صفحه 80 از 100 نخستنخست ... 30616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 791 به 800 از 991
    همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobin.am نمایش پست ها
    سلامی دوباره میشه به خوکچم کلم بدم براش مقویه
    هزینه انگل تراپی چقدره
    یک سوال دیگه هم دارم من به خوکچم یاد دادم که کجا دستشویی کنه همونجا هم دستشویی میکنه ولی همونجا میمونه یعنی همونجا استراحت میکنه غذا میخوره دستشویی میکنه چیکار کنم که اونجا فقط دستشویی کنه برای بوی بد ادرارش میتونم از این خوشبو کننده های مخصوص حیوانات استفاده کنم
    ممنون ببخشید سوال زیاد میپرسم
    سلام
    دوست عزیزم لطفا به پاسخ سوالهاتون توجه کنید جواب همین سوالتون و در کامنت بالا کامنت شماره ۷۸۸ دادم لینک گذاشتم براتون برای تغذیه خوکچه و کامل توش شرح دادم
    اینجا هیچ کدوم از هزینه های انگل تراپی و سایر هزینه ها رو نمیدونن چون معمولا هر کلینیک یک قیمت داره
    باید براش ظرف بگذارید ظرف دستشویی ، اون وقت دیگه همونجا نمیخوابه یا غذا بخوره
    سلام ی سوال دیگه هم دارم که تازه متوجش شدم توی یکی از همین انجمن ها نوشته بود برای اینکه خیالتون از غذای خوکچتون راحت باشه میتونین گندم بگیرین و خیس کنید شبیه سبزه عید بعد اون برگ های سبز رو بچینیم و بدیم به خوکچه میخواستم بدونم برای خوکچه ضرری نداره
    این غذا میتونه جای علوفه و یونجه خشک رو پر کنه
    میتونه غذای اصلیش باشه
    یک سوال دیگه هم دارم خوکچم موهاش میریزه ماده هستش ولی من هر روز موهاشو دو بار شونه میزنم چیکار کنم موهاش نریزه
    سوال دیگه هم اینه که میتونم به خوکچم انگور و موز بدم؟مرکبات چطور مرسی ازتون ببخشید سوال زیاد میپرسم اخه اولین تجربمه و خیلی بهش وابسته شدم دوس ندارم چیزیش بشه
    این کاری که گفتید فقط میتونه یک مکمل باشه یعنی در کنار بقیه غذاها ولی به هیچ وجه جای علوفه خشک و یونجه رو‌نمیگیره ، یونجه رو برای این میگن چون دارای فیبر بالایی هست و خوردنش باعث کوتاهی دندانهای خوکچه میشه
    سوال کردن بسیار بسیار خوبه و ما هم در خدمت شما هستیم ولی لطفا بعد از مطرح کردن سوالتون صبور باشید و هم اینکه درباره خوکچه سرچ بفرمایید هم در این سایت و هم میهن پت اطلاعات بسیار مفیدی و مقدماتی هست که مطالعه بفرمایید
    انگور و موز هم داده نشه مضر هست
    مرکبات هم همین طور
    خواهش میکنم لینکی که در بالا دادم و برید بخونید تغذیه درست و مطرح کردم
    ویرایش توسط sisil : 24th September 2015 در ساعت 12:41 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18342
    بچه ها تورو خدا کمک کنید خواهش میکنم لطفا خیلی مهمه الان متوجه شدم خوکچم یبوست گرفته و نمیتونه دستشویی کنه وقتی به شکمش دست میزنم قرقر میکنه تورو خدا کمک کنید چیکار کنم چی بدم بهش که خوب شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خ واهش میکنم جواب بدین لطفا خواهش میکنم لطفا اتحمال داره چیزیش بشه لطفا سریع جواب بدین
    ویرایش توسط mobin.am : 25th September 2015 در ساعت 01:21 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18342
    سلام چن روز پیش یکی از اشناهام به خوکچم نون سبوس داد و خوکچم انروز یبوست گرفت از فرداش خوب شد و لی خوکچم از اون موقه همش داد میزنه وقتی به شکمش دست میزنم داد میزنه و گاز میگیره و احساس میکنم کنار شکمش بزرگ تر شده به نظرتون احتمال داره بار دار باشه؟ اصلا نمیتونم بهش دست بزنم گاز میگیره ولی اصلا اینجوری نبود خودش عاشق ناز کردن بود لطفا راهنمایی کنید یک چیز دیگه احساس میکنم هرچه بهش غذا میدم سیر نمیشه و بازم میخواد لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه ممنون

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    بچه ها تورو خدا کمک کنید خواهش میکنم لطفا خیلی مهمه الان متوجه شدم خوکچم یبوست گرفته و نمیتونه دستشویی کنه وقتی به شکمش دست میزنم قرقر میکنه تورو خدا کمک کنید چیکار کنم چی بدم بهش که خوب شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خ واهش میکنم جواب بدین لطفا خواهش میکنم لطفا اتحمال داره چیزیش بشه لطفا سریع جواب بدین
    سلام دوست عزیزم
    موارد اورژانسی باید به دکتر دامپزشک مراجعه بشه و وقت رو هدر ندید . امکان داره مثل همین مورد شما تا چند روز هم دوستان نتونن و براشون مشکلی پیش اومده باشه و به تاپیک شما سر نزنن
    پس لطفا با یک تحقیق و پرس و جوی کامل دکتر متخصص جوندگان در شهر خودتون و پیدا کنید و مطمئن بشید که از لحاظ ایشون مورد اطمینان هستن و در این موارد با ایشون تماس برقرار کنید
    الان خوکچه تون حالش چطور هست و دفع و اشتهاش چطوری هست ؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    سلام چن روز پیش یکی از اشناهام به خوکچم نون سبوس داد و خوکچم انروز یبوست گرفت از فرداش خوب شد و لی خوکچم از اون موقه همش داد میزنه وقتی به شکمش دست میزنم داد میزنه و گاز میگیره و احساس میکنم کنار شکمش بزرگ تر شده به نظرتون احتمال داره بار دار باشه؟ اصلا نمیتونم بهش دست بزنم گاز میگیره ولی اصلا اینجوری نبود خودش عاشق ناز کردن بود لطفا راهنمایی کنید یک چیز دیگه احساس میکنم هرچه بهش غذا میدم سیر نمیشه و بازم میخواد لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه ممنون
    سلام
    مگه خوکچه نر هم در قفس کنار خوکچه ماده هست ؟
    دفع و اشتهاش رو بگید لطفا که نرمال هست ؟
    صدایی که از خودش تولید میکنه شبیه چی هست ؟
    دست میزنید به سمت بالا میپره یا اینکه در میره و گازتون میگیره ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18342

15

نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام
    مگه خوکچه نر هم در قفس کنار خوکچه ماده هست ؟
    دفع و اشتهاش رو بگید لطفا که نرمال هست ؟
    صدایی که از خودش تولید میکنه شبیه چی هست ؟
    دست میزنید به سمت بالا میپره یا اینکه در میره و گازتون میگیره ؟
    سلام خیر خوکچه نر ندارم ولی چون با چند تا خوکچه دیگه تو یه جا بودن
    بله الان بهتر شده راحت مدفوع میکنه
    صدایی شبیه به قرقر کردن
    وقتی به شکمش دست میزنم اول یکم با صداش اخطار میده ولی بعدش یهو گاز میگیره
    یک سوال دیگه خوکچم همش از جاش در میاد میره پشت تختم اونجا خنکه برای همین میره؟ ممنون از همتون
    ویرایش توسط mobin.am : 1st October 2015 در ساعت 11:32 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18342
    امروز خوکچم توی مطب دامپزشکی فوت کرد خیلی دلم واسش تنگ میشه خداحافظ بوبی عزیزم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18342
    امروز خوکچم توی مطب دامپزشکی فوت کرد خیلی دلم واسش تنگ میشه خداحافظ بوبی عزیزم
    بهتون پیشنهاد میکنم نگیرید هیچ حیوون خونگی نخرید بعد که وابستش میشین اگه اتفاقی بیوفته براشون خیلی زندگی بدون اونا سخت میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    دوستان سلام
    من از اول شروع كردم به خودن اين تاپيك 80 صحفه رو خوندم در اوايل خيلي از دوستان پاسخ هايه خوبي مي دادن اما وقتي يواش يواش به انتهاي تاپيك ميرسيدم ديدم ديگه جواب ها نه كه خوب نباشه ديگه كارامدي خودشو از دست داده بود
    خيلي برام جايه تعجب هست كه دوستاني كه تجربه بالاي در نگهداري اين حيوان داشتن بعد از گذاشتن 5 الي 6 پست يهو ناپديد ميشدن و ديگه خبري از شون نبود البته دلايل مختلفي داره حتما
    من تو اين 3 هفته اي كه يك خوكچه واگذار شده رو به طور كاملا اتفاقي قبول كردم مي تونم بگم گوگل از دستم عصباني شده انقدر مطلب در مورد اين حيون سرچ كردمو خوندم
    و بعد از اين مدت يك چيز رو فهميدم كه بحثهايي كه در حول و حوشه اين حيوان مي چرخه بسيار بالا پايين داره و بر خلاف حيوانات شبيه خوكچه از قبيل خرگوش و همستر اصلا يك منبع خواص و يك روند يك نواخت رو نداره
    و اين صحبت كاملا با مثالهايي كه براتون ميزنم مشهوده
    مثلا در بخشي از نت گفته شده اگر به اين حيوان كلم داده بشه بسيار براي سلامتيش مضره در بخشي گفته شده كلم هم جز غذاي خوكچتون قرار بدين
    مثلا در بخشي گفته شده اين حيوان اصلا شبزي نيست و مثلا مابقي حيوانات زندگي ميكنه ولي در بخشي گفته شده اين حيوان صبح ها بيشتر استراحت كرده و در شب ها بازي مي كنه
    و.....چندين چيز شبيه اين ها كه هم در كتاب ها و هم در نت و هم از طريق فروشندگان و هم از طريق صاحبان اين حيوان نقل شده
    در حالي كه شما اگر چند روز در نت سرچ كنيد در مورد نحوه نگهداري همستر يا خرگوش به منابعي بر مي خوريد كه همه متوفق القول از يك چيز سخن مي گن اميدوارم حرفامو تا اينجا قبول كرده باشيد
    به خاطر همين امثال من كه مدت زيادي خوكچه نداشتيم دچار سردرگمي ميشيم و سعي ميكنيم از كساني كسب تجربه كنيم كه مدت مديدي از اين حيون نگهداري كردن و زيرو بم كارو مي دونن
    من خودم به شخصه به جرات ميگم تو اين سه هفته خدايي خيلي در مورد اين حيون تحقيق كردم ولي بازم سر در گمم
    من خودم همستر داشتم, ماهي كه خيلي مرغ عشق كه 2 تا خريدم شدن 26 تا در كل مي خوام بگم حيون داشتم و عشق ميورزم به حيون
    اصلا از روزيكه اين پسر اومده تو خودنمون دقيقا انگار بچه خودمونه واقعا واقعا دوست داشتنيه
    منظورم اينكه مي خوام بگم من خيلي به حيون اهميت ميدم و به خاطر همين مي خوام بهترين رسيدگي رو براش انجام بدم واسه همين اين حرفا رو ميزنم
    درسته تو نت شما ميايد تاپيك ميزنيد و از تجربيات هم استفاده ميكنيد ولي همونتور كه اولش گفتم يه چيزايه روتين رو ما به هم منتقل ميكنيم (اينو قبول دارين يا نه)؟؟؟
    ولي من خودم به شخصه ترجيح ميدم برم از دوست يا آشنايي كه حد اقل 2 يا 3 سال خوكچه داره سوال كنم (كه خدارو شكر هيچ كدوم از دوستام حيون دوست نيستن)
    يه چيزي ميگم اميد وارم به دام پزشك ها بر نخوره
    البته بازم ميگم همه دامپزشكا مثل هم نيستن ولي من از اون موقع اي كه حيون دارم نه تنها خوكچه بلكه پت هايه ديگه تا حالا پيشه 3 تا دام پزشكه متفاوت رفتم و هيچ وقت هم نتيجه نگرفتم
    يه مثال مي زنم
    من وقتي اين بچه رو گرفتم بر دمش دامپزشكي چون تو وضعيت ظاهري اسف باري بود تمام مدفوعش به علت بلند بودن بیش از حد موهاش به زیرش جسبیده بود
    خداشاهده بهش گفتم آقاي دكتر نگهداري اين حيون چطوري برام توضيح ميدي به ول الله قسم عينه گفته هاشو براتون مي گم
    در روز 20 دقيقه تو آفتاب مستقيم باشه
    كلم بهش بده بخوره نخود سبز بده و غیره
    شما از اين بگير برو تا آخرش
    بخدا مي خواست تو نسخش برام بنويسه كه چيا بهش بده بخوره من بهش ميگفتم آقاي دكتر كرفسم براش خوبه ها مي گفت آها كرفسم بده می گفتم آقای دکتر هویجم خوبه ها می گفت آره هویجم بده همرو من میزاشتم تو دهنش
    ببنيد در اين حد
    حالا اين آقا حيونه منو ديده ميگه خيلي حالش خوبه پيشه خودم گفتم آخه بی..... تو هنوز اين حيونو لمس هم نكردي ميگي حالش خوبه خداشاهده 30 تون هم ويزيت گرفت از من

کنار نسخش نوشته دارای برد تخصصی از دانشگاه تهران متخصص حیوانات کوچک
    ببینید حالا این آدم اگر خوکچت مریض بشه ببریش پیشش ببین دیگه چه تشخصی میده خدا رحم کنه
    من نمیگم همشون اینجورین البته بخدا حق هم دارن تو کشور عزیزمون کدوم یکی از این دسته رشته ها خوب تدریس میشه که من بخوام از این بدبخت انتظار داشته باشم وقتی سگ کشی تو کشور عزیزمون مثل آب خوردن انجام میشه و این حیوان نازنین که از هزار تا دوست برای آدم بهتره بهش میگن نجس شما دیگه چه انتظاری از تدریس درس اونم در مورد حیوانات کوچک که تخصصی تر از دام های بزرگ هست تویه دانشگاههای کشور عزیزمون دارین همشون بیشتر تخصصشون دامهای بزگه
    بازم میگم همشون اینجوری نیستن
    وقتی وارد یه پت شاپ میشی وقتی میبینی که حیوانات اعم از پرنده و جونده و .... در وضع اسفناکی نگهداری میشه و فقط فروشنده به خاطر سود خودش هر توری شده با هزار دوز و کلک می خواد جنسشو بهتون بفروشه شما چه انتظاری داری وقتی میری خوکچه بخری طرف بهت بگه نه این مریضه اون یکی رو ببر بخدا خودم دیدم یا رو اومد همستر بخره بچش از یکی از رنگ هایی که تو قفس بود خوشش خودم و گفت فقط اینو می خوام یا رو همسترو اورد بیرون به خدا قسم گوششو همسترایه دیگه گاز گرفته بودن دوره مقعدش لذج بود یارو بدبخت گفت آقا این چرا خیسه اینجاش گفت هیچی جیش کرده الان ترسیده گرفتمش در صورتی که اون حیون مریض بود و نهایت تا 2 هفته دیگه بیشتر زنده نمی موند ببنید ما در کشور عزیزمون با کیا سرو کله میزنیم
    بعد دوست عزیزی در تاپیک جواب دوسته دیگه ای رو داده که موقع خریدن خوکچه :خوکچه باید چنان باشدو چنان خوب وقتی منه نوعی میرم خوکچه میخرم تاحالا نداشتم که بدونم خوکچه سالم چه مدلیه شما هرچقدرم از دور توضیح بدی طرف تا خودش از نزدیک نبینه نمیفهمه پس اون فروشندس که باید توضیحات کامل رو به این بنده خدایی که میره خوکچه بخره بده و باید وجدان داشته باشه و اون حیونی که مریض هست رو نده ولی کاملا برعکس این قضیس.
    اگر اینجور نبود چرا خیلی از دوستان تو تاپیک پیغام میدن که آره خوکچمو 2 روزه گرفتم ولی فلانجاش مو نداره رو پستش چیزایه سیاه هست و غیره
    حالا از اینا بگذریم میدونم خسته شدید از بس حرفایه صد من یک غاز منو خوندید
    ببنید دوستان من خوکچه 1 ساله ای رو که بهم واگزار شده بود رو براتون توصیف می کنم
    این خوکچ 1 سال تو انباری نگهداری میشده
    صاحبش که دوسته نادان خودم بوده بهم میگفت یه روز بهش یه مشت جعفری میدادم فردا مثلا یه دونه کوچه بعد روز بعد یکی 2 تا کاهو
    من که قبلا همستر داشتم گفتم از این پلت ها بهش میدی گفت پلت چیه؟؟
    دیدم یه بسته یک کیلویی یونجه هم همراه این بنده خدا به من داد گفتم محمد این چیه گفت از اینم هر 2 هفته یه بار به مشت براش بریز گفتم آب چی گفت آب نمیخوره
    هیچی ما این خوکچه که اسمش لیو هست رو گرفتیم و آوردیم خونه بعد دیدم خدایا چرا پوشال هایه این بدبخت انقدر خیسه بخدا دست میزدی به کفه پایه حیون یخ کرده بود از سرما
    اودم خونه و از پوشالی که ساله پیش برای همسترم مونده بود ریختم زیرشو خلاصه کلی تمیزش کردم بدبخت نمیشد بری سمت قفسش انقدر که بود میداد شما فک کن کله پوشاله زیرش از ادرارش کلا خیس بود
    هیچی حیون رو گذاشتم تو حال خونه و رفتم دنباله تحقیقات گسترده در زمینه خوکچه که بهتون گفتم کلی مطلب خودندم و فهمیدم که این خوکچه تو چه وضعی بزرگ شده
    حالا سوالم اینه که چطوری این بیچاره یک سال بدونه آبو غذای کافی زنده مونده و مریض نشده
    اصلا هزارتا سوال تو ذهنمه که چطوری این زنده مونده دندوناش خودش اصلا یه وضعی
    الان خدارو شکر کلی حالش خوبه
    اولین چیزی که می خوام از دوستانی که تجربه کافی در بزرگ کردن خوکچه ها دارن بپرسم اینکه برنامه غذایی که خودتون برای خوکچتون در نظر گرفتید چیه که الان سالم و سرحاله لطفا اون رو به من بگید ؟؟؟؟؟؟
    بعد اینکه من چون صبح ساعت 6 میزنم بیرون و ساعت 5 بعد از ظهر هم میام خونه صبح که میخوام برم هر روز براش یه دسته جعری میریزم با یونجه
    بعد ظهر که بر می گردم یه روز بهش یه نصفه گوجه نصفه استکان پلت درجه یک مخصوص خوکچه میم با 4 برگ کاهو و یونجه
    یه روز دیگه کرفس می دم 3 4 تا شاخه با برگ با یونجه و یه نصفه گوجه و فل فل دلمه از نصف کمتر
    یه روز دیگه بهش یه نصف گوجه با 5 6 حلقه خیار و 5 6 حلقه هویچ و یونجه
    ولی همیشه بعد از اینا همش سوت میزنه و گرسنشه
    من نمی دونم این غذایی آیا کافیه ؟؟؟؟
    آیا باید بشترش کنم مقدارشو ؟؟؟
    آیا چیز هایه دیگه ای باید اضافه کنم بهش ؟؟؟
    ممنون میشم اول این سوالاتمو پاسخ بدید تا برسم به مباحث دیگه
    خواهش میکنم دوستانی که تجربه دارن جوابمو بدن

بازم ممنون که مطالب بالا رو خوندید اگر هم نظری داشتید خوشحال میشم با هم در موردش بحث کنیم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18342
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamali1365 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من از اول شروع كردم به خودن اين تاپيك 80 صحفه رو خوندم در اوايل خيلي از دوستان پاسخ هايه خوبي مي دادن اما وقتي يواش يواش به انتهاي تاپيك ميرسيدم ديدم ديگه جواب ها نه كه خوب نباشه ديگه كارامدي خودشو از دست داده بود
    خيلي برام جايه تعجب هست كه دوستاني كه تجربه بالاي در نگهداري اين حيوان داشتن بعد از گذاشتن 5 الي 6 پست يهو ناپديد ميشدن و ديگه خبري از شون نبود البته دلايل مختلفي داره حتما
    من تو اين 3 هفته اي كه يك خوكچه واگذار شده رو به طور كاملا اتفاقي قبول كردم مي تونم بگم گوگل از دستم عصباني شده انقدر مطلب در مورد اين حيون سرچ كردمو خوندم
    و بعد از اين مدت يك چيز رو فهميدم كه بحثهايي كه در حول و حوشه اين حيوان مي چرخه بسيار بالا پايين داره و بر خلاف حيوانات شبيه خوكچه از قبيل خرگوش و همستر اصلا يك منبع خواص و يك روند يك نواخت رو نداره
    و اين صحبت كاملا با مثالهايي كه براتون ميزنم مشهوده
    مثلا در بخشي از نت گفته شده اگر به اين حيوان كلم داده بشه بسيار براي سلامتيش مضره در بخشي گفته شده كلم هم جز غذاي خوكچتون قرار بدين
    مثلا در بخشي گفته شده اين حيوان اصلا شبزي نيست و مثلا مابقي حيوانات زندگي ميكنه ولي در بخشي گفته شده اين حيوان صبح ها بيشتر استراحت كرده و در شب ها بازي مي كنه
    و.....چندين چيز شبيه اين ها كه هم در كتاب ها و هم در نت و هم از طريق فروشندگان و هم از طريق صاحبان اين حيوان نقل شده
    در حالي كه شما اگر چند روز در نت سرچ كنيد در مورد نحوه نگهداري همستر يا خرگوش به منابعي بر مي خوريد كه همه متوفق القول از يك چيز سخن مي گن اميدوارم حرفامو تا اينجا قبول كرده باشيد
    به خاطر همين امثال من كه مدت زيادي خوكچه نداشتيم دچار سردرگمي ميشيم و سعي ميكنيم از كساني كسب تجربه كنيم كه مدت مديدي از اين حيون نگهداري كردن و زيرو بم كارو مي دونن
    من خودم به شخصه به جرات ميگم تو اين سه هفته خدايي خيلي در مورد اين حيون تحقيق كردم ولي بازم سر در گمم
    من خودم همستر داشتم, ماهي كه خيلي مرغ عشق كه 2 تا خريدم شدن 26 تا در كل مي خوام بگم حيون داشتم و عشق ميورزم به حيون
    اصلا از روزيكه اين پسر اومده تو خودنمون دقيقا انگار بچه خودمونه واقعا واقعا دوست داشتنيه
    منظورم اينكه مي خوام بگم من خيلي به حيون اهميت ميدم و به خاطر همين مي خوام بهترين رسيدگي رو براش انجام بدم واسه همين اين حرفا رو ميزنم
    درسته تو نت شما ميايد تاپيك ميزنيد و از تجربيات هم استفاده ميكنيد ولي همونتور كه اولش گفتم يه چيزايه روتين رو ما به هم منتقل ميكنيم (اينو قبول دارين يا نه)؟؟؟
    ولي من خودم به شخصه ترجيح ميدم برم از دوست يا آشنايي كه حد اقل 2 يا 3 سال خوكچه داره سوال كنم (كه خدارو شكر هيچ كدوم از دوستام حيون دوست نيستن)
    يه چيزي ميگم اميد وارم به دام پزشك ها بر نخوره
    البته بازم ميگم همه دامپزشكا مثل هم نيستن ولي من از اون موقع اي كه حيون دارم نه تنها خوكچه بلكه پت هايه ديگه تا حالا پيشه 3 تا دام پزشكه متفاوت رفتم و هيچ وقت هم نتيجه نگرفتم
    يه مثال مي زنم
    من وقتي اين بچه رو گرفتم بر دمش دامپزشكي چون تو وضعيت ظاهري اسف باري بود تمام مدفوعش به علت بلند بودن بیش از حد موهاش به زیرش جسبیده بود
    خداشاهده بهش گفتم آقاي دكتر نگهداري اين حيون چطوري برام توضيح ميدي به ول الله قسم عينه گفته هاشو براتون مي گم
    در روز 20 دقيقه تو آفتاب مستقيم باشه
    كلم بهش بده بخوره نخود سبز بده و غیره
    شما از اين بگير برو تا آخرش
    بخدا مي خواست تو نسخش برام بنويسه كه چيا بهش بده بخوره من بهش ميگفتم آقاي دكتر كرفسم براش خوبه ها مي گفت آها كرفسم بده می گفتم آقای دکتر هویجم خوبه ها می گفت آره هویجم بده همرو من میزاشتم تو دهنش
    ببنيد در اين حد
    حالا اين آقا حيونه منو ديده ميگه خيلي حالش خوبه پيشه خودم گفتم آخه بی..... تو هنوز اين حيونو لمس هم نكردي ميگي حالش خوبه خداشاهده 30 تون هم ويزيت گرفت از من

کنار نسخش نوشته دارای برد تخصصی از دانشگاه تهران متخصص حیوانات کوچک

ببینید حالا این آدم اگر خوکچت مریض بشه ببریش پیشش ببین دیگه چه تشخصی میده خدا رحم کنه

من نمیگم همشون اینجورین البته بخدا حق هم دارن تو کشور عزیزمون کدوم یکی از این دسته رشته ها خوب تدریس میشه که من بخوام از این بدبخت انتظار داشته باشم وقتی سگ کشی تو کشور عزیزمون مثل آب خوردن انجام میشه و این حیوان نازنین که از هزار تا دوست برای آدم بهتره بهش میگن نجس شما دیگه چه انتظاری از تدریس درس اونم در مورد حیوانات کوچک که تخصصی تر از دام های بزرگ هست تویه دانشگاههای کشور عزیزمون دارین همشون بیشتر تخصصشون دامهای بزگه

بازم میگم همشون اینجوری نیستن

وقتی وارد یه پت شاپ میشی وقتی میبینی که حیوانات اعم از پرنده و جونده و .... در وضع اسفناکی نگهداری میشه و فقط فروشنده به خاطر سود خودش هر توری شده با هزار دوز و کلک می خواد جنسشو بهتون بفروشه شما چه انتظاری داری وقتی میری خوکچه بخری طرف بهت بگه نه این مریضه اون یکی رو ببر بخدا خودم دیدم یا رو اومد همستر بخره بچش از یکی از رنگ هایی که تو قفس بود خوشش خودم و گفت فقط اینو می خوام یا رو همسترو اورد بیرون به خدا قسم گوششو همسترایه دیگه گاز گرفته بودن دوره مقعدش لذج بود یارو بدبخت گفت آقا این چرا خیسه اینجاش گفت هیچی جیش کرده الان ترسیده گرفتمش در صورتی که اون حیون مریض بود و نهایت تا 2 هفته دیگه بیشتر زنده نمی موند ببنید ما در کشور عزیزمون با کیا سرو کله میزنیم

بعد دوست عزیزی در تاپیک جواب دوسته دیگه ای رو داده که موقع خریدن خوکچه :خوکچه باید چنان باشدو چنان خوب وقتی منه نوعی میرم خوکچه میخرم تاحالا نداشتم که بدونم خوکچه سالم چه مدلیه شما هرچقدرم از دور توضیح بدی طرف تا خودش از نزدیک نبینه نمیفهمه پس اون فروشندس که باید توضیحات کامل رو به این بنده خدایی که میره خوکچه بخره بده و باید وجدان داشته باشه و اون حیونی که مریض هست رو نده ولی کاملا برعکس این قضیس.

اگر اینجور نبود چرا خیلی از دوستان تو تاپیک پیغام میدن که آره خوکچمو 2 روزه گرفتم ولی فلانجاش مو نداره رو پستش چیزایه سیاه هست و غیره

حالا از اینا بگذریم میدونم خسته شدید از بس حرفایه صد من یک غاز منو خوندید

ببنید دوستان من خوکچه 1 ساله ای رو که بهم واگزار شده بود رو براتون توصیف می کنم

این خوکچ 1 سال تو انباری نگهداری میشده

صاحبش که دوسته نادان خودم بوده بهم میگفت یه روز بهش یه مشت جعفری میدادم فردا مثلا یه دونه کوچه بعد روز بعد یکی 2 تا کاهو

من که قبلا همستر داشتم گفتم از این پلت ها بهش میدی گفت پلت چیه؟؟

دیدم یه بسته یک کیلویی یونجه هم همراه این بنده خدا به من داد گفتم محمد این چیه گفت از اینم هر 2 هفته یه بار به مشت براش بریز گفتم آب چی گفت آب نمیخوره

هیچی ما این خوکچه که اسمش لیو هست رو گرفتیم و آوردیم خونه بعد دیدم خدایا چرا پوشال هایه این بدبخت انقدر خیسه بخدا دست میزدی به کفه پایه حیون یخ کرده بود از سرما

اودم خونه و از پوشالی که ساله پیش برای همسترم مونده بود ریختم زیرشو خلاصه کلی تمیزش کردم بدبخت نمیشد بری سمت قفسش انقدر که بود میداد شما فک کن کله پوشاله زیرش از ادرارش کلا خیس بود

هیچی حیون رو گذاشتم تو حال خونه و رفتم دنباله تحقیقات گسترده در زمینه خوکچه که بهتون گفتم کلی مطلب خودندم و فهمیدم که این خوکچه تو چه وضعی بزرگ شده

حالا سوالم اینه که چطوری این بیچاره یک سال بدونه آبو غذای کافی زنده مونده و مریض نشده

اصلا هزارتا سوال تو ذهنمه که چطوری این زنده مونده دندوناش خودش اصلا یه وضعی

الان خدارو شکر کلی حالش خوبه

اولین چیزی که می خوام از دوستانی که تجربه کافی در بزرگ کردن خوکچه ها دارن بپرسم اینکه برنامه غذایی که خودتون برای خوکچتون در نظر گرفتید چیه که الان سالم و سرحاله لطفا اون رو به من بگید ؟؟؟؟؟؟

بعد اینکه من چون صبح ساعت 6 میزنم بیرون و ساعت 5 بعد از ظهر هم میام خونه صبح که میخوام برم هر روز براش یه دسته جعری میریزم با یونجه

بعد ظهر که بر می گردم یه روز بهش یه نصفه گوجه نصفه استکان پلت درجه یک مخصوص خوکچه میم با 4 برگ کاهو و یونجه

یه روز دیگه کرفس می دم 3 4 تا شاخه با برگ با یونجه و یه نصفه گوجه و فل فل دلمه از نصف کمتر

یه روز دیگه بهش یه نصف گوجه با 5 6 حلقه خیار و 5 6 حلقه هویچ و یونجه

ولی همیشه بعد از اینا همش سوت میزنه و گرسنشه

من نمی دونم این غذایی آیا کافیه ؟؟؟؟

آیا باید بشترش کنم مقدارشو ؟؟؟

آیا چیز هایه دیگه ای باید اضافه کنم بهش ؟؟؟

ممنون میشم اول این سوالاتمو پاسخ بدید تا برسم به مباحث دیگه
    خواهش میکنم دوستانی که تجربه دارن جوابمو بدن

بازم ممنون که مطالب بالا رو خوندید اگر هم نظری داشتید خوشحال میشم با هم در موردش بحث کنیم

دوست عزیز خوکچه ها چون جونده هستند همیشه باید یونجه خشک در دسترسش باشه تا خودشو مشغول کنه وقتی هم که گشنش میشه میره میخوره از اون، کلی هم علاقه دارن به یونجه خشک در کل باید هر روز توی غذای خوکچتون یونجه خشک باشه اینم درسته بیشتر دامپزشکا تشخیص درستی ندارن من میخواستم خوکچمو واکسن بزنم ولی تحقیق کردم فهمیدم واکسن سگ و گربه رو برای پولشون میزنن به خوکچه فقط انگل تراپی لازمه برا خوکچه اونم اگه از بچگی برا خودتون بوده و از سالم و تمیز بودن غذا اطمینان دارین اونم نیازی نیست در در ضمن اگه خوکچتون مو بلند هست پیشنهاد میکنم برای کف قفس از حوله استفاده کنید من خودم حوله میزاشتم چون پوشال ممکنه داخل موهاش گیر کنه یا ممکنه باعث بریدگی بشه اینم بگم باید خیلی مراقب خوکچه باشین چون کلا بازیگوش هستن پیشنهاد میکنم وقت هایی که حواستون بهش هست بیرون بیاریدش چون ممکنه بره این ور و اون ور چیزایی بخوره که ضررر داره مخصوصا پودر های مخصوص سوسک اگه خدای نکرده چیزیش بشه هیچ جوری نمیشه درمان کرد مگر چیز های خیلی جزئی چون جسه کوچکی داره از دست دکترا کاری بر نمیاد من خودم خوکچم اینجوری شد خونریزی داخلی کرد دکتر گفت چون کوچیکه نمیتونم سرم بزنم یا معدشو شست و شو بدم هرکاری تونست کرد ولی نشد امید وارم تونسته باشم کمک کنم بهتون

صفحه 80 از 100 نخستنخست ... 30616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)