صفحه 47 از 100 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 461 به 470 از 991
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی ، شاه طوطی، آکواریوم و خوکچه هندی
    شماره عضویت
    12165
    نقل قول نوشته اصلی توسط piterking نمایش پست ها
    سلام خیلی خوب شد که شما تایید کردید چون میخواستم همین جا ببرم. فقط ببخشید سوال می کنم هزینه ویزیتشون چقدره؟
    فکر کنم برا خوکچه ها 15تومن هستش.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan123 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید به اساتید یه سوال برام پیش اومپ اینکه خوکچه هندی قابلیت چه رنگ هایی رو داره یا سیستم بیناییش چطوریه !

خوکچه هندی میتونه شنا کنه؟
    سلام
    دوست عزیز در اغلب مقالات گفته شده که خوکچه هندی ها توانایی شنا در اب را دارند اما هر عین حال گفته شده که اب براشون مضر هست و نباید زیاد حمام شون کرد و یا با اب مستقیم در تماس باشند؛همین تناقض ها باعث میشه که نشه با اطمینان گفت که شنا کردن بهشون اسیب نمیرسونه!
    اما ان طور که در مقالات مختلف امده توانایی شنا کردن رو دارند.

در ارتباط با بینایی شون هم در جوندگان به طور کلی به این شکل هست که بویایی و شنوایی فوق العاده قوی ای دارند و بینایی شون به مراتب ضعیف تر از دو حواس بویایی و شنوایی شون هست

با این حال در این ارتباط اگر به مقالات واضح تر و با منبع قابل اطمینان تر برخوردم حتما برای شما و دیگر دوستان هم قرار خواهم داد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12671
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi.a نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز در اغلب مقالات گفته شده که خوکچه هندی ها توانایی شنا در اب را دارند اما هر عین حال گفته شده که اب براشون مضر هست و نباید زیاد حمام شون کرد و یا با اب مستقیم در تماس باشند؛همین تناقض ها باعث میشه که نشه با اطمینان گفت که شنا کردن بهشون اسیب نمیرسونه!
    اما ان طور که در مقالات مختلف امده توانایی شنا کردن رو دارند.

در ارتباط با بینایی شون هم در جوندگان به طور کلی به این شکل هست که بویایی و شنوایی فوق العاده قوی ای دارند و بینایی شون به مراتب ضعیف تر از دو حواس بویایی و شنوایی شون هست

با این حال در این ارتباط اگر به مقالات واضح تر و با منبع قابل اطمینان تر برخوردم حتما برای شما و دیگر دوستان هم قرار خواهم داد
    ببخشید من بیش از حد سوال میپرسم یعنی مثل همستر بیناییشون سیاه و سفید هست؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    ببخشید من بیش از حد سوال میپرسم یعنی مثل همستر بیناییشون سیاه و سفید هست؟
    خواهش میکنم دوست عزیز
    این فروم برای همین تشکیل شده تا سوالاتمون رو بپرسیم و با هم با به تبادل بگذاریم

در ارتباط با طیف رنگ بینایی شون اطلاعاتی ندارم اما این سوال شما باعث شد تا خودم هم در این مورد بسیار کنجکاو بشم!
    سعی میکنم در اولین فرصت در این مورد تحقیق کنم و شما رو هم در جریان قرار بدم
    از سوال جالبی که پرسیدین ممنونم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    How Animals See Color
    Different animals have different kinds of color vision.Some have very poor color vision and others have very good color vision. In fact some birds and bees have super color vision and see colors that humans don't see
    Poor Color Vision and Animals
    Dogs, cats, mice, rats and rabbits have very poor color vision
    In fact, they see mostly greys and some blues and yellows

حیوانات چگونه رنگ ها را می بینند؟
    حیوانات مختلف دید رنگ های متفاوتی دارند
    (دید رنگ منظور همان طیف رنگی است که هر حیوانی قابلیت تشخیص ان را دارد)
    بعضی دید رنگی بسیار ضعیفی دارند و بعضی دیگر دید رنگی بسیار خوبی دارند
    در حقیقت برخی پرندگان و زنبور های عسل دید رنگی فوق العاده ای دارند و رنگ هایی را میبینند که انسان ها توانایی دیدن ان ها را ندارند
    (زنبور های عسل قادر به دیدن امواج فرا بنفش هستند)
    حیوانات و دید رنگی ضعیف ان ها
    سگ ها ،گربه ها،موش ها،رت ها و خرگوش ها دید رنگ بسیار ضعیفی دارند
    در حقیقت ان ها فقط خاکستری و برخی از رنگ های ابی و زرد را می بینند

عکس سمت راست تصویری است که یک سگ مشاهده میکند و عکس سمت چپ تصویری است که ما مشاهده میکنیم

در عکس بالا نیز طیف رنگی را که سگ قادر به تشخیص ان هست می بینید

من فقط بخش کوچکی از این مقاله را نوشتم که مربوط به پرسش شما بود که این مطلب هم فقط یک خلاصه ی کلی بود از طیف دید انواع حیوانات
    درست هست که نتواسنتم پاسخ سوال شما را به وضوح پیدا کنم و پاسخی واضح و قطعی در این مورد بهتون بدم اما با توجه به مقالات دیگه ای هم که مطالعه کردم انواع پستانداران (که خوکچه ها هم شامل می شوند) طیف رنگی همچون سگ و گربه دارند و تقریبا می توان گفت طیف دید همه شان تقریبا در یک محدوده هست (البته از نظر رنگ ها نه امواج)

مقاله ی تخصصی در ارتباط با بینایی خوکچه پیدا نکردم اما در مورد طیف دید رنگ موش چند مقاله ی تخصصی بود که خلاصه ای ازش رو براتون میگم شاید برای شما هم دانستن اش جالب باشه

در مکانیسم چشم،دو نوع سلول عصبی (گیرنده ی حسی) تمایز یافته هستند که سلول مخروطی (طیف رنگ سبز و ابی و قرمز توسط سلول مخروطی تشخیص داده می شوند) و سلول های استوانه (تشخیص دهنده ی رنگ های سیاه و سفید) نام دارند
    در انسان هر سه نوع سلول های مخروطی وجود دارند اما در موش ها سلول های مخروطی محدود تر از سلول های مخروطی انسان هستند و هر کدام از این سلول ها محدوده ی خاصی از رنگ را قادر به تشخیص اش هستند
    به همین علت بسیار رنگ ها را محدود تر از انسان ها می بینند
    با توجه به چیزی که در قسمتی از این مقاله در ارتباط با طیف رنگ موش ها گفته شده من فکر میکنم که دید همستر ها هم مانند موش ها باشد و دیدی سیاه و سفید نداشته باشند!
    زیرا همستر ها از نظر مکانیسم بدنی شباهت بسیاری به موش ها دارند و من حدس میزنم طیف رنگ بینایی شان همچون موش ها باشد

WHAT DO NORMALLY PIGMENTED RATS SEE?
    Color vision

Human and rat retinas have two types of light receptors: cones are sensitive to bright light and color, and rods are sensitive to dim light and cannot see color. Human and rat retinas differ, however, in the types and density of cones in the retina, which has implications for color vision
    .Color vision in the retina: Humans have three types of color cones in our retinas. We have "trichromatic" vision, consisting of short-wavelength "blue" cones, middle-wavelength "green" cones and long-wavelength "red" cones.

Rats have just two types of cones (called "dichromatic" vision): a short "blue-UV" and the middle "green" cones (Szel 1992). The "green" cones' peak sensitivity is around 510 nm (Radlwimmer 1998), but the "blue" cones are shifted toward even shorter wavelengths than human blue cones, peaking at 359 nm. This means rats can see into the ultraviolet, they can see colors we can't see (Jacobs et al. 1991; 2001).
    About 88% of a rat's cones are the middle "green" type, and 12% are the long blue-UV cones (Jacobs et al. 2001), the blue-UV cones are located in a zone at the bottom of the retina (Szel et al. 1996). For more on how ultraviolet and red-green color vision evolved, see Shi et al. 2001; Yokoyama and Radlwimmer 1999, 2001; Shi and Yokoyama 2003.

به طور معمول رنگدانه های موش ها چه می بینند؟

دید رنگ (طیف رنگ)
    شبکیه چشم انسان ها و موش ها دارای دو نوع گیرنده ی نوری هستن:
    سلول های مخروطی
    (گیرنده ی نور) که به نور زیاد و رنگ ها حساس هستند (سبب تشخیص جزئیات رنگی می شوند) و سلول های استوانه ای (گیرنده ی نور) که به نور کم حساس هستند و توانایی تشخیص رنگ ها را ندارند
    شبکیه ی چشم انسان و موش متفاوت است در نوع و تراکم سلول های مخروطی در درون شبکیه که دارای مفاهیم دید رنگ هستند
    (تشخیص طیف رنگ های متفاوت)

دید رنگ در شبکیه:
    انسان ها دارای سه نوع سلول مخروط رنگ در درون شبکیه شان هستند؛ما دارای دید (trichromatic) هستیم (یعنی دارای سه نوع سلول مخروط رنگ در شبکیه می باشیم) که متشکل از طول موج کوتاه ابی سلول های مخروطی،طول موج متوسط سبز سلول های مخروطی و طول موج بلند قرمز سلول های مخروطی میباشد

موش ها فقط دو نوع سلول مخروط رنگ دارند که به اصطلاح (dichromatic) گفته میشود
    (یعنی دارای دو نوع سلول مخروط رنگ در شبکیه میباشند) که شامل امواج کوتاه ابی ماورا بنفش و امواج متوسط سبز مخروطی می شوند.
    اوج حساسیت مخروط سبز در حدود 150 نانو متر است اما مخروط ابی به سمت امواج کوتاه تری نسبت به مخروط های ابی انسان ها می باشد
    (مخروط های ابی موش ها توانایی دریافت امواج کوتاه تری را دارند که مخروط های ابی انسان قادر به دریافت ان ها نیستند) که اوج دریافت طول موج ان 359 نانومتر است
    این بدین معنی است که موش ها قادر به دیدن امواج فرا بنفش هستند،می توانند رنگ هایی را ببینند که ما قادر به دیدن نیستیم
    حدود 88% سلول های مخروطی موش ها دارای مخروط نوع متوسط سبز می باشند و 12% ان ها دارای مخروط نوع ماورابنفش ابی هستند که مخروط های نوع ماورا بنفش ابی در ناحیه ای پایین شبکیه قرار دارند.
    این قسمتی رو که قرار دادم فقط بخش طیف رنگ این مقاله بود

در این عکس طیفی را که هر یک از انواع مخروط ها می توانند دریافت کنند،در داخل کادر مشاهده میفرمایید

در این عکس هم طیف امواجی را که می توانند مشاهده کنند داخل کادر قرار دادم

تصویر سمت راست تصویری است که ما مشاهده می کنیم و تصویر سمت چپ تصویری است که یک موش می بیند

مطالبی را که با رنگ ابی نوشته ام،برای توضیحات بیشتر اضافه شدند و جز متن مقاله اصلی نیستند
    من حداکثر سعی ام را کردم که ترجمه ها واضح و روان باشن اما اگر نبودند،شرمنده ام
    و بابت اینکه نتوانستم مقاله ای در ارتباط با بینایی خوکچه پیدا کنم که به وضوح طیف رنگی را که می توانند ببینند،گفته باشد ؛شرمنده
    اگر در اینده به چنین مقاله ای بر خوردم حتمـــــــــا در اختیارتون خواهم گذاشت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12671
    خیلی هم عالی......

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    خیلی هم عالی......
    راستش من از دامپزشک هم پرسیدم اما در این ارتباط اطلاعی نداشتن
    امیدوارم در اینده مقاله ای درباره بینایی خوکچه ها منتشر بشه!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی ، شاه طوطی، آکواریوم و خوکچه هندی
    شماره عضویت
    12165
    شادی جان ماشالا خوب نوشتیا . مطلبت عالیه . کلی به اطلاعات ناقصم اضافه شد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8276
    البته دوستای خوبم موارد خوبی رو گفتن که من البته به اندازه اونها وارد نیستم اما چون بازم چای سوال بود دوباره تجربیاتم رو می گم ببیند خوکچه هندی مثل سگ و گربه نیست دو روزه باهاتون صمیمی بشه هپی من ششماه طول کشید که تا با من صمیمی شد و ژولی خان هم که اصلا رو نشون نمی دن من برای هپی یه محوطه کوجیک درنظر گرفتم و اجازه می دادم بازی کنه و با ترس می اومد از دستم غذا می گرفت کم کم محوطه روبزرگتر کردم تا اینکه به راحتی طرفم می اومدو از دستم غذا می گرفت اینطوری تا حدودی دستی شد طوری که مثلا اگر توی اتاق ولش می کردم فرار می کرد می رفت زیر میز می شد اونجا برم برش دارم و دوباره فرار نمی کرد مگر اینکه قصد بازی داشته باشه کلا باید زیاد بغلش کنید مواقعی که می دونید می خواد بخوابه بزارید توی بغلتون بخوابه سرش رو سمت قلبتون بزارید تا صدای قلبتون رو بشنوه بزارید با بوی بدنتون آشنا بشه براش آواز و لالایی بخونید باهاش حرف بزنید قربون صدقه اش برید خیلی احساساتی هستن کاملا می فهمن حتی ژولی هم که خیلی غده و مغرور یه وقتا احساساتش با این کارها بدجوری گل می کنه یه دفه شروع می کنه به لیس زدن برای حمام کردن هم چیزی که خطرناکه اینه که شما باهاش درست برخورد نکنیدو اینکه آب بره توی گوشش همین وگرنه هیچ مشکلینداره من بچهه ا رو یکماه یکبار حمام می کنم موقع حمام کلی باهاشون حرف می زنم قربون صدقشون می رم اروم برخورد می کنم و بلافاصله بعد از حمام یک ربع ساعت توی بغلم می خوابونم که خیلی براشون مفیده و استرسشون رو از بین یم بره البته قبلش هم یه خوراکی خوشمزه می دم بهشون وقتی تمییز می شن خیلی سرحال تر هستن و البته معمولا هرروز و اگر وقت نکنم چند روز یکبار حتما می برمشون دم رووشیی و دستم رو خیس می کنم به تنشون می کشم دست و صورتشون رو می شورم و کلا خیلی دوست دارن تمییز بشن من اگر فرصت کنم هر یک روز درمیان و اگر یادم برم حداقل هفته ای یکبار بهشون قرص ویتامین سی می دم البته الان با توجه به سنشون نصف قرص هروعده و یک قطره هم ویتامین آ د که البته این سری دیگه مستقیم دادم بهشون ولی معمولا روی غذا می ریزن درمورد پزشک هم دقت کنید که حتما درهروعده چکاپ حرارت بدن و صدای تنفس رو چک کنه دیگه ببخشید زیاد حرف زدم اینا تخصصی نیست تجربی هست ولی شاید به کار بیاد درضمن یه نکته دیگه من شنیدهبودم بینایی ضغیف دارن اما اصلا اینطوری نیست و کوجکترین حرکت رو می بینن فقط راه دور رو نمیتونن تشخیص بدن دقیقا چیه و می ترسن می رن قایم می شن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    14685
    سلام به همگی

پیتر چند روزه میله های قفسه اشو گاز می زنه و سبدشو می جوه ... فکر کنم هوس جویدنی کرده ... چی بهش بدم ... آخه نباید اینکارو کنه دیگه
    یونجه و پوشال و اینا در دسترسش هست ها !

صفحه 47 از 100 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656697 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)