صفحه 10 از 100 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 991
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه
    شماره عضویت
    11031
    این عکسه چقد خوبه منم شاید براش یکی درست کردم اما وقت این کارارو ندارم ولی حتما اگه بتونم براش درس میکنم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    سلام
    دوستان اول از همه یه معذرت خواهی کنم بابت اینکه نمیتونم بلافاصله پاسخ بدم ولی مطمئن باشین در اولین فرصت حتماااا پاسخ خواهم داد...

من تمام پست های شما رو خوندم هم شیوا جان و هم غزاله خانم ومیترای عزیز

ببینین در کل خوکچه هوش پایینی نسبت به بقیه حیوانات مثل سگ و گربه داره ولی خیلی خنگ نیست و احساسات کاملا بارزی داره و مطمئنا صاحبانشون به خوبی این رو متوجه میشن.
    مطمئنا شما هیچ وقت نمیاید یک سگ رو محبوس کنین تا از دسشویی کردنش جلوگیری کنین بلکه بهش اموزش میدین ولی این موضوع در مورد خوکچه صدق نمیکنه...
    یعنی شما باید شرایط رو مساعد کنین براش تا مجبور بشه که عادت کنه نه اینکه تلاش کنین یاد بگیره!
    من یک سری از تجربیات شخصی ام رو میگم امیدوارم که مفید واقع بشه براتون:

خوکچه ها حیوون های تجملاتی نیستند و به نظر من باید هر چیز اضافه ای رو از قفسشون خارج کرد حتی ظرف غذا رو!
    سعی کنین که همیشه به مقدار یک وعده ی غذاییش،براش غذا بذارین،مطمئنا مقدارش تا الان دستتون امده.
    توی ظرف غذا،نذارین بلکه تیکه های کوچیک کوچیک کنید و با دست بهش بدین و یا بذارینش بیرون قفس روی زمین با مثلا بغلتون و بهش غذا بدین و بعد از تموم شدن غذاش،بلافاصله برای دستشویی بذارینش توی قفسش،چون بعید نیست که همون جا خراب کاری کنه!
    اینطوری هم ارتباط تون قوی تر میشه وهم دیگه غذایی نمیمونه که باعث کثیف شدن قفس بشه یا اینکه خودشون بخوان بهانه بگیرن و نخورن!

روش بعدی همون طور که شیوا جان گفتن گذاشتن یه ظرف سنگین و لبه بلند هست که این اجازه رو بهشون نمیده که چپش کنن یا برن توش و باهاش بازی کنن.
    اگر بستر قفسش پارچه هست میتونین روی پارچه بذارین اما در صورتی این رو انجام بدین که وقت کافی ندارین تا با دست بهش بدین.

این ها در مورد غذاهاشون بود به جز یونجه،
    من به شخصه اصلا موافق ریختن یونجه به عنوان بستر نیستم،خوکچه ها به سادگی دچار انگل میشن و واقعا خیلی سخته تا دوره ی درمانشون تموم بشه و کاملا خوب بشن،من خودم تجربه ی خیلی بدی در مورد ابتلا خوکچه به انگل داشتم و خیلی اذیت شدم تا دوباره به سلامت کامل برگرده،توی پنج روز تقریبا یک سوم وزنش رو از دست داد.
    بهترین راه درست کردن ظرفی مثل همون ظرفی هست که شیوا جان عکسش رو قرار داد یا چنین چیزی که خیلی درست کردنش راحت تره!

اینطوری دیگه یونجه ها الوده نمیشن یا هدر نمیرن.

مطلب بعدی در ارتباط با بستر و شیوه ملزم کردن خوکچه هست که بر اساس تجربیات شخصی خدمتتون عرض میکنم.
    من اصلا موافق قفس اماده نیستم چون خود قفس این اجازه رو بهش میده که هر جایی که بخواد میتونه دستشویی کنه پس اولین قدم ساختن قفس دست ساز هست.
    بهترین و راحت ترین بستر پارچه هست که نه مضره و نه نظافتش به سختی بستر هایی مثل پوشال میباشد.
    از نظر هزینه هم خیلی صرفه جویی میشه.
    میتونین دو تا پارچه ی مناسب رو براش در نظر بگیرین و هفته به هفته به نوبت استفاده کنین تا این فرصت به پارچه قبلی داده بشه که مدت زیادی داخل افتاب بمونه و شسته بشه.
    اگر یک محیطی رو براش به عنوان محل خواب،مثلا قرار دادن بالش یا لونه در نظر بگیرین مطمئن باشین که اونجا مدفوع و ادرار میکنه!
    هر چند همه معتقدن باید حتما چنین محیطی برای احساس امنیت داشتنشون باشه ولی من موافق نیستم!
    بعد از مدتی عادت میکنه که بدون لونه و جلوی قفس بخوابه و یا اگر خیلی احساس امنیت نکنه اون گوشه ی قفس که به دیوار نزدیک تره،میخوابه.

اگر بستر رو پارچه بذارین یه گوشه از پارچه مدفوع میکنه و توی ظرفش ادرار میکنه.هر روز میتونین مدفوع ها رو جمع اوری کنین و از بوی نا مطبوع مدفوع ها جلوگیری کنین.
    بهترین بستر برای ظرف ادرار کلش یا پوشال هست و استفاده از یونجه اصلا مناسب نیست.
    پوشال ها بعد از خیس شدنشون به هم میچسبن ولی کلش اصلا جاذب نیست اما به خاطر فاصله ای که با ته ظرف ایجاد میکنه باعث میشه تا خوکچه حتی اگر مدت زیادی اونجا بشینه با ادرار در تماس نباشه اما شرطش اینه که ظرفتون نسبتا بلند و عمیق باشه چون اگر بلند نباشه موقع رفت و امد باعث بیرون ریختن کلش ها میشه.
    میتونین یک لایه نسبتا نازک از ته ظرف رو پوشال بریزین و روش رو کلش.پوشال جاذب هست و هم به دلیل وجود کلش خود خوکچه باهاشون در تماس نخواهد بود.
    میتونین اون ظرف رو اگر خوکچتون خیلی بوی نا مطبوع تولید میکنه هر روز و یا اگر مدتی طول میکشه تا به این حالت برسه،هر دو سه روز نظافت کنین.
    پارچه هم به صورت هفتگی نیاز به تعویض و نظافت داره.

ظرفش رو با اب داغ بشورین و بعد از شستن با سرکه ی رقیق یه شست و شوی کوچیک بدین و بعدش حتما توی افتاب قرار بدین تا از بوی نامطبوع خود ظرف و سرکه جلوگیری بشه چون خوکچه ها حس بویای قوی دارند و بوی سرکه اذیتشون میکنه.

مثلا توی این عکس و مدتی که قفسش به این شکل بود خیلی مشکل داشتیم چون زیر اون پارچه ی سفید دستشویی میکرد و مدفوعش قابل جمع اوری نبود و همین کا رو سخت میکرد:

اما این شکل قفس البته بدون اون بالش(چون روی اون دستشویی و مدفوع میکرد!) خیلی میتونه خوب باشه
    توی چنین قفسی جا برای قرار دادن وسایل بازی و یا ظرف غذا و محیطی باز برای دویدنشون وجود داره:

من تمام تلاشم رو کردم که چیزی از قلم نیفته و توضیحاتم کامل باشه ولی اگر هنوز هم نقطه ی ابهامی هست و یا چیزی از قلم افتاده،بفرمایین تا بگم.
    اگر هم جمله بندیم خیلی خوب نیست به خاطر کمبود وقت هست،میبخشین.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه
    شماره عضویت
    11031
    مرسی شادی جان عالی بود توضیحت منم واقعا با قرار دادن پارچه به عنوان بستر کاملا موافقم اخه واقعا کارم اسونتر شد قبلا خیلی اذیت میشدم با خاک راجبه دستشوییشم باید بگم من تلاشمو میکنم بازم یاد گرفت گرفته نگرفت هم نگرفته من تمیز میکنم به هر حال اما الان متوجه یه چیزی شدم دندون ویکی یکیش نیست از جفت بالا یکیش شکسته یادمه یکی گفت خطرناک نیست درسته؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه
    شماره عضویت
    11031
    کسی نمیتونه جوابمو بده ؟ خوکچه ها هم دندون شیری دارم که بیوفته؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    اون طور که من می دونم دندان ها رشد دارن به طور دائم . برای این مورد هم فکر می کنم دندان رشد کنه دوباره و در بیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mitra.s نمایش پست ها
    مرسی شادی جان عالی بود توضیحت منم واقعا با قرار دادن پارچه به عنوان بستر کاملا موافقم اخه واقعا کارم اسونتر شد قبلا خیلی اذیت میشدم با خاک راجبه دستشوییشم باید بگم من تلاشمو میکنم بازم یاد گرفت گرفته نگرفت هم نگرفته من تمیز میکنم به هر حال اما الان متوجه یه چیزی شدم دندون ویکی یکیش نیست از جفت بالا یکیش شکسته یادمه یکی گفت خطرناک نیست درسته؟؟
    همونطور که بهنوش گفتن دندان ها رشد دائمی داره ..به علل مختلف ممکنه از وسط یا به صورت کلی بشکنه که عمده ترینش جویدنه میله های قفس یا همون جایگاهه..خطرناک نیست و دوباره رشد میکنه ولی روز اولی که ویکی رو گرفتین(چون دیدم نوشتی از کلینیک گرفتیش)معاینه واسه دندوناش شد؟توی عکس به نظر بلند میاد.(البته میگم توی عکس).در کل نگران نباش خیلی سریع رشد میکنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه
    شماره عضویت
    11031
    دندونش دقیقا روی دندون پایینیش وایمیسه اره اما من بعدشم دوباره بردم چکاب کامل شه گفت مشکلی نداره. دقیقا همینطوره میله هارو میجوئه چقد طول میکشه در بیاد باز اخه احساس میکنم موقع کندن یه تیکه از غذاش خیلی تلاش میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mitra.s نمایش پست ها
    دندونش دقیقا روی دندون پایینیش وایمیسه اره اما من بعدشم دوباره بردم چکاب کامل شه گفت مشکلی نداره. دقیقا همینطوره میله هارو میجوئه چقد طول میکشه در بیاد باز اخه احساس میکنم موقع کندن یه تیکه از غذاش خیلی تلاش میکنه
    خب پس خدارو شکر..چون بلندیه دندون مشکلات بدی پیش میاره..خب پس دلیلش مشخص شد ..والا زمان دقیق که نمیدونم ولی من زمانیکه فردی خوکچه قبلیمو داشتم یکی دوبار که از وسط دندونش شکست یه هفته کمتر طول کشید تا اندازه جفت دندونش شد..فکر نکنم خیلی طول بکشه این مدت یکم کمکش کن که یه وقت باعث نشه کم غذا بخوره..مثلا هویج رو به جای کامل براش های نازک بده که بتونه ازش بخوره..ایشالا که زود حل میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه
    شماره عضویت
    11031

تو این عکس بیشتر مشخصه دندونش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    دندونایه پایینش کو؟میترا من بازم میگم فکر میکنم دندونش خیلی بلنده!نمیدونم توی واقعیت هم اینطوره یا نه..چون یه حالت انحنا هم پیدا کرده ..من الان عما تازه زایمان کرده نمیتونم بارت عکس از دندوناش بگیرم ولی این عکسو از یه سایت برات میزارم..واقعا دلم نمیخواد نگرانت کنم چون اطلاعات خودم درین زمینه فقط از روی خوکچه های خودمه شاید واقعا درست نباشن..عکس دندونشو به یکی از دامپزشکهایه سایت ها نشون بده که اگر مساله خاصی بود پیش دامپزشک ببریش.بازم تاکید میکنم نگران نشی تا قبل اینکه با یه دامپزشک مشورت نکردی ها!ولی در مورد رشد دندونش مطمئن باش که خیلی سریع اتفاق میفته.

صفحه 10 از 100 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)