صفحه 2 از 54 نخستنخست 12345678910111213141516171819202152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 540
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    پیشنهاد می کنم سوال خودتون رو در بخش مشاوره دامپزشکی از دکتر برهانی کیا هم بپرسید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinocs نمایش پست ها
    سلام دوستان ... من يه خرگوش دارم از نژاد آنغوره راستش اين تا 3 ماهكي نرمال بود رفتاراش همه نوه ميوه از جمله هويج سيب كاهو سبزيجات ميخورد و اصلا اذيت نميكرد اما الان 1 ماهي هستش كه حسابي كلافه ام كرده و تمام كاغذ ديواري هاي اتاق منو كنده و ميخوره ... تعجب آوره نه ... خرگوشي كه كاغذ ديواري ميخوره ... تو جعبه كه ميزارمش .. روزنامه ته جعبه رو ميخوره ... ديگه نميدونم بايد چكار كنم .. لطفا راهنماييم كنيد :smile (57)::smile (119):

راستي يه مشكل ديگه هم هست اون اصلا بيرون از جعبش جيش نميكنه اما پي پي چرا .. اينم نميدونم بايد چجوري حل كنم ؟
    سلام
    همانطور که دوستان هم گفتندبهتره که شما سوال خودتون را از دامپزشک بپرسید
    اما یک مطلب از سایت انجمن حمایت از حیوانات براتون نقل می کنم شاید به کارتون بیاد :

نکاتی درباره تغذیه خرگوش
    دکتر سهیل مدنی

خرگوش ها دارای دستگاه گوارش خاصی هستند و نسبت به آشفتگی های گوارشی حساس می باشند. این مسئله باعث می شود که تغذیه خرگوش شما به یکی از مهمترین جنبه های نگهداری از این حیوان تبدیل شود.

هضم و جذب غذا
    غذای خورده شده پس از عبور از معده وارد روده کوچک می شود و سپس به سکوم که کیسه ای در محل اتصال روده کوچک و بزرگ است می رسد. خرگوش ها در این محل فاقد آنزیم هایی هستند که برای شکستن سلولز دیواره سلول های گیاهی لازم است و باکتری های داخل سکوم وظیفه تجزیه غذا را بر عهده دارند. جذب مواد مغذی در داخل روده کوچک انجام می شود و برای این که خرگوش بتواند سلولز را جذب کند، غذای خورده شده را به صورت مدفوع استوانه ای کوچکی دفع می کند ( اغلب در هنگام شب ) و سپس دوباره آن ها را می خورد. این کار به خرگوش این امکان را می دهد که مواد مغذی را مجددا وارد دستگاه گوارش خود کرده و از روده کوچک عبور دهد تا بدن بتواند آن ها را جذب کند.

[/IMG]
    نمایی از سیستم گوارش خرگوش

در خرگوش ها معمولا متداول ترین اختلالات گوارشی بر اثر تغییر ناگهانی جیره غذایی اتفاق می افتد زیرا باکتری هایی که در دستگاه گوارش خرگوش نقشی حیاتی دارند، نمی توانند در زمان مناسب خود را با جیره جدید تطبیق دهند. در خرگوش ها درمان با آنتی بیوتیک ها نیز مشکل است، زیرا این دارو ها با عملکرد باکترپی ها تداخل پیدا می کنند. هنگامی که یک خرگوش تازه را به خانه آورده اید، آگاهی از غذایی که خرگوشتان با آن تغذیه می شده است بسیار اهمیت دارد. چنانچه می خواهید جیره غذایی اش را تغییر دهید، دو تا سه هفته اول آن را زیر نظر داشته باشید و این تغییر را به تدریج انجام دهید و مصرف غذای جدید را تا آخر هفته دومی که خرگوش به خانه جدید خود وارد شده به تعویق بیاندازید. غذای جدید را با غذای قبلی مخلوط کنید و به تدریج تا پایان هفته دوم میزان غذای جدید را افزایش دهید تا به دستگاه گوارش خرگوش اجازه دهید خود را با غذای جدید منطبق کند.

[/IMG]

غذایی
    انواع مختلفی از غذای خرگوش در بازار وجود دارد. بیشتر این محصولات حاوی ترکیبات مختلفی از جمله غلات می باشند. نگرانی های اخیر درباره دانه های درخت اقاقیا که آن را عامل مرگ و میر در برخی از خرگوش ها اعلام کرده اند باعث شده است که بعضی از تولید کننده گان غذای خرگوش، این ماده را از ترکیب غذای خود حذف کنند. هنگام خرید غذای خرگوش به برچسب ترکیبات تشکیل دهنده آن توجه کنید.

[IMG][/IMG]

اگر خرگوش شما پیش از این از غذاهای تازه استفاده نمی کرده است، باید این گونه غذا را با احتیاط و در مقادیر کم در اختیار آن قرار دهید. شما می توانید طیف گسترده ای از غذاهای تازه شامل گیاه قاصدک، علف، هویج و کلم را به خرگوش خود بدهید. همیشه غذا را قبل از دادن به خرگوش خود خوب بشویید و از تازه بودن آن اطمینان کسب کنید. بسیاری از خرگوش ها هنگامی که برای اولین بار در یک محوطه باز قرار می گیرند، به دلیل این که تا به حال از علف استفاده نکرده اند دچار اسهال شدید می شوند. عواقب این اتفاق می تواند مرگبار باشد، به همین دلیل این نکته حائز اهمیت است که خرگوش خود را قبل از اینکه وارد یک فضای سبز کنید، نسبت به تغذیه علف عادت دهید.
    خرگوشی که با غذاهای فرموله شده تجاری تغذبه می شود، احتیاجی به افزودن مکمل در غذایی ندارد. خوراک های تشویقی که در فروشگاه های لوازم حیوانات خانگی وجود دارند مفید اند اما در هنگام استفاده از این غذاها باید مراقب اضافه وزن در خرگوش خود باشید زیرا خرگوش های خانگی ممکن است چاق شوند، به خصوص هنگامی که به وسیله های غذایی پر انرژی تغذیه شوند. سعی کنید غذایی متعادلی را برای خرگوش خود فراهم کنید که با نیاز های انرژی آن سازگار باشد. خرگوش هایی که در داخل خانه نگه داری می شوند نسبت به خرگوش هایی که در بیرون از خانه نگه داری می شوند به غذای کمتری احتیاج دارند. میزان احتیاج به غذا در خرگوش های اخته شده نیز کم تر است.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5181

کمک به ژیگس (خرگوشم)

درود به دوستان
    من 3 ماهه خرگوش دارم
    خیلی دوسش دارم اسمش ژیگس هستش
    چند تا سوال داشتم
    1.خرگوش من تو این 3 ماه اب نخورده مشکلی داره ؟
    2.غذاش جعفری گیشنیز شیوید هویج کاهو هستش چیز دیگه ای نمیخواد ؟
    3.خیلی دوست دارم یه وسیله بازی براش بگیرم اخه همش تو بالکون بیکاره چیکار کنم براش ؟

اینم عکس ژیگس

;

کاربر ویژه انجمن
    (همکار قدیمی سرپرست کل)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
    شماره عضویت
    22
    وای من فکر کردم اتفاقی افتاده نوشتی کمک....خوب خرگوش خوشگلت که مشکلی نداره خدارو شکر....این که اب نخورده طبیعیه
    من که ندیدم خرگوش با اسباب بازی بازی کنه

اما نگران نباش بچه ها هستن که تو نگهداری خرگوش تجربه دارن حتما راهنمایی می کنند:smile (3):

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط m3hiran نمایش پست ها
    درود به دوستان
    من 3 ماهه خرگوش دارم
    خیلی دوسش دارم اسمش ژیگس هستش
    چند تا سوال داشتم
    1.خرگوش من تو این 3 ماه اب نخورده مشکلی داره ؟
    2.غذاش جعفری گیشنیز شیوید هویج کاهو هستش چیز دیگه ای نمیخواد ؟
    3.خیلی دوست دارم یه وسیله بازی براش بگیرم اخه همش تو بالکون بیکاره چیکار کنم براش ؟

اینم عکس ژیگس

;

سلام دوست عزیز .
    شما آب رو همیشه در مقابل خرگوشت قرار بده. مقداری از آب مورد نیازش رو هم از طریق مواد غذایی که می خوره تامین می کنه .
    علاوه بر این ها شما باید علوفه ی خشک هم به خرگوشت بدی تا به بیماری های دندان و گوترشی دچار نشه. شما می تونی مقالات مربوط به نگهداریش رو بخونی که meshkyvapany عزیز ترجمه کرده. خوندنشون برات خیلی مفید خواهد بود. خرگوش ها اسباب بازی دارن می تونی از پت شاپ ها تهیه کنید. بیشتر اسباب بازی هایی دارن که جویدنی باشه و برای دندان های خرگوش مفیده. خودت هم می تونی با ابتکار خودت یه زمین بازی براش بسازی . با جعبه ها و کارتن ها می تونی تونل بسازی و پله مانند درست کنی تا اون جا تفریح کنه. فقط مواظب باش طوری بسازی که روی خودش خراب نشه. و صدمه ای نبینه .

همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3006
    سلام دوست خوب من !

دوستانم پاسخ سوال های شما رو دادند فقط برای کامل تر شدن پاسخ عرض میکنم !

خرگوش ها مثل تمامی موجودات زنده دیگر نیازمند اب تازه هستند که همیشه در دسترسشون باشه ! حیوان فروشی ها اصولا میگن کاهو اب بدن رو تامین میکنه ولی از لحاظ علمی کاملا حرفشون غلطه و نباید گوش کرد !پس لطف کنید روزانه ب تازه در اختیار خرگوش خود تو ظرف استیل یا ملامین قرار بدید .

خرگوش مثل تمامی حیوانات دیگه نیازمند غذایی متنوعی هست که شما موظف به تهیه این غذایی میباشید .این مواردی که عرض کردید خیلی خوبه اما کافی نیست موارد بیشتری نیاز هست که میتونید با مطالعه مقالات این موارد را بشناسید . یکی از موارد علف خشک است ! این موردی که باید در همه حال در اختیار خرگوش قرار گرفته بشه اما خرگوش شما این مورد رو نداره !

برخی مقالات ترجمه من تو بخش خرگوش سانان بدردتون میخوره !

خرگوش ها در کل موجودات بازیگوشی هستند و نیاز به اسباب بازی دارند اما به نوعی که شما فکر کنید با اسباب بازی ،بازی نمیکنند ! مهم ترین اسباب بازی همونطور که بهنوش عزیز اشاره کرد اسباب بازی جویدنی هست که برای کنترل رشد دندون هاش نیازه ! شما میتونید خودتون هم برای خرگوشتون اسباب بازی درست کنید !

خرگوش زیبایی دارید !

موفق باشید

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5181
    ممنون دوستان :smile (12):
    یه چیز دیگه که عجیبه
    دوستم از المان غذای مخصوص خرگوش اوردش ولی حتی وقتی 1 روز گرسنه اش گذاشتم لب نزد بهش
    اب هم که اصلا نمیخوره

میشه نژادش رو بگید لطفا
    درضمن خیلی ترسو هستش تو خونه جایی که نرفته باشه بزاریش قلبش تند تند میزنه میچسبه به زمین:smile (258):

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط m3hiran نمایش پست ها
    ممنون دوستان :smile (12):
    یه چیز دیگه که عجیبه
    دوستم از المان غذای مخصوص خرگوش اوردش ولی حتی وقتی 1 روز گرسنه اش گذاشتم لب نزد بهش
    اب هم که اصلا نمیخوره

میشه نژادش رو بگید لطفا
    درضمن خیلی ترسو هستش تو خونه جایی که نرفته باشه بزاریش قلبش تند تند میزنه میچسبه به زمین:smile (258):

اگر از اول نخورده باشه و عادت نداشته باشه طبیعی هست که نخوره. غذاهای مخصوص هم به تنهایی غذای کاملی نیستند.
    بهتره که از غذاهای تازه استفاده کنید.
    آب همیشه در اختیارش باشه . حتی اگر فکر می کنید که اصلا نمی خوره. ( گذاشتن روزانه یک ظرف آب تازه ضرری نداره مسلما )
    در مورد نژاد خرگوش ها اطلاعاتی ندارم متاسفانه . شاید دیگر دوستان بتونن در این زمینه به شما کمک کنند.
    ترس هم کاملا طبیعی هستش . هیچ وقت به زور وارد یک محیط جدید نکنید. خرگوش به طور طبیعی وقتی وارد محیطی می شه قبل از همه از نظر امنیتی اون محل رو بررسی می کنه . وقتی محلی برای پنهان شدن نباشه بی حرکت می مونه تا توجه شکارچی رو به خودش جلب نکنه. اگر تمایل داشتید که به اتاقی ببرید تا بازی کنه، در تراس رو مقداری باز کنید و اجازه بدید خودش با میل و خواسته ی خودش بیرون بیاد . تا بتونه محیط رو بررسی کنه . و دچار استرس نشه. استرس زیاد ممکن هست که باعث ایجاد رفتارهای مخرب در خرگوش شما بشه.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5181
    یه سوال دیگه
    چرا هیجوری نمیشه این خرگوش رو بگیری تو دستت..هرکاری میکنه تا میگیریش شروع میکنه دست و پا زدن .....اصلا خوشش نمیاد بگیریش ولی ناز کردنو دوست داره :smile (157):

همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3006
    سلام دوست من

تا اونجا که من میدونم و اطلاعتم یاری میکنه ! خرگوش ها دوست دارن بغل گرفته شوند ! یعنی این تجربه شخصی منه من به طور علمی در این مورد اگاهی ندارم !آما اول خرگوش باید یه شما اعتماد کن! هرچند بسته به شخصیت خرگوش شما هم داره !

صفحه 2 از 54 نخستنخست 12345678910111213141516171819202152 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)