صفحه 17 از 54 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 540
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط HeavenlyPacho نمایش پست ها
    سلام ببخشید در ایران نژاد خرگوش دورف هلندی پیدا میشه؟
    چون من تا حالا ندیدم، و برای خرید آیا بچه خرگوش60 روزه مناسب هست؟چون میخام خودم از اول با تغذیه مناسب بزرگش کنم تا مشکل دندان پیدا نکنه و شنیدم تا شش ماهگی فقط با یونجه تغذیه بشن بهتره درسته؟
    و سوال آخر من در بعضی سایتهای خارجی خوندم فرش و موکت چون نرمه خوبه،ولی بعضی جاها نوشته خوب نیست و بیماری پاشنه پا ایجاد میشه؟بلاخره کدوم راسته؟
    البته من تصمیم دارم از بستر کاه کلوش استفاده کنم،تصمیم دارم ابتدا تمام امکانات و ملزومات را خریداری کنم و در آخر سه تا بچه خرگوش ماده بخرم،الان هم چند ماهی است فقط دارم مطالعه میکنم و آگاهیمو بالا میبرم تا به بهترین نحو از خرگوشهام بتونم نگهداری کنم تا عمر طولانی داشته باشند چون یک سال پیش تجربه تلخی داشتم به خاطر عدم آگاهی. و دیگه نمیخام آن اتفاق تکرار بشه. اگر منو راهنمایی کنید ممنون میشم.
    با سپاس

فرستاده شده از ZTE Blade V6ِ من با Tapatalk
    سلام ، از موجود بودن اين نژاد اطلاع ندارم

تغذيه خركوش صفحات قبل نوشته شده . تا يكسالگي از يونجه و بعد ازاون مقدارش كم ، و علوفه ديگه مثل تيموتي ، ميدو ، orchard hay به مرور جايگزين بشه .

براي بستر هم، پوشالهاي مخصوص جوندگان مناسبه . فرش ، موكت يا نظير اون ، به مرور باعث سايش پوست ، ريزش مو، خراش و عفونت پوست و مشكلات پاشنه ميشه. بله از دوماهگي سن مناسبيه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    21468
    سلام دوستان من یه خرگوش دارم امروز ۸ قلو زایید تا الان ۳ تاشون مردن هی میره روشون میشینه خفه میشن چیکار کنم؟

Sent from my SM-G920F using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط سفیدبرفی نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه خرگوش دارم امروز ۸ قلو زایید تا الان ۳ تاشون مردن هی میره روشون میشینه خفه میشن چیکار کنم؟

Sent from my SM-G920F using پارسی پت mobile app
    سلام ، بار اول زايمانشه؟ بچه ها رو برداريد در جعبه ديگه اي كه داخلش رو از بستر مناسب پر كرديد در دماي ٢٥درجه بزاريد . مجبوريد خودتون تغذيشون كنيد تا بقيه از بين نرفتن. ميتونيد ؟ شير خشك مخصوص بچه گربه رو طبق دستور روي جلد درست كنيد و با قطره چكان ، طوري كه هوا وارد شكم نشه ، روزي دوبار صبح و غروب جمعا ٥-٦سي سي به هر كدوم شير بديد( ٢/٥سي سي هر وعده ) و شكمشونو بعد از هر وعده اهسته تا ٥دقيقه ماساژ بديد. از شير گاو استفاده نكنيد ، قطره قطره و اهسته از گوشه دهان شير بديد و هوا بين قطره ها وارد شكم نشه . سرشون هم كمي بالا نگه داريد . اگر هم در توانتون نيست ، روزي دو بار موقع شير دادن مادر ، بدون اينكه پوستتون بوي عطر يا ماده معطرديگه اي داشته باشه ، با دستكش بچه ها رو ( كه در جعبه گرم جداي از مادرنگهداري ميكنيد ) پشت سر هم به سينه اش نزديك كنيد شير بخورن ، بعد از تغذيه و تيمار شدنشون ، برداريد و داخل جعبه بزاريد . اگر ديديد ماده توي اون جعبه نميره و باعث كشته شدن بقيه نميشه ، ميتونيد جعبه رو كنارش بزاريد و فقط موقع غذا دادن خودتون اونها رو خارج كنيد و بعد از تغذيه هم اگر مادر ليسشون نزد ، شكمشونو ماساژ بديد. فقط مراقب دماي محيط و رفتار مادر باشيد . اگر بوي شما رو بگيرن ، يا اونها رو ميكشه يا تركشون ميكنه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    21500
    سلام تور رو خداکمک کنید من خرگوشم نره و ۷ ماهشه و یه خرگوش جرسی سه ماهه بهم واگذار شده وقتی اینارو کنار هم گذاشتم اول خرگوش نرم لیسیدش و بو کشیدش و خواس باهاش جفت بگیره و من فک کردم خرگوش جرسی بمیره اخه خیلی کوچیکه . چکار کنم کنار هم نزارمشون؟ الان خرگوش نرم خیلیم بیتاب شده.اینا میتونن باهم جفتگیری کنن الان؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط tanin.amoei نمایش پست ها
    سلام تور رو خداکمک کنید من خرگوشم نره و ۷ ماهشه و یه خرگوش جرسی سه ماهه بهم واگذار شده وقتی اینارو کنار هم گذاشتم اول خرگوش نرم لیسیدش و بو کشیدش و خواس باهاش جفت بگیره و من فک کردم خرگوش جرسی بمیره اخه خیلی کوچیکه . چکار کنم کنار هم نزارمشون؟ الان خرگوش نرم خیلیم بیتاب شده.اینا میتونن باهم جفتگیری کنن الان؟
    سلام ، عزيزم با چنان اضطرابي سوال كرديد ، نگران شدم!! اينكه مسئله حادي نيست ، جداشون كنيد. خرگوش مادتون سنش كمه . حداقل ٤/٥ماهگي . بهترين سن ٦ماهگي .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    21125
    سلام ببخشید در ایران نژاد خرگوش دورف هلندی پیدا میشه؟
    چون من تا حالا ندیدم، و برای خرید آیا بچه خرگوش60 روزه مناسب هست؟چون میخام خودم از اول با تغذیه مناسب بزرگش کنم تا مشکل دندان پیدا نکنه و شنیدم تا شش ماهگی فقط با یونجه تغذیه بشن بهتره درسته؟
    و سوال آخر من در بعضی سایتهای خارجی خوندم فرش و موکت چون نرمه خوبه،ولی بعضی جاها نوشته خوب نیست و بیماری پاشنه پا ایجاد میشه؟بلاخره کدوم راسته؟
    البته من تصمیم دارم از بستر کاه کلوش استفاده کنم،تصمیم دارم ابتدا تمام امکانات و ملزومات را خریداری کنم و در آخر سه تا بچه خرگوش ماده بخرم،الان هم چند ماهی است فقط دارم مطالعه میکنم و آگاهیمو بالا میبرم تا به بهترین نحو از خرگوشهام بتونم نگهداری کنم تا عمر طولانی داشته باشند چون یک سال پیش تجربه تلخی داشتم به خاطر عدم آگاهی. و دیگه نمیخام آن اتفاق تکرار بشه. اگر منو راهنمایی کنید ممنون میشم.
    با سپاس

سلام خدمت شما .باید بگم که دورف هلندی و نزاد bevedشباهت زیادی دارن و تنها تفاوت اونا در اندازشون که زمان خرید نیاز به دقت داره.دروف هلندی تا اونجایی که میدونم فقط توی فروشگاه های مخصوص جوندگان به فروش میرسن چون برای نمایش استفاده میشن اونم نه ایران تو لهستان و هلند و امریکا .بله خریدن نوزاد یا بچه 60روزه مناسبه ولی بعد از خرید باید خودتون هم شیر پرچرب بهشون بدین برای محکم کاری.شما اگر یه کفش جنس خوب پات باشه هرچقدر راه بری کف پات چیزیش نمیشه خرگوش هم همینطوره چون پای خرگوش لخت نیست دارای پشم زخیم هست و اسیبی نمیبینه.ولی پیشنهاد میکنم هفته ای یک روز هم که شده داخل فضای باز ازادشون کنید مثل حیاط خونه یا جایی که قابل فرار کردن براشون نباشه نه برای پاشنه پا بلکه برای سلامت ذهنی و روحیه حیوون.به هیچ وجه سه تا خرگوش ماده نگیرید چون بعد از یک چند ماه بلای جون خودتون میشن و به دلیل نداشتن جفت و عدم جفت گیری و لذت جنسی و... شروع به خراب کردن فضای اطافشون میکنن مخصوصا مکت و فرش حداقل یه نر و دو ماده خریداری کنید .و درباره تغذیه باید بگم که تمرکزتون روی یونجه نباشه چون ممکنه غذای اصلیشون یونجه باشه اما یونجه دوست ندارن و غذای سنگینی هم هست و بدون اب و برای جبران اب بدن اب ندید بلکه سبزیجات تازه مخصوصا شاهی و ریحون و جعفری بدین.در اخر باید بگم که خرگوش به این راحتی بیمار نمیشه و فقط در صورت سوء تغذیه بیمار میشه تنها نگرانی شما سرما خوردی خرگوش باشه که برای جلوگیری از سرما خوردگی فقط میوه و سبزی سرد بهش ندید یعنی میوه جاتیکه داخل یخچال گذاشتین و سرد هست بهش ندید بزارید گرم بشه بعدا بدید.امید وارم بدرتون خورده باشه اطلاعاتم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش،سگ
    شماره عضویت
    21385
    سلام،ببخشید برای بستر خرگوش میشه از گاوداری ها کلش فله ای بگیرم؟ یا حتما باید از پت شاپ بسته ای آنتی باکتریالشو بخرم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام،ببخشید برای بستر خرگوش میشه از گاوداری ها کلش فله ای بگیرم؟ یا حتما باید از پت شاپ بسته ای آنتی باکتریالشو بخرم؟

سلام ، اگر از پت شاپ تهيه كنيد بهتره ، ممكنه در گاوداري الوده به انگل باشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALI7803 نمایش پست ها
    سلام خدمت شما .باید بگم که دورف هلندی و نزاد bevedشباهت زیادی دارن و تنها تفاوت اونا در اندازشون که زمان خرید نیاز به دقت داره.دروف هلندی تا اونجایی که میدونم فقط توی فروشگاه های مخصوص جوندگان به فروش میرسن چون برای نمایش استفاده میشن اونم نه ایران تو لهستان و هلند و امریکا .بله خریدن نوزاد یا بچه 60روزه مناسبه ولی بعد از خرید باید خودتون هم شیر پرچرب بهشون بدین برای محکم کاری.شما اگر یه کفش جنس خوب پات باشه هرچقدر راه بری کف پات چیزیش نمیشه خرگوش هم همینطوره چون پای خرگوش لخت نیست دارای پشم زخیم هست و اسیبی نمیبینه.ولی پیشنهاد میکنم هفته ای یک روز هم که شده داخل فضای باز ازادشون کنید مثل حیاط خونه یا جایی که قابل فرار کردن براشون نباشه نه برای پاشنه پا بلکه برای سلامت ذهنی و روحیه حیوون.به هیچ وجه سه تا خرگوش ماده نگیرید چون بعد از یک چند ماه بلای جون خودتون میشن و به دلیل نداشتن جفت و عدم جفت گیری و لذت جنسی و... شروع به خراب کردن فضای اطافشون میکنن مخصوصا مکت و فرش حداقل یه نر و دو ماده خریداری کنید .و درباره تغذیه باید بگم که تمرکزتون روی یونجه نباشه چون ممکنه غذای اصلیشون یونجه باشه اما یونجه دوست ندارن و غذای سنگینی هم هست و بدون اب و برای جبران اب بدن اب ندید بلکه سبزیجات تازه مخصوصا شاهی و ریحون و جعفری بدین.در اخر باید بگم که خرگوش به این راحتی بیمار نمیشه و فقط در صورت سوء تغذیه بیمار میشه تنها نگرانی شما سرما خوردی خرگوش باشه که برای جلوگیری از سرما خوردگی فقط میوه و سبزی سرد بهش ندید یعنی میوه جاتیکه داخل یخچال گذاشتین و سرد هست بهش ندید بزارید گرم بشه بعدا بدید.امید وارم بدرتون خورده باشه اطلاعاتم
    در تكميل صحبتهاي دوست عزيز ، عرض كنم ، جدا كردن نوزاد از مادر تا قبل از ٢/٥ماهگي درست نيست ، بايد خرگوش ، دوران تغذيه با شير رو كامل بگذرونه كه با مشكلات استخواني مواجه نشه . هيچ شيري جايگزين شير مادر نميشه . به لحاظ عاطفي هم محبت و رسيدگي مادر رو نياز داره و همين رابطه عاطفي سيستم ايمني و مقاومت بدن رو بالا ميبره. پس هر چقدر هم خوب مراقبت كنيم ، باز نميتونيم نياز عاطفي و غذاييش رو برطرف كنيم .

- خرگوش پاهاي حساسي داره ، خصوصا خرگوشهاي فانتزي و كوچك كه در منزل نگهداري ميشن و اگر كف پوش نامناسبي داشته باشن ( مثل فرش ، موكت و كف پوش هاي پرز دار و زبر) يا دائماً در حال جست و خيز روي اين نوع باشن ، به بيماري Sore Hocks مبتلا ميشن كه درمان و نگهداري بعد از اون مشكله و مراقبت هاي خاص خودشو داره .

- يونجه تا ٦ماه اول زندگي و تا قبل از يكسالگي براي تامين كلسيم بدن و أستحكام دندانها مفيده . و بعد ازين سن بايد از مصرفش كم و علوفه هايي با كلسيم پايينترجايگزين بشه كه رشد دندانها با خطر مواجه نشه . ضمنا مصرف علوفه به ساييده شدن دندانها كمك ميكنه .

-اب جايگاه خودش رو در بدن داره و سبزيجات به طور موقت تامين كننده هستن ولي جايگزين خير. ٢/٣وزن بدن رو تشكيل ميده كه لازمه حياته. هيچ موجودي بي نياز از اب نيست

- مصرف سبزي و ميوه جات هفتگي يا روزانه به مقدار كم بايد باشه . مصرف مرتبش مانع از سايش دندانهاست و مشكلات گوارشي هم ايجاد ميكنه .

- جعفري جزو سبزيجاتي هست كه اسيد إگزاليك زيادي داره و مصرفش هفتگي به مقدار كم توصيه ميشه نه روزانه .شاهي و ريحان هم به اندازه .

تغذيه در پستهاي بالاتر توضيح داده شده .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    21125
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    در تكميل صحبتهاي دوست عزيز ، عرض كنم ، جدا كردن نوزاد از مادر تا قبل از ٢/٥ماهگي درست نيست ، بايد خرگوش ، دوران تغذيه با شير رو كامل بگذرونه كه با مشكلات استخواني مواجه نشه . هيچ شيري جايگزين شير مادر نميشه . به لحاظ عاطفي هم محبت و رسيدگي مادر رو نياز داره و همين رابطه عاطفي سيستم ايمني و مقاومت بدن رو بالا ميبره. پس هر چقدر هم خوب مراقبت كنيم ، باز نميتونيم نياز عاطفي و غذاييش رو برطرف كنيم .

- خرگوش پاهاي حساسي داره ، خصوصا خرگوشهاي فانتزي و كوچك كه در منزل نگهداري ميشن و اگر كف پوش نامناسبي داشته باشن ( مثل فرش ، موكت و كف پوش هاي پرز دار و زبر) يا دائماً در حال جست و خيز روي اين نوع باشن ، به بيماري Sore Hocks مبتلا ميشن كه درمان و نگهداري بعد از اون مشكله و مراقبت هاي خاص خودشو داره .

- يونجه تا ٦ماه اول زندگي و تا قبل از يكسالگي براي تامين كلسيم بدن و أستحكام دندانها مفيده . و بعد ازين سن بايد از مصرفش كم و علوفه هايي با كلسيم پايينترجايگزين بشه كه رشد دندانها با خطر مواجه نشه . ضمنا مصرف علوفه به ساييده شدن دندانها كمك ميكنه .

-اب جايگاه خودش رو در بدن داره و سبزيجات به طور موقت تامين كننده هستن ولي جايگزين خير. ٢/٣وزن بدن رو تشكيل ميده كه لازمه حياته. هيچ موجودي بي نياز از اب نيست

- مصرف سبزي و ميوه جات هفتگي يا روزانه به مقدار كم بايد باشه . مصرف مرتبش مانع از سايش دندانهاست و مشكلات گوارشي هم ايجاد ميكنه .

- جعفري جزو سبزيجاتي هست كه اسيد إگزاليك زيادي داره و مصرفش هفتگي به مقدار كم توصيه ميشه نه روزانه .شاهي و ريحان هم به اندازه .

تغذيه در پستهاي بالاتر توضيح داده شده .
    نیاز غذایی برطرف میشه نگران نباشید.شما فقط قفس خرگوتشونو درست کنید طوری که کف پوش داشته باشه و میله ای نباشه کفش .بیماری پاشنه خرگوش یا چرک وخون پاشنه پای خرگوش نگران چیزی نمیشه البته اگر روی اسفالت موزاییک سرامیک و اینجور سطوح نباشه وگرنه فرش موردی نداره اونم نه فرش های سفتیکه پای مارو اذیت میکنه فرشای نرم . شیر مادر خودش سرشار از کلسیم و پروتعین و ... هستش اسفناج و ریحون دارای همین املاح هستن ولی کمتر.فقط یونجه کار ساز نیست.بیماری دندون یکی از بدترین بیماری ها در خرگونه که در خرگوش هایی که رنگ شیر رو ندیدن و سوء تغذیه شدید دارن رخ میدن و اغلب اوقت ژنتیکی هم هست که خیلی کم دیده شده این بیماری رخ میده خرگوش های خونگی که از انسان بیشتر احمیت دارن که جای خودشو داره و فکر نکنم به این سادگیا این بیماری سراقشون بیاد.خرگوشا کلا از اب بدشون میاد زیاد تلاش برای دادن اب به خرگوشتون نکنید که فایده نداره کم پیش میاد که اب خالص بخوره فقط توی تابسون و هنگام حاملگی بیشتر اب نیاز دارن.مصرف سبزی باید روزنه باشه نه هفتگی اونمیوه های شیرین هستن که بید هفتگی مصرف شن مثله سیب و موز .بهتره سبزی رو در دو وعده به خرگوش بدید به اندازه ای که قابل مشاهده باشه نه خیلی کم که نفهمه چی خورده نه زیاد که باد کنه.در پایان اگر به اندازه به خرگوشتون سبزی و یونجه و میوه بدید چیزیش نمیشه همونطوری که همه میدونن یونجه بیشترین مقدار رژیم غذایی و از اون کمتر سبزی و از سبزی کمتر میوه و کمتر از میوه های شیرین مغز تخمه و نون نیاز دارن که مصرف باید بکنن.

صفحه 17 از 54 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)