فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  285
لایک لایک:  263
مخالفت مخالفت:  1
صفحه 37 از 37 نخستنخست ... 27353637
نمایش نتایج: از 361 به 362 از 362
    کاربر تازه وارد

تخصص
    ..
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    24370
    میانگین پست در روز
    0.27
    تعداد ارسال ها
    3
    بله دیر کردم ببخشید
    سعی کردم اما واقعا یونجه دوست نداره تا حد مرگ گشنه میمونه ولی زیاد نمیخوره هنوزم ادامه بدم؟ بچه بود دوست داشت اما الان نه ممکنه نوع یونجه ها باهم تفاوت داشته باشه؟
    عطسه‌هاش کمتر شده ولی هنوز بعد از بالا بردن سرش عطسه میکنه
    شکمشم تازگیا صدای غاروغور میده مثل زمانی که آدم شکمش گاز داره ولی فک نکنم اسهال باشه گفتم شاید گشنه مونده این شکلی شده اما با اینکه براش بازم جو ریختم اینجوریه

تیم مدیریت کل انجمن

تخصص
    -
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    میانگین پست در روز
    5.73
    تعداد ارسال ها
    3,334
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alex12 نمایش پست ها
    بله دیر کردم ببخشید
    سعی کردم اما واقعا یونجه دوست نداره تا حد مرگ گشنه میمونه ولی زیاد نمیخوره هنوزم ادامه بدم؟ بچه بود دوست داشت اما الان نه ممکنه نوع یونجه ها باهم تفاوت داشته باشه؟
    عطسه‌هاش کمتر شده ولی هنوز بعد از بالا بردن سرش عطسه میکنه
    شکمشم تازگیا صدای غاروغور میده مثل زمانی که آدم شکمش گاز داره ولی فک نکنم اسهال باشه گفتم شاید گشنه مونده این شکلی شده اما با اینکه براش بازم جو ریختم اینجوریه
    عزيزم ، اينكه نشد! غذاي خرگوش علوفست . شما داريد با دسر و دورچين غذا ، تغذيه اش ميكنيد جو پرك به نوعي شامل دسته غلات و حبوباته و كمتر از يك درصد جدول غذايي خرگوش رو شامل ميشه . كربوهيدرات براي خرگوش مضره ، و يكي از عاملهاي نفخ ( غر غر شكم ) و سوء هاضمه است و كلا سيستم گوارشي رو بر هم ميزنه . كربوهيدرات در جوي پرك و أمثالش هم مقداري وجود داره .

براي تغيير غذاييش ( طي ٧-١٠ ) ، بيشتر سعي كنيد و يونجه رو به هر شكلي كه ميتونيد ، اسياب شده ، خرد شده .... با غذاهايي كه مورد علاقشه ، مخلوط كنيد و هر بار به مقدارش اضافه و از غذاهاي قبلي كم كنيد تا يونجه ، به طور كامل جايگزين بشه . صفحات قبلي درمورد تغذيه صحيح و بايد و نبايدها ، توضيح داده شده . حتي ميتونيد ازپلتهاي مختلف يونجه براي كمك به اين تغيير ، استفاده كنيد . ولي نه به اونصورت كه ، اينبار به پلت عادت كنه . سنگ جويدني براي ساييده شدن دندانهاش ، از پت شاپ تهيه كنيد .

براي نفخش ، عرق نعنا يا دمنوش آويشن ( روزي دو مرتبه ١ سي سي ) تا ٣ روز بهش بديد . اگر در دفع مشكل داره و دچار يبوست هست هم ، گاهي ما بين غذا كمي روغن زيتون داده بشه . براي عملكرد بهتر دستگاه گوارش و بر طرف شدن بيماريهاي جزئي ، دو هفته يكبار يك مرتبه ، يك سي سي سركه سيب با ١٠ سي سي مخلوط كنيد و ١-٢ سي سي ( يكبار ) بهش بديد .

در مورد عطسه هاش ، ميتونه الرژي يا ناشي از گرد و خاك اطرافش ( حتي پودر علوفه ) باشه . ذرات ريز غبار هم ، باعث عطسه ميشه . بينيشو تميز و چند روز با كمي پماد ويتامين آ چشمي چربش كنيد و با بخار آب ، هواي اطراف قفسشو كمي مرطوب كنيد. ( بيشتر از ١٥ دقيقه ، ظرف حاوي اب گرم در محيط نباشه ) . دما بالا نره چون به گرما حساسن و دچار شوك ميشن . اگر ادامه داشت به متخصص اگزوتيك مراجعه كنيد . حتما فكري براي تغذيه اش كنيد . خيلي خيلي دير شده و دندانهاش در معرض خطره .

صفحه 37 از 37 نخستنخست ... 27353637

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)