صفحه 50 از 56 نخستنخست ... 3132333435363738394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 491 به 500 از 559
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21508
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    فرقي نميكنه ، تراشه چوب ، چه درشت يا ريز ، گزينه مناسبي نيست. محيط اكواريوم هم همينطور . كار درستي براي تميزيش انجام ميديد . اگر ديواره هاي اكواريوم هم سوراخ هاي متعدد ايجاد ميكرديد و برندگيشو صيقل ميداديد ، تهويه هوا از اطراف هم تا حدودي صورت ميگرفت.
    از راه دور ، بدون هيچ مشاهده اي كه نميشه وجود قارچ و انگل رو إثبات كرد!! ازمايشات خاص خودشو لازم داره. غذاي متنوع هم بايستي مجاز و در ليست غذايي همستر باشه . روشهايي كه گفته شد انجام بديد ، نتيجه رو اعلام كنيد
    مچکرم امروز باز اکواریومشو تمیز کردم
    و با حوله و اب گرم دستاشو شستم با مسواکم موهاشو شونه کردم
    میخوام براش قفس بخرم

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using پارسی پت mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21396
    سلام
    بسترش خوبه ولي اگه از چوبهاي حساسيت زا مثل سرو و كاج باشه خوب نيست . توجيهي كه ميتونيم داشته باشيم براي تيكش ، ورود به محيط جديد و استرس ناشي از اون هست كه گاهي اين تيكها تا اخر عمر برطرف نميشه ، اما بايد موارد ديگه هم در نظر گرفت كه يك مقدار تخصصيه.

تورم بيضه در زمان جفتگيري و تحريكات جنسي طبيعيه . ولي تورم يك يا دوطرفه ( اوركيت)، عموما بعلت ورود باكتريها ، ويروس يا انگل اتفاق ميوفته . عفونتهاي ادراري و واكنشهاي الرژيك به بستر هم عامل ديگست .بيرون از قفس بودن اشكالي نداره ولي جست و خيز چندين ساعته روي فرش يا موكت بخاطر پرزها و زبري ، باعث سائيدگي پوست بيضه و التهابش ميشه

همسترتون كم فعاليت و كم اشتها شده و وضعيت تناسليش هم به اونصورت كه ديدم كمي ملتهبه . اين ميتونه نشونه اي از بيماري باشه . سنشو نگفتيد. دماي بدنش بالا نيست؟ تكرر ادرار نداره؟ مجراي ادرارشو زياد ليس نميزنه ؟
    سنش فکر میکنم حدود شش یا هفت ماه هستش، دقیقا به دفعات دیدم که مجرای ادرارشو لیس میزنه ولی تب نداره.
    کم و زیاد شدن وزنش کاملا مشهوده، انگار وزنش ثبات نداره.

Sent from my ALE-L21 using پارسی پت mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21396
    بندرعباس واقعا دامپزشکی که از حیوانات خونگی کوچیک چیزی بدونه وجوز نداره و من نمیدونم باید چیکار کنم چون دیگه مطمعنم که مریض شده.
    جالب اینجاس که نگرانی من رو درک نمیکنن و حتی با تمسخر جواب میدن که نگران موجود کوچولویی مثل همسترم....

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elina نمایش پست ها
    سنش فکر میکنم حدود شش یا هفت ماه هستش، دقیقا به دفعات دیدم که مجرای ادرارشو لیس میزنه ولی تب نداره.
    کم و زیاد شدن وزنش کاملا مشهوده، انگار وزنش ثبات نداره.

بندرعباس واقعا دامپزشکی که از حیوانات خونگی کوچیک چیزی بدونه وجوز نداره و من نمیدونم باید چیکار کنم چون دیگه مطمعنم که مریض شده.
    جالب اینجاس که نگرانی من رو درک نمیکنن و حتی با تمسخر جواب میدن که نگران موجود کوچولویی مثل همسترم....

نفرموديد تكرر ادرار هم داره ؟ حتي اگه عفونت دستگاه ادراري يا تناسلي هم داشته باشه تا معاينه نشه نميتونم دارو بنويسم ، خطرناكه . از طرفي هم بيش ازين نميشه وقت رو تلف كرد. امروز هم غذا نخورد؟

سوال ميكنم اگر متخصص اگزوتيك بود ،ومعرفي ميكنم .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21396
    نفرموديد تكرر ادرار هم داره ؟ حتي اگه عفونت دستگاه ادراري يا تناسلي هم داشته باشه تا معاينه نشه نميتونم دارو بنويسم ، خطرناكه . از طرفي هم بيش ازين نميشه وقت رو تلف كرد. امروز هم غذا نخورد؟

سوال ميكنم اگر متخصص اگزوتيك بود ،ومعرفي ميكنم .
    با اینکه آب زیاد نمیخوره و من اکثر اوقات خونه نیستم ولی دیشب که یکی دو ساعت داشتم نگاش میکردم دو بار ادرار کردنشو دیدم ولی چیزی که ناراحتم کردم این بود که ادرارش مثل ادرار جفتش نبود و یه کم حالت چسبناک داشت. اول فکر کردم اسهال گرفته ولی بار دوم مطمعن شدم که این ادرارشه.بعد از هربار ادرارش انگار یه چیزی اذیتش میکرد و حدود ده دقیقه مجرای ادرارشو لیس میزد.
    باید چیکار کنم آخه؟...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21396
    در ضمن دیشب اینقدر خودشو میزد به دیواره آکواریوم که بیاد بیرون که مجبور شدم چند دقیقه بیارمش بیرون ولی تا یه کم توی خونه چرخید بیضه ش به شدت به یه طرف ورم کرد، ترسیدم واسه همین برش گردوندم سر جاش.
    نمیدونم چیکار کنم، همش عذاب وجدان دارم که ناخواسته باعث مریضیش شدم، تورو خدا اگه فکر میکنین دارویی براش خوبه بگین هرجور هست تهیه کنم.
    من شنبه دارم میرم یزد، اگه میگین باید معاینه بشه که ببرمش با خودم تا اونجا یه کاری براش انجام بدن...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21396
    غذا خوردنش در حد اینه که هر میوه و خوراکی که براش میذارم فقط یه گاز میزنه و بعد انگار میلشو از دست میده و دیگه کاری به غذاش نداره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21396
    البته گاهی وقتا همون یه گاز کوچولو هم نمیزنه.
    تنوع غذاییش از منم بیشتره ولی حداقل مثل قبل جلوی من نمیخوره، چون غذارو وقتی میبینم از دستم نمیگیره میذارم توی ظرفش و میرم که شاید خودش بخوره.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    با اینکه آب زیاد نمیخوره و من اکثر اوقات خونه نیستم ولی دیشب که یکی دو ساعت داشتم نگاش میکردم دو بار ادرار کردنشو دیدم ولی چیزی که ناراحتم کردم این بود که ادرارش مثل ادرار جفتش نبود و یه کم حالت چسبناک داشت. اول فکر کردم اسهال گرفته ولی بار دوم مطمعن شدم که این ادرارشه.بعد از هربار ادرارش انگار یه چیزی اذیتش میکرد و حدود ده دقیقه مجرای ادرارشو لیس میزد.
    باید چیکار کنم آخه؟...

در ضمن دیشب اینقدر خودشو میزد به دیواره آکواریوم که بیاد بیرون که مجبور شدم چند دقیقه بیارمش بیرون ولی تا یه کم توی خونه چرخید بیضه ش به شدت به یه طرف ورم کرد، ترسیدم واسه همین برش گردوندم سر جاش.
    نمیدونم چیکار کنم، همش عذاب وجدان دارم که ناخواسته باعث مریضیش شدم، تورو خدا اگه فکر میکنین دارویی براش خوبه بگین هرجور هست تهیه کنم.
    من شنبه دارم میرم یزد، اگه میگین باید معاینه بشه که ببرمش با خودم تا اونجا یه کاری براش انجام بدن...

البته گاهی وقتا همون یه گاز کوچولو هم نمیزنه.
    تنوع غذاییش از منم بیشتره ولی حداقل مثل قبل جلوی من نمیخوره، چون غذارو وقتی میبینم از دستم نمیگیره میذارم توی ظرفش و میرم که شاید خودش بخوره.

سلام ، اينطور كه مشخصه احتمال داشتن عفونت ادرار زياده . تكرر ، ليس زدن بيش از حد ، تورم بيضه ، كم اشتهايي ، شيري رنگ و چسبنده بودن ادرار . در اين حالت بعلت انسداد هايي كه در مجاري پيش مياد ، ( از عفونت ، سنگهاي مثانه ، تغذيه و بستر نامناسب ، محيط الوده ) ادرار به بالا برگشت داده ميشه كه اين تورم رو در بيضه ها ايجاد ميكنه. اميدوارم سنگ مثانه نباشه ، دراينصورت نياز به عكسبرداري و جراحي هست . با شرايطي هم كه اين بچه داره ، مسافت و گرماي راه و حساس بودن همستر به استرس ، فكر نميكنم جابجايي صحيح باشه ، ممكنه وضعيتشو بدتر كنه . متاسفانه ، بندرعباس و يزد هم تاجايي كه سوال كردم متخصص أگزوتيك نداشتن.
    اگر مايل هستيد داروشو بنويسم ، ولي اول شرايطو بسنجيد ، اگر ميتونيد متخصص پيدا كنيد چه بهتر درغير اينصورت بايد درمانو شروع كرد . تا الان هم خيلي زمان از دست رفته . لطف كنيد تغذيه اش رو هم به طور كامل بفرماييد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    21396
    تورو خدا جراحی نه، این کوچولو رو چجوری جراحی میکنن آخه؟؟ شما داروشو بگین من تهیه میکنم، حتی فکر اینکه با دارو خوب نشه رو نمیخوام بکنم...
    من روزی دوبار بهشون غذا میدم، توی هر وعده میوه( اکثرا سیب و گاهی وقتا موز) و مغز پسته، بادوم و تخمه و کاهو حتما هست. یه روز در میون تخم مرغ آب پز و سیب زمینی و هفته ای دوبار مقدار کم گوشت و مرغ میدم که فوق العاده دوس دارن.
    ظرف غذاشون هم که همیشه دقت میکنم از غذای همستر که از پت شاپ خریدم پر باشه که غلاته.
    به شدت دقت میکنم که غذاشون تنوع داشته باشه که مشکلی پیش نیاد، اگه ایرادی توی این تغذیه هست بهم بگین چون همین اندازه هم خودم از سایتای مختلف خوندم وگرنه کسی نبوده که بهش مراجعه کنم.
    پت شاپ هم که میگفت فقط همین غذایی که ازشون خریدم یعنی غله براشون کافیه.

صفحه 50 از 56 نخستنخست ... 3132333435363738394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)