صفحه 44 از 56 نخستنخست ... 2526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 431 به 440 از 559
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    14870
    نقل قول نوشته اصلی توسط GHOST نمایش پست ها
    سلام به همه
    من دوتا همستر دارم یکی نر یکی ماده (راینو و پونیو
    ) حدود دوماهه که کنار هم نگهشون داشتم بعضی وختا که قفسو طوری میچینم که جاشون کمه دعواشون میشه ولی درحالت عادی خیلی به ندرت دعوا میکنن شبا هم کنار هم میخوابن

سوالای من:

چرا تا الان بچه دار نشدن؟
    میتونم بهشون یاد بدم که وقتی یه سرپناه توی قفس براشون درست میکنم زیرش خرابکاری نکنن؟ (وقتی سقف بالای سرشون نیس گوشه ی قفس کارشونو میکنن)
    چرا اصلا آب نمیخورن؟ اگه آبشونو عوض نکنم آب نمیخورن؟
    حتما باید روزانه یه کم آفتاب بخورن؟

درضمن سایتتون خیلی مفیده ، ویتامین داره!!!

سلام
    اگه همستر شما هم باردار بشه بلافاصله بعد اینکه بچه هاشو به دنیا بیاره میخوره و دلایل زیادی برای این کارش هست 1.استرس اگه نر در دوران بارداری کنار همستر ماده باشه ایجاد استرس میکنه و باعث میشه که ماده بچه هاشو بخوره2.تغذیه3.نداشتن مکان خوب برای به دنیا اوردن بچه و....
    برای اینکه تشخیص بدید همسترتون باردار هست یا نه این هارو بخونید بارداری همستر(بخش چهارم-تشخیص بارداری همستر)
    اینا رو هم بخونید دانستنی هایی با طعم همستر(خواب همستر) تعیین جنسیت همستر (بخش سوم-تعیین جنسیت همستر سوری)
    همیشه اب در اختیارشون قرار بدید ظرف اب و اب رو براشون همیشه تمیز نگهدارید
    اصلا همستر به نور افتاب احتیاجی نداره غذای همسترم چی باید باشه؟!(بخش اول-پیش مقدمه)

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط GHOST نمایش پست ها
    سلام به همه
    من دوتا همستر دارم یکی نر یکی ماده (راینو و پونیو
    ) حدود دوماهه که کنار هم نگهشون داشتم بعضی وختا که قفسو طوری میچینم که جاشون کمه دعواشون میشه ولی درحالت عادی خیلی به ندرت دعوا میکنن شبا هم کنار هم میخوابن

سوالای من:

چرا تا الان بچه دار نشدن؟
    میتونم بهشون یاد بدم که وقتی یه سرپناه توی قفس براشون درست میکنم زیرش خرابکاری نکنن؟ (وقتی سقف بالای سرشون نیس گوشه ی قفس کارشونو میکنن)
    چرا اصلا آب نمیخورن؟ اگه آبشونو عوض نکنم آب نمیخورن؟
    حتما باید روزانه یه کم آفتاب بخورن؟

درضمن سایتتون خیلی مفیده ، ویتامین داره!!!

سلام دوست عزیز خوش آمدین

همستر سوری رو به طور معمول نباید کنار هم نگه داشت چون اجتماعی نیستند و کنار هم گذاشتن شون منجر به دعوا و آسیب زدن به یکدیگر میشه ، چه هم جنس و چه جفت یا نر و ماده

1- شما از نر و ماده بودن شون اطمینان دارید ؟
    اگر جفت گیری انجام بشه عموما منجر به بارداری میشه پس احتمالا مشکل از اینجاست
    نباید همستر ها رو کنار هم نگه داری کنید و بهترین زمان برای جفت گیری زمانی هست که همستر ماده در دوره جنسی قرار داشته باشه و علائم تشخیص این زمان هنگامی هست که ترشحات روشن سفید و کرم رنگی از واژن خارج می شوند ( در بالای مقعد همستر ماده ) که این دوره از شروع این ترشحات تا چهار روز ادامه پیدا می کند و در هر دوره امکان یکبار جفت گیری وجود دارد که باید همستر ماده به قفس همستر نر منتقل بشه و بلافاصله پس از جفت گیری همستر ماده خارج بشه و به قفس خودش بازگردانده بشه و باید دستمال و لانه و پوشال برای لانه سازی براش قرار بدید و در محیط آرام و کم استرس قرار بگیره

2- این موضوع مسئله ای ذاتی هست و همستر ها خودشون یک گوشه ی قفس و یا قسمتی از قفس رو ، حتی گاهی لانه رو برای ادرار کردن انتخاب می کنند ولی شما میتونید اگر داخل سرپناه یا لانه رو انتخاب کردند با سرکه ی بسیار رقیق شده با آب ، آن قسمت رو بشویید و بعد در آفتاب مستقیم برای مدت طولانی قرار بدید بلکه با از بین رفتن بو شاید جای دیگه ای رو انتخاب کنند اما کار زیادی از شما ساخته نیست چون ممکنه مدت کوتاهی این کار رو انجام ندهند اما بعد از مدت کوتاهی مجددا همان جا رو برای ادرار انتخاب کنند

3- آب میخورند ، با اینکه از طریق غذا هاشون که غذا های تازه هست و مقدار زیادی آب داره اما لازم هست که باز هم آب بخورند
    ظرف آب شون به چه شکل هست؟

4- خیر نیازی به آفتاب نیست و اصلا در آفتاب مستقیم و محیط گرم قرار اش ندید

بابت تاخیر شرمنده

ویرایش توسط shadi.a : 12th April 2015 در ساعت 09:23 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    hamester
    شماره عضویت
    17589
    سلام خسته نباشید.
    من یک همستر خریدم می خواستم بپرسم آیا همستر به انسان ها بیماری رو متنقل خواهد کرد؟چون خیلی برام مهمه آیا در صورت گاز گرفتن یا دیگر موارد مانند دست زدن به همستر بیمازی منتقل میشه یا خیر؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin021 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.
    من یک همستر خریدم می خواستم بپرسم آیا همستر به انسان ها بیماری رو متنقل خواهد کرد؟چون خیلی برام مهمه آیا در صورت گاز گرفتن یا دیگر موارد مانند دست زدن به همستر بیمازی منتقل میشه یا خیر؟
    سلام
    این تاپیک شاید بتونه کمکتون کنه
    http://www.parsipet.ir/thread16293.html

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    hamester
    شماره عضویت
    17589
    این تاپیک فقط درباره ی بیماری های خود همستر نوشته چیزی راجب به بیماری مشترک با انسان نگفته؟من می خوام بدون آیا بیماری از همستر به انسان منتقل میشه؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    این تاپیک فقط درباره ی بیماری های خود همستر نوشته چیزی راجب به بیماری مشترک با انسان نگفته؟من می خوام بدون آیا بیماری از همستر به انسان منتقل میشه؟
    تاپیک رو کامل نخوندید ظاهراً
    به توضیح آخرین بیماری که نوشته شده بیشتر توجه کنید!

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام . بطورکلی اگه نظافت و بهداشت رعایت بشه نگهداری از همستر خطر زیادی نداره اما مثل همه پت ها بیماری های مشترک دارن با انسان، و اگه بیماری مشترک بین انسان و جوندگان رو داشته باشن امکان انتقال وجود داره

3 تا از بیماری های مشترک سالمونلوز و کرم نواری Hymenolepsis nana ( از طریق دست آلوده به مدفوع حیوون و غذا یا آب آلوده ) و ویروس LCM هست که یه بیماری ویروسی هست و از طریق ادرار، مدفوع و بزاق پخش میشه. این بیماری بیشتر در جوندگان وحشی مثل موش دیده میشه اما در همستر و خوکچه هم دیده شده ، از دو طریق به انسان منتقل میشه : 1.خراش یا گزش 2.از طریق استنشاق / مصرف مواد آلوده به ویروس ، علایمش در انسان شبیه سرماخوردگی هست مثل کاهش اشتها، سردرد، تب ، درد عضلات و مفاصل ، برای خانم باردار هم این بیمار خطرناکه ، راه های جلوگیری از این بیماری این هست که همستر رو دور از جوندگان وحشی نگه دارید

در صورتی همستر بیمار بشه :

قفس رو در مکانی که تهویه خوبی داره نگه دارید و از ماسک و دستکش برای رسیدگی بهش استفاده کنید
    بعد از تمیز کردن قفس و دست زدن به حیوون دستتون رو بشورید.
    همستر رو بوس نکنید و نزدیک صورتتون نیارید
    همستر رو به آشپزخونه و یا جایی که غذا هست نبرید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    hamester
    شماره عضویت
    17589
    ببخشید این 3 تا بیماری خیلی خطرناکه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    hamester
    شماره عضویت
    17589
    همسترم از قفسش فرار کرده تو آپارتمانم زندگی می کینم برای همین همستر تو راهرومون بود دیگه کاریش نمیشه کرد نه؟باید یه همستر دیگه بخرم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ببخشید این 3 تا بیماری خیلی خطرناکه
    بیماری های دیگه هم هستن حالا من 3 تا نام بردم .. عفونت های انگلی و ویروسی و باکتریایی هم هستن . از بین این بیماری ها میدونم که بیماری ویروسی LCM برای خانم های باردار خطرناکه و نباید با جونده ای که این بیماری رو داره تماسی داشته باشن کلا خانم های باردار باید خیلی بیشتر مراقب باشن ( در زمان بیماری حیوانات خونگی ) ، ولی همه حیوونا بیماری مشترک با انسان دارن و اگه اینجوری بخوایم فکر کنیم کلا نباید از هیچ حیوونی نگهداری کنیم

شما نظافت و بهداشت رو همیشه رعایت کنید ، علایم بیماری رو در همستر بشناسید تا بتونید سریع تر از پیشرفت بیماری یا انتقالش به افراد دیگه جلوگیری کنید ، غذایی مناسبی در اختیارش قرار بدین، اگه این موارد و مواردی که تو پست قبل گفتم رعایت بشه و همستر شما با جوندهای وحشی (مثل موش ) یا حیوانات بیمار در تماس نباشه ، مشکلی پیش نمیاد

علایم بیماری هم میتونه کاهش اشتها و کم شدن فعالیت، افزایش پرخاشگری، کاهش وزن، ترشحات غیر طبیعی از دهان، بینی و چشم ، تغییر در رنگ یا قوام مدفوع و ... باشه . این موارد رو دیدین حتما به دامپزشک مراجعه کنید .

صفحه 44 از 56 نخستنخست ... 2526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)