صفحه 51 از 56 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 501 به 510 از 559
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elina نمایش پست ها
    تورو خدا جراحی نه، این کوچولو رو چجوری جراحی میکنن آخه؟؟ شما داروشو بگین من تهیه میکنم، حتی فکر اینکه با دارو خوب نشه رو نمیخوام بکنم...
    من روزی دوبار بهشون غذا میدم، توی هر وعده میوه( اکثرا سیب و گاهی وقتا موز) و مغز پسته، بادوم و تخمه و کاهو حتما هست. یه روز در میون تخم مرغ آب پز و سیب زمینی و هفته ای دوبار مقدار کم گوشت و مرغ میدم که فوق العاده دوس دارن.
    ظرف غذاشون هم که همیشه دقت میکنم از غذای همستر که از پت شاپ خریدم پر باشه که غلاته.
    به شدت دقت میکنم که غذاشون تنوع داشته باشه که مشکلی پیش نیاد، اگه ایرادی توی این تغذیه هست بهم بگین چون همین اندازه هم خودم از سایتای مختلف خوندم وگرنه کسی نبوده که بهش مراجعه کنم.
    پت شاپ هم که میگفت فقط همین غذایی که ازشون خریدم یعنی غله براشون کافیه.

Sent from my ALE-L21 using پارسی پت mobile app
    نگران نباشيد ، انشالله كه درگير كريستال نباشه ، چون دراينصورت ، حداقل ميبايست يك مرتبه ، شاهد ادرار خوني بوديد ، همينطور دفع دردناك و يا ناقص. پيام گذاشته بودم ، مثل اينكه به دستتون نرسيده. اگر وزن دقيق يا حدودشو ميدونيد بفرماييد تا دوز دارو رو حساب كنم .

بادام ممنوعيت مصرف داره . بادام زميني شيرين مشكلي نداره. به علت زمان اندك ، فرصت تايپ نبود. ليست غذايي همستر رو از سايت بيمارستان پايتخت براتون ميزارم :

اصول کلی غذا دادن به همستر

پلت مخصوص همستر

پلت های مخصوص همستر در واقع غذایی کاملا تنظیم شده هستند و به همین دلیل توصیه ما استفاده از این غذاها برای همستر است. همانطور که در ادامه توضیح داده شده است غذاهایی که از مخلوط کردن چند خوراکی مختلف و بسته بندی آن تهیه میشود توسط همسترها بررسی شده و فقط قسمت های مورد علاقه آن را جدا میکنند بنابراین بالانس و تنظیم غذایی آنها کاملا بر هم خواهد خورد. البته باید توجه کنید که پلت ها حالت تکراری و خسته کننده ای برای همستر دارند و برخی از همسترها پس از مدتی از خوردن آنها اجتناب میکنند. پلت های همستر را میتوانید در کنار تعداد دیگری از خوراکی های همستر در اختیار جونده خانگی خود قرار دهید البته باید دقت کنید که این اضافه کردن خوراکی ها، لطمه ای به بالانس و تنظیم غذایی همستر وارد نکند.

غذاهایی ترکیبی دانه ای / دانه های گیاهان

مهم است که بخشی از غذای همستر را از طریق غذاهای بسته بندی شده شامل دانه ها و تکه های غذای مخصوص، از جمله جوانه ها و تکه های خشک شده سبزیجات تامین کنید. برخی از این غذاهای بسته بندی شده شامل تعدادی پلت مخصوص همستر نیز هستند تا تعادل غذایی این جوندگان به خوبی رعایت شود. همانطور که پیش از این اشاره شد مشکل اصلی اینگونه غذاها این است که همستر شما تا حد امکان تکه های مورد علاقه خود را برداشته و میخورد و به این ترتیب، تعادل غذایی آن بر هم خواهد خورد. اگر از این غذاها استفاده میکنید پیش از اینکه ظرف غذای همستر را پر کنید مطمئن شوید که غذاهای قبلی را به طور کامل خورده است و هیچ تکه ای در ظرف باقی نمانده است به این ترتیب میتوانید مطمئن باشید که تعادل در غذایی همستر شما کاملا رعایت شده است.

توصیه نویسنده و مترجم (محمد مسعود کشوری) به شما این است که سعی کنید همستر خود را به خوردن پلت مخصوص همستر عادت دهید و در کنار آن از غذاهای معمولی که در منزل دارید به عنوان مکمل استفاده نمایید. حتی در صورت تمایل میتوانید تکه هایی از غذاهای ترکیب شده را در کنار پلت در اختیار همستر قرار دهید تا تنوع غذایی را نیز رعایت کرده باشید.

غذای تازه و تشویقی

شما میتوانید همستر خود را با غذاهای انسان ها تغذیه کنید به شرط آنکه در درجه اول از غذاهای با کیفیت مناسب و سالم استفاده کنید و ثانیا اینکه کمتر از ۱۰ % از غذایی همستر را به خوراکی های تشویقی اختصاص دهید. هرگز از غذاهای دور ریختنی استفاده نکنید و به جای آن از خوراکی های مطلوبی مانند دانه های گیاهان، سبزیجات تازه و میوه استفاده کنید و به خاطر داشته باشید که استفاده بیش از حد از میوه ها میتواند منجر به ایجاد اسهال در همسترها شود. خوراکی هایی که از ماست چکیده و یا عسل و دانه های چرب تشکیل میشوند حاوی قند بسیار بالایی هستند بنابراین استفاده از این خوراکی ها را متوقف کرده یا به حداقل برسانید.

پی نوشت : همسترهای کوتوله به شدت مستعد دچار شدن به دیابت هستند بنابراین علاوه بر اینکه از خوراکی های حاوی قند و شکر برای آنها به هیچ عنوان استفاده نمیکنید، استفاده از میوه ها را نیز (که مقداری قند دارند) تا حداقل ممکن کاهش داده یا به کلی قطع کنید.

برخی سبزیجات و میوه جات توصیه شده برای همسترها :

سیب (بدون دانه)

موز

سیاه گیله

بروکلی

هویج

گل کلم

خیار

برگ قاصدک

انگور

کلم پیچ

نخود فرنگی

سیب زمینی (پخته)

کاهو

اسفناج

توت فرنگی

سیب زمینی شیرین

کدو

خوراکی های دیگر :

یونجه

دانه یا جوانه گندم

برنج پخته

دانه ها و جوانه های غلات

کرم خوراکی (میل ورم)

جیرجیرک یا تکه های پخته مرغ

تخم مرغ پخته

تخمه ها و دانه های آجیل (غیر از بادام و بدون نمک)

بادام زمینی بدون نمک (خام)

دانه کدو تنبل

عدس

تخمه آفتاب گردان

ذرت بو داده (بدون کره و نمک!)

همسترها معمولا عاشق کره بادام زمینی هستند اما استفاده از این خوراکی را (مانند تمام تشویقی هایی که شکر زیادی دارند) با احتیاط بسیار مصرف کنید زیرا میتواند به راحتی به کیسه داخل دهان همسترها چسبیده و ایجاد مشکلات اساسی کند. یک لایه نازک از کره بادام زمینی که بر روی یک چوب مالیده شده باشد میتواند به همستر به صورت گهگاه داده شود اما همیشه باید از این خوراکی با احتیاط زیاد استفاده نمود.

خوراکی ها و غذاهایی که برای همسترها منع مصرف دارند (هرگز نباید مصرف شوند) :

دانه سیب

لوبیا خام

سیب زمینی خام

بادام

مرکبات

سیر

پیاز

برگ ریواس و ریواس خام

شکلات

هر غذای نمک دار یا شکر دار

هر غذای دور ریختنی

لينك تغذيه همستر http://mihanpet.ir/forum-142.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21396
    واقعا نمیتونم حدسی در مورد وزنش بزنم و ترازو واسه امشب در دسترس ندارم.
    فردا صبح میبرم مغازه کنار خونه با ترازو دیجیتال وزن دقیقشو اندازه میگیرم و براتون میفرستم.
    دستتون درد نکنه، از امشب برنامه غذاییشون رو براساس چیزی که گفتین تنظیم میکنم.
    واقعا ازتون سپاسگذارم، یک دنیا ممنون که دارین به لوفی قشنگمو کمک میکنین...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21396
    الان بردم وزنش کردم، دقیقا 110 گرم بود.
    واسه یه همستر طلایی نر وزنش چطوره؟
    داروهاشو بگین هرجور شده تهیه میکنم.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    الان بردم وزنش کردم، دقیقا 110 گرم بود.
    واسه یه همستر طلایی نر وزنش چطوره؟
    داروهاشو بگین هرجور شده تهیه میکنم.

سلام. وزنش خوبه. داروشو خصوصی مینویسم. هر موقع دریافت کردید بفرمایید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21396
    واقعا ممنونم، پس منتظر پیامتونم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21213
    واقعا ممنونم، پس منتظر پیامتونم.

سلام عزیزم من هرروز به همسترم کاهو میدادم اما وقتی رفتم پت شاپ گفت هفته ای یکبار بده چون باعث میشه همسترها غش کنن

Sent from my HUAWEI RIO-L01 using پارسی پت mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21213
    سلام ببخشید من امروز همسترمو از قفس اوردم بیرون دیدم خیلی خودشو میخارونه مخصوصا قسمت ران و باسنشو میترسم مشکلی براش پیش اومده باشه ....ممکنه یعنی شپشی کنه ای و.... داشته باشه؟؟؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط honey shany نمایش پست ها
    سلام ببخشید من امروز همسترمو از قفس اوردم بیرون دیدم خیلی خودشو میخارونه مخصوصا قسمت ران و باسنشو میترسم مشکلی براش پیش اومده باشه ....ممکنه یعنی شپشی کنه ای و.... داشته باشه؟؟؟؟؟

سلام . لابلاي موهاشو نگاه كنيد يا شانه بزنيد و شانه رو روي كاغذ سفيد بكشيد مشخص ميشه. قفسش تميزه ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    22150

پریودی همستر

نقل قول نوشته اصلی توسط apb نمایش پست ها
    این دعوا می باشد. خیر ، متأسفانه همسترها موجوداتی انفرادی هستند و فقط در زما فحلی ماده ها نرها را می پذیرند. شما با قرار دادن همستر نر و دیدن این که همستر ماده می ایستد و کشتی نمی گیرد می توانید دوره فحلی رو تشخیص بدید.
    سلام من یه همستر ماده ۶ ماهه دارم، سابقه جقت گیری هم داشته و ۶ تا بپه زایید.مشکل من اینه که‌ همسترا‌ هم پریود میشن؟؟ این دوبار ازش خون اومد تاحالا ،یه بار خون اومد ولی نه بیحال بود و نه کسل،ولی امشب یعنی ۵ تیرماه خون‌اومد ازش و بیحال و لاغر بود ،انگار داشت میمرد،پاهاشم انگار داشت فلج میشد و هی لنگ کیزد و تعادل نداشت،یکمی بهش قرص دادم(وقتی سرما خورد برده بودم و دکتر همیشه سر هر مریضیش این قرصارو میداد و میگفت تو غذاش بساب و بده بهش و خوب هم میشد)،،الان تو توپش میدوئه و میله میجوئه و بازی میکنه.نه به دوساعت قبلش که داشت میمرد و جون‌نداشت نه به الانش...میخواستم بذونم بخاطر پریودیش بیحال بود؟؟ آخه منم همیشه بهش غذای مفید و تمیز و تازه میدم...پوشالشم عالیه یعنی از بچگی همین پوشالو براش میریزم، خواهش میکنم جواب بدین😰😰😰😥😥😭😭😭😭برا ی فردا و روزای بعد اگه اینطوری شد چیکار کنم؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط msmbahr نمایش پست ها
    سلام من یه همستر ماده ۶ ماهه دارم، سابقه جقت گیری هم داشته و ۶ تا بپه زایید.مشکل من اینه که‌ همسترا‌ هم پریود میشن؟؟ این دوبار ازش خون اومد تاحالا ،یه بار خون اومد ولی نه بیحال بود و نه کسل،ولی امشب یعنی ۵ تیرماه خون‌اومد ازش و بیحال و لاغر بود ،انگار داشت میمرد،پاهاشم انگار داشت فلج میشد و هی لنگ کیزد و تعادل نداشت،یکمی بهش قرص دادم(وقتی سرما خورد برده بودم و دکتر همیشه سر هر مریضیش این قرصارو میداد و میگفت تو غذاش بساب و بده بهش و خوب هم میشد)،،الان تو توپش میدوئه و میله میجوئه و بازی میکنه.نه به دوساعت قبلش که داشت میمرد و جون‌نداشت نه به الانش...میخواستم بذونم بخاطر پریودیش بیحال بود؟؟ آخه منم همیشه بهش غذای مفید و تمیز و تازه میدم...پوشالشم عالیه یعنی از بچگی همین پوشالو براش میریزم، خواهش میکنم جواب بدین�������������� ���������������� ���������������� ������برای فردا و روزای بعد اگه اینطوری شد چیکار کنم؟؟
    بله سيكل استروس ( فحلي ) ، در همسترها ٣-٤روزه . روزهاي اخر ، ترشحات كدر ميشه . شما مگه تابه حال با اين مورد روبرو نشده بوديد؟
    چه قرصي ؟ تقويتي يا انتي بيوتيك ؟!!

صفحه 51 از 56 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)