صفحه 34 از 54 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 331 به 340 از 540
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahna_26jan نمایش پست ها
    Animal_lover عزیزم سلام و خسته نباشید
    در مورد شرایط خرگوش ایشون غیر از مشکل گوارشی ، برای من خیلی عجیب به نظر رسید که این بچه خرگوش این همه بزاق ترشح کنه! هم برای خودم سوال شد و هم یک مورد رو میخواستم برای بچه ها بگم.
    تا جایی که میدونم براق خرگوش برای خودش هم ضد عفونی کننده ست و هم مسکن و ضد التهاب، ازش برای درد دهان و یا زخم های اتفاقی و التهاب ها مثل کف پا استفاده میکنه به طور غریضی مقدار معین و لازم، و همین که این بزاق به منظوری غیر از تیمار استفاده میشه خودش زنگ خطر میتونه باشه.

در مورد خرگوشای 'بالغ' هم که مشکل روت الانگیشن دارن، بسته به درد بزاق ترشح میشه، بسته به بالا رفتن گرید آبریزش از چشم و دهان و بینی غیر قابل کنترل میشه برای خرگوش. این تنها موردی بود که در مورد ترشح بزاق بدون کنترل من تابحال شنیده بودم. من هم میخواستم از شما بپرسم که آیا در صورت دیگه ای غیر از اینایی که گفتم امکانش هست بزاق ترشح بشه یا بدتر غیر قابل کنترل باشه؟

برای خود ما اتفاق افتاده که فکر میکردیم نیکولا ترشح بزاق زیادی داره در حدی که زیر چونه ش خیس بود یا گاهی شبیه بزاق خشک شده میشد و همینطور بینیش. ولی بعد متوجه شدیم مشکل ظرف آبش بوده که روی دهان و حتی بدن بچه پاشیده میشده.

از قول دکتر Danillo و هم دکتر Simone که متوجه مشکل ظرف آب شدن (که گفتن احتمال داره باعث عفونت بشه و همونطور که شما گفتین باید خشک بشه) اینو هم برای همه بابا و مامانایی که مثل من حساسن رو بچه شون میگم که باید دقت کنیم که بزاقی که ترشح میشه و حتی به زیر چونه راه پیدا میکنه، فقط چونه رو درگیر نمیکنه، بلکه ردش حتما روی دو طرف دهان هم میمونه. این دو نشونه مال بزاقن.

Inviato dal mio SM-G900FD utilizzando Tapatalk
    سلام عزیزم. خوشحالم بعد از مدتها پیامی ازتون میبینم و چه خوب که پیگیر این انجمن هم هستید.

مطالبی که گفتید درسته و سوالاتی از ایشون در تاپیک قبلی که ایجاد کرده بودن پرسیدم مرتبط با همین مسئله . منتظر پاسخشون هستم که یک جمع بندی داشته باشیم.

مدیر آزمایشی انجمن خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    19398
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام عزیزم. خوشحالم بعد از مدتها پیامی ازتون میبینم و چه خوب که پیگیر این انجمن هم هستید.

مطالبی که گفتید درسته و سوالاتی از ایشون در تاپیک قبلی که ایجاد کرده بودن پرسیدم مرتبط با همین مسئله . منتظر پاسخشون هستم که یک جمع بندی داشته باشیم.
    راستش مدتیه که مشغولیتام زیاد شده اما پیگیر هستم هر جا که بچه ها مخصوصا بچه های ایرانی خرگوش داشته باشن، ولی همین که شما همیشه هستین و صبورانه جواب بچه ها رو میدین خیالم و راحت میکنه و ازتون خیلی ممنونم که علمتونو انقد سخاوتمندانه به اشتراک میذارین و کمکمون میکنین.
    منم دارم پیش دکتر دنیلو گرنده یه سری آموزشا و رفتار شناسی ها رو راجع به خرگوشا یاد میگیرم و سعی میکنم تا جایی که اطلاعاتم اجازه بده محتاطانه کمک هرچند کوچیکی بکنم، خصوصا انجمن هایی که شما تشریف ندارین.
    ولی کاش شما توی پرشین پت هم میتونستین به بچه ها کمک کنین، من مدتیه که با این انجمن مشکل پیدا کردم، یعنی نمیتونم واردش بشم، ولی قبلا دیدم که این فرشته ها به خاطر بی اطلاعی بچه ها و عدم دسترسی به پزشک مخصوص و عدم جواب دادن به پرسشای بچه ها از دست رفتن حتی ....

بهرحال میدونم که سرتون خیلی شلوغه با این حجم از سوالا...
    منم منتظر میمونم و چک میکنم که ببینم جمع بندی و تشخیص شما در مورد این بچه چه خواهد بود.
    بازم متشکرم به خاطر این همه لطف و صبوریتون! [emoji120]

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    24101
    سلام
    من یه خرگوش نر دارم که دوماهشه که زیاد یونجه دوست نداره چیکار کنم که بخوره؟
    الان دو شبه که خریدیمش و تو هر دو شب از خواب بیدارشده و از جاش در اومده و چرخیده و دیشبم اومد کنار من تا بخوابه.یعنی مشکلی داره؟
    خیلی به من وابستس و همش میاد پیشم و رو پام میشینه و نازش میکنم و میخوابه مشکلی نداره که زیاد بغلم باشه؟
    وآخرین سوالم اینه که کلم بروکلی براش ضرر نداره؟چون خیلی دوست داره و میخوره؟
    ممنون میشم جواب بدین مرسی😍💗

مدیر آزمایشی انجمن خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    19398
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ghazal & Fido نمایش پست ها
    سلام
    الان دو شبه که خریدیمش و تو هر دو شب از خواب بیدارشده و از جاش در اومده و چرخیده و دیشبم اومد کنار من تا بخوابه.یعنی مشکلی داره؟
    خیلی به من وابستس و همش میاد پیشم و رو پام میشینه و نازش میکنم و میخوابه مشکلی نداره که زیاد بغلم باشه؟
    ممنون میشم جواب بدین مرسی[emoji7][emoji175]
    سلام ، من فقط این عکس و براتون میفرستم که آگاه باشین چقدر یونجه برای خرگوش ضروریه، صبر کنین تا دکتر بیان و کاملا راهنماییتون کنن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، من فقط این عکس و براتون میفرستم که آگاه باشین چقدر یونجه برای خرگوش ضروریه، صبر کنین تا دکتر بیان و کاملا راهنماییتون کنن

ممنون mahnaجان بابت راهنماییت
    سلام
    ممنون میشم جواب بدین مرسی
    سلام. غذای فعلیش چی هست ؟

رفتارش نشانه اینه که بیشتر بهش توجه کنید، محبت رو طلب میکنه و انتظار داره ، همونطور که خودش ابراز محبت میکنه ، شما هم بهش رسیدگی کنید.

کلم بروکلی ضرری نداره ولی مصرف سبزیجات مطابق اصوله که به طور جامع ، پیشتر توضیح داده شده و لطفا برای اگاهی بیشتر حتما صفحات قبلی رو بدقت بخونید که برای سلامت خرگوشتون لازمه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    24101
    منم بغلم میگیرمش الانم بغلمه.
    غذا هم بهش بخوره یونجه میدم کلم بروکلی ام میدم.
    علت شب بیدارشدنش چیه؟خودم فکر میکنم که از ترس باشه چون دیشب تا وقتی بیدار بودم بهم نگاه میکردو نگاش میکردم ببرون نیومده بود ولی وقتی خوابیدم و بعد بیدار شدم که بهش سر بزنم دیدم اومده بغلم خوابیده.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    24101

ممنونم بابت کمکتون💗💗

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    24101
    ممنون میشم اگه بگید چه نوع خرگوشیه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    منم بغلم میگیرمش الانم بغلمه.
    غذا هم بهش بخوره یونجه میدم کلم بروکلی ام میدم.
    علت شب بیدارشدنش چیه؟خودم فکر میکنم که از ترس باشه چون دیشب تا وقتی بیدار بودم بهم نگاه میکردو نگاش میکردم ببرون نیومده بود ولی وقتی خوابیدم و بعد بیدار شدم که بهش سر بزنم دیدم اومده بغلم خوابیده.
    يونجه غذاي روتين تا قبل از يكسالگيه. پستهاي قبل رو خونديد؟ به سبزيجات و ميوه عادتش نديد . بايد يونجه و علوفه بخوره كه فعلا ، بيشترين نمونه در دسترس ، يونجه هست . هر روز از مقدار كلم كم كنيد و روزانه به مقدار يونجه تركيب شده با كلم اضافه كنيد تا جايگزين بشه. هر تغيير غذايي طي يكهفته انجام بشه كه سلامت دستگاه گوارش به خطر نيوفته . باز هم تأكيد ميكنم ، مطالب قبلي رو مطالعه كنيد.

بيدار شدنش بعلت ترس و جدايي از اغوش مادره . به شما نياز داره . مراقب باشيد موقع خواب ، ناخواسته بهش اسيب نزنيد . بعد از يك مدت كه رفتارش عادي و از استرسش كم شد ، لانه اي كه نمونه اش رو گذاشته بودم براش درست و داخلشو با اسباب بازيهاي جويدني مخصوص خرگوش پر كنيد كه تنها نباشه و خيلي هم به شما وابستگي پيدا نكنه و ياد بگيره چطور خودشو سرگرم كنه.

جه قيمتي خريديد؟ مشابه خرگوش هلنديه ( Dutch rabbit ) ولي فكر نميكنم أصيل باشه . براي مشاوره از متخصص اگزوتيك سوال كنيد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    24101
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    يونجه غذاي روتين تا قبل از يكسالگيه. پستهاي قبل رو خونديد؟ به سبزيجات و ميوه عادتش نديد . بايد يونجه و علوفه بخوره كه فعلا ، بيشترين نمونه در دسترس ، يونجه هست . هر روز از مقدار كلم كم كنيد و روزانه به مقدار يونجه تركيب شده با كلم اضافه كنيد تا جايگزين بشه. هر تغيير غذايي طي يكهفته انجام بشه كه سلامت دستگاه گوارش به خطر نيوفته . باز هم تأكيد ميكنم ، مطالب قبلي رو مطالعه كنيد.

بيدار شدنش بعلت ترس و جدايي از اغوش مادره . به شما نياز داره . مراقب باشيد موقع خواب ، ناخواسته بهش اسيب نزنيد . بعد از يك مدت كه رفتارش عادي و از استرسش كم شد ، لانه اي كه نمونه اش رو گذاشته بودم براش درست و داخلشو با اسباب بازيهاي جويدني مخصوص خرگوش پر كنيد كه تنها نباشه و خيلي هم به شما وابستگي پيدا نكنه و ياد بگيره چطور خودشو سرگرم كنه.

جه قيمتي خريديد؟ مشابه خرگوش هلنديه ( Dutch rabbit ) ولي فكر نميكنم أصيل باشه . براي مشاوره از متخصص اگزوتيك سوال كنيد.
    بله صفحات قبلم خوندم.امروزم یکم بیشتر یونجه خورد
    بابام برام گرفته گفت 20 تومن خریده
    چند روز دیگه هم میخواییم بریم دامپزشکی

صفحه 34 از 54 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)