صفحه 41 از 54 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 401 به 410 از 540
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    25219
    سلام دوستان
    ما دوماهی هستش که یه خرگوش لوپ گرفتیم. چند وقته رفتارش عوض شده و همش فرار میکنه ، چه تویه خونه و چه وقتهایی که میریم باغ . موقع شب بارگردوندنش به لونش برامون یه معضل میشه و همش فرار میکنه و زیر ماشینها قایم میشه . اصلا حس یه حیوون خونگی رو به آدم انتقال نمیده . سعی کردم با صدا کردن اسمش و دادن میوه و غذا بهش اعتمادش رو بیشتر جلب کنم ولی متاسفانه جواب نداد . میشه لطفا راهنمایی بکنید که چه کارهایی بکنم تا این مشکل فرار کردن و قایم شدنهاش حل بشه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babaxan7 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ما دوماهی هستش که یه خرگوش لوپ گرفتیم. چند وقته رفتارش عوض شده و همش فرار میکنه ، چه تویه خونه و چه وقتهایی که میریم باغ . موقع شب بارگردوندنش به لونش برامون یه معضل میشه و همش فرار میکنه و زیر ماشینها قایم میشه . اصلا حس یه حیوون خونگی رو به آدم انتقال نمیده . سعی کردم با صدا کردن اسمش و دادن میوه و غذا بهش اعتمادش رو بیشتر جلب کنم ولی متاسفانه جواب نداد . میشه لطفا راهنمایی بکنید که چه کارهایی بکنم تا این مشکل فرار کردن و قایم شدنهاش حل بشه .
    سلام ، جنسيت و سن خرگوشتونو بفرماييد.

اخيرا مسئله اي باعث ترس و عدم اعتمادش نشده ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    25219
    ۵ ماهه و نر هستش .
    والله نمیدونم . شاید بچه ها باهاش بد رفتاری کرده باشن.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babaxan7 نمایش پست ها
    ۵ ماهه و نر هستش .
    والله نمیدونم . شاید بچه ها باهاش بد رفتاری کرده باشن.
    خرگوشتون بالغه و این رفتارها ، بی ارتباط با بلوغش نیست. البته در مورد ترس و احتمالی هم که فرمودید بررسی کنید چون خرگوشها در برابر استرس ضعیف هستن و تا مدتها عکس العملهای همراه با اضطراب نشان میدن.

اگر قصد اوردن ماده دارید ، عقیم شده باشه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    25445
    نحوه آموزش دستشویی خرگوش خانگی

خرگوش ها جوندگان بسیار باهوش و کنجکاو هستند و امروزه به عنوان حیوان خانگی محبوبیت زیادی در بین خانواده ها دارند. بر خلاف تصور عموم مردم، خرگوش ها به راحتی آموزش می بینند بنابراین این شما هستید که با صبر و حوصله و پشتکار می توانید به خرگوش خود در آموزش دستشویی خرگوش کمک کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    25558
    سلام دوستان
    من یک خرگوش 4 ساله و نر دارم که از دو ماهگی بزرگش کردم. در طول مدت عمرش چندباری مریض شده که بیشتر در زمان تابستان و بهار این اتفاق افتاده است. ده روز پیش هم مجددا مریض شد که علائم بیماریش با دفعات قبل کاملا فرق داشت و نمیدونستم چیکار باید انجام بدم. آبریزش شدید بزاق دهان داشت، بشدت بی اشتها بودو اصلا چیزی نمیخوردو خیلی دندان قروچه میکرد. با این علائم مشکوک شدم که شاید دندانهاش مشکل داره. چون شهرستان هستم امکان مراجعه به دامپزشک دام کوچک نبود. با مشورت تلفنی و ارسال عکس دندان های جلو برای دامپزشک مشخص شد مشکل دندان های جلو نیست. سه روز با آب عسل و آب میوه و آب یونجه و با قطره چکان خرگوش را تغذیه کردم که کم کم آبریزش دهانش کم و قطع شد و ولی بعد از یکروز اسهال گرفت. با سرم خوراکی و فرنی برنج و موز اسهالش خوب شد و به خوراک افتاد. ولی الان یک مشکل بزرگ داره و اون هم اینه که نمیتونه تیکه های بزرگ سبزی یا یونجه را بخوره و یو نجه خشک را هم سخت میخوره و دائم به حالت خفگی سرش را بالا میگیره و من مجبورم تیکه های بزرگ غذا را از دهانش در بیارم. در شب هم حتی مدفوع سفت و غیرقابل خوردنیش را هم به دهان میگیره و سعی میکنه قورت بده ولی چون نمیتونه سرش را بالا میگیره و من مجبورم شب تا صبح از ترس خفه شدن خرگوش بیدار بمونم و مدفوعش را از دهانش بگیرم. بجز این مشکل تحرک و بازیگوشیش خوبه و یونچه خشک ریز را هم خوب میخوره. دفعات قبل که مریض میشد چوب یونجه و چوب سیب میجوید و دندانهایش بسرعت کوتاه میشد و ولی الان اصلا تمایلی به جویدن چوب نداره. چون امکان مراجعه به دامپزشک را ندارم و ممکن است در مسیر خرگوش دوباره مریض بشه خواستم اگر امکانش هست شما منو راهنمایی کنید. چون 4 ساله که این خرگوش را بزرگ کردم بشدت بهش وابسته ام و نمیتونم تحمل کنم براش اتفاقی بیوفته.
    ممنونم.

حامی گربه ها
    مدیر کل انجمن حمایت از گربه های ایران
    www.kitten.ir

نوع حیوان خانگی
    khargoosh.gorbe.hamester.mina
    شماره عضویت
    9867
    دوسته عزیز ظاهرا مشکل از رشد دندان های عقب خرگوش هست که احتمالا به خاطر تغذیه نامناسب و یا مشکلات ارثی به وحود اومده و حتما باید یونجه و علوفه خشک بخوره ولی در این مرحله فعلی بهترین کار رسوندنش به دامپزشکی و گرفتن عکس رادیولوژی هست تا گرید و پیشرفت رشد دندانی مشخص بشه
    کدوم شهر هستید؟

مدیر آزمایشی انجمن خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    19398
    نقل قول نوشته اصلی توسط پریسا121 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک خرگوش 4 ساله و نر دارم که از دو ماهگی بزرگش کردم. در طول مدت عمرش چندباری مریض شده که بیشتر در زمان تابستان و بهار این اتفاق افتاده است. ده روز پیش هم مجددا مریض شد که علائم بیماریش با دفعات قبل کاملا فرق داشت و نمیدونستم چیکار باید انجام بدم. آبریزش شدید بزاق دهان داشت، بشدت بی اشتها بودو اصلا چیزی نمیخوردو خیلی دندان قروچه میکرد. با این علائم مشکوک شدم که شاید دندانهاش مشکل داره. چون شهرستان هستم امکان مراجعه به دامپزشک دام کوچک نبود. با مشورت تلفنی و ارسال عکس دندان های جلو برای دامپزشک مشخص شد مشکل دندان های جلو نیست. سه روز با آب عسل و آب میوه و آب یونجه و با قطره چکان خرگوش را تغذیه کردم که کم کم آبریزش دهانش کم و قطع شد و ولی بعد از یکروز اسهال گرفت. با سرم خوراکی و فرنی برنج و موز اسهالش خوب شد و به خوراک افتاد. ولی الان یک مشکل بزرگ داره و اون هم اینه که نمیتونه تیکه های بزرگ سبزی یا یونجه را بخوره و یو نجه خشک را هم سخت میخوره و دائم به حالت خفگی سرش را بالا میگیره و من مجبورم تیکه های بزرگ غذا را از دهانش در بیارم. در شب هم حتی مدفوع سفت و غیرقابل خوردنیش را هم به دهان میگیره و سعی میکنه قورت بده ولی چون نمیتونه سرش را بالا میگیره و من مجبورم شب تا صبح از ترس خفه شدن خرگوش بیدار بمونم و مدفوعش را از دهانش بگیرم. بجز این مشکل تحرک و بازیگوشیش خوبه و یونچه خشک ریز را هم خوب میخوره. دفعات قبل که مریض میشد چوب یونجه و چوب سیب میجوید و دندانهایش بسرعت کوتاه میشد و ولی الان اصلا تمایلی به جویدن چوب نداره. چون امکان مراجعه به دامپزشک را ندارم و ممکن است در مسیر خرگوش دوباره مریض بشه خواستم اگر امکانش هست شما منو راهنمایی کنید. چون 4 ساله که این خرگوش را بزرگ کردم بشدت بهش وابسته ام و نمیتونم تحمل کنم براش اتفاقی بیوفته.
    ممنونم.
    سلام ، در راستای راهنمایی دوست عزیزمون shivid این مطلب و براتون میگم.
    بدون شک مشکل روت الانگیشن وجود داره: (بزرگ شدن ریشه ها و به دنبالش خود دندان های آسیا + دفرم شدن شکل دندان ها ابتدا در آسیا ها و بعد در دندان های جلویی نمود پیدا میکنه)

برای اطلاعتون میگم به این صورته که ریشه های فک پایین در دو طرف صورت به استخوان های فک فشار میارند و ریشه های فک بالا به استخوان گونه و در مراحل پیشرفته تر فک رو سوراخ کرده و وارد چشم میشن که در آون صورت شما شاهد آبریزش از چشم و بینی هم خواهید بود.

چرا این اتفاق میفته؟
    خرگوش ها تا قبل از 8 ماهگی باید غذای اصلیشون یونجه و پلت مخصوص بچه خرگوش یا جونیور باشه.
    از 8 ماهگی باید از میزان یونجه کم و با علوفه تجاری (مانتین هی، میداو، تیموتی ) ترکیب بشه و یواش یواش یونجه حذف بشه و فقط از علوفه هایی که گفتم و تو بازار رایج هست استفاده بشه و پلت هم فقط پلت مخصوص خرگوش بالغ

یونجه برای خرگوش های کوچک خصوصا تو ایران که معمولا از شیر گرفته میشن غذای بهتریه و کلسیم مورد نیاز برای مبتلا نشدن به نرمی استخوان ناشی از کمبود شیر رو تا حدی جبران میکنه. اما میزان کلسیم بالای یونجه وقتی خطرناک میشه که خرگوش بزرگ میشه و کم کم به یک سالگی میرسه.

چون دندان های عقب خرگوش ها به طور مداوم در حال رشده، اگر فیبر لازم (علوفه هایی که گفتم) دریافت نکنه، اگر کلسیم بیش از حد مثل کلسیم یونجه دریافت کنه ، و اگر مراقب نباشید و میزان کلسیم سبزیجاتی که میدید رو چک نکنید و بر اساس اون ندید، اگر میزان سبزیجات و پلت مطابق اصول تغذیه خرگوش نباشه و بیس علوفه نباشه ، روت الانگیشن رشد میکنه .

این بیماری رشد میکنه ، تا حدی که دیگه به هیچ وجه نمیشه جلوشو گرفت و تنها راه نجات یوتنایزه...
    روت الانگیشن 5 گرید داره ، در مراحل 1 و 2 میشه با تنظیم جیره جلوی رشد رو گرفت
    مرحله 3 هنوز خرگوش میتونه با جیره محدود تنها علوفه به زندگیش ادامه بده.
    اما در مرحله 4 و 5 که درد بسیار شدید هست و شدید تر میشه تنها راه یوتنایزه متاسفانه[emoji17]

علائم روت الانگیشن رو به مراتب از اولین گرید ها تا آخر براتون میگم :
    انتخابی خوردن علوفه(تیکه های کوچکتر رو انتخاب میکنه)
    پوپ ها ریز تر میشن اما هنوز زیادن و به مرور با این نوع خوردن ریز و کم میشن پوپ ها . که نوعی یبوسته.

در مرحله 3 ممکنه درد در دندانها باشه یا نباشه، اگر باشه با دندان قروچه های گاه به گاه خودشو نشون میده.
    هنوز پوپ ها ریز و کم هستن و اشتها کم تر هم میشه و حتی اگر گرسنه باشه هم به علت بد فرم و بزرگ شدن دندان های داخلی که احتمالا به زبان آسیب میرسونن و روی هم قرار نمیگیرن توانایی خوردن رو کم کم از دست میده و احتمالا ترجیح میده با سبزیجات خودشو سیر کنه و به این ترتیب فیبر دریافتی مدام کم تر میشه
    مرحله 4 و 5
    به خاطر فیبر کم، دلدرد، یبوست و به خاطر درد دندان امکان غذا خوردن و حتی سبزیجات محدود و محدود تر میشه.
    تو این مرحله آبریزش از دهان ممکنه داشته باشه ، چون بزاق دهان خرگوش نوعی آنتی بیوتیک و همینطور مسکن داره که خرگوش به طور غریزی سعی میکنه با ترشح بزاق درد رو تسکین بده.
    آبریزش از چشم و بینی، به علت فرو رفتن ریشه در چشم .
    دندان قروچه با صدای بلند و زیاد ، بی حالی، بی اشتهایی، یبوست و عدم پوپ یا مقدار خیلی کم و ریز و سیاه، مو های بهم ریخته ، گاهی کثیف بودن قسمت مقعد و ...

بنابر این چون این ریشه ها همچنان رشد میکنند تنها راه رسوندن هر چه سریع تر به دامپزشک اگزاتیک (نه دکتر دامهای کوچک که مخصوص سگ و گربه هستن) و گرفتن عکس رادیوگراف دیجیتال و راهنمایی کامل گرفتن از دکتر اگزاتیک هست. قبل از اینکه دیر بشه

Inviato dal mio SM-G900FD utilizzando Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    25558
    نقل قول نوشته اصلی توسط shivid نمایش پست ها
    دوسته عزیز ظاهرا مشکل از رشد دندان های عقب خرگوش هست که احتمالا به خاطر تغذیه نامناسب و یا مشکلات ارثی به وحود اومده و حتما باید یونجه و علوفه خشک بخوره ولی در این مرحله فعلی بهترین کار رسوندنش به دامپزشکی و گرفتن عکس رادیولوژی هست تا گرید و پیشرفت رشد دندانی مشخص بشه
    کدوم شهر هستید؟
    سلام ممنون از راهنماییتون
    شهر فریدن داران از توابع استان اصفهان هستیم. برای رسوندن به دامپزشک حدود 3 ساعت مسافت هست و میترسم خرگوشم در مسیر دوام نیاره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    25696
    سلام وقت بخير من يدونه خرگوش لوپ نر بالغ دارم كه عقيم شده از بچگي خودم بزرگش كردم چند وقته تا ميرم پيشش حمله ميكنه و شديد گاز ميگيره به نظرتون چيكار كنم اين عادت و ترك كنه يا بهتر بشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

صفحه 41 از 54 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)