صفحه 13 از 54 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 540
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط _.FotixX._ نمایش پست ها
    سلام منم یه خرگوش خریدم تقریبا ۳هفتشه چند روز اول بهش جعفری میدادم و اونم حسابی میخورد و شلوغ میکرد اما الان چن روزه بیحاله مدام زیر شوفاژ میره میخوابه اسهال هستش و دندوناشو همش به هم میسابه و جعفری هم نمیخوره کم اشتهام شده متاسفانه شرایط رفتن به دامپزشک رو ندارم خیلی ناراحتم������������
    سلام. دوست گرامی چرا وقتی اطلاعی از نگهداری و تغذیه صحیح خرگوش ندارید و نمیتونید در شرایط اورژانسی مراجعه کنید دامپزشک ، اقدام به نگهداریش میکنید؟!! حیوانات اسباب بازی نیستند که برای ارامش خودمون جون اونها رو به خطر بندازیم!مسئولیم در قبال نگهداریشون.بچه سه هفته اي كه نبايد غذا بخوره ، فقط شير مادر و اگر مادر نداشت ، شير خشك مخصوص نوزاد گربه ، اونهم با حجم و دفعات مشخص. و معقول ، و در صورتي كه با خوردن شير دچار اسهال شد ، فورا قطع و مراجعه بشه به دامپزشك . از دو ماهگي بايستي اهسته شروع به غذا خوردن كنه .

چندروز گذشته و شما هم اینجا دیر اطلاع دادید و هم تلاشی نکردید برای بردن به کلینیک!!
    امیدوارم دیر نشده باشه و زنده بمونه. کارهایی که عرض میکنم رو بدون فوت وقت انجام بدید و بنده رو در جریان وضعیتش بزارید. اگر براتون عزیزه لطفا سعی کنید ببریدش دکتر و اگر ادرسی ندارید بفرمایید کدوم شهر هستید دامپزشک معرفی کنم.

كي گفته غذاي اصلی خرگوش سبزيجاته ؟!!!

يونجه و علوفه( hay )غذای خرگوشه و سبزی و علوفه اگر خشك نشده به خرگوش داده بشه نفاخه و حتي ميتونه باعث مرگش بشه . يونجه و... بأيد هم تازه باشه هم بعد از شستشو توي افتاب بمونه تا خشك بشه بعد مصرف كنه .یعنی از حالت سبزی و نرمی تا حدودی خارج بشه. اگر يونجه نخوره ، غير از فقر كلسيم با رشد بيش از حد دندان و مشكلات دنداني مواجه ميشه و به عاقبت خرگوشهايي كه در میهن پت مجبور به يوتانايزشون شدند دچار ميشه . لطفا بخونيد مطالبي كه براي اگاهي شما دوستان گذاشته ميشه .

ممكنه نفخ كرده باشه و احتمالش خیلی زیاده.. اين روشي كه عرض ميكنم حتما انجام بديد

شكمشو مرتب ماساژ بديد . از ترکیب یک به ده سرکه استفاده کنید ( یک سی سی سرکه که سرکه سیب مناسبتره و 10 سی سی اب) روزی دوبار بهش بدید واگه عرق نعنای ساده دارید ( تند نباشه ) سه بار در روز یک سی سی بهش بدید .

راه دیگه دمکرده گیاه اویشن و نعنا هست. که روزی 3 بار 1 سی سی بخوره. جویدن رزماری هم براش خوبه.

برای رفع اسهالش اين غذا و سرم رو درست كنيد

كته برنج كه يه كم ابدار باشه بدون نمك و روغن ، هر يكساعت يك سي سي اهسته با سرنگ بدون سوزن بهش بديد.
    در اثر اسهال زیاد اب بدنش رو از دست داده و افت فشار پیدا کرده.

سرم: یکچهارم قاشق چایخوری شکر رو با یکچهارم قاشق چایخوری نمک و 100 سی سی اب خوب حل کنید و به جای اب خوردنش بزارید. اگه نخورد خودتون خیلی اهسته هر یکساعت از این ترکیبو با قطره چکان یا سرنگ بدون سوزن از کنار دهانش یک سی سی بدید . مواظب باشید عجله نکنید که مایع وارد نای بشه.

از هیچ نوع سبزیجات ( خصوصا سبز رنگ ) این مدت استفاده نکنید تا برطرف شدن اسهال .

علوفه هاي مورد نياز خرگوش : تيموتي ، ميدو، يونجه ، جوي دوسر ، orchard hay كه متاسفانه اينجا بغير از يونجه ، بقيه خيلي در دسترس نيست و يونجه بخاطر كلسيم بالايي كه داره ، باعث رشد ريشه دندان ميشه . ولي چون اكثر دارندگان خرگوش از تغذيه صحيح بي اطلاعند و سعي ميكنن با ميوه و سبزي خشك نشده غذاي خرگوش رو تامين كنند ، مجبوريم بهشون توصيه كنيم از يونجه استفاده كنند ، به همون دليلي كه عرض كردم ١- در دسترس تره ٢- نسبت به سبزي و ميوه كه براي خرگوش مضره و مانع از ساييده شدن دندانها ميشه ، بهتره

80درصد يونجه و علوفه /10درصد سبزي / كمتر از 5درصد ميوه /5درصد پلت/كمتر از 1درصد غلات

غذاهاي مجاز : هويج ، كلم، كلم بروكلي و بروكسل ، قارچ ، كدو ، كرفس ، فلفل دلمه ، خربزه ، خيار ، زردالو ، هلو ، كيوي ، طالبي ، انگور، گلابي ، توت ، پرتقال، سيب ، نارنگي ، گيلاس ، موز هفته اي يكبار ( يك تكه كوچك به اندازه يك قاشق چايخوري ) تقسيم بندي كنيد ، طوري كه در طول هفته از همش به يه اندازه داده بشه نه اينكه در يك روز ، ميوه هاي شيرين هم كمتر .

همه اينها اگه با مقدار ، حجم كم و حساب شده در طول هفته داده بشه مشكلي ايجاد نميكنه .

ميوه ها بدون هسته داده بشه و خرد شده. سنگ جويدني از پت شاپ براش بگيريد هميشه كنارش باشه . لزومي نداره هر روز بهش سبزي و ميوه بديد ، حتي ميتونيد ميزانش رو محدودتر كنيد ، مثلا هفته اي ٣بار يك وعده در روز ، ( يك وعده ميوه ، يك وعده سبزي ، از هر دو به مقادير كم )

داشتن برنامه غذايي خوبه ، يعني بدونيد چه غذاهايي با هم مصرف بشه که تاثیر نامناسب نگذاره و تجمع كربوهيدارت ونشاسته در وعده روزانه زياد نشه و هم غذاهايي با طبع سرد يا گرم يكجا مصرف نشه . در كنار ميوه هاي سرد ، از ميوه هاي طبع گرم هم استفاده بشه ....

اين دسته بايد كمتر داده بشه مثلا هفته اي دو سه بار از هركدوم به مقدار كم : برگ كاسني ، شويد ، گشنيز ، برگ هويج ، برگ شلغم ،ترخون ، گل كلم ، كلم پيچ، ريحان ، بابونه . ( اويشن ، رزماري ، نعنا ، مرزه ، رازيانه براي دستگاه گوارش مفيده كه بهتره در هفته مصرف كنن)

ترکیبی از علوفه خشک متفاوت باید همیشه در اختیار خرگوش باشه . یونجه ، تیموتی های ، میدو های و یک سری علوفه مختلف دیگه که ترکیبی هست.

خرگوش تا قبل از 1 سالگی باید بیشتر علوفه اش یونجه باشه ولی بعد از یک سالگی به تدریج یونجه رو کمتر کنید و اون رو با تیموتی و میدو های جایگزین کنید تا جایی که نهایت 10 یا 20 درصد علوفه یونجه باشه و بقیه اون تیموتی و میدو های .

در طول هفته ، از ٢/٥ماهگي به بعد از غروب ، به اندازه یکچهارم فنجان پلت مخصوص بدید. پلت ها برای خرگوش های بالغ و غیر بالغ متفاوت هستن ... نوعی رو تهیه کنید که مناسب سن خرگوش شما باشه و بر اساس وزن خرگوش مقدار رو کم و زیاد کنید .

تا قبل از یکسالگی روزانه به ازای هر 2.5 کیلو یک سوم فنجان پلت.

از یکسالگی به بعد یکچهارم

یونجه روزانه به اندازه حجم کل بدن

3 روز در هفته ( يك الي دو پيمانه )، غروب ، از 3.4 نوع سبزي ، با هم ترکیب کنید به ازای هر 3 کیلو وزن بدنش. به پرخوري عادت نكنه براي سلامتي ضرر داره .

3 روز در هفته به اندازه یک تکه کوچک ( اندازه يك آلوي متوسط ) به خرگوش میوه بدید ، بيشتر بعنوان تشويقي ( از لیست میوه های مجاز )

اگر با مشكل دندان مواجه هست ، میوه و سبزیجات رو از ٣ روز در هفته به یك یا دو روز تغيير بدید . و حتما به متخصص اگزوتیک مراجعه کنید.

آب تمیز ، سالم و تازه و خنک باید همیشه در اختيارش باشه .

هر 6 ماه توسط دامپزشک چکاپ بشه و اگر مشکل دندان داشت تا جایی که ممکنه باید هر غذایی غیر از علوفه رو کم کرد تا علوفه بیشتری بخوره .

هیچوقت غذای حیوان رو ناگهانی تغییر ندید . تغییر غذا باید خیلی آرام صورت بگیره و حدود 1 هفته طول بکشه.

اگر فقط يك نوع علوفه مصرف ميكنه ، باید اون علف رو طي يك هفته حذف کنید و بعد از اون میتونید دوباره کم کم اضافه کنید یا جدا در اندازه مشخص بهش بدید .

اگر علوفه نمیخوره و به غذاهای نا مناسب عادت کرده ، همه غذاها رو حتی برای چند روز خیلی کم یا کامل قطع کنید تا مجبور به خوردن علوفه بشه.

خرگوش به نور خورشید نیاز داره برای تولید ویتامین d .

پس بهتره اتاقش نورگیر باشه یا در طول روز جاهایی بازی کنه که نور خورشید دریافت کنه ولی نه گرمای بالا ونه به طور مستقیم چون خرگوشها به گرما حساسن و زود از بین میرن. در غیر اینصورت برای دریافت مکمل ویتامین d با دامپزشکش مشورت کنید ولی هیچوقت بدون تجویز پزشک هیچ مکملی به خرگوش ندید.

لیست غذاهای مجاز:

جعفری، اسفناج، خردل سبز، برگ چغندر، برگ تربچه، کلم پیچ، برگ هویج، برگ خیار، کاسنی، کاهو، برگ شلغم، برگ قاصدک، نعناع، ریحان، برگ تمشک، کلم پیچ، شاهی، کاسنی وحشی، رازیانه، گاوزبان، شوید، بابونه، رزماری، گشنیز، مرزه، ترخون، آویشن سبز، هویج، کلم بروکلی، گل های خوراکی (گل رز، لادن، بنفشه، گل بامیه)، کرفس، فلفل دلمه ای، کلم بروکسل، کلم، قارچ، کدو، سیب، گیلاس، گلابی، هلو، آلو، کیوی، پاپایا، انبه، انواع توت، آناناس (پوست کنده)، موز (برای یک خرگوش با سایز متوسط، فقط و فقط اندازه ی یک عدد خرما میتوانید موز استفاده کنید؛ بیشتر آن خطرناک است)، طالبی و خربزه (پوست و تخمه های طالبی هم مجاز است)، استار فروت (میوه ستاره ای)، زردآلو، شلیل، خیار، انگور (هم برگ و هم میوه)، پرتقال، گوجه فرنگی، نارنگی

گیاهان سمی برای خرگوش:

نیلوفر صحرایی، آلاله، شبدر قرمز، پامچال، همیشه سبز، پیچک، برگ گوجه فرنگی، لوبیا، برگ هلو، برگ آلو، جوانه سیب زمینی، ریواس

اقاقیا، زردآلو، آزالیا، راش، گیلاس، کلماتیس، پیچک، دارواش، بلوط، خرزهره، هلو، آلو، گل صد تومانی، درختان همیشه سبز

غذاهای مضر:

چغندر، غلات صبحانه، شکلات (برای همه ی حیوانات خانگی مضر است)، ذرت، نخودفرنگی تازه، غلات، لوبیا سبز، آجیل، پیاز، سیب زمینی، دانه ها، قند به هر شکلی (مقدار خیلی کم، در مواقع ضروری مانعی ندارد )، ریواس

- غذاهایی که باعث ایجاد اسهال و تهوع میشه :

آلوئه ورا، سدر، گل داودی، نرگس زرد، گل مرغ بهشت، گل آفتاب گردان، اوکالیپتوس، زنبق

لیست غذاها مجاز

سبزیجات برگی گروه یک (به دلیل بالا بودن میزان اسید اگزالیک در این گروه سبزیجات، باید کمتر استفاده شوند)
    جعفری
    اسفناج
    خردل سبز
    برگ چغندر
    برگ تربچه
    سوییس چارد
    کلم پیچ

سبزیجات برگی گروه دو (این گروه اسید اگزالیک کمتری دارند)

برگ هویج
    برگ خیار
    کاسنی
    کاهو
    برگ شلغم
    برگ قاصدک
    نعناع
    ریحان
    برگ تمشک
    کلم پیچ
    شاهی
    کاسنی وحشی
    رازیانه
    گاوزبان
    شوید
    بابونه
    رزماری
    گشنیز
    مرزه
    ترخون
    آویشن سبز

سبزیجات غیر برگی (از این سبزیجات فقط باید اندازه ی 15 درصد غذایی روزانه ی خرگوش استفاده کنید)

هویج
    کلم بروکلی
    گل های خوراکی (گل رز، لادن، بنفشه، گل بامیه)
    کرفس
    فلفل دلمه ای
    کلم بروکسل
    کلم
    قارچ
    کدو

میوه های زیر ، کمتر از 10 درصد غذایی رو شامل میشه:

سیب
    گیلاس
    گلابی
    هلو
    آلو
    کیوی
    پاپایا
    انبه
    انواع توت
    آناناس (پوست کنده)
    موز (برای یک خرگوش با سایز متوسط، فقط و فقط اندازه ی یک عدد خرما میتوانید استفاده کنید)
    طالبی و خربزه (پوست و تخمه های طالبی هم مجاز است)
    استار فروت (میوه ستاره ای)
    زردآلو
    شلیل
    خیار
    انگور (هم برگ و هم میوه)
    پرتقال
    گوجه فرنگی
    نارنگی

غذاهای مضر و خطرناک برای خرگوش ها:

علاوه بر مواد غذایی فاسد شده، آب مانده و راکد، پلت های غذایی تاریخ گذشته و فاسد، سبزیجات و گیاهان خاصی هم باعث بیماری در خرگوش میشوند و بسیار خطرناک هستند.

این گل ها و گیاهان مضر هستند:

• نیلوفر صحرایی
    • گل استکانی آبی رنگ
    • آلاله
    • آلاله زرد
    • شبدر قرمز
    • پامچال
    • همیشه سبز
    • پیچک
    • برگ گوجه فرنگی
    • لوبیا
    • برگ هلو
    • برگ آلو
    • جوانه سیب زمینی
    • ریواس

شاخه های درختان که برای سلامتی خرگوش مضر هستند:

• اقاقیا
    • زردآلو
    • آزالیا
    • راش
    • جعبه
    • گیلاس
    • کلماتیس
    • پیچک
    • دارواش
    • بلوط
    • خرزهره
    • هلو
    • آلو
    • گل صد تومانی
    • درختان همیشه سبز

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    20575

32 مكمل خرگوشم

سلام
    من راستش چون تازه اومدم نفهميدم چجوري بايد عكس بفرستم
    اما تركيباتشو اينجا مينويسم
    براي خرگوش هاي بالغه
    غني شده از فيبر
    غلات،جو دوسر،هويج،يونجه،سبزيجات،ر وغن هاي طبيعي،
    شانزده درصد پروتئين علفي(گياهي)،
    سه درصد چربي گياهي
    بيست و يك درصد فيبر
    هشت درصد خاكستر(!)
    نيم درصد فسفر
    يك درصد كلسيم
    داراي ويتامين A, D3,E, K3.
    , B1, B2, B6, B12,
    نيوتينيك اسيد، كبالت، زينك، منيزيم، آهن، كوپر،يد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط وانيل نمایش پست ها
    سلام
    من راستش چون تازه اومدم نفهميدم چجوري بايد عكس بفرستم
    اما تركيباتشو اينجا مينويسم
    براي خرگوش هاي بالغه
    غني شده از فيبر
    غلات،جو دوسر،هويج،يونجه،سبزيجات،ر وغن هاي طبيعي،
    شانزده درصد پروتئين علفي(گياهي)،
    سه درصد چربي گياهي
    بيست و يك درصد فيبر
    هشت درصد خاكستر(!)
    نيم درصد فسفر
    يك درصد كلسيم
    داراي ويتامين A, D3,E, K3.
    , B1, B2, B6, B12,
    نيوتينيك اسيد، كبالت، زينك، منيزيم، آهن، كوپر،يد
    سلام
    ممنون. غذاي خرگوشتون در كل چي هست ؟ از روش صحيح تغذيه اي اطلاع داريد ؟
    اگر نميخوره ، با مقدار كمي اب مرطوب و به تكه هاي كوچك تقسيمش كنيد و با غذاي اصليش تركيب كنيد . اگر ميل داشت ، روزانه به مقدارش كمي اضافه كنيد ولي از حد مجاز تعيين شده خارج نشيد . مصرفش بايد به اندازه باشه . لزومي نداره هر روز بهش مكمل بديد . در هفته ، ٣ -٤بار كافيه .
    لطف كنيد نوع تغذيه مصرفيش رو بنويسيد .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    20575
    همييشه علف خشك در اختيارش هست و هر وقت بخواد ميره سراغش ميخوره
    هرروز مقداري سبزي، مقداري كاهو، مقداري سيب داره
    هر ماه يا هر دو هفته يبار يه تيكه كوچيك هويج بهش ميدم
    اگر گيرم بياد علف سبز و تازه ميچينم بهش ميدم
    اون وسطا هم ممكنه ميوه اي بياد كه دوست داشته باشه
    مثلن چند وقت پيش كه خرمالو اومده بود با عشق ميخورد
    يا ازگيل رو
    يبارم يه بادوم زميني افتاده بود زمين اونو خورد
    تو فصل بهارم گيلاس دوست داره، هلو و شليل خيلي دوست داره
    هرروز هم بهش مكمل نميدم
    تازه خريدمش و روز اول يه گاز بهش زد و ديگه هر وقت بوش بهش ميخوره روشو اونور ميكنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط وانيل نمایش پست ها
    همييشه علف خشك در اختيارش هست و هر وقت بخواد ميره سراغش ميخوره
    هرروز مقداري سبزي، مقداري كاهو، مقداري سيب داره
    هر ماه يا هر دو هفته يبار يه تيكه كوچيك هويج بهش ميدم
    اگر گيرم بياد علف سبز و تازه ميچينم بهش ميدم
    اون وسطا هم ممكنه ميوه اي بياد كه دوست داشته باشه
    مثلن چند وقت پيش كه خرمالو اومده بود با عشق ميخورد
    يا ازگيل رو
    يبارم يه بادوم زميني افتاده بود زمين اونو خورد
    تو فصل بهارم گيلاس دوست داره، هلو و شليل خيلي دوست داره
    هرروز هم بهش مكمل نميدم
    تازه خريدمش و روز اول يه گاز بهش زد و ديگه هر وقت بوش بهش ميخوره روشو اونور ميكنه
    نيازي نيست روزانه حتما سبزي و ميوه داده بشه ، بيشترين حجم غذا رو علوفه خشك تشكيل بده.
    علف سبز و تازه بسيار مضر و خطرناكه . تمامي علوفه بايستي در عين تازگي شسته بشه و چند روزي در مقابل نور خورشيد خشك بشه و بعد ازاون مصرفش كنه . علوفه سبز و خشك نشده بشدت نفاخه و حتي كشنده براي خرگوش ( بعلت دلدرد شديد و امتناع پت ، از خوردن و أشاميدن ، يبوست و احيانا اسهالي كه به همراه داره و عدم توجه صاحبان ) يكي از عمده مشكلات خرگوشه . هر علوفه اي هم مناسب نيست ، ممكنه مجاز نباشه يا از افت كشها براي سلامتش استفاده كرده باشند .

خرمالو قند بالايي داره ، تا جايي كه امكان داره از دادنش خودداري كنيد . در مصرف بقيه ميوه ها هم با احتياط و در حد مجاز عمل كنيد . همگي حاوي كربوهيدرات هستند كه براي خرگوش مناسب نيست و اگر به ميوه اي عادت كنه ، از خوردن علوفه منصرف ميشه
    لطف دو پست بالاتر رو ملاحظه بفرماييد ، تغذيه مجاز نوشته شده .

اموزش قرار دادن عكس https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=13094

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    21125
    سلام خدمت شما دوست عزیز باید بگم که خرگوش ها از اب مثل گربه شدیدا میترشن اما اگر از بچگی اونارو با حموم اشنا کنی شاید کارت راحت تر باشه اما بخام تفرقه نرم باید بگه نه موردی نداره به شرطه ها شروطه ها 1.نباید به هیچ وجه منالوجود داخل گوشش اب بره 2.از شامپو مخصوص خرگوش استفاد کن در غیر این صورت پوستش اسیب میبینه 3.خرگوش ها بعد از خودن از بهشون خیلی میترسن و شما باید با خوش رویی و جایزه های خوراکی بهش شستنشو به پایان برسونید ن بد اخلاقی و داد زدن که بیشتر بترسه 4. و در اخر اینکه بعد از حموم فقط با دستمال یا حوصله بنداز روش تا یکم از اب بدنش کم بشه و در غیر این صورت حوله و دستمال رو روی بدنش نکش و بعد از حموم یه جای گرم بزارش تا سرما نخورن امید وارم اطلاعاتم بدردتون خورده باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    21125
    سلام به همه دوستان. من یک خرگوش ماده داشتم و امروز رفتم یه خرگوش اندازه خودش خریدم و وقتی هردوترو گذاشتم کنار هم همدیگرو برانداز کردن و شروع کردن دمبال هم افتادن و سوار شدن روی همدیگه و با هم غذا میخوردن یا یه چند دقیقه ای اما بعد از چند دقیقه دیدم صدای خرخر میاد و خرگوش مادم ترسیده و خرگوش نر دمبالش میکنه زیاد و دست بردار نیست و خرگوش ماده یه صدایی در میاورد که ترسیدنشو نشون میداد.میخام بپرسم که ایا این دو خرگوش همهدیگه رو قبول نکردن و جفت گیری نمیکنن؟و یا اینکه ممکنه خرگوش ماده اصلا اجازه جفت گیری نده؟ایا این صدا ها و دمبال کردن ها و ترسیدن خرگو ماده عالیه یا غیر عادی؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    21233
    سلام خوبید؟
    من خرگوشم نزدیک 5 روز خیلی کم اشتها بود و مدفوع اصلا نمیکرد! (هرچند مادرم میگفت مدفوع میکنه من دیدم! ولی من که ندیده بودم) و چون قبلا هم خرگوش داشتم سن بالاتر، خیلی بیشتر میخورد شاد تر بود و غیره میدونستم یک چیزیش هست.
    دیروز عصر ناگهان شدید اسهال شد نزدیک 6 7 ساعت بیشتر اسهال شدید بود، دیگه نمیتونست راه بره مهمون هم داشتیم نمیشد بیارمش تو خونه تمیز کاری اینا کلا توی حموم بردمش دم به دقیقا زیرشو عوض میکردم و سرچ کردم نوشته بودن سیب رنده شده و فرنی بدون روغن و ادویه براش خوبه، خلاصه درست کردم بهش دادم اسهالش بند اومد ولی لرز داشت که باز سرچ کردم احتمال دادم فشارش پایین باشه، دستمال گرم گذاشتم روش و بهتر شد .

الان امروز صب مدفوع از دیشب داشته زیرش دیدم زیاد شل نبود ولی بازم همچنان سفت طبیعی نبود.
    و باز الان خیلی کم میخوره مثل قبل شده مدفوعی یکی دو ساعته مشاهده نشده، همش یک گوشه میشینه زیاد بازیگوشی نمیکنه، دندون خروچه میکنه.
    نوشته بودین عرق نعناع خوبه، نداشتم ولی نعناع دم کردم یک خورده بهش دادم کم دادم که بدتر نشه. ببینم اگه بهتر میشه بازم بهش بدم.

چیکار کنم؟ حس میکنم اسهال بشه میره تا دم مرگ، ولی از یک طرف نفخ داره درد شکم داره .
    لطفا راهنماییییم کنید . من الان شهرستانم کلا یک دامپزشک اینا هست که کلا توی ایام نوروز نیست :'(

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط computer_soft نمایش پست ها
    سلام خوبید؟
    من خرگوشم نزدیک 5 روز خیلی کم اشتها بود و مدفوع اصلا نمیکرد! (هرچند مادرم میگفت مدفوع میکنه من دیدم! ولی من که ندیده بودم) و چون قبلا هم خرگوش داشتم سن بالاتر، خیلی بیشتر میخورد شاد تر بود و غیره میدونستم یک چیزیش هست.
    دیروز عصر ناگهان شدید اسهال شد نزدیک 6 7 ساعت بیشتر اسهال شدید بود، دیگه نمیتونست راه بره مهمون هم داشتیم نمیشد بیارمش تو خونه تمیز کاری اینا کلا توی حموم بردمش دم به دقیقا زیرشو عوض میکردم و سرچ کردم نوشته بودن سیب رنده شده و فرنی بدون روغن و ادویه براش خوبه، خلاصه درست کردم بهش دادم اسهالش بند اومد ولی لرز داشت که باز سرچ کردم احتمال دادم فشارش پایین باشه، دستمال گرم گذاشتم روش و بهتر شد .

الان امروز صب مدفوع از دیشب داشته زیرش دیدم زیاد شل نبود ولی بازم همچنان سفت طبیعی نبود.
    و باز الان خیلی کم میخوره مثل قبل شده مدفوعی دو سه ساعته مشاهده نشده، همش یک گوشه میشینه زیاد بازیگوشی نمیکنه، دندون خروچه میکنه.
    نوشته بودین عرق نعناع خوبه، نداشتم ولی نعناع دم کردم یک خورده بهش دادم کم دادم که بدتر نشه. ببینم اگه بهتر میشه بازم بهش بدم.

چیکار کنم؟ حس میکنم اسهال بشه میره تا دم مرگ، ولی از یک طرف نفخ داره درد شکم داره .
    لطفا راهنماییییم کنید . من الان شهرستانم کلا یک دامپزشک اینا هست که کلا توی ایام نوروز نیست نامرد :'(
    سلام. دوست من اسهال برای خرگوش در هر سنی کشنده است. وقتی به اون شدت درگیرش بوده طوری که به ناتوانی و لرزش افتاده باید هر طور شده دامپزشک اگزوتیک پیدا میکردید. بیمارستان دامپزشکی کرج هست

کلینیک ابوریحان: (شبانه روزی)

آدرس:کرج، مهرویلا، میدان معلم، ساختمان اورانوس، درمانگاه دامپزشکی ابوریحان · تلفن :
    33500180-190 (026).

بیمارستان دامپزشکی دی:

34499793/ 09125624230 - 09123612723

کرج ، رجایی شهر ( گوهردشت ) ، هشتم شرقی ، فرعی هشتم به نهم ، پلاک 35

کلینیک چکاوک:

آدرس:کرج - فرديس، سه راه حافظيه، ساختمان پارسيان، طبقه 3 - واحد 10تلفن:
    026_36642201

شكمشو مرتب ماساژ بديد . از ترکیب یک به ده سرکه استفاده کنید ( یک سی سی سرکه سیب و 10 سی سی اب) روزی دوبار بهش بدید واگه عرق نعنای ساده دارید ( تند نباشه ) سه بار در روز یک سی سی بهش بدید .

دمکرده اویشن و نعنا مفیده. که روزی 3 بار 1 سی سی با قطره چکان یا سرنگ بدون سوزن اهسته بریزید دهانش. بعهده خودش نزارید چون نمیخوره با وضعیتی که داره.

كته برنج (که همون طرز تهیه فرنی برای خرگوشه ) يه كم ابدار باشه بدون نمك و روغن ، هر يكساعت يك سي سي اهسته با سرنگ بدون سوزن بهش بديد. اگر نخورد فقط چند دانه شکر بهش اضافه کنید.
    ولی درصورتی که اسهال متوقف شده نیازی به فرنی نیست فقط یکی دوبار از سرم و اب سیب برای بازیابی فشار ، استفاده کنید. و مطابق بالا از ترکیبات ضد نفخ که گفته شد تا رفع کامل نفخ بهش بدید .

سرم: یکچهارم قاشق چایخوری شکر رو با یکچهارم قاشق چایخوری نمک و 100 سی سی اب خوب حل کنید و به جای اب خوردنش بزارید. اگه نخورد خودتون خیلی اهسته هر یکساعت از این ترکیبو خودتون بهش بدید. مواظب باشید عجله نکنید که مایع وارد نای بشه.

از هیچ نوع سبزیجات ( خصوصا سبز رنگ ) و میوه ( فقط کمی اب سیب) این مدت استفاده نکنید تا برطرف شدن اسهال . غذاش فقط یونجه باشه فعلا. اب هم در دسترسش باشه. سنشو نگفتید!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    21233
    ممنون که جواب دادین به هر کی زنگ زدم جواب ندادن، متاسفانه الان کرج نیستم، شهرستان هستم، که اینجا انگار اصلا حیوون مهم نیس !
    الان اسهال نیست دیگه! ولی مثل قبل شد! ینی چیزی نمیخوره و استخراج نداره! نزدیک شش ساعته اینطوریه . ولی دل درد مشخصه داره. شکمشو ماساژ میدم هر از گاهی، ولی برای نفخ نمیدونید چیکار کنم بهتر میشه؟ باید خارج بکنه؟ ینی باید اسهال باشه یا نباشه؟ اسهالش خیلی وحشتناک بود

دو ماه و نیمشه.
    فرنی و عرق نعنا و سیب رنده شده و رزماری بهش دادم.
    الان که اسهال نیست دیگه ندم ازینا؟ چی بدمش؟ که دلش خوب شه ولی اسهال نشه خیلی ترسیدم دیشب.

نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. دوست من اسهال برای خرگوش در هر سنی کشنده است. وقتی به اون شدت درگیرش بوده طوری که به ناتوانی و لرزش افتاده باید هر طور شده دامپزشک اگزوتیک پیدا میکردید. بیمارستان دامپزشکی کرج هست

کلینیک ابوریحان: (شبانه روزی)

آدرس:کرج، مهرویلا، میدان معلم، ساختمان اورانوس، درمانگاه دامپزشکی ابوریحان · تلفن :
    33500180-190 (026).

بیمارستان دامپزشکی دی:

34499793/ 09125624230 - 09123612723

کرج ، رجایی شهر ( گوهردشت ) ، هشتم شرقی ، فرعی هشتم به نهم ، پلاک 35

کلینیک چکاوک:

آدرس:کرج - فرديس، سه راه حافظيه، ساختمان پارسيان، طبقه 3 - واحد 10تلفن:
    026_36642201

شكمشو مرتب ماساژ بديد . از ترکیب یک به ده سرکه استفاده کنید ( یک سی سی سرکه سیب و 10 سی سی اب) روزی دوبار بهش بدید واگه عرق نعنای ساده دارید ( تند نباشه ) سه بار در روز یک سی سی بهش بدید .

دمکرده اویشن و نعنا مفیده. که روزی 3 بار 1 سی سی با قطره چکان یا سرنگ بدون سوزن اهسته بریزید دهانش. بعهده خودش نزارید چون نمیخوره با وضعیتی که داره.

كته برنج (که همون طرز تهیه فرنی برای خرگوشه ) يه كم ابدار باشه بدون نمك و روغن ، هر يكساعت يك سي سي اهسته با سرنگ بدون سوزن بهش بديد. اگر نخورد فقط چند دانه شکر بهش اضافه کنید.
    ولی درصورتی که اسهال متوقف شده نیازی به فرنی نیست فقط یکی دوبار از سرم و اب سیب برای بازیابی فشار ، استفاده کنید. و مطابق بالا از ترکیبات ضد نفخ که گفته شد تا رفع کامل نفخ بهش بدید .

سرم: یکچهارم قاشق چایخوری شکر رو با یکچهارم قاشق چایخوری نمک و 100 سی سی اب خوب حل کنید و به جای اب خوردنش بزارید. اگه نخورد خودتون خیلی اهسته هر یکساعت از این ترکیبو خودتون بهش بدید. مواظب باشید عجله نکنید که مایع وارد نای بشه.

از هیچ نوع سبزیجات ( خصوصا سبز رنگ ) و میوه ( فقط کمی اب سیب) این مدت استفاده نکنید تا برطرف شدن اسهال . غذاش فقط یونجه باشه فعلا. اب هم در دسترسش باشه. سنشو نگفتید!

صفحه 13 از 54 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)