صفحه 10 از 54 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 540
    همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط malol نمایش پست ها
    سلام ، خرگوش من رنگ چشمش سفید شده ، وقتیم میخوابه هی میلرزه ، سینشم خس خس میکونه ، ولی وقتی بیداره دیوار صافو میره بالا ، اگه برا کسیم اینجوری شده لطفاً راهنمایی کنید ، تشکر
    سلام
    شما کدوم شهر هستی ؟
    اگر منظورت اینه که یک پرده سفید رنگ اومده جلو چشمش که حتما باید سریعتر به دامپزشک مراجعه کنی و نشون بدی
    طفلی احتمال کور شدنش هست
    چشمش ضربه خورده یا یهو اینجوری شده ؟
    لرزیدن خرگوش بخاطر دو موضوع هست گرما و ترس
    اما خس خس سینه و این علائم که میگی از داخل دچار بیماری هست حتما ببر دامپزشک معاینه کنه
    شما فرض کن من علامت بیماری دارم شما هم یکی از این علامت ها رو داشتی قبلا پس دکتر هر تجویزی برای شما کرد برای من هم صدق میکنه ، خب مسلما نه ، باید دوباره مراجعه کنم به دکتر
    پس دوست خوبم هر چه سریعتر ببرش دکتر لطفا یک ویزیت بکنه
    کدوم شهر هستی تا دامپزشک خوب معرفی کنم

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط eli5171 نمایش پست ها
    سلام در مورد خرگوشم سوال دارم فك كنم نژادش لهستاني باشه...تو حياط براش حصار كشي كرديم تقريبا يه مساحت 10- 12 متري ولي هميشه دوست داره بياد بيرون...روزها مخالفتي نداريم اما شبها (كه با بدبختي ) مي گيريم و ميذاريمش تو حصار، يهو مي بينم اومده بيرون دم در نشسته..مي خواستم بدونم چرا تو حصار نمي مونه با وجود اينكه قبلا مي موند...اگه بيرون بمونه گربه ها كه نمي تونن تا صبح بهش آسيب برسونن؟ تقريبا بزرگه هم هيكل يه گربه
    سلام
    خرگوش ها اصلا از حصار و اسیر بودن در قفس خوششون نمیاد بیشتر دوست دارن آزاد باشن اما این فضایی که شما براش درست کردید عالی هست ، فقط باید تمام اطراف حصار کشی تون و یک حالت قرنیز درست کنید دور تا دور بیرون فنس کشی تون و تا پایین منظورم حاشیه کف هست از موزاییکی یا چیزی استفاده کنید که چون ناخن های قوی دارن از زیر زمین و فنس ها چاله میکنه و میاد بیرون
    حتما وسایل بازی خیلی چیزهای ساده میشه درست کرد تونل چوبی یا خیلی چیزهای دیگه درست کنید تا حوصله ش سر نره
    نمیدونم کدوم شهر هستید ولی اگر کار اساسی میخواید بکنید به اندازه یک متر زمین و بکنید و کف رو سیمان بریزید و بعد خاک تا خیالتون راحت باشه
    درسته هیکلش اندازه گربه است اما گربه هایی هم هستن که اندازه ببر هستن و من به شخصه در دوستان دیدم که خرگوش بالغ و برده خیلی راحت
    تازه اگر شهری باشید که حیوانات دیگه مثل دله (راسو شب) و غیره باشه به راحتی شب میبرتش یعنی خفه میکنه ، مهمتر از همه امکان داره چون ایمن سازی نکردید خودش فرار کنه
    از سقف هم کامل فنس کشی کنید کلاغ اذیتش میکنه یا از این قبیل حیوانات
    خیلی بهتر هست براش یک لانه چوبی در دار تعبیه کنید تا موقع ترس خودش بره اونجا مکان امنش بشه ، و شب ها اون تو بخوابه و در و ببندید
    علت اینکه میاد بیرون هم یا ترسش یا بازی و بی حوصلگی هستش مواردی که گفتم رعایت بفرمایید عالیست

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط pegah999 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    1سوال
    دختر 12 ساله می تونه از خرگوش مینی لوپ نگهداری کنه؟ توی آپارتمان بدون بالکن نگهداریش میشه کرد؟
    خودم که فقط می دونم خرگوش یونجه می خوره
    همچین قیمتشم کم نیست ممنون می شم راهنمایی ام کنید
    سلام و درود
    به سن مربوط نمیشه ، بله میزان درک و آگاهی و آماده کردنش توسط شما بستگی داره
    اگر میدونید دمدمی مزاج هست و یا هنوز ارتباط با حیوانات را کامل آموزش ندیده و یا شما فضای کافی ندارید نگیرید بهتره
    خب اطلاعات خودتون هم باید بالا بره
    تغذیه خرگوش فقط یونجه به تنهایی نیست اما ۸۰٪ غذاش همین هست
    ادرار و مدفوع خرگوش بو میده و خیلی ها در آپارتمان نمیتونن تحمل کنن همه اینها رو در نظر بگیرید
    خرگوش مینی لوپ یک نژاد خاص هست و وارداتی که من در سایتی یک میلیون و پانصد دیدم قیمتش و
    اگر در حدود ۲۵۰ تومن یا همیبن حدودا خریدید توله لوپ معمولی هست که در این نژاد وقتی بزرگ میشن دو برابر خرگوش معمولی هست جثه شون
    اصلا مناسب آپارتمان نیستن توصیه من اینه صرف نظر بفرمایید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    18011
    سلام
    وقتى خرگوشمو ميگرم دستم, دستمو ليس ميزنه ؟
    اين خوبه يابده ؟

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط dorsa..... نمایش پست ها
    سلام
    وقتى خرگوشمو ميگرم دستم, دستمو ليس ميزنه ؟
    اين خوبه يابده ؟

سلام
    وقتی دستتون و لیس میزنه یعنی میخواد بهتون ابراز علاقه کنه و بگه که دوستتون داره
    اگر پی در پی و خیلی زیاد هست یعنی مدام نه فقط دست بلکه همه چی و لیس میزنه مخصوصا ادرارش و یعنی کمبود ویتامین داره بدنش
    در غیر اینصورت فقط ابراز علاقه ست ، البته گاهی وقتها هم میگه بهم غذا بده با این حرکت
    خرگوش من مثلا موقعی که غذا میخوان رو دو تا پاشون وامیسن و دستم و لیس میزنن
    کم کم خودتآن با زبونش آشنا میشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    18011
    ممنون که کمک کردين

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    18011
    يک سوال ذهنمو خيلى مشغول کرده
    واقعا خرگوش نازايى مياره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    18117
    دوستان سلام

نمی دونم در واقع من حساس شدم یا واقعا چیزی هست.کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟می دونم خیلی سوال میکنم ولی از سردرگمی متنفرم!دیروز هم خرگوشم رو بردم دکترو رادیولوژیش کردن گفتن دندوناش در حد همون گرید دو باقی مونده و آبسه یا چیز دیگه ای هم نداره و دستورات پزشک قبلی رو تکرار کردن.ده روز پیش برده بودمش ایرانیان و دیروز ناچارا بردمش رویال.البته یه بار سابق بر اون برای ویزیت برده بودمش.نمی دونم جای خوبی هست یا نه ولی من بدم نیومد در کل.این چند روزه یه طوری شده.من پیرو دستور دکترش بیشتر براش یونجه می ذارم که جلوی رشد بیشتر دندوناش گرفته بشه و غروب به بعد یکم میوه یا سبزی بهش میدم.بیشتر سبزی اونم کم.مثل کاهو یا گیشنیز و تره که دوست داره.ولی چند روزه وقتی براش می ذارم با اشتیاق میاد جلو میگیره دهنش یکم که مجوئه تف میکنه بیرون.فقط گاز گاز میکنه سبزی رو.من چون دیروز فکر کردم درد داره و نمیتونه بجوئه بردمش دکتر برای رادیولوژی ولی مسئله ای نداشت.سرحالم هست.ورجه ورجه میکنه و سعی داره همه ش از قفس بیاد بیرون.وقتیم بیرونه رو سر و کله من می پره.جالبیش اینجاست سبزی نخورد ولی انگور یه حبه بهش دادم با لذت جویید قورت داد!پسته هم محض امتحان یه دونه بهش دادم اونم خورد.ولی نمیدونم چرا مدل جوییدنش فرق کرده یکمی.ا با احتیاط بیشتر میجوئه به ویژه در برخود با سبزیاش.
    کسی میدونه چرا اینطوری شده؟آیا مشکلی هست؟یا نه صرف اینه که من حساسم؟اسهال هم نداره با عرض شرمندگی البته!دندون قروچه هم نمیکنه.یونجه خشک بیشتر براش می ذارم و کمی پلت.الانم پریده رو کله من داره دسته عینکمو میجوئه!نون و گوجه هم دیروز یکیم از بشقاب من کش رفت!
    ممنونم از راهنماییتون.

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط eileen29 نمایش پست ها
    دوستان سلام

نمی دونم در واقع من حساس شدم یا واقعا چیزی هست.کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟می دونم خیلی سوال میکنم ولی از سردرگمی متنفرم!دیروز هم خرگوشم رو بردم دکترو رادیولوژیش کردن گفتن دندوناش در حد همون گرید دو باقی مونده و آبسه یا چیز دیگه ای هم نداره و دستورات پزشک قبلی رو تکرار کردن.ده روز پیش برده بودمش ایرانیان و دیروز ناچارا بردمش رویال.البته یه بار سابق بر اون برای ویزیت برده بودمش.نمی دونم جای خوبی هست یا نه ولی من بدم نیومد در کل.این چند روزه یه طوری شده.من پیرو دستور دکترش بیشتر براش یونجه می ذارم که جلوی رشد بیشتر دندوناش گرفته بشه و غروب به بعد یکم میوه یا سبزی بهش میدم.بیشتر سبزی اونم کم.مثل کاهو یا گیشنیز و تره که دوست داره.ولی چند روزه وقتی براش می ذارم با اشتیاق میاد جلو میگیره دهنش یکم که مجوئه تف میکنه بیرون.فقط گاز گاز میکنه سبزی رو.من چون دیروز فکر کردم درد داره و نمیتونه بجوئه بردمش دکتر برای رادیولوژی ولی مسئله ای نداشت.سرحالم هست.ورجه ورجه میکنه و سعی داره همه ش از قفس بیاد بیرون.وقتیم بیرونه رو سر و کله من می پره.جالبیش اینجاست سبزی نخورد ولی انگور یه حبه بهش دادم با لذت جویید قورت داد!پسته هم محض امتحان یه دونه بهش دادم اونم خورد.ولی نمیدونم چرا مدل جوییدنش فرق کرده یکمی.ا با احتیاط بیشتر میجوئه به ویژه در برخود با سبزیاش.
    کسی میدونه چرا اینطوری شده؟آیا مشکلی هست؟یا نه صرف اینه که من حساسم؟اسهال هم نداره با عرض شرمندگی البته!دندون قروچه هم نمیکنه.یونجه خشک بیشتر براش می ذارم و کمی پلت.الانم پریده رو کله من داره دسته عینکمو میجوئه!نون و گوجه هم دیروز یکیم از بشقاب من کش رفت!
    ممنونم از راهنماییتون.

سلام
    متن و کامل خوندم اما متوجه نشدم آخرین بار کجا بردید برای رادیوگرافی یا ویزیت خرگوشتون رو
    فقط برای ویزیت یا هر نوع رادیوگرافی ایرانیان عالی هست ولاغیر
    اگر ایرانیان گفتن گرید دو هست باید خیلی مراقب باشید چون رو خط مرز هست
    والا حقیقتا من اینهمه خرگوش دارم چندین سال تف کردن و ندیدم شاید منظورتون اینه نمیتونه قورت بده و یا کامل بجوئه ، پس باید نسبت به تمام غذاها مخصوصا یونجه اینجور باشه یا پلت
    اگر اینجور هست سریعا ببریدش ایرانیان
    اگر نه فقط بعضی سبزی ها رو اینجور میکنه این کارو بکنید
    سبزیهای متنوع براش بگذارید (شیوید ، گنیز ، ریحان ، جعفری ،برگ تربچه )این سبزیجات هم فقط در هفته سه بار بدید با هم نه هر کدام جدا (کرفس ، برگ اسفناج، کلم ، کاهو) به مقدار کم
    برای گرید دو فقط یونجه کافی نیست
    یونجه همیشه باشه ، پلت یونجه پلت های بزرگ مخصوص جوندگان که بجوه تند تند و اینکه غلات (شامل گندم ، جو ، سویا خوراکی خشک، کمی نون خشک صنعتی ، اصلا نون معمولی مخمر دار ندید) اینها رو مخلوط کنید در روز بدید بجوئه و بخوره
    ساقه سبزیجات مثل ریحان ، شیوید بدید اگر دیدید نمیخوره و یا فقط برگهاش و میخوره برگ و جدا کنید در یک وعده دیگه بدید تا ساقه رو بخوره
    میوه جات و مثل سیب ، گلابی و هویج داخل ش بیارید
    در روز یک وعده سبزیجات ، یک وعده میوه جات ، یک وعده غلات ، و پلت و یونجه هم همیشه در دسترسش باشه
    حساسیت لازمه اما نه زیاد ولی من توصیه ام اینه در مورد دندان همیشه حساس باشید
    اگر مواردی مثل زیر مشاهده کردید برای چکاپ سریعا ببریدش دکتر البته ایرانیان فقط :
    بی اشتهایی نسبت به همه غذاها ، خیس بودن بینی و زیر گلو ، دندون قروچه های بلند ، کسل بودن و مرتب گوشه نشینی اینها مواردی هست که نشان از حاد شدن مشکل دندانش میشه
    سریعا براش سنگ جویدنی تهیه کنید با طعمی که دوست داره مثلا یونجه یا سبزیجات یا هویج هر نوع دوست داره براش بگیرید و بذارید
    چوب درخت مو یا سیب بگیرید خشک باشه بذارید براش بجوئه
    اینها راه های درمان هست مخصوصا سنگ جویدنی
    با مراقبتی که دارید امیدوارم همیشه سلامت باشه و مشکلش زودتر حل بشه
    فقط گرید دو گریدی هست که روی مرز خطر هست و خوشبختانه با تغذیه درست رفع میشه پس نگرانی و اضطراب راه حل نیست با رعایت موارد فوق زودتر خوب میشه انشالله
    هروقت هم سوال داشتید مطرح بفرمایید خوشحال میشم کمکی کرده باشم و از طرح سوالتون خودداری نکنید [emoji252]
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    18117
    ممنونم از محبتتون.زحمتای من که همیشه گردن شماست.
    والا پنجشنبه ای بردمش رویال توی آیت الله کاشانیه.یه بار سابق بر این برده بودمش که بهش کورتن تزریق کرده بودن؟همونجا بود.پنجشنبه ای چون دیر وقت بود مجبور شدم برم رویال به منزل نزدیکتره و خوش مسیرتر.اونجا رادیوگرافی کردن از هر دو ور فکش و دکتری که اینکارو کرد گفت مشکلی نیست تو فکش.فاصله بین دنوناش مناسبه و التهابیم نداره.ریشه های دندان هم بهم گفتن نهایتش همون گرید هست و بلندتر نشده.در کل همین حرفی که شما فرمودین رو زد.گفت حالش خوبه و بیشتر مراقب تغذیه ش باشم.گفت ممکنه چون یک مرتبه وضعیت تغذیه عوض شده و قبلا بیشتر سبزی میخورده الان اینطوری رفتار میکنه.چون نه حالت گوشه نشینی داره نه بی اشتها شده.گفت ممکنه یونجه خشک کمی لثه رو خراشیده هرچند التهابی مشاهده نشد.نمی دونم چطور تشریح کنم انگار کمی با احتیاط بیشتر عذا رو میجوه و نسبت به همه چیزم اینطور نیست که تف کنه بندازه بیرون.یه تیکه شلیل بهش دادم دیشب با لذت خوردش فقط نگرانی من اینه چرا اینطور با احتیاط لقمه هارو میجوه؟اگر مشکلی وجود نداره علتش چیه؟با دکتری که توی ایرانیان ویزتش کرد صحبت کردم تلفنی.محبت کردن شماره شونو به من دادن دیدن خیلی نگرانم.ایشون گفت در حال حاضر مراقب تغذیه ش باش فقط بیشتر نشه وگرنه در این مرحله کار دیگه ای نمیشه کرد.و گفتن جراحی رو هم توصیه نمیکنم فعلا.باشه اگر اوضاعش بدتر شد در موردش صحبت میکنیم.چون این کار خطرناکه و ریسکش بالاست.
    راستی یه سوال دیگه داشتم اینو بود که از این غلاتی که با عسل مخلوط میکنن و مخصوص پرنده هایی مثل کاسکوئه براش خوبه یا بده؟روش پر از غلاته مختلفه ولی می ترسم بهش بدم خوب نباشه.سنگ کلسیم هم سه تایی براش گرفتم و امروز یکیم از گوشه یکیشو دندون زد.صبح هم به زور یکم یونجه خشک گذاشتم دهنش و خودش بعد رفت سراغ پلتاش.الانم زیر باد کولر لم داده و چرت می زنه!
    بازم ممنونم از راهنماییاتون و شرمنده م من کلا خیلی سوال می پرسم دست خودم نیست.نگران این بچه شیطونم حقیقت.از وقتی سه هفته ش بود دارمش.هرچند اول هدیه ای بود که برای دوستم خریده بودم ولی پدرش نذاشت نگه ش داره و من دیدم این طفل معصوم گناهی نکرده که پاش به این دنیا باز شده در نتیجه خودم نگه ش داشتم و طبیعتا بهش وابسته شدم عضوی از خانواده شده یه جورایی.برای همین خیلی نگرانش میشم وقتی این تغییراتو میبینم.
    ویرایش توسط eileen29 : 14th August 2015 در ساعت 03:36 PM

صفحه 10 از 54 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)