صفحه 6 از 56 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 559
    همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3006
    سلام دوست عزیز

خوب هستید ؟ به پارسی پت خوش اومدید !

اولین نکته ای که باید یاد اوری کنم اینه که همستر های سوری که نژاد همستر شما هم سوری هست نباید با هم نگه داری بشند ! در مغازه های حیوان فروشی و افرادی که در خانه همستر پرورش میدن به صور زیادی دیده میشه که بیش از 1 همستر رو با هم نگه داری میکنند و کسی هم میگه چرا ؟ یا میگه اشتباه ! میگن ما مشکلی نداریم طرف هم چرت گفته ! اما دلایل علمی زیادی برای اینکه همستر های سوری چه نر-ماده ،چه ماده -ماده و چه نر- نر نباید با هم نگهداری بشوند

دلیل 1 : همستر ها به صورت غریزی برای حفظ بقای خود به صورت انفرادی در زیر زمین زندگی میکنند و تنها در فصل جفت گیری و حفظ بقا برای مدت کوتاهی که 5 دقیقه هم نیست کنار هم میمونند.

دلیل 2 : همستر ها بر اساس قانون حفظ بقا بر اساس قدرت میتونند زندگی کنند یعنی بین 2 تا همستر بعد از دعوا ها و کشتی ها که شاید براتون جالب باشه یکی پیرز میشه و اون یکی در ترس و استرس زندگیش رو میگذرونه که شاید روزی بیاید لاشه همسترتون رو ببینید

و
    .
    .
    .
    همستر تازه به خونه شما اومده و هنوز با محیط خونه مانوس نشده پس انتظار نداشته باشید بازی کنه اما تا یک هفته دیگه همه چیز درست میشه و شما چرخ و فلک بازی همسترتون رو هم میبینید .

در مورد اب هم همستر ها خودشون میدونن کی اب بخورن فقط اب ،ظرف ابشون رو روزانه عوض کنید .

دوست خوبم خوشحال میشم اگر همستر هاتون رو در معرفی جوندگان معرفی کنید

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    4907
    سلام دوست عزیز،
    ممنون از راهنماییت،
    راستی خودت دیگه همستر نداری؟واسه مشکی واقعا متاستفم!
    همستر من تا ساعت حدود 7-8 بعد از ظهر خواب همش،البته بیدار میشه یه خورده میخوره و سریع میخوابه.
    خواستم بدونم که این عادیه؟
    و موضوع دوم از همون موقعی که بیدار میشه،شروع میکنه به بالا پایین رفتن و هی میله های قفس رو میجوه!!!
    من هی فکر میکنم الان دندوناش میشکنه.. اینم یعنی عادیه؟
    کلا سرو صدا میکنه،دیشب نذاشت بخوابم ای ماجد!
    و یه مورد دیگه،گرفتنش تو دست،مشکلی پیش نمیاره؟
    یعنی مریضی واسه انسان ها ندارن؟اگه گاز بگیره چی؟
    و یه مشکل،
    یکی از گوش هاش،نوکش حالت خون مردگی پیدا کرده و قرمز یه خورده،و اون گوشش شفاف و تمیز و خوشگله.
    چیکار کنم؟
    راستی،باید ببرم واکسن بزنمش؟یا نیازی نیس؟
    چــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــقدر زیاد شد!
    ممنون.

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3006
    سلام دوست خوبم

نه من دیگه همستر نگهداری نمیکنم در حال حاضر عروس هلندی دارم و مشکی هم خب تقصیر من بود و... ممنونم

1- همستر ها موجودات شب زی هستند یعنی صبح میخوابن و شب ها فعالیت میکنند که بهشون شب فعال هم میگن

2-خب این شیطنت و سر حالی همستر شما رو نشون میده و بازیگوشی همسترتون رو اگر براش توپ همستر بگیرید خیلی خوبه !

3-خب احتمال شکستن دندوناش که هست کلا قفس های میله ای که رایج هستند یه مقدار مشکل ایجاد میکنند اما خب دندون هاشون در تموم عمرشون رشد دارن و مشکلی ایجاد نمیشه !

4-خب هر حیون خونگی بیماری مشترک داره و این بیماری مشترک راه انتقال مخصوص به خودش رو داره در مورد همستر بیماری خاصی گزارش نشده یعنی قارچ و... هست که اگر شما بگیرید هم به همستر منتقل میکنید و بالعکس اما در کل بیماری خاصی نداره و هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه مگر اینکه کسی مدفوعش رو بخوره که این بعیده

5- تو ایران واکسن مخصوص همستر نیست این واکسن ها هم همش مسخرس نیاز نیست و اصلا نیاز به دامپزشکی بردن نیست !

6- کلا نزارید گاز بگکیره چون عادت میکنه پرو میشه اما اگه گاز گرفت اون محل رو با اب و صابون بشورید و بتادین بزنید هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد به این کارم نیاز نیست اما خب احتیاط شرط عقل !

7- یه مدت صبر کن به احتمال زیاد اون قسمت خشک میشه و مثل زخم کنده میشه و ترمیم میشه !

بازهم اگر سوالی بود در خدمت شما هستم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    6592
    هر سوالی در مورد همستر هست جواب میدم
    موفق باشید
    امیر

کاربر ساده

شماره عضویت
    5659
    سلام.چشمای همسترم چسبیده بهم یکی بهم گفت با چای دم کرده تازه بشورم چشمشو اما همسترم خیلی ترسیده.اصلا نمیذاره بهش دست بزنم.تروخدا یکی کمک کنه

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3006
    سلام دوست عزیز

مشکل خاصی برای همستر شما پیش نیومده ... اصلا نگران همستر نباشید ...البته اگر در طولانی مدت ادامه پیدا که باید نگران بشید

اول باید به من بگید که 1- بستر همستر شما چی بوده ؟ 2- چه غذایی مصرف کرده ؟

با چای نشورید

یه قطره چکون تهیه کنید با اب ولرم اروم رو چشمش بچکونید خودش رو که تمیز میکنه چشمش باز میشه !

اگه نشد خیلی ملایم با فشار دست وقتی که اروم هست چشمش رو باز کنید !

اگه عکس رو قرار بدید ممنون میشم

و اینکه امیدوارم که عکس ورجکتون رو تو معرفی جوندگان ببینم

موفق باشید :smile (66):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    6979
    ی سوال من قبلا که همستر داشتم شبا یا کلشو میزد به شیشه یا فندق یا سبزیجات دیگه رو نمیدونم چش شده بود انگار کور شده بود اولاش خیلی حالش خوب بود ولی نمیدوم چرا این جوری شده بود؟!

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3006
    سلام دوست عزیزم

دنیا جان اکواریوم جای نگه داری همستر نیست به هیچ وجه نباید از اکواریوم برای نگه داری طولانی مدت همستر استفاده کرد ! این اولین اشتباه شما در نگه داری از همسترتون بوده !

همستر ها از بینایی پایینی برخوردار هستند و ر شب فقط مقدار بیشتری از روز میبینند ولی به هر حال تقریبا چیزی رو تشخیص نمیدند اما دارای حس بویایی و شنوایی قوی هستند و این هم به علت نوع زیستنشون هست !

یه مشکل دیگه هم میتونسته وجود داشته باشه اونم این هستش که همستر شما وسایل بازی نداشته و به وسیله این کار سعی بر تاخلیه انرژی میکرده ! هر همستر حداقل 15 دقیقه در روز یاید راه بره تو خونه و برای انکه مشکلی به وجود نیاد میتونید از توپ همستر استفاده کنید !

الان همستوتن زندس ؟

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    6979
    نه دیگه من با این کم اطلاعم میتونستم اون و نگهداری کنم ؟ تازه من اون وقت پچه بودم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    7815
    سلام دوستان ، من یه همستر دارم که 5 ماهشه و از 20 روزگی دارمش ، تمام این مشکلاتی که خوندم رو جوجوی منم داشته و خوب شده :smile 9: فقط یه موضوع برای اونایی که خونه فلزی گرفتن برای همسترشون << مراقب باشید که میله ها رو نخوره چون جوجوی من دو بار لبش خون اومد و صدمه دید چون دندون پائینش میره تو لبش !!!! پس مراقب باشید

صفحه 6 از 56 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)