرن و بداخلاق ميشن اگه ميدونستم داستان اينجوريه خرگوش جديد نمياوردم تو اپارتمان ٢ تا جاي نگهداري كه توش راحت باشن سخته درست كردنش [emoji195][emoji195]كارم سخت شد ولي چون عاشق اين ٢ تا كوچولو هستم براشون همه كار ميكنم[emoji108]

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    19398
    اي واي كاش زودتر ميدونستم همه ميگفتن خرگوشها تنها بمونن افسردگي ميگيرن و بداخلاق ميشن اگه ميدونستم داستان اينجوريه خرگوش جديد نمياوردم تو اپارتمان ٢ تا جاي نگهداري كه توش راحت باشن سخته درست كردنش [emoji195][emoji195]كارم سخت شد ولي چون عاشق اين ٢ تا كوچولو هستم براشون همه كار ميكنم[emoji108]

متاسفانه اطلاعاتی که آدمها و حتی بسیار از دکترهای داخل کشور در مورد خرگوش به شما میدن غلط و یا ناقصه.
    هستند تعداد انگشت شماری از دامپزشک هایی که اطلاعات زیادی در مورد اگزاتیک بدست آورده باشن. اما بهرحال این علم به صورت اکادمیک وارد ایران نشده هنوز .
    و متاسفانه با این اطلاعات اشتباه که بیسش تغذیه ست، خرگوش ها به زحمت عمرشون به 2 سال میکشه و یا با درد زندگی میکنن و چون وسیله چندانی برای ابراز درد ندارن صاحب ها یا متوجه نمیشن یا خیلی دیر متوجه میشن.
    اما برای شما که خرگوشاتون هنوز خیلی جوون هستن هنوز دیر نیست . و توی همین انجمن میتونید تغذیه صحیح خرگوش و زندگی شو مطالعه کنین و به اشتباه نیفتید

خوشحالم که شما یکی از معدود بابا های خوب برای این فرشته ها هستید[emoji106]

صفحه 42 از 54 نخستنخست ... 2324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)