صفحه 38 از 56 نخستنخست ... 1920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 371 به 380 از 559
    همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط gm.sara نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم ببینم همسترم چقدر شیر و ماست باید بخوره، هر روز یا هفتگی باید بهشون بدم؟ از اونجا که میگن آب زیاد برای همستر خوب نیست، دادن شیر (خوب اونم از مایعات) مشکلی ایجاد نمی کنه یا مقدارش چقدر باید باشه؟ یکشیون خیلی خوشش اومده توی قاشق میگیرم سریع میخوره ولی اون یکی، یکم ناز می کنه، من نون سوخاری توی شیر خیس کردم دادم بهش دوست داشت، البته مقدار کم که تو لونه اش نمونه، درسته اینکار؟
    میگن سویا هم براشون خوبه هفته ای یه بار، درسته؟؟ شما تا حالا بهشون سویا دادید؟ چطوری باید سویا داد بهشون همون حالت خشک؟
    سلام
    شیر و ماست چندان هم ضروری نیست اما خوبه براشون...هفته ای اندازه یه قاشق چای خوری واسه هرکدوم کافیه...زیاد بدین ضرر داره...
    نون تست و شیرهم خوبه اما کم
    سویا ضرری نداره اما هرچیزی زیادش ضرره همیشه اعتدال رو تو دادن غذا بهشون رعایت کنید...لازم نیست خیس کنید سفت بهتره....واسه دندوناشونم خوبه
    اب رو هم اگه بهش سبزی های ابدار میدید مثل جعفری و کاهو سیب و میوه های دیگه لازم نیست بدید.چون اب بدنش از اب همون غذاها تامین میشه
    بطور کلی همسترا علاقه چندانی ب اب خوردن ندارن اما شما بزار تو قفسش هروقت حس کرد نیاز داره میخوره خودش دیگه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    15207
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها
    سلام
    شیر و ماست چندان هم ضروری نیست اما خوبه براشون...هفته ای اندازه یه قاشق چای خوری واسه هرکدوم کافیه...زیاد بدین ضرر داره...
    نون تست و شیرهم خوبه اما کم
    سویا ضرری نداره اما هرچیزی زیادش ضرره همیشه اعتدال رو تو دادن غذا بهشون رعایت کنید...لازم نیست خیس کنید سفت بهتره....واسه دندوناشونم خوبه
    اب رو هم اگه بهش سبزی های ابدار میدید مثل جعفری و کاهو سیب و میوه های دیگه لازم نیست بدید.چون اب بدنش از اب همون غذاها تامین میشه
    بطور کلی همسترا علاقه چندانی ب اب خوردن ندارن اما شما بزار تو قفسش هروقت حس کرد نیاز داره میخوره خودش دیگه

ممنون از توضیح کامل
    امروز یه چیزی دیدم در مورد همستر ماده ام، البته قبلا هم دیده بودم ولی شک داشتم، چون اهلی نبود نمی تونستم توی دستم بگیرم از نزدیک نگاه کنم، پشتش یکم سیاهه مثل اینکه کثیف باشه فکر می کردم مال مدفوعش هست، امروز تونستم بگیرم و نگاش کنم دیدم آره همون طوری انگار کثیفه، ولی باز نذاشت خیلی با دقت ببینم، ممکنه مریضی باشه، ولی اینم می دونم که چندین ماهه همینطوری هست یعنی از قبل از اینکه بیاد پیشم (مال یکی از دوستام هست) و کاملا سرحال و شیطونه ... چون دست تنهام، نمی تونم عکس بندازم اگر تونستم توی یه موقعیت مناسب عکس هم میذارم، باید کسی باشه که کمکم کنه! متاسفانه توی شهر ما دامپزشک که متخصص همستر باشه نیست یا من نمی شناسم، بیشتر برای گاو و گوسفند تخصص دارن! برای همین قابل اعتماد نیستن!

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    ممنون از توضیح کامل
    امروز یه چیزی دیدم در مورد همستر ماده ام، البته قبلا هم دیده بودم ولی شک داشتم، چون اهلی نبود نمی تونستم توی دستم بگیرم از نزدیک نگاه کنم، پشتش یکم سیاهه مثل اینکه کثیف باشه فکر می کردم مال مدفوعش هست، امروز تونستم بگیرم و نگاش کنم دیدم آره همون طوری انگار کثیفه، ولی باز نذاشت خیلی با دقت ببینم، ممکنه مریضی باشه، ولی اینم می دونم که چندین ماهه همینطوری هست یعنی از قبل از اینکه بیاد پیشم (مال یکی از دوستام هست) و کاملا سرحال و شیطونه ... چون دست تنهام، نمی تونم عکس بندازم اگر تونستم توی یه موقعیت مناسب عکس هم میذارم، باید کسی باشه که کمکم کنه! متاسفانه توی شهر ما دامپزشک که متخصص همستر باشه نیست یا من نمی شناسم، بیشتر برای گاو و گوسفند تخصص دارن! برای همین قابل اعتماد نیستن!
    سلام
    خواهش می کنم
    همونطور که گفتید باید عکس گذاشته بشه
    ممکنه یه الودگی ساده رو موهاش باشه و یا زخمی که کنه بسته
    البته احتمال قارچ و مشکل پوستی هم میره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    15207
    سلام
    خواهش می کنم
    همونطور که گفتید باید عکس گذاشته بشه
    ممکنه یه الودگی ساده رو موهاش باشه و یا زخمی که کنه بسته
    البته احتمال قارچ و مشکل پوستی هم میره
    بالاخره تونستم عکس بندازم عکس ها خیلی خوب نشد چون یه دستی بودم و خیلی تکون می خورد!!

http://up.parsipet.ir/uploads/20140212-233759.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/20140212-233913.jpg

[IMG][/IMG] [IMG][/IMG]

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    بالاخره تونستم عکس بندازم عکس ها خیلی خوب نشد چون یه دستی بودم و خیلی تکون می خورد!!

http://up.parsipet.ir/uploads/20140212-233759.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/20140212-233913.jpg

[IMG][/IMG] [IMG][/IMG]
    سارا جان شما که گفتی پشتشه...
    اینجایی که تو عکس نشون دادی مقعدشه....محل خروج ضایعات بدنش
    کثیفی جزئی طبیعیه...البته یبوست هم میتونه علتش باشه....براش غذاهای ابدار مثل کاهو بزار...
    اون محل رو هم با دستمال و اب گرم میتونی تمیز کنی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    15207

سارا جان شما که گفتی پشتشه...
    اینجایی که تو عکس نشون دادی مقعدشه....محل خروج ضایعات بدنش
    کثیفی جزئی طبیعیه...البته یبوست هم میتونه علتش باشه....براش غذاهای ابدار مثل کاهو بزار...
    اون محل رو هم با دستمال و اب گرم میتونی تمیز کنی
    ممنون، منظورم همون مقعدش بود!! بد سئوالم و پرسیدم! ببخشید!
    یبوست نداره، دفعش طبیعیه تا حالا چیز غیر طبیعی ندیدم، تغذیه اش خوبه، شیطونم هست، میگم حدودا چند ماهی میشه ولی الان تونستم از نزدیک ببینم، پس مریضی نیست؟؟ یعنی ممکنه چون خودش و خوب تمیز نمی کنه باشه، اون یکی همسترم همیشه تمیزه، از اونجایی که همسترا معمولا خیلی تمیزن، شک کردم....

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    ممنون، منظورم همون مقعدش بود!! بد سئوالم و پرسیدم! ببخشید!
    یبوست نداره، دفعش طبیعیه تا حالا چیز غیر طبیعی ندیدم، تغذیه اش خوبه، شیطونم هست، میگم حدودا چند ماهی میشه ولی الان تونستم از نزدیک ببینم، پس مریضی نیست؟؟ یعنی ممکنه چون خودش و خوب تمیز نمی کنه باشه، اون یکی همسترم همیشه تمیزه، از اونجایی که همسترا معمولا خیلی تمیزن، شک کردم....
    خواهش می کنم
    اشکال نداره عزیزم...
    خب راهی برای فهمیدنش نیست جز اینکه شما تمیزش کنی اگر بازهم به همون حالت درومد امکانش هست مشکلی داشته باشه اما فکر نمی کنم مریض باشه
    با توجه به توضیحاتی که دادی....به دلایل مختلف شاید نتونسته تمیزش کنه یا چندان براش مهم نیست...همسترایی که تو محیط کثیفی بزرگ شن و نگهداری شن زیاد به نظافت اهمیت نمیدن...عادی میشه واسشون
    شما تمیزش کن انشالا که موردی نداره و دیگه اونطور نمیشه
    یه حوله بردار بزارش لای حوله و سر و ته بگیر دستت تمیزش کن...فقط مراقب باش اذیت نشه...
    موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    15207
    خواهش می کنم
    اشکال نداره عزیزم...
    خب راهی برای فهمیدنش نیست جز اینکه شما تمیزش کنی اگر بازهم به همون حالت درومد امکانش هست مشکلی داشته باشه اما فکر نمی کنم مریض باشه
    با توجه به توضیحاتی که دادی....به دلایل مختلف شاید نتونسته تمیزش کنه یا چندان براش مهم نیست...همسترایی که تو محیط کثیفی بزرگ شن و نگهداری شن زیاد به نظافت اهمیت نمیدن...عادی میشه واسشون
    شما تمیزش کن انشالا که موردی نداره و دیگه اونطور نمیشه
    یه حوله بردار بزارش لای حوله و سر و ته بگیر دستت تمیزش کن...فقط مراقب باش اذیت نشه...
    موفق باشی
    باشه ممنون، حتما انجام میدم، نتیجه اش و میگم، منم امیدوارم که همون کثیفی باشه ...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    15406
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam64 نمایش پست ها
    سلام
    اولا بهتون بگم با موجود احمقی طرف هستید پس توقع هوش ازش نداشته باشید!
    احتمالا دستتون بوی یه غذا میداده که گازتون گرفته چون همسترا معمولا وقتی فرار نکنن و حس ازادی بهشون دست نده گاز نمیگیرن! سعی کنید دستتون هیچ بویی نده
    در ضمن هیچ موقع همستر و نگیرید!! دستتون و بگیرید جلوش بزارید خودش بیاد روی دستتون و بزارید کف دستتون باشه اگه بخواهید بگیریدش عصبی میشه باید بزارید از کف این دسستتون بره کف اون یکی دستتون
    چند روز اول همفقط با دست بهش تخمه بادوم زمینی و غذای دلخواهشو بدید تا بهتون عدت کنه
    در اخر اینو بگم که بهداشتشو کامل رعایت کنید چون ان چنان بوی گندی میگیره که تو عمرتون تجربه نکردید منی که جوابتون و دادم خودم نزدیک 1سال داشتم و کلی بچه کشیدم ولی از مخالفین و متنفرین همیشگی این موجود واسه نگهداری تو منزل هستم

موفق باشید
    من یک همستر یک سال و نیمه دارم که توی اتاقم نگهش میدارم. نه بویی داره نه صدایی، فقط وقتی حوصلش سر میره خیلی بپر بپر میکنه و میخواد از تو آکواریوم دریاد. همینکه گوشه اتاقمه احساس خوبی دارم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    15406
    سلام
    راستش در آکواریوم همستر من اون قسمت که مخصوص دستشویی در نظر گرفته سیاه شده و من فکر کردم از کثیفیه، با تاید پاک نشد، ممکنه قارچ باشه؟ سفید نیست. فعالیت همسترم نسبتا کم شده، ریزش مو پیدا کرده و دوتا خال سیاه دو طرف پشتش دراومده که برآمده نیستن. همون قارچه؟ مریضی دیگه ست؟ باید چیکار کنم؟
    واقعا ممنون

صفحه 38 از 56 نخستنخست ... 1920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)